mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 522
Dołączył(a): 28.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2013, 18:17 
Cytuj  
Embe
ospojleruję dla tych co nie chcą czytać.
Spoiler:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 10 sty 2013, 18:31 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Przypominam, że samobójstwo jest przestępstwem za które się nie kara, bo przestępca jest już nieosiągalny :D

Głupoty piszesz (nie pierwszy raz zresztą), MagPSie. Wiem, był czas - trzeba było się przyzwyczaić, ale jednak...

Prawo do decydowania o swoim życiu masz zagwarantowane w art. 47 Konstytucji RP. Kodeksy karne z 1932 i 1969 roku nie zabraniały samobójstwa pod groźbą kary oraz nie czyni tego kodeks karny z 1997 roku. Polskie prawo przewiduje jedynie karalność nakłaniania osoby do samobójstwa, a także wyróżnia typy przestępstw, których następstwem jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie.

Nie zgodzę się również z twierdzeniem o nieosiągalności przestępcy, bo zarówno antyczne prawo greckie, jak również średniowieczne prawo angielskie czy austriackie przewidywało karalność pośmiertną, manifestowaną wobec zwłok samobójcy.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. :wink:

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 sty 2013, 18:34 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Zangetsukun napisał(a):
i ogrom samców

No bo przecież kobieta nie jest od myślenia ;)


płód jest czlowiekiem jak ma penixa!


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sty 2013, 18:37 
Cytuj  
embe napisał(a):
Enderhawk napisał(a):
Imho aborcja powinna być dozwolona dla ofiar gwałtu, ...

Pytanie, dlaczego ktos ma decydowac nawet w takim przypadku o tym czy ktoś ma żyć czy nie ?


1. Czy jeśli ktoś (albo grupa osób) zgwałciłby Twoją żonę albo córkę to pozwoliłbyś żeby to dziecko się urodziło? Zastanowiłeś się co byś dziecku powiedział po 18 latach gdyby chciało poznać ojca i jakby odebrało informację skąd się wzięło?
2. Jeśli ktoś chce dokonać aborcji i tak do tego doprowadzi. Jeśli mu się nie uda to potem są dowcipy o Madzi która hop bęc o podłogę lub podobne.

embe napisał(a):
Enderhawk napisał(a):
kiedy wykryta jest wada, w tym syndrom "downa", ...

Zapewne nie znasz żadnego człowieka z downem, zapewniam cie że większość z nich jest szczęśliwa że żyje, nie wiem dlaczego chcesz odbierać im prawo do życia.


To jest temat dyskusyjny a syndrom downa w tym przypadku jest najlżejszą możliwą chorobą wykrywalną na tym etapie.
W każdym innym przypadku gdzie urodzone dziecko miałoby pożyć "2-3 lata" to wolałbym pocierpieć przez decyzję o aborcji niż cierpieć grzebiąc 3latka.

embe napisał(a):
Enderhawk napisał(a):
oraz gdy płód zagraża życiu matki...

Tu mamy wielki dylemat, znam kobietę, która zdecydowała się na donoszenie ciąży, jej syn ma tera chyba 12 lat, a ona żyje, czy można decydowac w takiej sytuacji o życiu matki lub dziecka i zdać się na wyrok lekarza, który często ma problem z wykryciem poprawnie grypy ?


Gdyby moja marka urodziła bliźniaki prawdopodobnie by nie żyła. Ojciec zdecydował (mimo jej sprzeciwu, na szczęście takie czasy były wtedy), że mają wywołać wcześniejszy poród. Dzięki temu ja i mój brat mamy rodziców a tamte dzieciaki i tak była zagadka czy by przeżyły.
Sorry - wybrałbym żonę zamiast nienarodzonego dziecka.


embe napisał(a):
Enderhawk napisał(a):
I wtedy powinna być całkowicie refundowana.

Dlaczego refundować z moich pieniędzy aborcje ?


Dlaczego utrzymywać skazańców za moje pieniądze z podatków? Pytanie równie mądre i na miejscu.
Jest to zabieg niejednokrotnie ratujący życie.

embe napisał(a):
Enderhawk napisał(a):
Problem nie jest z samą aborcją, a z tym co zrobić z niechcianymi dziećmi, czy to z powodów materialnych, poglądowych czy czystego skurwysyństwa.
Niestety, niechciane dzieci trafiają do opieki społecznej która kuleje, jest mordęgą dla dzieci, mają one bardzo małe szanse trafić do rodzin zastępczych, jako dorośli bardzo często utrzymują się z przestępstw z powodu braku wykształcenia i wychowania.

Czyli chcesz eliminowac potencjalnych przestepców hmm... wkraczamy w jakieś sci-fi tematy, nie tędy droga.


Tutaj się zgodzę - status społeczny nie powinien mieć wpływu na decyzję o aborcji. To nie może być przywilej na żądanie dla wszystkich.

