mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 127
Dołączył(a): 24.05.2007
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 02:45 
Cytuj  
Według mnie napewno da się tą sprawę załatwić przez fax lub e-mail, brakuje jak zawsze w tym pojebanym kraju, odrobiny dobrej woli.
Pewnie będziesz musiał to wyprosić albo kombinować z jej przełożonymi itd xd

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 06:43 
Cytuj  
A może jeszcze inaczej: zaproponuj złożenie tych dokumentów (kopii) za poświadczeniem za zgodność z oryginałem w lokalnej komendzie Straży Miejskiej i niech sobie przekażą dane pocztą wewnętrzną. Gdyby doszło do rozprawy (bo np. byś ich zlał) to wezwanie i tak dostaniesz wg. miejsca zamieszkania (zameldowania), a nie do Pcimia Dolnego czy gdzie tam. Swoją drogą dziwne, że przez miesiąc nie został poprawiony wpis w ewidencji pojazdów.. Jest to rejestr ogólnopolski i z niego korzystają różne instytucje m.in. przy wystawianiu mandatów. Czyżby twój klient nie pofatygował się do wydziału komunikacji miejskiej i nie przerejestrował pojazdu? Aż się nie chce wierzyć..


_________________
For the pony!

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 07:21 
Cytuj  
hmm podobna sytuacje mial moj ojczym - sprzedal samochod, a po dwoch miesiacach ze strazy miejskiej przyszly zdjecia z mandatami - nowy wlasciciel lubil nieprzepisowo parkowac w centrum. zalatwil to bez problemu, ale sprawa w Wawie sie rozgrywala. co do "wewnetrznej poczty" SM, to watpie,aby ona istniala, gdyz kazda sm jest powolywana przez samorzad - nie jest to organ ogolnokrajowy jak np policja.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 07:33 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Czyżby twój klient nie pofatygował się do wydziału komunikacji miejskiej i nie przerejestrował pojazdu? Aż się nie chce wierzyć..

Do 2002 roku nie bylo obowiazku przerejestrowywania pojazdu, tylko obowiazek poinformowania o nabyciu w ciagu 30 dni (wystarczy pismo do starosty, art. 78 PoRD). W 2002 roku weszlo rozporzadzenie Ministra Infrastruktury, ktore mowi o tym, ze do poinformowania o nabyciu pojazdu trzeba okazac dowod rejestracyjny i inne dokumenty. Z tym, ze rozporzadzenie nie moze nalozyc zadnego obowiazku... Jednym slowem, wielu ludzi nie przerejestrowuje pojazdow, bo nie ma takiego obowiazku i nic im za to nie grozi (znam conajmniej 5 osob, ktore notorycznie to olewaja).

X.

PS. Wyslij im kopie umowy sprzedazy i niech sie bujaja. Nie ty przekroczyles przepisy, wiec nie ty musisz do nich jezdzic.

PS2. A przepraszam, w 2005 roku do art. 78 PoRD doszedl wpis
2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:
...
2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.
;)


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 27 lip 2010, 07:42 przez Xanth, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 07:37 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
PS. Wyslij im kopie umowy sprzedazy i niech sie bujaja. Nie ty przekroczyles przepisy, wiec nie ty musisz do nich jezdzic.


Dokladnie, skseruj umowe sprzedazy auta i wyslij im poczta. Niech sie dalej sami juz bujaja. Oczywiscie wyslij listem poleconym, zebys mial date wyslania potwierdzona.


_________________



***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 07:49 
Cytuj  
I napis sygnaturę akt - bo zginie gdzieś na miejscu :D


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 07:54 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
A przepraszam, w 2005 roku do art. 78 PoRD doszedl wpis
2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:
...
2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.
;)


No właśnie o tym myślałem. Jak sprzedawałem poprzedni samochód to pamiętam, że coś składałem (jakiś druk plus umowa).

W tym art. 78 PoRD jest jeszcze punkt pierwszy, który w ogóle wyjaśnia sprawę:
Cytuj:
2.Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:
1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;
2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w
dowodzie rejestracyjnym.

Więc sprawa jest jasna, obie strony powinny poinformować. Jednak przepis nie ma sankcji i dlatego pewnie ludzie go olewają.


_________________
For the pony!


Ostatnio edytowano 27 lip 2010, 08:17 przez yabaddi, łącznie edytowano 2 razy
****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 07:58 
Cytuj  
Generalnie kazdy mandat strazy miejskiej za przekorczenie predkosci mozna olac. Wysylasz pisemko ze to nie ty kierowales pojazdem i ze moze byc to twoja mam / tata. Starzy wysylaja dokladnie identyczne pismo i mandat jest anulowany z powodu nie wykrycia sprawcy.
Wystarczy tylko ze auto nie jest firmowe i jezdzi nim wiecej niz 1 osoba + zdjecie z radaru jest malo wyrazne ( a zazwyczaj wlasnie takie jest ).

No i tak jak wyzej, wpakuj ksero w poczte, dorzuc sygnature akt i wysylaj.
Jak beda ci dupe truc to i tak moga ci naskoczyc.


_________________
Be cool,be Ziolo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 08:00 
Cytuj  
Ziolo napisał(a):
i mandat jest anulowany z powodu nie wykrycia sprawcy.

Raczej: i wlasciciel pojazdu dostaje 500 zet mandatu za niewskazanie kierujacego.

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 08:04 
Cytuj  
Sprawdzone z autopsji, wiec wiem co mowie.

Zdjecie jest nie wyrazne, ty jako wlasciciel nie wiesz kto kierowal, a nie byles to ty. 3 mandaty juz mi darowali.


_________________
Be cool,be Ziolo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 08:05 
Cytuj  
Ziolo napisał(a):
Sprawdzone z autopsji, wiec wiem co mowie.

