mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 59  Następna strona

Na ktorą liste oddasz głos?
Prawo i Sprawiedliwość 23%  23%  [ 21 ]
Platforma Obywatelska 9%  9%  [ 8 ]
Partia Razem 1%  1%  [ 1 ]
KORWiN 28%  28%  [ 26 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe 1%  1%  [ 1 ]
Zjednoczona Lewica 1%  1%  [ 1 ]
"Kukiz'15" 8%  8%  [ 7 ]
Nowoczesna 14%  14%  [ 13 ]
Inna lista 2%  2%  [ 2 ]
Pierdole nie głosuje 13%  13%  [ 12 ]
Liczba głosów : 92
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 11:19 
 
Zaraz zaraz, a żabolek to czasem nie startował w któryś wyborach jako kandydat pisu? Chyba musieli go ostro przeorać w sztabie wyborczym, że ma taka traumę :lol:


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 11:26 
 
viewtopic.php?f=19&t=37751


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 971
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 11:27 
 
ciekaw jestem czy jakby Korwin wszedl do Sejmu to dogadali by się z PiSem?

**

Posty: 316
Dołączył(a): 10.05.2008
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 11:43 
 
Raczej pis z nimi musiałby się dogadać. Nie wyobrażam sobie kompromisu ze strony jkm.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 11:45 
 
Chodzą bardzo wiarygodne słuchy że wieczorem będzie ogłoszone 5,1%.

@Ossur raczej tylko pod warunkiem pewnym utargów w sprawach gospodarki


_________________
Obrazek

***

Posty: 971
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 11:48 
 
no i tego się obawiam, że JKM nie będzie w stanie iść na kompromisy, PIS chce renacjonalizacji części gospodarki a JKM najchętniej opierdoliłby wszystko...

ps mam nadzieję że Korwin zepchnie PSL poniżej kreski.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 11:55 
 
zaboleq napisał(a):
pierdu pierdu


Żaba, po Twoim poście wnoszę, że ani nie zapoznałeś się z propozycją PIS odnośnie emerytur (znaczy z Dudowym) ani nie kumasz podstaw ekonomii. Mniej przekazów z TVN polecam.

Ossur napisał(a):
no i tego się obawiam, że JKM nie będzie w stanie iść na kompromisy, PIS chce renacjonalizacji części gospodarki a JKM najchętniej opierdoliłby wszystko...

ps mam nadzieję że Korwin zepchnie PSL poniżej kreski.


JKM to tylko jedna osoba, partia się w dużym stopniu zwipleryzowała i jest dużo mniej ekstremalna poglądowo (vide nie dla prywatyzacji wodociągów w kampanii warszawskiej). Nawet JKM zdołał Wipler przekonać, że trzeba fazy przejściowej, takiej do ludzi. Stąd podejrzewam zgoda na bony edukacyjne czy emerytury obywatelskie ze strony JKM w programie. (przecie JKM jest zwolennikiem braku emerytur i całkowicie prywatnego szkolnictwa).

Żeby nie było, mi się to wipleryzowanie podoba.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 26 paź 2015, 12:10 przez Rzeznik, łącznie edytowano 2 razy
**

Posty: 316
Dołączył(a): 10.05.2008
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 12:06 
 
Warto dodać, że pis 05-07 niektóre podatki obniżył, teraz też chcą zwiększyć kwotę wolną, coś tam niby wspólnego mają.

Ale póki co 4,9.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 12:09 
 
W 2005 ministrem finansów została Zyta Gilowska, działaczka i koleżanka Tuska z KLD, była posłanka z ramienia PO. Zobaczymy kogo dadzą teraz. Z zapowiedzi bilionowych inwestycji przez państwo w gospodarkę obstawiam zatwardziałego keynesistę.

@Rzeźnik A co jest dobrego w propozycji Dudy? Kolejna wariacja na temat upadającego systemu opartego o piramidę pokoleniową.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 12:12 
 
@Rzeznik
Duda wpierw obiecał góry złota a potem się zreflektował, że może jednak styknie to jak wprowadzą przejście na emeryture przy spełnieniu wymaganego stazu pracy. Z tym, że jak ktoś będzie pracował krótko to i tak będzie miał głodową emeryturę, szczegołnie w przypadku kobiet. Doskonale wie, że jego pierwotna obetnica nie miała szans na realizację.

