mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 296
Dołączył(a): 25.05.2004
Offline
PostNapisane: 11 paź 2004, 12:16 
Cytuj  
Mam problem ze swoim WD (WD Caviar SE Serial ATA a konkretny model to WD800JD) gdyż braciak ściągnął wira, który poleciał po dysku i wszystkie Windowsy na nim warują, tzn. NT wieszają się przy instalacji a 9x padają pare godzin po użytkowaniu. Kuzyn doradził mi, żebym zrobił low level format jednak nigdy nie musiałem tego robić i nie wiem jak WD zachowują się po LLF i jakiego softa użyć do tego.


_________________
http://www.netykieta.prv.pl/

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 paź 2004, 12:39 
Cytuj  
Jestes pewien ze to dysk? Bo dam sobie reke uciac, ze to wina uszkodzonej pamieci (typowe objawy). Zanim podejmiesz drastyczne kroki z dyskiem, sprawdz na innych kosciach. Szczegolnie, ze pierwsze slysze, zeby jakikolwiek wirus mogl namieszac w strukturze fizycznej dysku. A na popsuta strukture logicza wystarczy tylko powywalac partycje i zalozyc je na nowo :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 paź 2004, 12:44 
Cytuj  
http://support.wdc.com/download/index.asp

Druga sprawa, watpie zeby to byl wirus najczesciej to jest tak ze:
-Mam brata
-Mam kompa
-On mi zjebal cos w systemie
-Powiedzial ze to wirus a nie on

Oczywiscie jezeli to jest mlodszy brat, jak nie to ty zes cos zjebal :D

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 paź 2004, 13:13 
Cytuj  
obstawiam na memory. Miałem identyczną sytuację. Zaczęło się od tego, że chciałem zainstalować nową grę (a zależało mi bardzo bo to były Heroesi 3 w kilka dni po nieoficjalnej premierze), error przy instalacji, powtarzam error, kopiuję płytkę - wszystko OK, instaluję z drugiej kopii - error. No to jak nic reinstalka windozy - format dysku, instaluję windows - error, ponów - poszło, po chwili error, itd. W końcu z dyskietki zapuściłem memory test - i wywaliło kilka błedów.

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 11 paź 2004, 13:16 
Cytuj  
Od poczatku lat 90tych low level format nie istnieje, to znaczy nie mozna go przeprowadzic. :<
Mozesz zrobic cos "na ksztalt" llf ale to nie zawsze skutkuje. Wejdz na strone swojego producenta dysku, czasami maja tam ciekawe programy do takich zabaw.
A po drugie mi to wyglada na jakis zgrzyt sprzetowy ale nie z winy dysku :/ Jan a swoim seagate 40gb mialem troche inne objawy i wiedzialem, ze to dysk bo nie moznabylo sformatowac w zadnym systemie, czy to fat32 czy ntfs:/ A konwersja z fat32 na ntfs zakonczyla sie pieknym "NTLDR is missing" zaraz po restarcie kompa.
Pomogl soft wygrzebany z netu i "zerzniecie" nim dysku.
Ale remember, to nie jest LOW LEVEL FORMAT. Dysk sformatowany w ten sposob jest tylko raz, zaraz jak opusci fabryke ;)


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

**

Posty: 478
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 paź 2004, 13:50 
Cytuj  
jezeli to faktycznie dysk to uzyj: WDClear
Low levela nie ma po co robic

**

Posty: 296
Dołączył(a): 25.05.2004
Offline
PostNapisane: 11 paź 2004, 19:29 
Cytuj  
Dziekje wszystkim za odpowiedzi. Przycisnełem brata (oczywiście nie obeszło się bez rękoczynów) i zaczął coś gadać o jakims programiku, który to niby miał przyszpieszać RAM (i wszystko jasne). Możliwe, że był zawirusowany lub poprosty młody coś spierniczył. I teraz kolejne pytanie, czy są jakieś sposoby (programy itp.), które były by w stanie to naprawić, a może pozostaje mi zakup nowej kości?

Za kolejne dobre rady będe bardzo wdzięczny, egzystowanie na ME troszke mnie dobija i chciał bym jak najszybciej wrócić na XP.


_________________
http://www.netykieta.prv.pl/

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 paź 2004, 19:51 
Cytuj  
Jezeli dalej cos jest w systemie/systemach jebnietego z tym programikiem co brat twoj sciagnol (ram booster,tweak now?) proponuje przetestowanie pamieci na innym kompie. Nastepna sprawa jak posiadasz bez-firmowki pamieci DDR (SDRam bez-firmowki sa nawet czasem dobre) to z gory moge powiedziec zebys se kupil nowe.

Kuzyna tez nie sluchaj, znam takich co lubia polecac lub stosowac metody, o ktorych malo co kto slyszal zeby "zaszpanowac", a jak co do czego dochodzi sami nie wiedza jak to sie robi. Kiedys jak se bedziesz z nim rozmawial i bedzie mowil o jakis magicznych rzeczach i slowach co nigdy nie uslyszales po 5 min popros go zeby powtorzyl....wiekszosc bajek zapomni :D. Poprostu z mojego doswiadczenia na wiekszosc problemow z komputerem jest proste rozwiazanie nic poza tym.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.