mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 648 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 33  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 22:15 
Cytuj  
mieszkam w borku faleckim na szczescie , galeria , solvay , cinema city , makro , carrefour
nie mam potrzeby za czesto jezdzic do srodmiescia , tu jest wszystko do tego las i swiety spokoj


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 08:00 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
mieszkam w borku faleckim na szczescie


To juz wiem o czym ta piosenka http://www.youtube.com/watch?v=J9LniY2nL-k#t=1500


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 08:24 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Aldatha napisał(a):
mieszkam w borku faleckim na szczescie


To juz wiem o czym ta piosenka http://www.youtube.com/watch?v=J9LniY2nL-k#t=1500


haha

Nie wiem jak w krakau ale w gda mieszkanie blisko makro oznacza straszne zadupie.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 09:27 
Cytuj  
W Krakowie stawia się galerię handlową 200 metrów od starego miasta, także wiesz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 09:36 
Cytuj  
no ale lokalizacja udana, tam była dzielnica biedy z dworcem po środku, a teraz otoczenie jak jakaś starówka powolutku się robi


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 09:37 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
W Krakowie stawia się galerię handlową 200 metrów od starego miasta, także wiesz.


Galerie to standard w centrum, ale makro to raczej zawsze na zadupiu. Wyjatek to Olsztyn, ale to male miasto jest i nawet zadupie jest blisko centrum.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 11:37 
Cytuj  
szczerze to nie znam drugiego takiego miejsca gdzie byloby tak nasrane galeriami , po jednej stronie ulicy Solvay park , po drugiej galeria zakopianka + Carrefour , obok Cinema city a nieco dalej Makro

obok swietnie egzystuje targowisko i budy z ciuchami , 15-20 min do centrum tramwajem

wiec srednio zadupie


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 13:06 
Cytuj  
Szkoda że nie widziałaś planu i projektu całego centrum handlowego, był to główny argument by oddać teren pod inwestycje, miała tam być cała zabudowa nad zakopianką przykrywająca to co teraz jest solvay park, cinemacity i hangar blaszany carefour, plus targowisko miedzy tym, jak to bywa u nas inwestycja ruszyła ale dokończenie tego to historia, kto miała wziąć w łapę to wziął i po temacie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 14:09 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Galerie to standard w centrum

Dosyć chujowy standard niestety.
Cytuj:
szczerze to nie znam drugiego takiego miejsca gdzie byloby tak nasrane galeriami , po jednej stronie ulicy Solvay park , po drugiej galeria zakopianka + Carrefour , obok Cinema city a nieco dalej Makro

Do tego całkiem niedaleko jest bonarka.
Galerie powinny być na obrzeżach miasta, jak właśnie bonarka do której z kurdwanowskiego zadupia mogę podjechać w 10 minut. Centrum powinno się zostawić dla drobnych przedsiębiorców i niewielkich sklepów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 16:30 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Centrum powinno się zostawić dla drobnych przedsiębiorców i niewielkich sklepów.

taa oczywiście stac ich na takie ceny nieruchomości lub wynajmu, centrum to tylko kluby, puby, restauracje, banki, alkohole24 i pierdoły dla turystów.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 16:51 
Cytuj  
Cytuj:
centrum to tylko kluby, puby, restauracje, banki, alkohole24 i pierdoły dla turystów.

No jak się stawia olbrzymią galerię handlową w centrum to na pewno. Ja jeszcze na początku studiów (akurat otwierali Krakowską) chodziłem na zakupy w obrębie starego miasta.
Wystarczy popatrzeć jak to wygląda np. w Pradze. W Paryżu też raczej nikt nie stawia handlowego molocha przy polach elizejskich.

Swoją drogą Kraków jako studenckie miasto też powoli staje się picem na wodę. Jakiś czas temu szedłem w tygodniu o 1-2 w nocy przez rynek - zero ludzi, praktycznie same naganiaczki do klubów ze striptizem, przygnębiające.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 17:16 
Cytuj  
nie wiem ale np taki Hamburg jest zarąbany centrami handlowymi i mega domami towarowymi w centrum i w centrach dzielnic, a małych sklepików typowych nawet spożywczaków pod dostatkiem, czy aby to nie zamożność mieszkańców reguluje to wszystko ?

