mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2339 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 117  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:08 
Cytuj  
problem w tym, ze placisz malo i dostajesz malo.
bo nie slyszalem, zeby jakis cud nastapil i nagle zmniejszyly sie kolejki do specjalistow, wiec jak chcesz zyc to i tak placisz prywatnie i tak.
oczywiscie sa to kwoty o niebo nizsze niz w usa, ale wedlug mnie tez nie mozna na to patrzec w ten sposob i nie da sie tego rozlozyc na 3 zdania.
do tego potrzebne sa zmiany na szeroka skale, ale jak tor napisal, nie bardzo ma to u nas kto zrobic w tej chwili.
jakis czas temu jeszcze faktycznie liczylem na korwina, wczoraj na niego zaglosowalem i w sumie zaluje, po tym jak go posluchalem.

chociaz bronek czytajacy wystapienie z kartki, zaraz po 21 i tak przebil wszystkich.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:09 
Cytuj  
Komorowski ogłosi referendum w sprawie JOW.
Obrazek
http://aszdziennik.pl/114819,bronislaw- ... -od-wladzy


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:13 
Cytuj  
@Mendol

Jednym z problemem systemu z USA jest to, że prowadzi on do lawinowego wzrostu cen usług medycznych, wbrew temu co głoszą Korwinowcy.

To co np. szpitale w USA sobie życzą np. za zrobenie głupiego rezonansu magnetycznego jest często kilkukrotnie wyższe niż cena w krajach o podobnym poziomie zamożności (Zachodnia Europa, Japonia, K. Południowa, itp)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:16 
Cytuj  
Neonin napisał(a):

Ale nie wiem czego sie spodziewac po pis. bo nie powiesz mi ze jarek z antkiem są normalni. (patrz invitro czy smolensk)


ale PIS bedzie mial tylko prezydenta, a parlamentarne przejebie z nowym ruchem spolecznym ktory sie szykuje

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:18 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nie, a co do ma do tego, że w prywatnej wszystkich będzie stać? Chyba jechać na Białoruś tam się leczyć.

No i tutaj coś niepopularnego...
Niech słabi (biedni) zdychają.
Cierpimy na przeludnienie (nie Polska, a świat). Społeczeństwo się nam starzeje (Polska).
Jak chcę się leczyć to i tak muszę skorzystać prywatnie, bo NFZ to miesiące czekania. Bez sensu.
Rozumiem ciężkie przypadki, no ale nie ukrywajmy. Cierpimy przez to wszyscy, koszta są ogromne, a większość z nich i tak zdycha przez to, że musieli w chuj czekać najpierw.System jest niewydolny w obecnej formie i absolutnie wszystko wypadnie lepiej.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:18 
Cytuj  
przejebie z ruchem społecznym a rządzić będzie po z psl.

Czy od roku 89 była jakaś większość parlamentarna w której nie było psl? (oprocz 2k7)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:20 
Cytuj  
sula: wiem, juz dyskutowalismy o tym chyba tutaj.
ceny podstawowych zabiegow potrafia sie wahac od 100 dolarow do paru tysiecy, zalezy od klinki do, ktorej sie zglosisz.
i tak zle i tak niedobrze, u nas blizej do 'zle' niz chociazby 'srednio niedobrze'.
problemem jest u nas rowniez to, ze jest zbyt malo kampanii promujacych zdrowe odzywianie, poprawne posilki dla dzieci w szkolach, hipermarkety sprzedajace chemiczne zarcie o rzut beretem - za to praktycznie brak wsparcia dla rolnikow probujacych wypromowac naturalne warzywa i owoce.
niedlugo bedziemy schorowanym i zadzumionym spoleczenstwem, bo wylaczne promowanie biegania i jazdy na rowerze, nie wplywnie na poprawe naszego zdrowia.

chociaz z tego co slyszalem pzu szykuje niezla rewolucje, pareset zlotych za roczne ubezpieczenie, ktore zapewnia czas oczekiwania do specjalisty nie dluzszy niz tydzien oraz polowe oplaty za wizyte.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:24 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nie, a co do ma do tego, że w prywatnej wszystkich będzie stać? Chyba jechać na Białoruś tam się leczyć.

