mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1049, 1050, 1051, 1052, 1053, 1054, 1055 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 11:57 
Cytuj  
a jak mi sciagnie kolo? albo ukradnie pompe insulinowa cukrzykowi? albo wozek inwalidzki?
bez wzgledu na to, jakie przestepstwo popelniasz w pelni swiadomy wlasnych czynow, powinienes poniesc za to wysoka kare.
i to nie wiezienia, bo to nic nie zmienia.

dla ciebie kradziez to cos normalnego, za co powinna byc grzywna. dla mnie za kradziez (w zaleznosci od skradzionego mienia) powinna byc karana w sposob fizyczny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 12:00 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a jak mi sciagnie kolo? albo ukradnie pompe insulinowa cukrzykowi? albo wozek inwalidzki?
bez wzgledu na to, jakie przestepstwo popelniasz w pelni swiadomy wlasnych czynow, powinienes poniesc za to wysoka kare.
i to nie wiezienia, bo to nic nie zmienia.

dla ciebie kradziez to cos normalnego, za co powinna byc grzywna. dla mnie za kradziez (w zaleznosci od skradzionego mienia) powinna byc karana w sposob fizyczny.

Powinna być po prostu możliwość obrony własnego mienia. Nie moze być tak jak teraz, że gówno traktowane jest wyżej wartościowo niż mienie, bo jeśli ktoś broni swoje mienie to gówno potem wyskakuje z pokrętną logiką, że obawiał się o swoje życie i zdrowie więc bronił się bardziej.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 12:05 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
sula napisał(a):
Czyli jak np. pijany lub psychicznie chory typ zacznie ci kopać w rower który zostawiłeś gdzieś przypięty to od razu mu z 9mm w łeb?

Dokładnie tak.
Umniejsza stan mojego posiadania, który sam ciężko wypracowałem.

A co jeśli to kobieta będzie kopała twój rower? Też będziesz strzelał?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 12:06 
Cytuj  
dorzuc jeszcze pytanie o czarnego, ciapatego, pedala i zyda.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 12:08 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
sula napisał(a):
Czyli jak np. pijany lub psychicznie chory typ zacznie ci kopać w rower który zostawiłeś gdzieś przypięty to od razu mu z 9mm w łeb?

Dokładnie tak.
Umniejsza stan mojego posiadania, który sam ciężko wypracowałem.

Ciekawe.

W takim razie inne przykłady 'umniejszenia twojego stanu posiadania, który sam ciężko wypracowałeś"

1. Pracujesz u kogoś, koleś ci nie płaci. Kula w łeb?

2. Kupujesz coś, płacisz z góry, nie dostajesz towaru albo usługi. Kula w łeb?


Mendol napisał(a):
a jak mi sciagnie kolo? albo ukradnie pompe insulinowa cukrzykowi? albo wozek inwalidzki?

Jeżeli kradzież danego przedmiotu skutkuje zagrożeniem zdrowia lub życia to jest to inna kategoria czynu zupełnie.

Ja podałem przykłady specjalnie gdzie takiego zagrożenia nie ma.

Cytuj:
bez wzgledu na to, jakie przestepstwo popelniasz w pelni swiadomy wlasnych czynow, powinienes poniesc za to wysoka kare.
i to nie wiezienia, bo to nic nie zmienia.

dla ciebie kradziez to cos normalnego, za co powinna byc grzywna. dla mnie za kradziez (w zaleznosci od skradzionego mienia) powinna byc karana w sposob fizyczny.

Kto powiedział, za jakim sposobem karania jestem?

Narazie dyskutuje z opinia tczewiaka, że za kradzież powinno zabijać na miejscu.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 12:09 
Cytuj  
"Mieszkaniec Tczewa zastrzelony.
Dzisaj w poznych godzinach wieczornych mieszkaniec Tczewa Kamil X prowadzac samochod, stracil panowanie nad kierownica. Zjechal z ulicy i uderzyl w plot pobliskiej posesji. Nie odniosl zadnych obrazen, wysiadl z samochodu. Chwile pozniej zostal zastrzelony przez wlasciciela posesji.
Jak pozniej tlumaczyl wlasciciel 'nikt nie bedzie mu niszczyl plotu, na ktory ciezko pracowal'".

A tak serio, imo problem nie ma idealnego rozwiazania. Fakt, ze to co mamy teraz (czesto bzdurne wyroki, bo np. ktos przekroczyl granice obrony osobistej) jest slabe.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 12:10 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
A co jeśli to kobieta będzie kopała twój rower? Też będziesz strzelał?