Skończmy z pieprzeniem że małe sklepiki zabijają markety, prawda jest taka że to koszty prowadzenia frmy jak zus i podatek je zabija.
Kolejny problem, którego nasi celebryci polityczni nie potrafią rozwiązać.

Ja ostatnio byłem o 2 w nocy w środę przy rynku i przenosiłem się ze znajomymi do innego lokalu, oczywiście na płycie rynku pusto, lokale pełne, nic się nie zmieniło, może jedynie mniej angoli bo chyba moda się skończyła?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 18:13 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Cytuj:


Swoją drogą Kraków jako studenckie miasto też powoli staje się picem na wodę. Jakiś czas temu szedłem w tygodniu o 1-2 w nocy przez rynek - zero ludzi, praktycznie same naganiaczki do klubów ze striptizem, przygnębiające.


rozmawialem z ludzmi o tym i to jest tak ze sa duzo lepsze i tansze miasta do studiowania obecnie niz Krakow
(katowice,lodz) , niz demograficzny robi swoje do tego mlodzi juz nie leca na klimat tylko chca wymiernych korzysci ze studiow

co to moze oznaczac dla krakowa? , same problemy bo to miasto jest kojarzone glownie przez pryzmat studentow i w mniejszym zakresie turystyki , jednak z samej turystyki nie wyzyje , krakow studentami stoi i bez nich bedzie zredukowany do wiochy

do tego moim zdaniem to jest drogie miasto


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 18:48 
Cytuj  
ile płacisz za mieszkanie w kraku alda?-liczba pokoi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 20:39 
Cytuj  
kawalerka za 700 zl , i to tylko dlatego ze borek , normalnie ceny za kawalerki 20 metrow to 1200 te w fajniejszych lokalizacjach , a i 1500 nie jest rzadkoscia

generalnie drozyzna , dostalem propozycje pracy w katowicach za wiecej $ i atm czekam czy cos rozkwitnie , ale to raczej na zasadzie bedzie to bedzie , bo praca w kraku bardzo fajna ( tylko medium salary niestety )


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 22:50 
Cytuj  
embe napisał(a):
nie wiem ale np taki Hamburg jest zarąbany centrami handlowymi i mega domami towarowymi w centrum i w centrach dzielnic, a małych sklepików typowych nawet spożywczaków pod dostatkiem, czy aby to nie zamożność mieszkańców reguluje to wszystko ?

Też, ale w w dużej mierze wygodnictwo mieszkańców. Ja już nie pamiętam kiedy ostatnio kupowałem ciuchy w sklepie zlokalizowanym przy ulicy, na zakupy chodzi się do galerii. Moi znajomi mają podobne odczucia. W Kielcach takie drobne sklepy w centrum zostały wymiecione przez dwie galerie, w obrębie krakowskiego starego miasta robi się podobnie.
Można oczywiście zrobić tak jak w niektórych miastach, gdzie galerie handlowe trzyma się na obrzeżach, a przy ulicach w centrum masz ładne wystawy sklepów zamiast samych knajp i bud z kebabami.
Cytuj:
Skończmy z pieprzeniem że małe sklepiki zabijają markety, prawda jest taka że to koszty prowadzenia frmy jak zus i podatek je zabija.

Nie pisałem o marketach i warzywniakach.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2014, 12:42 
Cytuj  
ale te 7 stów to umeblowane mieszkanie? Standard: nora/prl/standard/ikea?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2014, 12:55 
Cytuj  
stolik do wódki przykryty gazetami


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 6 cze 2014, 13:07 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
kawalerka za 700 zl , i to tylko dlatego ze borek , normalnie ceny za kawalerki 20 metrow to 1200 te w fajniejszych lokalizacjach , a i 1500 nie jest rzadkoscia

generalnie drozyzna , dostalem propozycje pracy w katowicach za wiecej $ i atm czekam czy cos rozkwitnie , ale to raczej na zasadzie bedzie to bedzie , bo praca w kraku bardzo fajna ( tylko medium salary niestety )


Mieszkałby w takich cenach lol.
W Warszawie trzymam sie kurczowo mojej kawalerki fartem znalezionej i wynajętej od spółdzielni mieszkaniowej. 3x metrów za 1200zł co jak na Warszawe i Powiśle jest, no cóż. Zajebiście tanią ofertą.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 cze 2014, 14:38 
Cytuj  
umeblowane , sredni standard ale jest w sumie ok , okolica bardzo ladna


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 648 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 33  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.