No i tutaj coś niepopularnego...
Niech słabi (biedni) zdychają.


Wiesz, ty jesteś php-owcem i programerem, wygrałeś życie. Nie każdy jest tak zajebisty.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:25 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
chociaz z tego co slyszalem pzu szykuje niezla rewolucje, pareset zlotych za roczne ubezpieczenie, ktore zapewnia czas oczekiwania do specjalisty nie dluzszy niz tydzien oraz polowe oplaty za wizyte.

Tyle, że to już jest teraz. I to optymalniej.
80zł/mc w PZU - 3-4 dni czekania średnio. Bez opłat za wizytę. Lekarze rozbici, loteria na kogo i gdzie się trafi.
125zł/mc w Lux Med - 1-2 dni czekania, bez opłat za wizytę. Lekarze w placówkach luxmed (łatwiej ogarnąć zamiast popierdalać przez pół miasta), można sobie zażyczyć wizyty u stałego lekarza jeśli jest dostępny. Wybiera się miejsce wizyty.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:28 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Wiesz, ty jesteś php-owcem i programerem, wygrałeś życie. Nie każdy jest tak zajebisty.

Nie - nie wygrałem życia. Zarabiam ledwo tyle co przeciętny programmer w DE, a plecy już dopierdolone po latach siedzenia.
Uważam, że gdyby odjąć te 1200zł kosztów zus co miesiąc to każdego byłoby stać na prywatna podstawową i odłożenie na ewentualne problemy na starość.
A rak itp? Jak już wspomniałem - u nas i tak większość tych co liczą na państwowe zdycha, bo leczenie wprawdzie w końcu zostaje opłacone, ale już zdecydowanie za późno. Więc jest to marnowanie pieniędzy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:28 
Cytuj  
Tylko to nadal dwie opłaty, jak przy abo TV i kablówce.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:32 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
A rak itp? Jak już wspomniałem - u nas i tak większość tych co liczą na państwowe zdycha, bo leczenie wprawdzie w końcu zostaje opłacone, ale już zdecydowanie za późno. Więc jest to marnowanie pieniędzy.


Mojego ojca jednak postawili na nogi, wiec bardziej loteria, niz marnowanie kasy. W USA to pewnie musialby Breaking Bad odpierdolic.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:38 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
125zł/mc w Lux Med - 1-2 dni czekania, bez opłat za wizytę. Lekarze w placówkach luxmed (łatwiej ogarnąć zamiast popierdalać przez pół miasta), można sobie zażyczyć wizyty u stałego lekarza jeśli jest dostępny. Wybiera się miejsce wizyty.


to obejmuje raptem wizyty u lekarzy i drobne zabiegi. Natomiast takie ubezpieczenie nie obejmuje operacji, kosztownego leczeni itp.


_________________
Bishop - Teon


Ostatnio edytowano 11 maja 2015, 10:41 przez montezuma, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:40 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
tczewiak napisał(a):
A rak itp? Jak już wspomniałem - u nas i tak większość tych co liczą na państwowe zdycha, bo leczenie wprawdzie w końcu zostaje opłacone, ale już zdecydowanie za późno. Więc jest to marnowanie pieniędzy.


Mojego ojca jednak postawili na nogi, wiec bardziej loteria, niz marnowanie kasy. W USA to pewnie musialby Breaking Bad odpierdolic.

No tak - loteria. Droga loteria.
Rok temu gdzieś były statystyki, że dla 8 z 10 chorujących jest to wyrok śmierci z agonią przedłużoną o rok. Więc chujnia z grzybnią.
Pamiętać też należy, że wskutek bzdurokracji ceny usług rosną znacząco.
Co ciekawe w usa koszta rosną im lepszy szpital, ale usługi medyczne u ciapaków co myją łapy raz dziennie czy innych nygusów są znacznie tańsze. A podejrzewam, że na podobnym, jak nawet nie lepszym poziomie niż w lata70 polskim szpitalu.

