mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 19:09 
Cytuj  
Znacie moze jakies niestandardowe przepisy ktore wyprobowaliscie i okazaly sie dobre? :)

chodzi mi o cos bardziej skomplikowanego niz schabowy + ziemniaki ;p


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 19:13 
Cytuj  
Jajecznica z musztardą kopie dupe.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 19:13 
Cytuj  
Może coś takiego ?
http://www.youtube.com/watch?v=jHVahX9y ... re=related

A tak na serio to nie mam nic do polecenia. :har:


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 19:17 
Cytuj  
borboun napisał(a):
Jajecznica z musztardą kopie dupe.


to napisz krotko jak to przyrzadzasz


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 19:22 
Cytuj  
http://www.youtube.com/user/EpicMealTime

/thread


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 19:27 
Cytuj  
5 jajców rozbijam do szklanki dodaję łyżkę wody gazowanej i ze 2 - 3 łyżki musztardy. Potem to smażę, kumpel z Przyrodniczego mi polecił i naprawdę dorbra.

Penne ze szpinakiem, szpinak wrzucasz na patelnię dorzucasz do tego 1 serek topiony i mieszasz, potem dolewasz sobie śmietany i doprawiasz - zajebiste żarcie.

Kotlety ryżowe. Zamiast mięsa wrzucasz ryż do mielonych i robisz z nich kotlety, wrzucasz na olej i co chwila je obracasz bo mogą się rozwalać. Takie szybkie i naprawdę dobre żarcie.

Wczoraj robiłem sobie pierś z kurczaka w sosie ananasowym (sos z knora czy z czegoś innego) zajebiste - dosłownie. Do tego jakiś ryż ładnie udekorowane i białe wino.

Ja osobiście improwizuję i gotuję z tego co mam. Ostatnim razem jak mi się kończyła kasa to jechałem na ryżu z sokiem pomidorowym i jajkami wszystko usmażone na patelce - też dobre :)

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 19:47 
Cytuj  
Cytuj:
Wczoraj robiłem sobie pierś z kurczaka w sosie ananasowym (sos z knora czy z czegoś innego) zajebiste - dosłownie. Do tego jakiś ryż ładnie udekorowane i białe wino.
this , chociaż to chyba nie z serii niestandardowe przepisy.

http://www.gotujmy.pl/kurczak-w-sosie-s ... 31886.html

Zrobiłem dokładnie z tym przepisem i wyszło świetnie . Nawiasem mówiąc pierwszy raz w życiu gotowałem coś poważniejszego niż woreczek z ryżem czy jajecznicą hehe.

Tylko to było jakoś na wiosnę i pomidory/papryczka były miodzio , ale od biedy można kupić mrożone chińskie warzywka - 5zł i wrzucić na patelnie ,kuraka i potem sos do całości ,a potem na ryż.


Może krem z porów?
Zajebiste , łatwe i bardzo smaczne
http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/2,8 ... ,9495.html

Chyba jestem jednak standardowy.


Jak bieda z kasą to ryż ,kiełbasa ,koncentrat pomidorowy i pieczarki.
Wszystko z biedronki , posiekane i zmieszane razem. :]


Sam ostatnio myślę nad kurczakiem w sezamie, ale sezamu nie mogę nigdzie kupić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 19:48 
Cytuj  
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 20:01 
Cytuj  
borboun napisał(a):
5 jajców rozbijam do szklanki dodaję łyżkę wody gazowanej i ze 2 - 3 łyżki musztardy. Potem to smażę, kumpel z Przyrodniczego mi polecił i naprawdę dorbra.

Penne ze szpinakiem, szpinak wrzucasz na patelnię dorzucasz do tego 1 serek topiony i mieszasz, potem dolewasz sobie śmietany i doprawiasz - zajebiste żarcie.

Kotlety ryżowe. Zamiast mięsa wrzucasz ryż do mielonych i robisz z nich kotlety, wrzucasz na olej i co chwila je obracasz bo mogą się rozwalać. Takie szybkie i naprawdę dobre żarcie.

Wczoraj robiłem sobie pierś z kurczaka w sosie ananasowym (sos z knora czy z czegoś innego) zajebiste - dosłownie. Do tego jakiś ryż ładnie udekorowane i białe wino.

Ja osobiście improwizuję i gotuję z tego co mam. Ostatnim razem jak mi się kończyła kasa to jechałem na ryżu z sokiem pomidorowym i jajkami wszystko usmażone na patelce - też dobre :)


o cos takiego mi chodzilo , jak zrobic cos z niczego:)

dzieki


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 20:02 
Cytuj  
Ja polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=dJZd-Oge5_E


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 20:16 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Znacie moze jakies niestandardowe przepisy ktore wyprobowaliscie i okazaly sie dobre? :)

chodzi mi o cos bardziej skomplikowanego niz schabowy + ziemniaki ;p

Ja mam niezawodny sposob. Ok dziala w mim przypadku:
a) otwieram lodowke
b) wyciagam to co akurat wpadnie mi w rece
c) wrzucam do garka i patrze co wyjdzie.
Pomijam kroki takie jak krojenie, przyprawianie itd. Zawsze wychodzi cos, co da sie zjesc.

