mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 725, 726, 727, 728, 729, 730, 731 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2014, 20:46 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Jedyna różnica między chrześcijaństwem, a islamem jest taka, że chrześcijanie w ciągu ostatnich wieków dali sobie spokój z wojnami religijnymi, a islam się zradykalizował.


no i o tą właśnie drobną różnicę chodzi.
Chrześcijanie mieli swoje wyprawy krzyżowe kilka wieków temu, muzułmanie mają teraz. Jest też inna różnica - my jesteśmy lub staramy się być cywilizowani, multikulti-sratatata i witamy ich z otwartymi wręcz ramionami.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2014, 20:48 
Cytuj  
No to napisałem przecież, że ludzie kurwy. Religia w obu przypadkach pozostaje ta sama.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2014, 22:56 
Cytuj  
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,1662 ... .html?as=1
"Kiedyś byłem naiwnie przekonany, że Tusk chciał zmieniać państwo, aby było w nim więcej wolnego rynku. Byłem w błędzie."
Balcerowicz i artykuł i książka


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2014, 10:38 
Cytuj  
http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/ploc ... zuty/j0q90

Robert N. "Frog" usłyszał zarzuty. Piratowi grozi osiem lat więzienia.

Normalnie sukces polskiej prokuratury działającej z prędkością światła.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2014, 11:34 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,16627201,_Kiedys_bylem_naiwnie_przekonany__ze_Tusk_chcial_zmieniac.html?as=1
"Kiedyś byłem naiwnie przekonany, że Tusk chciał zmieniać państwo, aby było w nim więcej wolnego rynku. Byłem w błędzie."
Balcerowicz i artykuł i książka


Nie był w błędzie, Tusk kiedyś był liberałem. Ale liberalizm w Polsce błyskawicznie się skompromitował w oczach wyborców, skupił na sobie wszystkie niepowodzenia transformacji (skądinąd całkiem udanej na tle bloku). A potem jak to w polityce, liczy się władza, a nie zmiany same w sobie. Tusk jest na tle naszej sceny politykiem wybitnym, szkoda tylko że swój talent wykorzystuje w celu konserwacji systemu, a nie na jego reformie.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2014, 15:27 
Cytuj  
embe napisał(a):
sula nie odwracaj kota ogonem, urzędnicy płaczą że im zamrożono pensje, ja tu widzę proste rozwiązanie w postaci przeniesienia się do sektora prywatnego lub nie płakać bo więcej podatków już nie damy rady płacić na nich.

Spokojnie jeszcze 2-3 lata zamrożenie powinno być utrzymane, a o redukcji zatrudnienia to nawet nie wspominam bo tego nie zrobią by chronić słupki wyborcze.

Czemu by nie mieli plakac? Spora ich czesc rzeczywiscie slabo zarabia i po prostu walcza o swoj interes, poniekad slusznie.

Nie rozumiem pretensji w kierunku szeregowych urzednikow, ze walcza o swoje, a juz tym bardziej pretensji do nich o przerost zatrudnienia. Wlasciwym kierunkiem pretensji sa osoby decyzyjne w tych kwestiach czyli m.in politycy i wysocy urzednicy.

Punktujesz w wielu postach jak to spoleczenstwo daje sie robic w bambuko np. 'wojna' PO vs PiS, a sam sie zachowujesz podobnie.

Widac zasada 'dziel i rządź' dalej sie świetnie sprawuje.

Junkier napisał(a):
No to napisałem przecież, że ludzie kurwy. Religia w obu przypadkach pozostaje ta sama.

Racja, choć nie do końca - spora rzecz robi jednak chrześcijańsko-zachodni rozdział kościoła od państwa, czego w wiekszosci społeczeństw Islamskich kompletnie brak, już nie mówiąc o teologii.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2014, 15:41 
Cytuj  
Polska jest biednym krajem, a mimo to urzędnicy zarabiają ponad średnią krajową, zwiększamy zatrudnienie w administracji, zwiększamy wydatki na administracje, tu nie potrzeba wielkich mądrych głów by zrozumieć że nas na to nie stać, tyle w temacie.
Szeregowy urzędnik i tak am lepiej bo nie bierze odpowiedzialności na siebie za swoją prace, zwykła kasjerka w tesco zarabia mniej i ma większą odpowiedzialność, poziom wykształcenia obu podobny.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2014, 15:53 
Cytuj  
Kto zwieksza zatrudnienie?
Kto zwieksza wydatki?
Czy to wina szeregowego urzednika?

