mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 505
Dołączył(a): 16.12.2001
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2004, 22:14 
Cytuj  
Witam

Mam taki problem zakladam sobie nowe konto i nie wiem w jakim banku bo chce miec dostep do mozliwosci kupna przez internet np ze sklepu http://interactcd.com/ oraz mozliwosc oplacania abonamentu przez internet karta, np gier Everquest itp. Interesuje mnie jakie karty tam sa obslugiwane czy jak to dziala bo wolalbym miec konto studenckie a nie internetowe. Wiec na czym to sie opiera wystarczy miec tylko karte tylko jakie proponujecie ? jakie sa akceptowane


_________________
"..and it will be a time of great strife,
when the moons are united in darkness and the dead shall walk the earth once more..."

**

Posty: 357
Dołączył(a): 4.12.2003
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2004, 22:23 
Cytuj  
Ta nauka nazywa sie 'zycie', a nie ekonomia.


_________________
Master of puppets Im pulling your strings
Twisting your mind and smashing your dreams
Blinded by me, you cant see a thing
Just call my name, `cause Ill hear you scream.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2004, 22:23 
Cytuj  
Jesli szybko, to Multibank, jesli masz troche czasu na poczekanie (ale calkowicie free konto) to mBank. Jak narazie nigdzie nie ma lepszej oferty. Ja w mBanku jestem prawie od jego utworzenia (z 4 lata juz) i jak dotad nie napotkalem na zadne problemy, w wrecz wiele razy mnie zadziwili (np. bez slowa udzielajac mi kredytu hipotecznego). Mam tam konto z ekarta, kredyt i kredytowke wypukla.. i chwale :)

Multibank ma oferte identyczna (zreszta, to ta sama firma, BRE), tyle, ze za obsluge konta placisz jakies tam drobne pieniadze. Zaleta taka, ze sa normalne oddzialy, w ktorych jestes w stanie zalatwic wszystko od reki.

Pozatym polecam na usenecie pl.biznes.banki, dosc duzo sie dowiesz.

X.

PS Acha.. www.mbank.com.pl i www.multibank.pl

PS2 Oczywiscie ekarty mbanku i multibanku sa akceptowane praktycznie wszedzie, korzystam zreszta dosc duzo. Jedynie, gdzie byl problem, to w EVE, ale tam chyba w ogole zadnych ekart nie akceptuja.

PS3 A zawsze bede odradzal Citibank (zlodzieje, mialem tam z 3 lata konto, nie chce miec z nimi juz nigdy nic do czynienia) i PeKaO (tez z zubrem, tez zlodzieje i kompletna niekompetencja obslugi, mialem tam konto firmowe przez jakis czas).


_________________
http://zaginiony.net

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2004, 06:39 
Cytuj  
BPHPBK -ja tam mam.. troche drogie karty ale poza tym ok, niskie koszty samego konta. Mysle ze bez problemu wydadza ci wypukla karte - takiej wlasnie potrzebujesz, musi miec możliwość wykonywania zagranicznych operacji bezgotowkowych.


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2004, 07:44 
Cytuj  
e-cards z całej europy (zresztą to wymysł typowo europejski - innych chyba nie ma) oficjalnie nie są akceptowane w Interactcd.com.
Nie mogłem zapłacić swoją ekartą, jak i kilku moich znajomych. A taką informację dostałem od nich po zapytaniu mailowym.

Aby mieć 100% pewność trzeba mieć wypukłą VISĘ.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2004, 07:47 
Cytuj  
Nie wiem mark o czym piszesz, bo korzystajac z ekarty mbanku kupilem w Interact 1 klucz do Planetside i 2 klucze do SWG. Bez zadnych problemow.

X.

PS. Kilku znajomych korzystajacych z ekarty tez kupowalo tam bez zadnego bolu.
Widac poprostu zaczeli akceptowac ekarty, a ty masz przestarzale informacje :)


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2004, 08:07 
Cytuj  
Dwa razy do nich wysyłałem mail-a z pytaniem czy akceptują e-karty. Dwa razy dostałem odpowiedź, że nie akceptują.
Zresztą od roku nie używam praktycznie ekart bo mam o wiele wygodniejszą normalną VISE.
A w interakcie 3 osobom np. kupowałem FFXI płacąc swoją VISĄ, 2 z nich nie mogły zapłacić e-kartą, 1 nie mogła zapłacić VISĄ electron z Intelligo (co w ogóle jest dziwne).
Abonament w FFXI - podobna historia - połowa płaci ekartami, drugiej połowie ekart nie przyjmuje.

