mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6979 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283 ... 349  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 lip 2013, 18:10 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
mrynar napisał(a):
Kosciol katolicki jakby mogl to by wchodzil w prywatne zycie ludzi bardziej niz islam, ale jego wplywy na szczescie mocno oslably wraz z koncem sredniowiecza.


najgorsze jest to, ze islam nadal jest w średniowieczu :/


odruch obronny przed agresywnym i nietolerancyjnym dla innych wyznań Kościołem Katolickim, a teraz państwami zachodnimi jak np takie zbrodnicze usa

Kościół != kościół


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 lip 2013, 18:16 
Cytuj  
dziwie sie, ze w XXI wieku jeszcze ktos wierzy w te bzdury... zdelegalizowac wszystkie religie i bedzie pokoj na Ziemi.


_________________



***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 lip 2013, 18:21 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
dziwie sie, ze w XXI wieku jeszcze ktos wierzy w te bzdury... zdelegalizowac wszystkie religie i bedzie pokoj na Ziemi.


dziwie się, że chce się tobie pisać takie bzdury


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 2 lip 2013, 18:25 
Cytuj  
no ale wszechmocny 'pan buk'? No ja cie prosze...


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 lip 2013, 18:40 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
no ale wszechmocny 'pan buk'? No ja cie prosze...


Przeczytaliście "Koniec Historii" i coś się wam w mózgach...poprzestawiało :-?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 2 lip 2013, 18:44 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Wbrew pozorom islam jest nowoczesniejsza forma chrzescijanstwa, bez zchierarchizowanego kleru i calej tej kocielnej dobudowki. Koran czyta sie duzo przyjemniej niz biblie.

Kosciol katolicki jakby mogl to by wchodzil w prywatne zycie ludzi bardziej niz islam, ale jego wplywy na szczescie mocno oslably wraz z koncem sredniowiecza.

Kleru w Islamie jest akurat bardzo dużo, ilościowo już od dawna więcej niż w Chrześcijaństwie, jest bardzo wpływowy, łącznie z bezpośrednim pełnieniem funckcji politycznych, administracyjcnych czy urzędniczych w wielu państwach czego w kręgu cywilizacji chrześcijańskiej praktycznie już nie ma od jakoś lat 30. Jest też wbrew pozorom hierarchia, jedyna różnica, że jest ona zdecentralizowana bardziej i mniej formalna, ale istnieje.
Szkolnictwo stricte religijne jest też na znacznie większą skalę, w zasadzie w tym względzie podobnie to tylko w Judaiźmie chyba jest.

KK i zresztą dużo innych kościołów chrześcijańskich i nie tylko jakby mogło to by chciało mieć większy wpływ na ludzi. Jak każda prawie organizacja zresztą, nie tylko religijna.

Koran się czyta przyjemniej, bo jest bardziej jednolity i nie jest karkołomnym połączeniem tak jak Stary i Nowy Testament. W dodatku jest pisany prostszym językiem.

Przewaga jeżeli chodzi o państwo świeckie jest taka, że w teologii chrześcijańskiej od wczesnych wieków średnich trwał karkołomy proces, który miał na celu umożliwienie chrześcijaninowi i kościołowi współistnienie z cywilnym prawem i państwem. Odseparowanie w jakimś tam stopniu wiary i polityki oraz personalizacje czy prywatyzacje wiary.

W Islamie taki nurt, przynajmniej znaczący się nie pojawił i wiara jest nierozerwalnie i bezpśrednio połączona z codziennym życiem, prawem i polityką.

Jeżeli Chrześcijaństwo padnie, to Islam zajmie jego miejsce również wśród "białych", większość ludzi zawsze będzie potrzebować religii lub ew, innej potężnej ideologii - tak jak komunizm czy ekstremalny nacjonalizm. No jakiejś mniejszości zamiast może wystarczyć np. libertarianizm zamiast wcześniej wymienionych.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 2 lip 2013, 18:53 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Wbrew pozorom islam jest nowoczesniejsza forma chrzescijanstwa, bez zchierarchizowanego kleru i calej tej kocielnej dobudowki. Koran czyta sie duzo przyjemniej niz biblie.

A ja (jako osoba z zewnątrz oczywiście) jednak wolę kościół zhierarchizowany z jasno określonymi zasadami co jest zgodne z jego nauką, niż sytuację w której masz pierdyliard równouprawnionych kapłanów mogących bez przeszkód głosić, że wysadzanie się w metrze jest ok.
Cytuj:
Kosciol katolicki jakby mogl to by wchodzil w prywatne zycie ludzi bardziej niz islam, ale jego wplywy na szczescie mocno oslably wraz z koncem sredniowiecza.

