mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 514, 515, 516, 517, 518, 519, 520 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 11:35 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Najpierw wysyp strategow wojskowych i fotelowych generalow, teraz mamy ekonomistow i reformatorow gospodarki. Nie wiem czemu was jeszcze do nobla nie nominowali


Głupie dresy mają problemy z dość oczywistymi rzeczami, więc każdego kto jest wstanie zrozumieć chcą nagrodzić noblem.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 12:01 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Najpierw wysyp strategow wojskowych i fotelowych generalow, teraz mamy ekonomistow i reformatorow gospodarki. Nie wiem czemu was jeszcze do nobla nie nominowali


to sie nazywa dyzmatyzm :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 13:32 
Cytuj  
Niah napisał(a):
cypis napisał(a):
Najpierw wysyp strategow wojskowych i fotelowych generalow, teraz mamy ekonomistow i reformatorow gospodarki. Nie wiem czemu was jeszcze do nobla nie nominowali


Głupie dresy mają problemy z dość oczywistymi rzeczami, więc każdego kto jest wstanie zrozumieć chcą nagrodzić noblem.


rotfl, ale +1

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 13:43 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
tczewiak napisał(a):
Pieszczoch, ale pierdolisz. 5k na osobę to nadal jest mało. Chociażby dlatego, że nie kupię sobie za to nowego samochodu co 3 lata.


Chyba ci się coś popierdoliło we łbie, nowy samochód co 3 lata to nie jest normalny standard życia tylko zamożność. Jak widać nie tylko politycy są oderwani od rzeczywistości, co poniektórym we łbie już się poprzewracało..

Zamożny to jest ktoś kto wpada sobie na pomysł, że kupi np. mieszkanie w wawie po czym idzie do dewelopera i kupuje za gotówkę. Nowy samochód powiedzmy do klasy C może niekoniecznie co 3 ale dajmy na to 4-5 lat nie powinien być niczym nadzwyczajnym.
Tekstów o tym jakim to super standardem są zarobki na poziomie 5k na 2 osoby i kredyt na 30 lat, nie ma co w ogóle komentować. To wciąż poziom nowoczesnego niewolnictwa czy wegetacja a nie standard. O jakimkolwiek standardzie życia można mówić kiedy praca zapewnia ci utrzymanie rodziny, kupno mieszkania w perspektywie 5-10 lat i nie musisz trząść portkami przed "pracodawcą" bo w razie czego masz oszczędności które pozwolą ci przeżyć rok czy dwa bez znacznego obniżenia poziomu życia. Wszystko poniżej to wegetacja i walka o utrzymanie się przy życiu.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 15:12 
Cytuj  
To już nie zamożność, ale bycie bogatym. Kto kupuje w wawie drogie mieszkanie za gotówkę nie mając jeszcze domu gdzieś?

Z resztą, idiotyczne podejście. Najlepiej aby szeregowi pracownicy zarabiali o 20% mniej jak zarząd spółki i niech wszyscy będą zamożni.
Tylko kretyn myśli, że na zachodzie wszyscy mają jak zamożny Polak.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 15:15 
Cytuj  
Ponoć być bogatym tzn. mieć 3 mln kasy na waciki ;)


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 15:20 
Cytuj  
A ja tam nie rozumiem. Wszyscy praktycznie żądają lepszych warunków życia, a kraj nie zdążył się rozwinąć.
Jedna z pozytywnych przeszłanek, inflacja w 2013 roku wyniosła 0,9%. Najniższa od 10 lat. Wzrost średnich zarobków skoczył o 2,9% (w Wawie spadły o 4,4%).
2% względności między inflacją a zarobkami, to jeden z najlepszych wskaźników zdrowiejącej gospodarki.

Ale nie kurwa! Ja chce merca C klasy i patio w centrum już dziś! To w takim przypadku musielibyśmy mieć za 2013 wzrost zarobków o jakieś 2mln% - a inflacja za 2014 rozjebałaby te wszystkie mercedesy w pizdu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 15:23 
Cytuj  
Pierdolisz tam, wiekszosc chce normalnie zyc, bez ogromnych obciazen podatkowych (no chyba, ze mielibysmy gwaratowaną, dobrą obsluge, ale tak sie nie stanie), tak by mozna bylo jeszcze cos oszczedzic na czarna godzine a nie tylko od 1 do 1.

Wiekszosc ma raczej podejscie, ze tego mercedesa klasy 3 nigdy nie zobaczy, a nie że go żąda.


_________________
.


Ostatnio edytowano 13 kwi 2014, 15:24 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 15:24 
Cytuj  
Pieszczoch - ale co to znaczy szeregowy pracownik, bo ja nie rozumiem trochę tego podejścia. Czy żeby podetrzeć dupę miękkim papierem toaletowym w naszych czasach trzeba od razu być Panem Doktorem czy {baczność} pracować w IT{spocznij}? A cała reszta ma się cieszyć, że stać ich na czerstwy chleb i pasztetową z przeceny?