A pozatym to np.
Pizza:
Mąka, Masło stopione, drożdze, cukier, sól.
Drożdze pokruszyć, zalać wrzątkiem, posolić, posłodzić. Wody nie wiecej jak pół szklanki tak ze 100ml. Odstawić. Poczekać, aż zacznie kipieć (polecam włożyć do sporego garka, albo w kuchni będzie totalny rozpierdol ;p).
Całość wylać na mąke i ugniatać. Dosypywać mąki, aż ciasto przestanie się kleić do rąk. Dolać roztopionego masła. Niezadużo. ze4 łyżeczki wystarczą.

Na pizze to już dajesz to co chcesz.

Za pierwszym razem ciasto ci pewnie nie wyjdzie. Chyba, że masz wrodzony talent do gotowania albo szczęscie ;p. Mnie wyszło i zawsze wychodzi.

Żurek:
Biała kiełbasa, wędzona kiełbasa - inne kiłabsy zależnie od tego jakie lubimy. Ale biała powinna być obowiązkowo (imo).
Ogólnie żurek gotuje sie bardzo łatwo. Kiełbase kroimy na plasterki, wrzucamy do gara i zostawiamy na 1-2h gotowania. Jak ktoś lubi mniej wygotowaną, może gotować krócej. Nie ma żadnej reguły tutaj. Do tego cebula pokrojona, czosnek i jak ktoś bardzo chce to inne warzywa (seler, marchewka, pietruszka), według mnie te ważywa niebardzo pasują do żurku, ale to najlepiej przekonać sie samemu.
Potem całość zalewamy żurem, mieszamy i gotujemy kolejne 20 minut. Żur trzeba kupić w sklepie. Chyba, że tkoś ma ochote własny kwas chlobowy robić to have fun.

Nalesniki:
Napisze jak ja to robie.
9-10 jajek
Dużo stopiongego masła.
Mąka
Woda mineralana (gazowana).
Mleko.

Przepis jest banalny wszystko wrzucamy do jednej miski i mieszamy. W proprcjach z grubsza takich, żeby ciasto było rzadkie i Ładnie sie lało.

Same nalesniki trzeba smażyć na patelni bez tłuszczu (po to do ciasta było dodawne stopione masło). Jak ktoś jakimś cudem nie ma telfonowej patelni radze sie zapotrzeyć ;o.

Gulasz:
Przepis na gulasz jest taki, że mięso się kroi w kostke, warzywa sie kroi drobno, mieso podsmaża, potem wrzuca warzywa, zalewa wodą czeka, aż warzywa będą tak miękkie, że sie rozpadają.

Żeby zagęsić gulaszowy sos, podgrzewamy olej, i powoli disypujemy do niego mąki jednocześnie mieszając. Nie radze tu przesadzać, i dosypywać po troche i wrzucić do gulaszu/czy co tam chcemy zagęścić. Wizualnie moze sie to wydawać "eeee mało" ale jak sie doda, to będzie dokładnie na odwrót.

Sałatka warzywna:
Warzywa gotujemy nieobrane. Jakie ? Co kto lubi. Ale zasadniczo to marchewka, pietruszka, ziemniaki, seler. Wedle gustu można dorzuć inne.
Potem trzeba obrać, i przegnieść (wariant ekstremalny pokroić) w kostke.
Do tego jajka. Też ugotowane na twardo.
Następnie drobno posiekać cebule, dorzucić. Potem śmietane (12% co najmniej) i majonez. Majonezu nie za wiele, ot żeby był. Posolić, popierzyć, zamieszać. Nadaje sie odrazu do jedzenia.


Sos Czosnkowy:
Czosnek obrać, przedusić, zdużić i wycisnać. Śmietane dodać. Majonzez też, ale nie za dużo. Posolići i koniecznie dodać Tzatziki. Do kupienia w każdym sklepie. Świetny sos do kanapek i czego tam jeszzcze.

Domowe wędliny:
Najpierw trzeba sie zapotrzyć w karczek. Z 3-5kg powinno być w sam raz.
Teraz trzebza ugotować marynate. A więc do garka lejemy wode, czekamy aż sie troche podgrzeje, i dodajemy przyprawy. Przyprawy wedle gustu, ja polecam Zioła Prowasalskie, gorczyce, można też dodać troche paryki. KONIECZNIE TRZEBA DAĆ DUŻO SOLI. Ale nie za dużo. Nie będe podawał dokładnej ilości bo ja zawsze sypie na oko. Ale jak woda przy mieszaniu robi sie biała to jest wystarczjąco napewno ;p.

Jak już sie zagotuje to karczek trzeba tym zalać (CAŁY!!) i odstawić na 2-3-4 dni. Im dłużej posto tym bedzie lepszy. Byle niezadługo, bo nie będzie czego piec..