Osłabły dopiero pod koniec XVIII i w ciągu XIX wieku. Wtedy chrześcijaństwo zostało przytemperowane przez idee zachodniego oświecenia i liberalizmu. Islam tego szczęścia nie miał. Ale jeszcze 150 lat temu Kościół oficjalnie potępiał wolność słowa i sumienia, a w większości krajów katolickich nie było mowy o cywilnych małżeństwach i rozwodach.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2013, 09:06 
Cytuj  
Mrynar proszę Cię - dorosły facet a pierdoli jak zbuntowany nastolatek. Porównywanie obecnej ingerencji Islamu i KK w życie codzienne z wnioskiem: Islam mniej ingeruje, jest bardzo ale to bardzo karkołomnym zadaniem do udowodnienia. Ale co mi tam. Udowodnij mi że się mylę. Jedź do pierwszego lepszego kraju muzułmańskiego i zamów alkohol albo wieprzowinę. Wypuść się z żoną / kobietą / dziewczyną w mini na ulicę. Weź parę gejów i niech dadzą sobie buzi na ulicy.
Potem wróć do Państwa wyznaniowego jakim jest Polska z KK i zamów mięso na obiad w piątek, wejdź na mszę z dziewczyną w mini czy idź na dyskotekę w wielki post. Powtórz też eksperyment z gejami.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 3 lip 2013, 09:27 
Cytuj  
Islam w czasach gdy powstawał był znacznie bardziej tolerancyjny, nowocześniejszy, efektywniejszy i lepszy. KK się zmienił na lepsze, tylko dlatego, że zjebał raz za razem i ludzie się wkurzyli i niestety zostali pedałami znaczy ateistami-kosmopolitami.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2013, 09:38 
Cytuj  
KK się zmienia bo zmienia się społeczeństwo, ale jest to zmiana wymuszona, a nie dobrowolna. Sukcesywnie od paru wieków traci kontrolę nad ludźmi, która była źródłem władzy i bogactwa tej instytucji. Cel KK to trzymanie społeczeństw w ignorancji i moralnych karbach z jednoczesną bezkarnością dla siebie. Instytucjonalnie są chciwą korporacją tylko. Z resztą byli już od czasów sprzed reformacji, gdzie odpusty i symonia była na porządku dziennym.


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2013, 12:04 
Cytuj  
swoją drogą ciekawe jak długo nowy papa pociągnie, tu porządki robi z bankiem watykańskim, tu w niesmak gada o skromności, gdzie nasi kościelni popierdalają z relikwiami świętych itp.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 3 lip 2013, 17:38 
Cytuj  
Z calym szacunkiem Neon to argument z dupy - bo moge na przyklad ci powiedzieć w ramach riposty: wez u nas odlej sie na krzyz w srodku miasta i zrob to samo w kraju muzułmańskim...
A twoje przyklady byly wlasnie tego typu, akurat podales cos co tam jest zabronione.


_________________
Sathorn#2230

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2013, 18:23 
Cytuj  
Zabi powiedziałem żebyś zrobił coś czego zabrania religia. I tak jest w obu przykładach. Ale luzik idź i odlej się na krzyż w Polsce a potem w Emiratach na Koran. I jak przezyjesz to drugie to wroc i opowiedz o tym jak cieżko jest ateiscie w Polsce i jak KK ingeruje w Twoje życie.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lip 2013, 18:42 
Cytuj  
no tutaj raczej neon ma racje sathorn, za olanie krzyza u nas dostaniesz od mohera po mordzie parasolka, pokaza cie w wiadomosciach, dostaniesz grzywne w chuj i tyle.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 lip 2013, 18:55 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Mrynar proszę Cię - dorosły facet a pierdoli jak zbuntowany nastolatek. Porównywanie obecnej ingerencji Islamu i KK w życie codzienne z wnioskiem: Islam mniej ingeruje, jest bardzo ale to bardzo karkołomnym zadaniem do udowodnienia. Ale co mi tam. Udowodnij mi że się mylę. Jedź do pierwszego lepszego kraju muzułmańskiego i zamów alkohol albo wieprzowinę. Wypuść się z żoną / kobietą / dziewczyną w mini na ulicę. Weź parę gejów i niech dadzą sobie buzi na ulicy.
Potem wróć do Państwa wyznaniowego jakim jest Polska z KK i zamów mięso na obiad w piątek, wejdź na mszę z dziewczyną w mini czy idź na dyskotekę w wielki post. Powtórz też eksperyment z gejami.