Obrazek
Om nom, nom śniadanko przy hospitalizacji z nfz.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:44 
Cytuj  
Ja się kompletnie nie interesuję polityką. Próbuję jakoś normalnie żyć w tym kraju i w miarę mi to wychodzi. Jednak jakbym miał się wypowiedzieć w temacie to mi by tylko wystarczyło aby Państwo się nie wpierdalało we wszystko. W dzisiejszych czasach postawienie małej wiaty w ogrodzie wiąże się bieganiem po urzędach :roll: Próg wieku emerytalnego dla młodych ludzi nie ma żadnego znaczenia, bo suma odprowadzonych składek społecznych ma się nijak do sumy otrzymanej emerytury. Lepiej odkładać, albo inwestować samemu, ale przecież ameryki w tej kwestii nie odkryłem. Podobnie jest z ubezpieczeniem zdrowotnym, które się płaci a i tak wszyscy chodzimy do lekarzy głównie prywatnie. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne przy tak dużej składce miesięcznej jaką podpierdala nam państwo, przyjąłby z pocałowaniem ręki każdy ubezpieczyciel, gwarantując przy tym znacznie wyższe standardy. Dla przykładu osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą zostawia w ZUSie ponad 12000zł rocznie, które w większości przypadków spokojnie by starczyły na lekarzy, na lekarstwa, na jakiś fundusz emerytalny, na ubezpieczenie i sporo by zostało.... Ewentualnie mógłby być jakiś państwowy fundusz "walki z rakiem" bo tu akurat muszę przyznać na przykładzie mojej mamy, że jako tako NFZ ogarnia...
Prawo podatkowe i gospodarcze jest tak spierdolone, że nawet mi się nie chce tego tematu ciągnąć... Do kopalni wszyscy dopłacamy, w imię kurwa nie wiem czego, bo nie dlatego, że polski węgiel jest nam niezbędny... Mam sporo znajomych, który pracują tylko i wyłącznie dlatego na kopalni, bo jest to jedyna praca która pozwala im prowadzić jednocześnie jakiś biznes, a w bonusie mają niezłe zarobki i szybką emeryturę... Mała ciekawostka - nie wiem jak po tych strajkach ale jeszcze niedawno załatwienie sobie pracy w JSW kosztowało od 8 do 10 tys. złotych i nijak się miało do faktycznych potrzeb kadrowych...
Nie byłem na wyborach, bo uważam, że nie było warto na nikogo głosować. Krzykacz Kukiz kompletnie mnie nie przekonuje, bo to, że ogólnie jest w Polsce chujowo wiem bez jego pomocy. Może jak otoczy się jakimiś kompetentnymi ludźmi i stworzy ciekawy program to zagłosuję na niego w parlamentarnych. Duda kompletnie jest oderwany od rzeczywistości, dziwię się, że jeszcze nie zapowiedział lądowania na Marsie polskiej misji załogowej do 2020 roku :roll: Komorowski to budyń niesamowity, nie nadaje się nawet na przewodniczącego koła gospodyń wiejskich, a co dopiero do bycia prezydentem.
Fakty są jednak takie, że w drugiej turze mamy do wyboru Bronka i Dudę. W obliczu tych faktów to chyba nawet ja się zmobilizuję i pójdę zagłosować na Komorowskiego, bo przynajmniej wiem, że jest zwykłym nieszkodliwym placeholderem :roll: Podejrzewam, że masa ludzi podobnie zrobi :oops:


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:50 
Cytuj  
Uważaj. Shitstorm hate niah i nefastus incomming :D

Chociaż no głosuj na kogo chcesz, ale komorro to idiota, ale nie placeholder. Koleś jest z wsi i rozdaje karty dość ostro. Tylko ma taką mentalność wioskowego głupka.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 11:06 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Ja się kompletnie nie interesuję polityką. [...] pójdę zagłosować na Komorowskiego, bo przynajmniej wiem, że jest zwykłym nieszkodliwym placeholderem :roll: Podejrzewam, że masa ludzi podobnie zrobi :oops:

Obrazek
Obrazek

Jak jest taki nieszkodliwy wg ciebie to głosuj sobie na niego. :roll:

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 11:25 
Cytuj  
Obrazek

Otwartym tekstem do wyborców pierdolcie się.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 11:33 
Cytuj  
http://www.tvn24.pl/komorowski-zamierza ... 141,s.html

w drugiej turze ma mój głos


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 11:39 
Cytuj  
Moj tez. I w III turze, a nawet IVtej :lol:


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2339 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 117  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.