Pieszczoch napisał(a):
A ja tam nie rozumiem. Wszyscy praktycznie żądają lepszych warunków życia, a kraj nie zdążył się rozwinąć.

Ale aktualnie to od kilku lat kraj się zwija i to w bardzo szybkim tempie, gdzie masz jakikolwiek rozwój? Ciekawe co by było gdyby odciąć w tym momencie unijną pępowiną pompującą w nasz kraj miliardy euro rocznie. Powrót do lat 80-tych poprzedniego wieku w ciagu 2 lat?


Ostatnio edytowano 13 kwi 2014, 15:26 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 15:26 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
to nam napisz jak to w irlandii wyglada i dlaczego w polsce nie zostales cypis.

Przeciez mamy juz marka, ktory w co drugim poscie uswiadamia masom ze w uk jest lepiej niz w polsce. Mnie po prostu lekko bawi, ze problemy nad ktorymi lamia sobie glowy wybitni ekonomisci zostaja lopatologicznie rozwiazane przez naszych forumowych ekspertow. Wszystko jest czarno-biale, trzeba zrobic to i tamto a na ewentualne konsekwencje i skutki mamy wyjebane :)


_________________
cypis#2942
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 15:27 
Cytuj  
cypis - specjalnie dla ciebie napiszę, że jest gorzej. Najlepiej nic nie robić, przecież jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej, za 20 lat dogonimy zachód.. Pierwszy raz to słyszałem jakieś 20 lat temu. Już nie gonimy zachodu, teraz gonimy średnią unijną - dobrze, że do EU doszły bułgaria i rumunia, bo pod względem płac zajmowalibyśmy w tej EU ostatnie miejsce. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej bo ceny roamingu w dobie upowszechnienia internetu spadły (torbuś)..
Nic tylko przyklasnąć, co robię
/clap

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 15:35 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Pieszczoch - ale co to znaczy szeregowy pracownik, bo ja nie rozumiem trochę tego podejścia. Czy żeby podetrzeć dupę miękkim papierem toaletowym w naszych czasach trzeba od razu być Panem Doktorem czy {baczność} pracować w IT{spocznij}? A cała reszta ma się cieszyć, że stać ich na czerstwy chleb i pasztetową z przeceny?


Pieszczoch napisał(a):
A ja tam nie rozumiem. Wszyscy praktycznie żądają lepszych warunków życia, a kraj nie zdążył się rozwinąć.

Ale aktualnie to od kilku lat kraj się zwija i to w bardzo szybkim tempie, gdzie masz jakikolwiek rozwój? Ciekawe co by było gdyby odciąć w tym momencie unijną pępowiną pompującą w nasz kraj miliardy euro rocznie. Powrót do lat 80-tych poprzedniego wieku w ciagu 2 lat?


Dla mnie szeregowy pracownik, to osoba niewykwalifikowana do max 2lat stażu pracy i/lub ewentualnie mgr bez zawodu wchodzący na rynek pracy.
Nie no, 5k na rękę to należy się wszystkim heh.

A co mogę powiedzieć o ludziach 30-40, którzy dalej na produkcji manualnie pracują? Gdzie się podziało zaoczne dokształcanie się? Gdzie robienie uprawnień jakichkolwiek?
Jak roczniki komunistyczne nauczyły swoje dzieci, że prawo jazdy kat.B i byle jakie studia powinny wystarczyć na godne życie to tak mają.
Marku, czy myślisz że standard życia jaki niektórzy na tym forum mają - czyli przepaść zarobkowa między średnią a ich zarobkami, została osiągnięta tak po prostu bez ciągłego rozwijania się i/lub załatwiła mu to rodzinka? Jeżeli tak uważasz, to gratuluję.

Jak muł bez konkretnego doświadczenia, co nie żałuje sobie na zabawy i rezygnuję z ciągłego dokształcania się ma mieć w tym kraju godne życie, to musi poczekać aż się ten kraj rozwinie albo wyjechać.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 15:39 
Cytuj  
Pieszczoch ale na zachodzie szeregowego pracownika stać i na stejka i na kawę ze Starbucksa i na holidaya na plaży 2 razy w roku na Canarach. Dlaczego uważasz, że pracownik z Europy Wschodniej jest gorszy? Pracuje tak samo, tylko zarabia kilka razy mniej.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 15:43 
Cytuj  
Marku ale ja nie uważam ich za gorszych.
Ale uważam za debili jeżeli myślą że ten kraj jest gotów na taki standard życia.
Proste? Bo ja nie przypominam sobie aby w 45r był wolny rynek i demokracja w naszym kraju.
Komuna coś tam rozwijała, ale zobacz ile mózgów przepiła i teraz dopiero mamy trzeźwe społeczeństwo, które po prostu emigruje i to też wszystko opóźnia.
Po wojnie na zachodzie była ogromna bieda, przypominała nasze lata 89-95.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 16:00 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Przeciez mamy juz marka, ktory w co drugim poscie uswiadamia masom ze w uk jest lepiej niz w polsce. Mnie po prostu lekko bawi, ze problemy nad ktorymi lamia sobie glowy wybitni ekonomisci zostaja lopatologicznie rozwiazane przez naszych forumowych ekspertow. Wszystko jest czarno-biale, trzeba zrobic to i tamto a na ewentualne konsekwencje i skutki mamy wyjebane :)