Nie napisalem, ze KK ingeruje bardziej, ale ze gdyby mogl to by ignorowal na poziomie podobnym do islamu, do tego bedac religia bardziej prymitywna i mniej otwarta na innosc.

Islam uznaje judaizm i chrzescijanstwo za religie niemalze rownoprawne, bo gloszace wiare w jednego boga. Mam znajoma, ktora wyszla za Pakistanczyka i jego sunnicka religia uznaje to, ze jest chrzescijanka i sobie normalnie chodzi do kosciola w Karaczi, a Pakistan to najwieksza islamska ciemnota.

Bylem w Maroko (panstwie w 99% muzulmanskie), widzialem ludzi pijacych alkohol (wieprzowiny nikt nie jadl bo jest nie do kupienia), widzialem dziewczyny kapiace sie w bikini i miejscowe dziewczyny w mini (bo turystki to wogole moga ubierac sie dowolnie):

Obrazek

Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 3 lip 2013, 18:55 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no tutaj raczej neon ma racje sathorn, za olanie krzyza u nas dostaniesz od mohera po mordzie parasolka, pokaza cie w wiadomosciach, dostaniesz grzywne w chuj i tyle.


odpowiednia kara za wandalizm, chamstwo i za coś tam jeszcze


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 lip 2013, 18:56 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Islam w czasach gdy powstawał był znacznie bardziej tolerancyjny, nowocześniejszy, efektywniejszy i lepszy. KK się zmienił na lepsze, tylko dlatego, że zjebał raz za razem i ludzie się wkurzyli i niestety zostali pedałami znaczy ateistami-kosmopolitami.


omg Niah napisal cos madrego

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 3 lip 2013, 19:00 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Islam uznaje judaizm i chrzescijanstwo za religie niemalze rownoprawne, bo gloszace wiare w jednego boga. Mam znajoma, ktora wyszla za Pakistanczyka i jego sunnicka religia uznaje to, ze jest chrzescijanka i sobie normalnie chodzi do kosciola w Karaczi, a Pakistan to najwieksza islamska ciemnota.

Czy wobec tego ja też mogę wziąść ślub z muzłumanką pozostając chrześcijaninem (żydem, ateistą) ?

PS. W swoich wczesnych (choć nie najwcześniejszych, bo wtedy tak miło nie było) czasach Islam rzeczywiście w pewnych kwestiach był dużo bardziej postępowy, żeby wspomnieć choćby jak nauka i kultura w niektórych ośrodkach się rozwijała. Do czasu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 lip 2013, 19:09 
Cytuj  
sula napisał(a):
mrynar napisał(a):
Islam uznaje judaizm i chrzescijanstwo za religie niemalze rownoprawne, bo gloszace wiare w jednego boga. Mam znajoma, ktora wyszla za Pakistanczyka i jego sunnicka religia uznaje to, ze jest chrzescijanka i sobie normalnie chodzi do kosciola w Karaczi, a Pakistan to najwieksza islamska ciemnota.

Czy wobec tego ja też mogę wziąść ślub z muzłumanką pozostając chrześcijaninem (żydem, ateistą) ?



W Pakistanie napewno nie. Ktos mi kiedys tlumaczyl czemu tak jest ale nie pamietam...

Za to rodzina dziewczyny bardzo dobrze przyjelaby twoje przejscie na Islam, mialem kiedys bardzo fajna dziewczyne z Islamabadu (studiowala medycyne na uczelni wojskowej) z ktora sobie czatowalem troche :), byla bardzo religijna ale tez bardzo otwarta na swiat, za to jej rodzina to najwiekszy pakistanski beton.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lip 2013, 19:11 
Cytuj  
mrynar ale co ty tu z maroko wyjezdzasz?
wiadomo, ze sa panstwa gdzie odchodzi sie od sztywnych zasad, ale mimo wszystko, katolicy jeszcze nie wprowadzaja patroli miejskich, nie kamieniuja nadal ludzi i nie ucinaja nikomu glow.
tak troche pomysl szerzej czasami.
miales dziewczyne z czatu? ja pierdole.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6979 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283 ... 349  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.