mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 20:11 
Cytuj  
Pytania były różne więc nie powinno nikogo dziwić...

Czy ktoś się zetknął z (najlepiej prawnym) określeniem godzin tzw "szczytu"? W szczególności interesuje mnie Warszawa.

Z netu dowiedziałem się tylko że wszyscy się tym terminem posługują, ale nigdzie nie jest on określony od do.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 20:27 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
W szczególności interesuje mnie Warszawa.

7-9 rano i 16-18 popoludniu. Czas najwiekszych korkow i najwiekszego tloku w komunikacji miejskiej.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 20:47 
Cytuj  
Prawne?

Jak można prawnie wyznaczyć coś co jest zależne od widzimisię ludzi.

Znaczy się co. Spodziewasz się definicji typu:
"par 1 art. 2. Za godziny szczytu wyznacza się godziny między 7 i 9 oraz 15 a 18. W tym czasie każdy posiadacz pojazdu powinien wyjechać na ulicę w celu stworzenia korka."

Skąd mieszkasz btw, że nie znasz tego pojęcia?


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 21:23 
Cytuj  
No może nie do końca prawne, ale chodzi o to że mam sformułowanie umowne "w godzinach szczytu dojazd ..." no i teraz chce mieć na papierze ze szczyt jest od do, bo zawierający umowę nie zadbał o doprecyzowanie.

A że są tu na forum lotnicy, to pewnie są i ludzie od transportu :)


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

**

Posty: 299
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 23:16 
Cytuj  
Niektore buspasy (np. ten na niepodleglosci od batorego do centrum) maja oznakowanie, ze buspas moze byc uzywany przez innych uczestnikow drogi poza godzinami; i tu jest problem bo na pewno jest od 14-18, ale nie pamietam rannego ograniczenia.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 01:24 
Cytuj  
r_ADM napisał(a):
Niektore buspasy (np. ten na niepodleglosci od batorego do centrum) maja oznakowanie, ze buspas moze byc uzywany przez innych uczestnikow drogi poza godzinami; i tu jest problem bo na pewno jest od 14-18, ale nie pamietam rannego ograniczenia.


Poniatowski jest do 9 (a chyba od 7-7.30).


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 07:12 
Cytuj  
godziny szczytu to ten film z jackim chanem trwa jakies ~90m


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 07:53 
Cytuj  
Wystarczy pojezdzic troche po Warszawie w roznych godzinach. I jak pisalem, najwiecej ludzi porusza sie w godzinach 7-9 rano (jadą do pracy) i 16-18 popoludniu (wracaja z pracy). Najbardziej jest to odczuwalne w centrum i w arteriach komunikacyjnych typu Trasa Lazienkowska (szczegolnie Most Lazienkowski, zawsze w tych godzinach jest megakorek, rano z jednej strony, popoludniu z drugiej), Trasa W-Z, Jerozolimskie (szczegolnie Most Poniatowskiego) i Wislostrada. I w tramwajach na alejach Jerozolimskich, ktore w tych godzinach sa zapchane straszliwie (rano w strone placu Zawiszy, popoludniu w strone ronda Waszyngtona).

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 08:22 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
No może nie do końca prawne, ale chodzi o to że mam sformułowanie umowne "w godzinach szczytu dojazd ..." no i teraz chce mieć na papierze ze szczyt jest od do, bo zawierający umowę nie zadbał o doprecyzowanie.

A że są tu na forum lotnicy, to pewnie są i ludzie od transportu :)

Sprawdź w definicjach umowy, powinno być na początku określone jeśli jest do tego odwołanie.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 08:54 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
Pytania były różne więc nie powinno nikogo dziwić...

Czy ktoś się zetknął z (najlepiej prawnym) określeniem godzin tzw "szczytu"? W szczególności interesuje mnie Warszawa.

Z netu dowiedziałem się tylko że wszyscy się tym terminem posługują, ale nigdzie nie jest on określony od do.


Prawnej definicji nie znajdziesz bo jej nie ma (ani w Prawie o ruchu drogowym ani w Ustawie o drogach publicznych).

Jedyne odniesienie jakie warto odnotować to GPR (Generalny Pomiar Ruchu), masz tam m.in. natężenie ruchu na ulicach Warszawy:
http://www.siskom.waw.pl/nauka-gpr.htm


_________________
For the pony!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.