Ja pomimo skrajnie lewicowych poglądów jestem przeciwnikiem tzw. "frywolnej" aborcji. Jeśli ktoś wkłada ptaka w cipsko to musi liczyć się z tym, że wykiełkuje. Tak samo nieletni niech sobie szukają wsparcia u swoich rodziców i odpowiedzą za to co świadomie robili. Simple as fuck.

Oczywiście to się kłóci z punktem 2. który wcześniej przytoczyłem aczkolwiek decyzja w takiej sprawie powinna być po stronie komisji i biegłych oceniających zdolność takich ludzi do egzystencji w społeczeństwie. Jeśli ktoś jest w stanie zabić swoje kilkumiesięczne dziecko to chyba wszystko na temat.

embe napisał(a):
Enderhawk napisał(a):
Eutanazja ok, jeżeli psycholog orzeknie poczytalność osoby - na własną prośbę lub w przypadku uszkodzenia mózgu - po jakimś czasie decyzja rodziny lub lekarza jeżeli takowej nie ma.

Kolejny problem, wielu lekarzy i specjalistów nadal ma problem ze stwierdzeniem nieodwracalnej śmierci mózgu, a ty chcesz przelać decyzje o eutanazji na jakiegoś psychologa/psychiatrę ?
[/quote]

Prawo do eutanazji a nie skazywanie na eutanazję. Jeśli cały organizm pracuje dzięki urządzeniom zewnętrznym po których odłączeniu umierasz to ja te urządzenia bym odłączył.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 sty 2013, 18:43 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
1. Czy jeśli ktoś (albo grupa osób) zgwałciłby Twoją żonę albo córkę to pozwoliłbyś żeby to dziecko się urodziło? Zastanowiłeś się co byś dziecku powiedział po 18 latach gdyby chciało poznać ojca i jakby odebrało informację skąd się wzięło?

Ja bym nie ogarnął. A drugie moje mysli to, ze dzieciak moze w jakis sposob odziedziczy "skolonnosci", choc nigdy nie czytalem czy to mozliwe ;d


_________________
.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 sty 2013, 19:31 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
(...)
Ja pomimo skrajnie lewicowych poglądów jestem przeciwnikiem tzw. "frywolnej" aborcji. Jeśli ktoś wkłada ptaka w cipsko to musi liczyć się z tym, że wykiełkuje. Tak samo nieletni niech sobie szukają wsparcia u swoich rodziców i odpowiedzą za to co świadomie robili. Simple as fuck.
(...)

"Frywolność" czy też dopuszczalność nie oznacza przymusu. Jako świadoma i inteligentna istota powinieneś (pisze ogólnie, nie ad persona) tak wychować dzieci by zdawały sobie sprawę z tego co robią i nie "wpadały" czy tez w razie czego pomóc. A jeśli mimo wszystko ktoś uprze się na aborcję (czego de facto nie popieram) to lepiej żeby można to było zrobić w kontrolowanych warunkach niż np. później leczyć powikłania. Dopuszczalność nie oznacza przymusu i przyznam szczerze, że nie rozumiem fundamentalistów rozdzierających szaty nad aborcja a nie mającym np. nic przeciwko przeciw prowadzeniu wojen przy użyciu już narodzonych i podrośniętych ludzi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 sty 2013, 19:38 
Cytuj  
Tylko ludzie sa tacy, z enie umieja poniesc odpowiedzialnosci, a ostatecznie cierpi dziecko. Jak ktos jest zjebem to ni poradzisz. "niech zrobi to czy tamto", a wlasnie, ze nie zrobi i nie zmusisz nikogo do poprawnego wychowywania dzieciaka.


_________________
.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 sty 2013, 20:06 
Cytuj  
No to też prawda, tylko dla czego mam tego kogoś zmuszać do urodzenia dziecka?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 sty 2013, 20:15 
Cytuj  
No wlasnie do tego pije, nie wiem czy to dobry pomysl by koniecznie ponosili taka odpowiedzialnosc..


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sty 2013, 20:38 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
(...)
Ja pomimo skrajnie lewicowych poglądów jestem przeciwnikiem tzw. "frywolnej" aborcji. Jeśli ktoś wkłada ptaka w cipsko to musi liczyć się z tym, że wykiełkuje. Tak samo nieletni niech sobie szukają wsparcia u swoich rodziców i odpowiedzą za to co świadomie robili. Simple as fuck.
(...)

"Frywolność" czy też dopuszczalność nie oznacza przymusu. Jako świadoma i inteligentna istota powinieneś (pisze ogólnie, nie ad persona) tak wychować dzieci by zdawały sobie sprawę z tego co robią i nie "wpadały" czy tez w razie czego pomóc. A jeśli mimo wszystko ktoś uprze się na aborcję (czego de facto nie popieram) to lepiej żeby można to było zrobić w kontrolowanych warunkach niż np. później leczyć powikłania. Dopuszczalność nie oznacza przymusu i przyznam szczerze, że nie rozumiem fundamentalistów rozdzierających szaty nad aborcja a nie mającym np. nic przeciwko przeciw prowadzeniu wojen przy użyciu już narodzonych i podrośniętych ludzi.


