mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 982 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 50  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 18:48 
Cytuj  
putin moze zajac krym i kawalek ukrainy, a jak narazie wynik jest taki ze USA obsadzilo swojego czlowieka na ukrainie i nie zamierza odpuszczac
czyli USA 1 : 0 putin


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 18:52 
Cytuj  
Ameryka sie wpieprza zazwyczaj tam gdzie widzi interes np. Sudan ich kompletnie nie interesowal i w koncu doszlo do podzialu kraju.

Samo NATO tez swiete nie jest. Odlaczenie Kosowa od Serbii mialo takie same podstawy prawne jak przyszle odlaczenie Noworosji od Ukrainy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 18:56 
Cytuj  
to nie ameryka łacińska, takie pionki jedną decyzją wywala putin


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 12 wrz 2014, 19:06 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 18:58 
Cytuj  
embe napisał(a):
najgorsze jest że w takiej sytuacji w każdym miejscu na świecie wpieprzyłaby sie usa i jakiś watażka/dyktator musiał brać to pod uwagę, ukraine mają w dupie wszyscy, nikt nie chce się wtrącać w wojnę jaką prowadzi rosja, a putin już sięgnął po zasłużoną nagrodę Troll 2014 za swoje wypowiedzi i działania.



nie w każdym to po pierwsze, a jedyne tam gdzie ma interes. Wojna to taki sam biznes jak sprzedawanie dildosów. Czas to w końcu przyjąć do wiadomości. Myślisz, ze Putin wszedł na Ukrainę dla sławy i by rosyjscy bardzi śpiewali o nim pieśni?
Zresztą wpieprzenie się USA prowadzi do medialnej gównoburzy i zaczyna się wyliczać straty nie tylko wojska, ale przedewszystkim cywilów, przejechanych psów, rozwalonych płotów argumentując jakie to imperium zła. Co innego imperium rosyjskie - tu temat jest znacznie mniej medialny, bo Putin nie daje się tak łatwo strollować, mając wszelkie media po prostu głęboko w dupie. Mogą pisać co sobie zechcą - Putin najwyżej się uśmiechnie i powie przed kamerami, że to absolutnie nie jego sprawka.
Po drugie ja trochę rozumiem opieszałość Europy etc. To nie nasza wojna. Jakakolwiek reakcja oprócz gównośmiesznych embarg etc. może prowadzić jedynie w jednym kierunku eskalacji tego co już jest. A chyba nikt tak naprawdę tego nie chce.
Polska jest świetnym buforem zapewniającym ten margines bezpieczeństwa krajom zachodu na tyle dobrym by zachódu nie opuszczało poczucie bezpieczeństwa - dopóki nas nie ruszą, NATO/USA będzie wyrażać oburzenie i ubolewanie. Bo jakakolwiek reakcja to eskalacja, to medialna gównoburza i kretyni nawołujący do nieingerowania w nieswoją wojnę. Putin nie jest debilem i doskonale przewiduje jak zachowa się EU/USA.

Obstawiam, że gdyby nie było na mapie Polski a Niemcy bezpośrednio graniczyły z Ukrainą to już by się ładnie działo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 19:11 
Cytuj  
właściwie czy to lenin, czy stalin, czy teraz putin to jednak zawsze linie curzona akceptowali, dostali to w trakcie IIWW i teraz chca ponownie odebrać co ich


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 153
Dołączył(a): 4.05.2013
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 19:25 
Cytuj  
USA akurat to się wpierdala gdzie tylko może jeśli tylko uda się oszukać opinie publiczną że ich interwencja jest niezbędna. Wszystko kręci się tylko wokół wydatków na zbrojenia, im więcej tym lepiej.
Ja uważam że Rosjanie zaspokoją swoje ego dopiero jak w swoich podbojach zatrzymają się na Atlantyku. Niestety zawsze mieli po drodze Polskę. W sumie to pewnie dlatego nas tak nienawidzą, najnormalniej w świecie niszczymy ich marzenia.
Wojna miedzy Rosją a Ukrainą jest dla świata wygodna, Ukraina i tak się nie liczy a Rosja przez ten konflikt będzie miała tylko większe problemy finansowe. Jedynym wyjściem będzie przyjść do złego zachodu na kolanach i prosić o pomoc.
Po co toczyć wojnę na armaty jak wszystkim się zajmą rynki finansowe.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 19:49 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
putin moze zajac krym i kawalek ukrainy, a jak narazie wynik jest taki ze USA obsadzilo swojego czlowieka na ukrainie i nie zamierza odpuszczac
czyli USA 1 : 0 putin


A imo wlasnie z tego powodu jest ta afera, ze USA chcialo wpierdolic swoich ludzi na Ukraine i dlatego mamy teraz furious putlera.

chuj wie co teraz bedzie, dadza moze putinowi wschod Ukrainy po to by USA moglo sie spokojnie rozprawic z IS.

puchacz - jakie ruskie nas nienawidza? ze niby spoleczenstwo?