Karczek sie już zamarynował. Wywar wylać, ewentualnie otruć wrogie nam psy i koty, karczek wsadzić do piekarnika. TEmperatura nie większa niż 150stopni. W początkowej fazie piecznie najlepiej 100. Upieczenie tego cuda może zając nawet 5-6h. Jak ktoś niechce/niemoże pilnować to ustawia temperature na 50 stopni i tak zostawia. Jak wróci to akurat powinno być dobre.

Dobrze jest mieso pozakłuwać. Nożem.

Anyway. Po skończeniu, mamy świetną wędline, która może stać nawet 2-3 tygodnie i będzie dobra.
W ten sam sposob można przygotować szynke, schab itd.

Szpinak:

Wyjmujemy z torebki, gnieciemy, wrzucamy na patelnie, dodajemy minimalna ilość wody (albo wcale), dusimy, az się rozpadnie. Nadmiar wody - wylać (tzn. całą).

Teraz trzeba zagotować wode, i dolać jej do śmietany jednocześnie mieszjąc, żeby nam się nie scieła. Całość dać do szpinaku i mieszać. żeby sie na grudki nieporobiły. Najlepiej zjeść na ciepło. Zimne i podgrzewane jest takie sobie.

Mielone to żadna filozofia i każdy chyba wie jak zrobić. Powiem tylko, że mielone bez bułki tartejsą całkiem inne. Trzeba pamiętać, żeby w tym przypadku dolać więcej oleju do nich i smażyć bez tłuszczu, a nadmiar tłuszczu pozostający na patelni odlewać.
Świerzo usmażone są bardzo miekkie.
Świetne do haburgera jak ktoś chce zrobić ;p.

Wiecej nienapisze, bo mówiać absolutnie poważnie moje gotowanie naprawde sprowadza sie do tego co napisałem na początku i zazwyczaj nie pamiętam przepisów ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****

Posty: 1061
Dołączył(a): 26.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 20:22 
Cytuj  
tu masz biblie kucharza

http://www.wielkiezarcie.com/recipesgroups.php


_________________
jey#2178
BF3: jeyjeykrk
PSN: jeyjeykrk

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 20:27 
Cytuj  
Co do pizzy w jednym z Men's health był zajebisty przepis na pizze. Nie ma chuja, że nie wyjdzie. Pierwszy raz zrobiłem i wyszła jak znajdę gdzieś przepis to wrzucę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 20:28 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):

o cos takiego mi chodzilo , jak zrobic cos z niczego:)

dzieki


Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 20:32 
Cytuj  
o to jest pro tip inside , teflonowa patelnia , roztopione maslo i nie przywiera ciasto nalesnikowe

btw robil ktos tortille? , chleb pita w rozek , mieso z kurczaja pokrojone opieczone i przyprawione i sos czosnkowy , jakies wariacje probowaliscie?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****

Posty: 1061
Dołączył(a): 26.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 20:34 
Cytuj  
co do pizzy polecam z tunczykiem i bananem,wiem ze na pierwszy rzut oka polaczenie nie brzmi zbyt dobrze ,ale smakuje wysmienicie :)


_________________
jey#2178
BF3: jeyjeykrk
PSN: jeyjeykrk

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 20:53 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
o to jest pro tip inside , teflonowa patelnia , roztopione maslo i nie przywiera ciasto nalesnikowe

btw robil ktos tortille? , chleb pita w rozek , mieso z kurczaja pokrojone opieczone i przyprawione i sos czosnkowy , jakies wariacje probowaliscie?

Ja robiłem ale z karkówki.

Ogólnie trzeba możliwie bardzo drobno mięso pokroić i krótko podsmażyć, potem podusić (też nie zadługo). Wyjdzie w tedy cos z grubsza podobnego do Gyrosa.

Natrudniej jest zrobić surowki do tego. Strasznie dużo pitolenia jest z krojeniem, bo wszystko trzeba drobno posiekać.

Możesz jeszcze do tego sos pomidorowy zrobić:
1) Koncentrat
2) Ketchup (jedno i drugie Pudliszki imo)
3) sos chili
4) Tabasco
5) troche soli
6) bazylia
7) czosnek
8) inne przyprawy, jak kto lubi.

Bardzo dobre z kapustą czerowną i pekińską. Czerwona wczęsniej trzeba drobno pokreić, pognieść, podgotowac na parze, pognieść, procedure powtarzać, aż sie zrobi miękka. Można troche posolić i cukru dodać, szybciej zmięknie.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 21:13 
Cytuj  
Do tortilli: sałata lodowa - minuta krojenia, groszek, kukurydza, czerwona fasola i sos czosnkowy, który się robi 3 min. :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 21:30 
Cytuj  
To 3 min brownie jest wyjebane, zrobiłem właśnie. Tylko kakao mniej trzeba dać.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2011, 21:35 
Cytuj  
shp napisał(a):
To 3 min brownie jest wyjebane, zrobiłem właśnie. Tylko kakao mniej trzeba dać.

a marysi 3.5g? o_O

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.