Ale dokładnie też to napisałem.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 10 sty 2013, 21:19 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
Prawo do decydowania o swoim życiu masz zagwarantowane w art. 47 Konstytucji RP.


ty sobie dupy konstytucją nie wycieraj!

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.


http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,1317 ... SlotII3img


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 10 sty 2013, 22:18 
Cytuj  
Niah napisał(a):
ShadeKnight napisał(a):
Prawo do decydowania o swoim życiu masz zagwarantowane w art. 47 Konstytucji RP.


ty sobie dupy konstytucją nie wycieraj!

Jak zawsze merytoryczna odpowiedź, cały Niah. :]

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 10 sty 2013, 22:26 
Cytuj  
embe napisał(a):
Enderhawk napisał(a):
oraz gdy płód zagraża życiu matki...

Tu mamy wielki dylemat, znam kobietę, która zdecydowała się na donoszenie ciąży, jej syn ma tera chyba 12 lat, a ona żyje, czy można decydowac w takiej sytuacji o życiu matki lub dziecka i zdać się na wyrok lekarza, który często ma problem z wykryciem poprawnie grypy ?

Jaki dylemat? Jak płód zagraża życiu matki to matka ma prawo się przed nim bronić. Koniec, kropka. Może, nie musi i nikt nie mówi, że to jest łatwa decyzja. O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że komuś się nie podoba aborcja po popełnieniu przestępstwa to trzeba mieć kompletnie nasrane do gara, żeby karać kobietę za obronę konieczną.

A lekarze mogą decydować, bo niczego lepszego od nich nie wymyśliliśmy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 sty 2013, 22:39 
Cytuj  
Jedynie fanatyczne katoliczki wybralyby dziecko zamiast swojego zycia
w naturze zjadanie martwego plodu bylo norma , dla zwierzat kalorie = waluta


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2013, 22:44 
Cytuj  
To nie fanatyzm. Zakazywanie aborcji zgwałconym kobietom i w przypadku ciąży zagrażającej życiu matki to cecha największych religijnych skurwysynów. Nawet jak oficjalnie nie uczęszczają do kościoła a dupę księdzu wypinają bo taka u nich tradycja. Tyle w tym jałowym temacie. High dobrze napisał o penixach.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 sty 2013, 23:10 
Cytuj  
Masz fiksację analną na tle kleru, czy jak?
A tekst o penixach dobry. Jak go pokazać partnerce to może być dodatkowo najlepszą metodą antykoncepcyjną.

Akurat znam parę przypadków że ciąża mogła być zagrożeniem zdrowia i lekarze nie robili problemów. Informowali o zagrożeniu i pozostawiali decyzję matce jasno sugerując że nie będzie problemu jeśli trzeba będzie wypełnić papierki. Te historyjki o odmowach, przymuszaniu do urodzenia to jakieś bajki Aborcyjnej Wandzi dla społeczeństwa co się troska. Czarny lud ciemnogrodu.
A aborcja na życzenie to chyba dla panienek co lubią ten sport, ale zazwyczaj są zbyt najebane żeby pamiętać o gumce. Zresztą co to za mit że kobieta ma wyłączne prawo decydować o ciąży. Facet ma przynajmniej równe prawo, może nawet większe. No bo jak wrzucam dwa złote do automatu i wypada batonik, to czyj on jest? Mój czy automatu?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2013, 23:18 
Cytuj  
Ty masz jakis zaszycik pelen wyświechtanych tekstów i truizmów, czy tak dobrą pamieć?


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 sty 2013, 23:43 
Cytuj  
Pamięć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 sty 2013, 23:49 
Cytuj  
Pamięć do sucharów. Gratz.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2013, 00:07 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Z aborcją do któregoś tam tygodnia od zapylenia - powinna być legalna w pełni. Oczywiście nie refundowana tylko pełnopłatna. Płód to nie człowiek.
Odnośnie zjebanej definicji "klauzula sumienia" - już kilka razy słyszałem jak koleżanki miały problem w aptece przy zakupie tabletek 48h po. Piździe co odmawia - za pierwszym razem ostrzeżenie, za drugim zakaz wykonywania zawodu na 5 lat.
Lekarz odmawiający skrobanki po gwałcie lub przy zagrożeniu życia matki/kalectwa płodu.
Przypadek 1 - pierwszy raz - 3 miesiące zawieszenia w zawodzie, drugi raz - rok, za trzecim już na 10 lat.
Przypadek 2 - sądzić za usiłowanie zabójstwa, a w przypadku śmierci pacjentki - za celowe i świadome spowodowanie śmierci, dożywotni ban na skalpel
Przypadek 3 - dożywotni ban na skalpel i grzywna równa 40 latom przeciętnej pensji lekarza na poczet nieusuniętego płodu.

Ogólnie zakaz aborcji do fikcja. Wystarczy przekroczyć granicę i już można skrobać.


Ale ze co??
A to byla apteka panstwowa czy prywatna? Bo jak prywatna to niech kolezanka spierdala :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.