Ekonomisci łamią sobie głowy i gadają mądre rzeczy oraz niemądre ale i tak często ich nikt nie słucha.
Gdzie chocby w sprawie socjalu są wszyscy w miare zgodni: ciąć.

Problem jest raczej polityczny, który blokuje zdrowy rozsądek płynący z dziedzin ekonomii.
Po prostu za dużo grup interesu korzysta z obecnej sytuacji. To nie jest tak, że "tęgie głowy" nie wiedzą co robić.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 16:13 
Cytuj  
socjal w polsce ciąć? :lol:
jak można ciąć coś co nie istnieje?

Ale generalnie się zgadzam. Cięcie socjalu, podnoszenie podatków to aktualnie modny lewicowy trend. A że prowadzi to do socjalizmu pełną gębą to już mało kto zauważa. Bo dla większości socjalizm to jedynie socjal. A wysokie podatki? to khmm ten tego, kapitalizm!
tnijmy ten socjal tnijmy, za 20 lat przy obecnej dzietności i BEZ emigracji liczba aktywnych zawodowo spadnie o ~30%, podczas gdy liczba emerytów i rencistów ma wzrosnąć nawet 3-krotnie.
teraz odpalmy windowsowskiego kalkulatora i obniżmy przychody do budżetu o 30-40% jednocześnie podwyższmy zobowiązania emerytalne tylko 2-krotnie. Wyjdzie nam, że musianoby podatki podnieść powyzej 100% by budżet utrzymać w kupie.
Ale przecież za 20 lat to my mamy dogonić zachód, tfu średnią unijną...
pierdolenia dla tych co to nie potrafią dodać 2 do 2..

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 16:17 
Cytuj  
Nie o to mi chodzilo a ogolnei cięcie podatków i przesunięcie ich w strone ludzi prywatnych.
Nie chodzi mi o to, ze Panstwo ma ciąć na to wydatki, tylko, ze podatnik ma mniej na to łożyć.

W końcu placimy duzo, ale przeciez nic za bardzo nie otrzymujemy w zamian? Czy nie tak?...

Ale o tym to by mozna nowy trakta ekonomiczny pisac a nie linijkowca na forum.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 17:30 
Cytuj  
haha http://www.dziswybory.pl/
80% dla KNP ;d

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/na-wsch ... jsko/mhmzf
Podwójny standard zachodu, wczesniej walka o wolnosc, teraz walka z terrorem.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 18:24 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
socjal w polsce ciąć? :lol:
jak można ciąć coś co nie istnieje?



No dokladnie!
Czlowiek tracacy prace nie ma zadnego wsparcia ze strony panstwa, bo te 600-800zl to chyba ma starczyc na szybkie zapicie sie na smierc. Napewno nie mozna brac zasilku i spokojnie szukac pracy, tak jak w cywilizowanych krajach. W Hiszpanii ktora w mediach sie przedstawia jako upadajacy kraj czlowiek dostaje trzy razy wyzsza bezterminowa zapomoge (zasilki sa duzo wyzsze).
Oczywiscie ze sa ludzie ktorzy dla tych paru stow wykorzystuja system, ale to nie powod zeby to likwidowac zupelnie.

W Azji spotykalem ludzi (prostych robotnikow), ktorzy przyjezdzali odetchnac po utracie pracy (za kase od panstwa), u nas po utracie pracy to mozna sobie w leb pierdolnac (poza paroma miastami gdzie bezrobocie jest niskie i o prace wzglednie latwo).

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2014, 19:33 
Cytuj  
Co do zasiłku to się zgadzam.
Gdyby chociaż był na poziomie 70% średniej zarobków z tych 12mcy to by było lepiej.
Ale to jest niewykonalne.

Co jest wykonalne? Zrobili dobrze, że zasiłek jest teraz na pół roku zamiast roku. Tylko mogliby z tych oszczędności podnieść kuronia o te 50% jak nie o drugie tyle.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 514, 515, 516, 517, 518, 519, 520 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.