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 153
Dołączył(a): 4.05.2013
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 20:49 
Cytuj  
@High
Mi bardziej chodzi o takie drobiazgi jak ustalanie świętem narodowym wypędzenie Polaków z Moskwy, ciągłe bujanie się z Katyniem czy puszczanie w telewizji rosyjskiej tych populistów, do tego ta oprawa nasycona powagą jak któryś się wypowiada że Polaków trzeba wymordować (oczywiści duże uogólnienie tylko nie chce mi się szukać konkretnych przykładów). To jednak buduję niekorzystne nastroje i pogardę wobec Polski. W społeczeństwie to zawsze różnie, zależy tylko za kim stoi władza.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2014, 22:02 
Cytuj  
Nie chce bronic Rosji ale mysle, ze bardziej chodzi o tych przy wladzy co są anty. Ale nie wiem czy to my nie mamy wiekszej uzasadnionej lub nie rusofobii. Jesli sporzec na spoleczenstwo to mysle, ze wiekszosc rosjan jednak nie kuma o co chodzi. Po prostu jest to za duzy kraj i za duzo narodow tam mieszka. Ale moze raczej trzeba patrzec na glos Moskwy... Nie wiem czy czasem ruskie nie traktuja Polski w sposob, ze to jakies małe gówienko co wkurwia bo co chwila przypomina o Katyniach, Smolenskach itp. W koncu jest to jakies 'imperium' i graniczy z wieloma krajami wiec co sie beda przejmowac. A juz tak predzej nawet Rosja zrobila jakies gesty niz Ukraina za Wołyń itp.

Wiele z krajow z kolei udowadnia, ze wspolpracujac z Rosja mozna wiele zyskac, w koncu to gigantyczny rynek.

Ale ogolnie jakby sie dalo to na moje Rosja moglaby wyparowac ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2014, 07:19 
Cytuj  
Ruscy do Polski maja stosunek dosc obojetny, podobnie jak my np. do Łotwy. Oni maja swiadomosc, ze sa obywatelami najwiekszego panstwa na swiecie i raczej patrza na swoj kraj bez kompleksow. Duma narodowa jest tam bardzo silna. Wogole nie da sie tego porownywac z Polska.

Rosja niech lepiej nie znika, bo to moze byc potezny sojusznik w nieuniknionej wojnie biednego poludnia z bogata polnoca.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2014, 08:15 
Cytuj  
Z tego co sam widziałem na ukrainie i rosji ponad 10 lat temu plus obecne info od przebywających tam to rosjanie rdzenni od dziada pradziada mają niechęć do nas ale na podobnym poziomie jak my do nich, za to rosjanie na ukrainie to już inna bajka, tam jest wielka nienawiść do nas i do mniejszości polskiej.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2014, 12:28 
Cytuj  
embe napisał(a):
Z tego co sam widziałem na ukrainie i rosji ponad 10 lat temu plus obecne info od przebywających tam to rosjanie rdzenni od dziada pradziada mają niechęć do nas ale na podobnym poziomie jak my do nich, za to rosjanie na ukrainie to już inna bajka, tam jest wielka nienawiść do nas i do mniejszości polskiej.


Kazdy pewnie widzi to co chce zobaczyc. Bywam na wschodzie w miare regularnie (raz na 2-3 lata) i spotykalem sie zawsze z cieplym przyjeciem, zakladam ze czesc ludzi miala w dupie czy jestem Czechem, Polakiem czy Łotyszem, ale byli tez tacy ktorzy czuli wyrazna sympatie do Polski (tam idea panslawizmu jest ciagle obecna).

Za to znam paru Polakow, ktorzy na szeroko pojety wschod jezdzili tylko po to, zeby zobaczyc, ze gdzies jest gorzej niz w Polsce i zapamietali tylko brudne kible, kiepskie hotele i niemila obsluge na granicy. Polacy to strasznie zakompleksiony narod.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2014, 12:30 
Cytuj  
Sa madre narody (dla ktorych najwazniejszy jest interes wlasnego panstwa i jego mieszkancow) i glupie (ktore w imie dumy i wlasnych kompleksow sa sklonne umierac i tracic miliardy):

http://www.wprost.pl/ar/468635/Mistral- ... kontraktu/

*
Avatar użytkownika

Posty: 153
Dołączył(a): 4.05.2013
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2014, 15:10 
Cytuj  
Jeśli ma się zapędy imperialne i praktycznie wygrywało się z każdym to takie momenty z historii pozwalają nakręcać spiralę nienawiści.http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fa/Carowie_Szujscy_na_sejmie_warszawskim_Jan_Matejko_18_century.jpeg