Sam nie wiem o co w tym chodzi, ale mimo, że kiedyś polecałem e-karty teraz ich już nie polecam. Można się naciąć.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2004, 13:30 
Cytuj  
Moja ekarta w interactcd tez nie dzialala :<

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2004, 14:11 
Cytuj  
inteligo for teh win!!


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2004, 14:53 
Cytuj  
VE z Inteligo nie chcieli mi przyjac na trial w Second Life


_________________
Obrazek

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2004, 15:08 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
VE z Inteligo nie chcieli mi przyjac na trial w Second Life


Powinienes sie cieszyc :roll:


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2004, 22:53 
Cytuj  
Skoro tak mowisz :) W zasadzie to bardzo mi nie zalezalo:>


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 08:53 
Cytuj  
Oni odpisali że nie akceptują e-karty dlatego że myśleli że to Visa Electron, Mark. Jest niewiele sklepów i firm które akceptują electronki ale karta mBanku to zwykła VISA więc z nią nie ma problemów. Płaciłem nią za FF w Interact a także abonament za FF i Shadowbane i nigdy nie miałem problemów :)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 09:24 
Cytuj  
nie Kang, jak próbowałem im zapłacić pierwszy raz to po kilku próbach napisali, ze może moja karta to nie jest pełnoprawna VISA tylko jakiś ecard. Po czym odpisali, ze nie akceptują ecardów. E-cards jest inaczej widziana w systemie niż wypukła VISA - wystarczy zajrzeć na stronę Mbanku i przejrzeć listę sklepów gdzie ekarta NIE jest akceptowana.

Mbank przyznaje się bez bicia, że ekarty nie są wszędzie akceptowane i nawet podaje powody ich odrzucania:

Cytuj:
Jak każde nowatorskie rozwiązanie korzystanie z eKARTY jest czasem komplikowane przez niedostosowanie istniejącej struktury technicznej do nowych wymagań -istnieją punkty, które akceptując karty organizacji Visa Int. nie akceptują eKARTY. Generalnie spotykamy dwa główne powody takiej sytuacji:

- otrzymane z wirtualnego punktu handlowego zapytanie ma format zwykłego zapytania - takiego jak otrzymujemy z bankomatów, supermarketów i sklepów działających w "fizycznym", niewirtualnym świecie. Takie autoryzacje musimy odrzucić, gdyż ze względów bezpieczeństwa eKARTĄ nie można dokonać transakcji niewirtualnych.
- z wirtualnego punktu nie otrzymujemy zapytania autoryzacyjnego ponieważ punkt obsługuje tylko karty kredytowe, przy których autoryzacja nie jest konieczna. Często punkty takie wymagają jako dodatkowego potwierdzenia podania adresu, na który ma zostać przysłana faktura (tzw. adresu billingowego) lub przesłania faksem kopii dokumentów kupującego. Nawet po otrzymaniu tych danych punkt nie jest w stanie zweryfikować klienta, gdyż dla karty wirtualnej jedyną formą otrzymania zgody na dokonanie transakcji jest autoryzacja on-line u wydawcy (czyli w mBanku).


Faktem jest, że jedynie VISA Classic i wyżej zapewni nam prawie 100% pewność, że dokonamy zakupu. Aczkolwiek pewne instytucje w US wprowadzają od pewnego czasu żądanie (przy autoryzacji transakcji) danch adresowych o płatniki (AVS). Jeżeli bank tego nie obsługuje (Mbank, PBKBPH - nie obsługują) to transakcja zwykłą VISĄ CLassic (mbank) lub VISĄ Silver (BPHPBK) jest odrzucana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2004, 11:07 
Cytuj  
Coz, dosc duzo place w sieci, i za gry, i za inne rzeczy, i jakos nie mialem problemow z platnosciami ekarta Mbanku. Najsmieszniejsze jest to, ze nawet w EVE udalo mi sie zaplacic.

X.


_________________
http://zaginiony.net

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.