mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 12 cze 2011, 16:55 
Cytuj  
Pytam was, bo może jest na forum użytkownik/użytkownicy, którzy się tym zajmują ew znają kogoś z południowej Polski, kto za dobrą flaszkę dokonał by wyceny tego i owego. Rozglądałem się w necie, ale żadnych KONKRETÓW nie znalazłem. Chyba, że macie jakieś linki do różnych forów czy cuś.


Tak pokrótce, to do niedawna mieszkałem w 170~ letnim domu, który z pewnych względów jest, że tak powiem, remontowany i cała jego zawartość, dosłownie, musiała z niego zniknąć. Zostaliśmy więc z masą różnego rodzaju książek, czasopism, lekkiej biżuterii, mebli, czy kartek pocztowych/listów/znaczków. W większości są to rzeczy stare, pochodzące z 1880 do początków I wojny. Trochu rzeczy współczesnych np "Przekrój" z 1950 roku, albo np książki Okultystyczne z czasów II WŚ. Kilka skrzyń z tym wszystkim by się uzbierało.


Jeśli zaszłaby potrzeba, to zawsze mogę porobić zdjęcia/zaprosić kogoś do oglądnięcia, ale to już trzeba pisać na PW.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2011, 17:02 
Cytuj  
Ten teges, a nie ma jakiejś państwowej instytucji zatrudniającej specjalistów do wyceny?coś mi śmiga, że jest.

Przynajmniej w Krakowie moja ciocia właśnie pracowała w takiej instytucji przy wycenie, ale za nic nazwy nie mogę sobie przypomnieć.

Edit : Desa.

http://www.desa.art.pl/?o_nas=4

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 12 cze 2011, 17:30 
Cytuj  
Dzięki White Trox, o to właśnie mi chodziło.




Książki generalnie mam w języku polskim. Kilka znajdzie się w łacine/po rosyjsku. Te okultystyczne są specyficzne, ponieważ są napisane multijęzycznie. Rosyjski/łaciński/polski, różnie.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2011, 17:54 
Cytuj  
A Necronomicon szalonego Araba Abdula Al-hazreda masz?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 cze 2011, 18:22 
Cytuj  
mialem podobna sytuacje bo sprzedawalem tone szitu z mieszkania dziadkow , generalnie to Desa jednak , nie polecam jakis no-name zbieraczy antykow z gazetki co powiedza ze hujnia , wezma za grosze i sprzedadza za fat $$$ . Doradzam ostroznosc

najwiekszym uznaniem ciesza sie rzeczy sprzed / do konca wojny
duzo chajsu mozna dostac za glupie fotografie , za kazda jest marna stawka ale jak masz tego sporo to mozna dostac juz troche


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2011, 18:31 
Cytuj  
Tia... ostatnio ktos z rodziny grzebal po chacie moich rodzicow, jest tam troche moich rzeczy, m.in. stare monety, wiekszosc nic nie wartych. Ale jedna moja moneta byl, ktora dostalem X lat temu od dziadka. Wydawaloby sie, ze tez niewiele warta, ale ktos ją wzial i sprzedal z innymi monetami za 150 zl. Gdy bylo juz za pozno to po moich ogledzinach wyszlo, ze ta jedna moneta byla warta okolo 700 zl... wiec no trzeba uwazac ;P


_________________
.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2011, 18:52 
Cytuj  
no tak jest, głupi świecznik, skrzyneczka itd. Nam to nic nie mówi, a specjalista widzi w tym niezłe zielone.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2011, 20:01 
Cytuj  
moge dac ci namiar do kolesia co sie zajmuje takimi rzeczami przy okazji urzadza wystawy i takie tam ale to musialbys obiecac ze nie zrobisz mi chaly.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**
Avatar użytkownika

Posty: 400
Dołączył(a): 2.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2011, 16:20 
Cytuj  
Witam. Co by nie zakładać nowego tematu, piszę tutaj. Mam do wywalenia od cholery książek, zarówno z czasów wojny, jak również z czasów teraźniejszych (większość). Raczej żadna z nich nie jest wiele warta, ale gdyby poszły za 1/2 zł sztuka, to byłbym bardzo zadowolony. Czy ktoś z was wie, gdzie w Poznaniu można znaleźć jakiś sensowny skup książek? Jest tego za dużo, żeby wystawić na allegro, ale z drugiej strony trochę szkoda wyrzucić czy oddać na makulaturę. Z góry dzięki

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2011, 17:35 
Cytuj  
sprobuj moze rozlozyc tytulami na podlodze zrob jedno zdjecie lub kilka i wystaw na allegro/ebay jako zestaw.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2011, 18:00 
Cytuj  
cos fajnego tam mas?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

**
Avatar użytkownika

Posty: 400
Dołączył(a): 2.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2011, 22:23 
Cytuj  
No właśnie nie ma tam żadnych "super" książek: dużo lektur, trochę książek naukowych, nawet harlekiny są. Z takich ciekawszych to książka z czarno-białymi fotografiami pt. "Mit Hitler in Polen" profesora Heinricha Hoffmanna z NSDAP (słowo wstępne napisane przez Generalfeldmarschall Keitel, "chef des oberkommandos der wehrmacht") - książka w dosyć dobrym stanie w całości po niemiecku. Drugą ciekawą pozycją jest jakaś książka o torturach z rysunkami i objaśnieniami autorstwa dr. P.Langenscheidta, wydana w 1926 roku w Berlinie (również po niemiecku), niestety w gorszym stanie. Tak niestety jest trochę mydło i powidło, no ale jednak książka to książka - żal spalić.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2011, 22:39 
Cytuj  
Co ciekawsze wystaw na allegro, a resztę daj do antykwariatu jakiegoś ; ), spróbuj wystawić jako zestaw albo oddaj do biblioteki :lol:

**
Avatar użytkownika

Posty: 400
Dołączył(a): 2.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2011, 12:55 
Cytuj  
No właśnie nie wiem za bardzo, gdzie w Poznaniu jest jakiś antykwariat który skupuje takie książki. Może macie jakieś namiary?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.