@Mrynar
Dokładnie dla mnie osobiście Polska powinna spokojnie dogadując się z każdym, jak najwięcej ugrać dla siebie i na tym budować swoją pozycję i potęgę, nie jak robi ten zapluty karzeł reakcji, ciągle konfliktuje się z Rosją, mieliśmy przez to embargo na mięso albo większe ceny gazu.
O Ukraińcach mam dużo gorsze zdanie niż o Rosjanach. Jak byłem na Ukrainie 11lat temu w Odessie to miałem taką nieprzyjemną sytuację, powiedziałem coś po polsku do kumpla, podszedł do mnie jakiś stary ukrainiec, coś tam bełkotał lachy chyba i splunął mi pod nogi, później znajomy ukrainiec powiedział żebym po polsku za bardzo nie mówił bo mogę do domu nie wrócić.
Kilka lat temu jak chciałem pojechać do Rosji to mi znajomy konsul FR powiedział że to trochę ryzykowne, dlatego mam do tego takie podejście. Nie byłem w Rosji więc nie mogę sam ocenić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2014, 16:38 
Cytuj  
Zyrynowski jak zawsze w formie:

http://www.wprost.pl/ar/468703/Zyrinows ... zej-zguby/

"Żyrinowski doradził, by Polska wyszła z UE i NATO i dołączyła do Rosji. Potem powinna przyjąć język rosyjski jako swój drugi język urzędowy. - Wtedy będziecie rozkwitać - powiedział Żyrinowski. - Kochamy Polskę i nie chcemy waszej zguby - dodał."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2014, 17:47 
Cytuj  
puchacz napisał(a):
Dokładnie dla mnie osobiście Polska powinna spokojnie dogadując się z każdym, jak najwięcej ugrać dla siebie i na tym budować swoją pozycję i potęgę...


Zapomnij o tym, obecnie nie ma u nas polityków na tyle odważnych by ugrać coś dla swojego kraju u boku brukseli, berlina i moskwy, był jaki jeden, który umacniał i stworzył namiastkę czegoś co mogło dac efekty za kilka lat, jednak na drodze stanęła mu brzoza, a drugi jak widać zadbał o swój interes i żeby wreszcie zarabiać więcej od swojej córki blogerki.
( trochę to śmierdzi pisiorstwem ale niestety tak to wygląda i takie są fakty )


puchacz napisał(a):
... mieliśmy przez to embargo na mięso albo większe ceny gazu.


Mamy/mieliśmy embargo na mięso w wielu miejscach świata, ukraina, rosja, japonia, malezja, usa... a co do cen gazu to przecież rosja nam nie podniosła nic, obecne ceny to sukces rządu PO-PSL i samego towarzysza chłopa pawlaka, który zaczynał kariere polityczną z donkiem i bolkiem obalając ostatni niezależny rząd IIIRP.
( tak wiem, to też pisiorstwo )


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2014, 17:57 
Cytuj  
+1 Embe.

Zaraz zostaniesz zjechany przez montezumy i inne torbiśki. Wśród prostego społeczeństwa dominuje przekonanie, że czym niżej się kłaniamy i zapalczywiej przytakujemy to na większy szacunek i poważanie zasługujemy. Dawno Polska nie znaczyła tak mało na arenie międzynarodowej jak obecnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2014, 18:26 
Cytuj  
embe napisał(a):
Zapomnij o tym, obecnie nie ma u nas polityków na tyle odważnych by ugrać coś dla swojego kraju u boku brukseli, berlina i moskwy,


Zeby cos ugrac trzeba miec czym grac. Czym Polska ma grac, kiedy nie ma ani silnej armii, ani nawet wielkiej, nie ma silnej gospodarki, surowcow?

Polska sni o potedze sprzed 500 lat, tyle ze to tylko sen.

*
Avatar użytkownika

Posty: 153
Dołączył(a): 4.05.2013
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2014, 19:35 
Cytuj  
@Mrynar
Dokładnie, dodam jeszcze że mogliśmy się dogadać z jakąś większą gospodarką jak Rosja lub Niemcy i lobbować ich stanowisko za jakieś profity. Niestety to by była skaza na honorze, jak to śpiewał jeden Kazimierz: głupia duma narodowa i kompleksy od stuleci. Z innej strony zamiast zacisnąć pasa i dać kopa gospodarce to kolejne rządy napierdalają tylko socjal, socjal, socjal, tak wróć komuno i rozdaj wszystko;/

@Embe
Z tymi dwoma panami było kilka problemów, jednym to że jak chcieli być sprawiedliwymi wśród narodu to nie powinni faworyzować tej nawiedzonej części katolików, inna spraw że jako partia prawicowa mogła mniej ładować w socjal i nie obiecywać miliarda mieszkań, nie mieli też za wielu dobrych ludzi do rządzenia, w sumie w tym się nie różnią od PO, ostatnie to to że mogli być miej agresywni i nie szczuć jednych na drugich tworząc Polskę A i B (w sumie to było już zbyt prawicowe, wręcz taka wypaczona filozofia Nietzsche). Przez tą głupią postawę mieliśmy 7 lat rządu który jedyne co robił to wyciągał kasę skąd się tylko da żeby było co przejeść.

Jest kilaka krajów na których można by się wzorować np. Kora Południowa, która ma i mocną armię i mocną gospodarkę. Niestety przez ostatnie kilkanaście lat mieliśmy władzę która kradła i wrzucała w socjal żeby trwać i jeszcze więcej kraść;/ Ale jacy wyborcy taka władz. "naród wspaniały tylko ludzie kurwy."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2014, 19:46 
Cytuj  
Puchacz - jakbym czytał o PO szczególnie z tym szczuciem się wstrzeliłeś.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 982 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 50  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.