Tobie nie dali mandatu, innym dali. Art. 78 ust. 4 PoRD:

4. Właściciel lub posiadacz pojazdu jest obowiązany wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, chyba że pojazd został użyty wbrew jego woli i wiedzy przez nieznaną osobę, czemu nie mógł zapobiec

I dodaj do tego art. 65 Kodeksu Wykroczen :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 08:13 
Cytuj  
Prawo prawem, ale najwyrazniej nie chce im sie ciagac po sadach i tyle.
Ja chce wskazac sprawce, ale zdjecie jest nie wyrazne i nie jestem tego w stanie zrobic.
Podaje tylko kto mogl ewentualnie kierowac - zona/dziewczyna/ syn/brat siostra.
Nie musisz prowadzic ewidencji kto i kiedy jezdzil prywatnym autem.

I o ile z policja ten numer nie wychodzi, bo tam placi wlasciciel, o tyle ze straza miejska jest zupelnie inna historia.

Kiedys strzela Tobie fotke, to albo pojdziesz i zaplacisz, albo pobawisz sie w pisemka i i najprawdopodobniej zaoszczedzisz kilka stow :)


_________________
Be cool,be Ziolo.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 08:16 
Cytuj  
To zależy od humoru SM, także jednemu darują a drugiemu nie. Jeśli chodzi o mandat to jak kupiłem swój samochód, w 2 dni później dostałem mandat za złe parkowanie od SM, olałem (a były jeszcze stare blachy poprzedniego właściciela) - po tygodniu przyszło pismo z wnioskiem do wypełnienia kto prowadził, kto jest właścicielem, także to nie problem dla nich dojść kto fizycznie posiada już to auto.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 08:18 
Cytuj  
Jakby nie bylo i tak bardziej oplaca sie nie wskazywac. Zaoszczedzasz na punktach ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 08:26 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Raczej: i wlasciciel pojazdu dostaje 500 zet mandatu za niewskazanie kierujacego.
X.

Ale czesto te 500 zlotych i brak punktow to jest o wiele lepszy biznes niz jakbys mial placic normlany mandat :P
Ziolo napisał(a):
Sprawdzone z autopsji, wiec wiem co mowie.

Zdjecie jest nie wyrazne, ty jako wlasciciel nie wiesz kto kierowal, a nie byles to ty. 3 mandaty juz mi darowali.


Co do tej wyraznosci to moze zalezy z czego zrobia mi kiedys jebnal fote taki przenosny i co prawda policja nie SM jak przyjechali pogadac i wreczyc mandat to po pokazaniu zdjecia no nie mialbym mozliwosci zeby sie z tego wyłgać, sam bylem zdziwiony wyraznoscia :)

***

Posty: 757
Dołączył(a): 19.12.2008
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 09:46 
Cytuj  
Cashaty, Straz Miejska powinna przeslac ta sprawe do jednostki wlasciwej dla twojego miejsca zamieszkania. Wtedy podrzucasz im oryginal i jest po sprawie. Konsultowane z zona, ktora siedziala kiedys w ruchu drogowym (radary wlasnie).
A jak sa tacy madrzy, ze kaza ci jechac na drugi koniec Polski to niech ci zwracaja koszty dojazdu. Ale to pewnie tez o czas chodzi.


_________________
Quake Live - best pure skill PvP MMO;)
"Some people say I'm a pussy. I say, you are what you eat. "
"Scissors should be nerfed, but Rock is ok." - Paper

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 11:46 
Cytuj  
ubeck napisał(a):
Cashaty, Straz Miejska powinna przeslac ta sprawe do jednostki wlasciwej dla twojego miejsca zamieszkania.


Przeciez Straze Miejskie w poszczegolnych miastach to niezalezne od siebie instytucje. Czemu SM w jednym miejscie ma sie zajmowac czyms za co zgarnie kase SM w innym miescie.
Cos takiego wchodzi w gre ale w wypadku policji.

Co do tego 500zl to nie musi byc 500 zl. Za niewskazanie sprawcy placi sie mandat o pare % drozszy. Ostatnio mialem do wybrou 210 zl i 6 pkt i 300 zl bez punktow. 90 zl za brak stresu z przekroczeniem limitu to zadna kasa.

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 12:24 
Cytuj  
a nie wystarczy odpowiedz - nie pamietam? z tego co kojarze na wszystkich komisjach w tv to wystarczylo ;)

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 15:10 
Cytuj  
Możesz powiedzieć że jest to członek rodziny ścigany listem gończym. Jest prawo mowiace o tym ze nie musisz skladac zeznan jezeli sprawa dotyczy twojego czlonka rodziny i jesli go poszukuja to jest to twoja dobrowolna wola czy chcesz skladac zeznania czy nie.

Znam to z autentycznej sytuacji jak gosc widzac radar zaslonil twarz dlonia i potem zeznal na policji ze kierowca w tym czasie byl czlonek jego rodziny szukany listem gonczym, sprawa zostala umozona.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 15:24 
Cytuj  
WilkuDemon napisał(a):
Możesz powiedzieć że jest to członek rodziny ścigany listem gończym. Jest prawo mowiace o tym ze nie musisz skladac zeznan jezeli sprawa dotyczy twojego czlonka rodziny i jesli go poszukuja to jest to twoja dobrowolna wola czy chcesz skladac zeznania czy nie.

Znam to z autentycznej sytuacji jak gosc widzac radar zaslonil twarz dlonia i potem zeznal na policji ze kierowca w tym czasie byl czlonek jego rodziny szukany listem gonczym, sprawa zostala umozona.


Od jutra jeździmy wszyscy w kominiarach i w razie mandatu kapujemy na babcię z alzheimerem, genialne.


_________________
For the pony!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.