Srednio ty i twoja zona macie po pol pindola. Tyle o sredniej. Czytales artykul, ktory wkleilem pare stron wczesniej (tak, kasjerka z biedronki tez tam jest ujeta)?


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2014, 16:04 
Cytuj  
To w jaki sposob mamy o tym pisac, zeby byc poprawnym politycznie z Toba?

To zwykle generalizowanie.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2014, 16:09 
Cytuj  
Nikt ci nie kaze byc 'poprawnym politycznie ze mna" (cokolwiek to ma oznaczac).


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*
Avatar użytkownika

Posty: 153
Dołączył(a): 4.05.2013
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2014, 16:54 
Cytuj  
Przecież trzeba dbać o swoich wyborców, muszą też mieć lepiej niż szeregowy szarak pracujący u prywaciarza. Głosy za stołki. Jeśli mogę coś napisać o kompetencji urzędników to powiem tylko tyle że kilka osób które u mnie pracowały i poleciały bo się opierdalali albo byli najnormalniej w świecie tępi, poszło do administracji i sobie "świetnie radzą'. Może ja za dużo wymagam ale trochę mnie to przeraża.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2014, 17:02 
Cytuj  
Tak po prostu poszli sobie do administracji? Przeciez tam TYLKO po znajomosci :lol:


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2014, 17:34 
Cytuj  
Lek ratujący życie sprowadzono i uratowano pacjenta. Jednak hurtowni grozi likwidacja
+
Oświadczenie firmy

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... L7GgY#t=40


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2014, 18:26 
Cytuj  
Widocznie Profarm zawadzał PGFowi (dawne medicines olechowskiego).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2014, 20:27 
Cytuj  
embe napisał(a):
Polska jest biednym krajem, a mimo to urzędnicy zarabiają ponad średnią krajową, zwiększamy zatrudnienie w administracji, zwiększamy wydatki na administracje, tu nie potrzeba wielkich mądrych głów by zrozumieć że nas na to nie stać, tyle w temacie.
Szeregowy urzędnik i tak am lepiej bo nie bierze odpowiedzialności na siebie za swoją prace, zwykła kasjerka w tesco zarabia mniej i ma większą odpowiedzialność, poziom wykształcenia obu podobny.

Dalej nie wiem czemu masz pretensje do zwykłych urzędników zamiast do osób decyzyjnych.
Chcesz, żeby urzędnicy nie walczyli o polepszenie swojego własnego bytu? Może jeszcze własnym sumptem przeforsowali obniziżenie swoich własnych pensji?

Pan Andrzej i Pani Marta z urzędu nie ustalają poziomu zatrudnienia, wydatków ani nie decydują o poziomie odpowiedzialności prawnej, której podlegają. Podobnie jak Pani z kasy z Tesco czy choćby nawet szeregowy informatyk albo handlowiec z korpo, również nie decydują o tego typu sprawach w swoich ogranizacjach.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2014, 20:28 
Cytuj  
sula napisał(a):
Junkier napisał(a):
No to napisałem przecież, że ludzie kurwy. Religia w obu przypadkach pozostaje ta sama.

Racja, choć nie do końca - spora rzecz robi jednak chrześcijańsko-zachodni rozdział kościoła od państwa, czego w wiekszosci społeczeństw Islamskich kompletnie brak, już nie mówiąc o teologii.

Chrześcijaństwo przytemperowała epoka oświecenia, a i tak jeszcze XIX wieku KK uważał laickość państwa za modernistyczną zarazę, podobnie jak wolność prasy i wyznania. Świat muzułmański czegoś takiego nie doświadczył, więc ich masy dalej zachowują się jak europejczycy w XVII wieku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2014, 08:41 
Cytuj  
Moze powinni zmienic nazwe w liniach lotniczych z klasa biznesowa na klasa urzednicza, zeby bylo wiadomo kto rzadzi swiatem:

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni ... rosna.html

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2014, 09:09 
Cytuj  
Za swoje nie leci przecież, więc co będzie oszczędzać. Żeby było zabawniej lotnicze programy lojalnościowe nasi politycy mają na prywatne nazwiska, więc dodatkowy profit.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2014, 11:24 
Cytuj  
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prokura ... cza/3eq80h
Prokuratura umorzyła śledztwo ws. Belki i Sienkiewicza


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2014, 15:14 
Cytuj  
no i po aferze, teraz zamknąć wprost i całą redakcje


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 725, 726, 727, 728, 729, 730, 731 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.