mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 7
Dołączył(a): 3.12.2011
Offline
PostNapisane: 3 gru 2011, 05:56 
Cytuj  
Prowadzę takie małe badanie na potrzeby zajęć szkolnych. Badani to osoby grające w MMOG, celem jest poznanie stylu życia osób grających w ww. gry i ew. obalenie stereotypów. Przygotowałam krótką ankietę (na 5 minut) jeśli możecie, pomóżcie :)

http://moje-ankiety.pl/respond-16961.html

Nie chcę spamować na forum, ale do tej pory ankietę wypełniali głównie znajomi i ich znajomi, czyli osoby w zbliżonym wieku, i ogólnie skupione wokół World of Warcraft. Osobiście, chciałabym dotrzeć do osób które nie mają ze mną nic wspólnego :) i grywają w inne tytuły.

BTW. mile widziane osoby, chętne do wywiadu pogłębionego, via net - chyba, że ktoś woli inaczej :>

Sama gram i ciekawa jestem jakie będą na koniec wyniki badania.

Taka ciekawostka, wg badań w USA ponad połowa grających w MMO to kobiety :> Kto by pomyślał... ale nasze realia sugerują chyba coś innego.

Zainteresowanym mogę przekazać wyniki swojej pracy :)

Pozdr.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2011, 15:16 
Cytuj  
tits or gtfo


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 3 gru 2011, 15:38 
Cytuj  
Survey sugeruje ze ponad polowa to kobiety, bo spora czesc to trans i pedaly.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1376
Dołączył(a): 6.03.2009
Offline
PostNapisane: 3 gru 2011, 16:49 
Cytuj  
i kryptonaziole !


_________________
"Gdy jesteś zły, licz do czterech, gdy jesteś bardzo zły, klnij."


Posty: 7
Dołączył(a): 3.12.2011
Offline
PostNapisane: 3 gru 2011, 18:43 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Survey sugeruje ze ponad polowa to kobiety, bo spora czesc to trans i pedaly.


od kiedy pedał to kobieta? =p

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 3 gru 2011, 18:43 
Cytuj  
Wypełniłam.
A co do tych kobiet w grach, to pewnie liczyli razen z jakimiś dziwnymi grami przez przeglądarke itp.


_________________
http://karolinacianciara.pl/


Posty: 7
Dołączył(a): 3.12.2011
Offline
PostNapisane: 3 gru 2011, 19:06 
Cytuj  
Plutonka napisał(a):
Wypełniłam.
A co do tych kobiet w grach, to pewnie liczyli razen z jakimiś dziwnymi grami przez przeglądarke itp.


Dzięki. Dokładnie to samo mi przez myśl przeszło, że tu chyba farmy i inne simsociale z FB chociazby zadecydowały...

zostawiam link do wyników z USA

http://mmovault.pl/news.526.kobiety_gra ... klad_.html

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 gru 2011, 20:45 
Cytuj  
Pytania są tendencyjne :/
Odnoszę wrażenie, że celem ankiety jest udowodnienie tezy że gry mmo "niszczą" życie a czas poświęcony na granie można by poświęcić na coś "bardziej konstruktywnego". Do tego tradycyjne pytania o utożsamianie się z własną postacią. Po przeglądnięciu ok połowy arkusza dałem spokój.


Posty: 7
Dołączył(a): 3.12.2011
Offline
PostNapisane: 3 gru 2011, 21:08 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Pytania są tendencyjne :/
Odnoszę wrażenie, że celem ankiety jest udowodnienie tezy że gry mmo "niszczą" życie a czas poświęcony na granie można by poświęcić na coś "bardziej konstruktywnego". Do tego tradycyjne pytania o utożsamianie się z własną postacią. Po przeglądnięciu ok połowy arkusza dałem spokój.


sam jesteś tendencyjny w swoim czepianiu się... masz napisane co jest celem, więc sobie nie wymyślaj własnego. znam ludzi, którzy grają i prowadzą normalne życie, odnieśli sukcesy, a znam też takich którzy zawalili rok w szkole bo koksali, więc różnie bywa. to jest ankieta, która jest częścią badania, dojdą też wywiady, literatura, własne przemyślenia... jest takie stereotypowe spojrzenie na osobę, która gra - nie mów, że nie, - jest to badanie które bede prowadzic przez grudzień na zajęcia na uczelni, nie jest to żaden licencjat czy coś, co będzie publikowane i od czego zależy 'dobre imie graczy', więc wrzuć na luz.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 gru 2011, 22:00 
Cytuj  
shatear napisał(a):
sam jesteś tendencyjny w swoim czepianiu się... masz napisane co jest celem, więc sobie nie wymyślaj własnego.

Może nie przejrzałem tych pytań dokładnie ale w kwestii "stylu życia osób grających w mmo" niewiele miejsca poświęcono innym kwestiom związanym z zainteresowaniami niż same gry (jest jedno pytanie o zainteresowania i jedno o spędzanie wakacji). Natomiast pytania, które się pojawiają są typowe dla ankiet tego typu tzn. badań graczy mmo (twoja ankieta nie jest pierwszą, która pojawiła się na tym forum). Stąd moje stwierdzenie o tendencyjności, choć może przesadziłem z tezą ;). "Dobre imię" graczy mam w ...dużym poważaniu, napisałem po prostu moje zdanie na temat pytań.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 3 gru 2011, 22:19 
Cytuj  
I zastanow sie kto bardziej odpowiada na takie surveys i pytania, kobieta czy mezczyzna.