Oczywiście. Nie widzę tutaj związku z płcią. Ktoś kto niszczy moją własność niszczy moją własność. Ktoś kto umniejsza mój stan posiadania - umniejsza mój stan posiadania.
1=1
1-1=0

W przypadku czarnucha to trzeba by zastrzelić czarnucha, a potem ścigać właściciela o rekompensatę za zniszczenia :P

Eh chłopaki - jasno jest mowa o aktach wandalizmu i typowej złodziejskiej recydywie. Jeśli ktoś agresywnie niszczy dla samej frajdy niszczenia to jest niebezpieczny i widząc takiego na swojej posesji mam prawo (czysto hipotetycznie mówimy tu tak jakbyśmy żyli w normalnym państwie) się obawiać o bezpieczeństwo i go odstrzelić.
Wynalazki XX wieku - czyli swobód dla przestępców się nie sprawdzają. Wcześniej nie było takich problemów z wandalizmem.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 12:16 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
jakim zdrowiem i zyciem? przeciez to czlowiek, ktory cie napada decyduje o tym w momencie, w ktorym podejmuje tak glupia decyzje.
sorry ale w dupie mam zycie/zdrowie jakiegos debila.
a jeszcze nikt nie wymyslil innej kary, ktora moze cie zniechecic do powrotu na droge przestepstwa, niz kara smierci, badz pozbawienia konczyn.

A jakby złodziejem była kobieta, to też byś "obcinał kończyny"? O pedałów i ciapatych nie pytam, bo znam odpowiedź. :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 12:18 
Cytuj  
sula napisał(a):
1. Pracujesz u kogoś, koleś ci nie płaci. Kula w łeb?
2. Kupujesz coś, płacisz z góry, nie dostajesz towaru albo usługi. Kula w łeb?

Nie, bo ta kula nie naprawi szkód, nie powstrzyma przed dalszymi, bo zostały już dokonane.
Widząc przestępcę (wandal / złodziej), który właśnie próbuje Cię pozbawić własności możesz go tą przysłowiową kulą w łeb powstrzymać.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 12:24 
Cytuj  
A co to za przysłowie z kulą w łeb? ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 12:48 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
A co to za przysłowie z kulą w łeb? ;]

Jak widzisz kradnącego psa to kula w łeb.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 12:54 
Cytuj  
nie rymuje sie.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 13:00 
Cytuj  
jak widzisz niaha to strzelasz z kalacha.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 15:31 
Cytuj  
@Shade jednak nie udajesz. jesteś po prostu głupi. A z głupkiem się nie dyskutuje.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 15:54 
Cytuj  
@Mendol to jak w końcu? jesteś za równouprawnieniem kobiet czy nie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 15:59 
Cytuj  
w koncu? rozmawialismy juz kiedys na ten temat? :)

uwazam, ze sa rzeczy, ktorymi powinny zajmowac sie kobiety, a nie mezczyzni i na odwrot.
nie rozumiem okreslenia 'rownouprawnienie' bo za 'moich' czasow inaczej sie dzieci wychowywalo.
nie wiem co w praktyce ma oznaczac 'jestes za rownouprawnieniem czy nie'.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 16:21 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
Mendol napisał(a):
jakim zdrowiem i zyciem? przeciez to czlowiek, ktory cie napada decyduje o tym w momencie, w ktorym podejmuje tak glupia decyzje.
sorry ale w dupie mam zycie/zdrowie jakiegos debila.
a jeszcze nikt nie wymyslil innej kary, ktora moze cie zniechecic do powrotu na droge przestepstwa, niz kara smierci, badz pozbawienia konczyn.

A jakby złodziejem była kobieta, to też byś "obcinał kończyny"? O pedałów i ciapatych nie pytam, bo znam odpowiedź. :]

Geez...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 16:23 
Cytuj  
a, o tym piszesz.
no to co za roznica kto kradnie?
zlodziej to zlodziej.
morderca to morderca.
zolnierz to zolnierz.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 16:25 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
@Shade jednak nie udajesz. jesteś po prostu głupi. A z głupkiem się nie dyskutuje.

Jak twoja młoda zacznie się umawiać na picie w pokojach hotelowych to będziesz inaczej śpiewał. :]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2015, 16:35 
Cytuj  
@Mendol szczerze mówiąc to spodziewałem się po tobie innej odpowiedzi. Jestem miło zaskoczony.

tczewiak napisał(a):
tczewiak napisał(a):
aż ciekawe co szmaciarze z tego zmontowali

I jest odpowiedź:
https://www.youtube.com/watch?v=_RTfphHO-ls

Palikot chce odebrać Korwin-​Mikkemu broń: to groźny świr
Korwin znowu się pogrążył. Po tej wypowiedzi o strzelaniu wszyscy mają na nim używanie, nawet Palikmiot. :har:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1049, 1050, 1051, 1052, 1053, 1054, 1055 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.