_________________
Obrazek

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 3 gru 2011, 22:45 
Cytuj  
Każde badanie to tylko badanie, nie ma co dorabiać wielkich filozofii. To konkretnie nie jest ani najlepsze, ani najgorsze z tych, które widziałam. Dla mnie np kłopotliwe było pytanie o to, czy gdyby nie gra, to osiągnęłabym więcej lub robiła więcej konstruktywnych rzeczy.

Bo ja wiem? Nie jestem wróżką. Nigdy nie zdarzyło mi się grać i nie pracować. Ale teoretycznie, gdybym nie grała, możliwe, że zajęłabym się czymś bardziej konstruktywnym, a pracując 12h/dobę osiągnęłabym więcej niż pracując 10h/dobę. Tylko że w praktyce, pewnie po prostu więcej czasu bym oglądała jakieś www, seriale, tv, lub czytała książki. Także - trochę nieprzemyślane pytanie.


_________________
http://karolinacianciara.pl/


Posty: 7
Dołączył(a): 3.12.2011
Offline
PostNapisane: 11 gru 2011, 09:37 
Cytuj  
Plutonka napisał(a):
Każde badanie to tylko badanie, nie ma co dorabiać wielkich filozofii. To konkretnie nie jest ani najlepsze, ani najgorsze z tych, które widziałam. Dla mnie np kłopotliwe było pytanie o to, czy gdyby nie gra, to osiągnęłabym więcej lub robiła więcej konstruktywnych rzeczy.

Bo ja wiem? Nie jestem wróżką. Nigdy nie zdarzyło mi się grać i nie pracować. Ale teoretycznie, gdybym nie grała, możliwe, że zajęłabym się czymś bardziej konstruktywnym, a pracując 12h/dobę osiągnęłabym więcej niż pracując 10h/dobę. Tylko że w praktyce, pewnie po prostu więcej czasu bym oglądała jakieś www, seriale, tv, lub czytała książki. Także - trochę nieprzemyślane pytanie.


Pytanie brzmi, 'czy nie wydaje ci się' że możesz więcej zrobić, gdybys nie grał. Pytanie powstało dlatego, że po znajomych widzę, że olewają swoje hobby, plany i siedzą życiowo w miejscu, bo wola sobie popykać w grę. Co już trąci pewnym uzależnienieniem... co prawda jest to rozsrywka jak każda inna, ale jednak czytanie nawet najdurniejszej książki jest bardziej stymulujące dla mózgu niż 10godzinne nawalanie mobów :>

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2011, 10:06 
Cytuj  
No jak ktos sprowadza to do "nawalania mobow" to sie nie dziwie.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2011, 10:54 
Cytuj  
shatear napisał(a):
co prawda jest to rozsrywka jak każda inna, ale jednak czytanie nawet najdurniejszej książki jest bardziej stymulujące dla mózgu niż 10godzinne nawalanie mobów :>


Weak.

Czytanie Faktu też stymuluje? Są takie książki które nadają się tylko do pieca i nie stymulują nic oprócz odruchów wymiotnych tudzież bólu oczu.

Takim podejściem to każde zajęcie można sprowadzić do rangi bezsensownego marnowania czasu, na przykład łowienie ryb - siedzisz jak debil 10 godzin nad rzeką czekasz aż kawałek plastiku zacznie się ruszać.


Gry rozwijają i stymulują i jest to oficjalnie potwierdzone badaniami, więc Pozdro&Poćwicz :]

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2011, 10:55 
Cytuj  
Co roku to samo. Pojawia się termin oddawania prac licencjackich na horyzoncie to jak grzyby po deszczu rosną nam ankietki pseudo socjologów.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 gru 2011, 13:04 
Cytuj  
Wypełnione, powodzenia.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

****

Posty: 1671
Dołączył(a): 10.07.2010
Offline
PostNapisane: 11 gru 2011, 14:37 
Cytuj  
Stobek napisał(a):
shatear napisał(a):
co prawda jest to rozsrywka jak każda inna, ale jednak czytanie nawet najdurniejszej książki jest bardziej stymulujące dla mózgu niż 10godzinne nawalanie mobów :>


Weak.

Czytanie Faktu też stymuluje? Są takie książki które nadają się tylko do pieca i nie stymulują nic oprócz odruchów wymiotnych tudzież bólu oczu.

Takim podejściem to każde zajęcie można sprowadzić do rangi bezsensownego marnowania czasu, na przykład łowienie ryb - siedzisz jak debil 10 godzin nad rzeką czekasz aż kawałek plastiku zacznie się ruszać.


Gry rozwijają i stymulują i jest to oficjalnie potwierdzone badaniami, więc Pozdro&Poćwicz :]


ale ona pisze o WoW'ie, a nie o normalnych mmorpg'ach.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 11 gru 2011, 15:54 
Cytuj  
shatear napisał(a):
Przygotowałam krótką ankietę (na 5 minut) jeśli możecie, pomóżcie :)
Osobiście, chciałabym dotrzeć do osób które nie mają ze mną nic wspólnego :) i grywają w inne tytuły.

BTW. mile widziane osoby, chętne do wywiadu pogłębionego, via net - chyba, że ktoś woli inaczej :>

Sama gram i ciekawa jestem jakie będą na koniec wyniki badania.

INB4 Alda rzucający niekonwencjonalnymi komplementami i sępiący o foty ;F
Chyba, że nie jest Azjatką.


_________________
Duh, winning


Posty: 7
Dołączył(a): 3.12.2011
Offline
PostNapisane: 7 sty 2012, 20:05 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
Co roku to samo. Pojawia się termin oddawania prac licencjackich na horyzoncie to jak grzyby po deszczu rosną nam ankietki pseudo socjologów.


Nie zesraj się, nie jestem na socjologii buraku.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.