Ehh wszystko wam trzeba tłumaczyć. To jakie są podatki i pensje to sorry ale od kilkunastu lat nie ma tutaj żadnej zmiany praktycznie więc nie dopierdalajcie się do PO bo PiS także gówno w tej kwestii zrobił. Okej, obniżył bodajże o 4% składkę rentową co tylko pomniejszyło wpływy do budżetu przy jednocześnie zwiększonych wydatkach. Była dobra koniunktura to obniżyli ale potem ktoś inny musiał to prostować. Partia która przychodzi później operuje na budżecie który ustalił poprzednik więc sorry ale zobaczymy co PiS zdziała. Polecą pewnie teksty że PO zadłużyło ale PiS robił dokładnie to samo.

Dobra passa przyszła jeszcze za rządów SLD, złoty nie był taki słaby a i PKB rosło. Potem rządy przejął PiS, którzy rządził jeszcze przed kryzysem i to właśnie PiS zwiększył sztywne wydatki budżetowe z 60 do 74% PKB czego nie dało się potem od tak obniżyć. PO zaczęła rządzić w kryzysie i wtedy jak wiadomo wpływy do budżetu były mniejsze - żadna rewelacja.

Deficyt rósł zarówno za rządów SLD, PiS jak i PO.

Jak np na pro pisiorowych stronach czytam, że za rządów PiS benzyna kosztowała mniej to mnie śmiech zalewa bo widać jakie imbecyle to pisały.

Co dobrego zrobiło PO? Masz i poczytaj sobie:
http://8lat.platforma.org/
A co zrobiło PiS?

Ja jestem zadowolony bo mam dobrze ale na to ciężko pracuję a nie jak jebane nieroby które żyją za socjal. Ja różnicę widze jak jadę do domu albo wychodze z domu do pracy. Oczywiście częściowo to sukces samorządów czyli nie tylko PO.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***

Posty: 971
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 12:13 
 
taka ciekawostka
http://ruchkontroliwyborow.pl/noc-cudow ... koniczyna/

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 12:14 
 
Tor-Bled-Nam napisał(a):
@Rzeźnik A co jest dobrego w propozycji Dudy? Kolejna wariacja na temat upadającego systemu opartego o piramidę pokoleniową.


Inaczej. Nie chodzi mi oczywiście o to, że to dobra propozycja na system emerytalny. Najlepsza byłaby zmiana na emeryturę obywatelska, ale to co postuluje Duda to dobrowolność po osiągnięciu wieku emerytalnego 60/65.

Czyli chcesz mieć niższą emeryturę, przechodzisz po osiągnięciu. Chcesz mieć większą, pracujesz dalej. Nie ma przymusu przejścia w wieku 60/65. Z tego punktu widzenia, nie jest to propozycja skazująca na głodowe emerytury jak w przekazach łyknął to żabol i do tego piłem.

Żabol, Irlandia właśnie obniża podatki, bo po obniżce w zeszłym roku wpływy do budżetu wzrosły.Chiny to samo. Niemcy zrównoważyły budżet, UK uchwala zakaz budżetów z deficytem, a PO podniosła (i w prowadziła nowe) chyba 21 czy 24 różne podatki i uchwaliła budżet z rekordowym deficytem.

Serio ogarnij się, poczytaj jakichś normalnych ekonomistów i może zaczniesz kumać co trzeba zmienić, żeby zacząć doganiać zachód.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 26 paź 2015, 12:21 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 12:17 
 
Ossur napisał(a):

Haha, mówiłem, że sfałszowane.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 12:18 
 
65 pewnie wprowadzą i się ostanie, ale przewiduje za 2-4 lata po następnych wyborach wydłużenie wieku kobiet. 60 dla nich jest nie do utrzymania imho.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 12:21 
 
Jakie to ma kurwa znacznie? Będzie zapaść systemu emerytalnego i tak.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 12:23 
 
Cofną reformę, bo to była jedna z głównych kiełbas tego obozu. Dobrowolność tutaj nic nie zmieni, obniży tylko wpływy do systemu bo i tak znaczna cześć pójdzie na emeryturę zaraz jak będzie taka możliwość i dopłacimy wszyscy z podatków. Niższy wiek dla kobiet to jakiś zmurszały relikt przeszłości.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 12:24 
 
sula napisał(a):
65 pewnie wprowadzą i się ostanie, ale przewiduje za 2-4 lata po następnych wyborach wydłużenie wieku kobiet. 60 dla nich jest nie do utrzymania imho.


Ja jestem za tym żeby to zrównać. Nie rozumiem, czemu baby mają mieć przywileje, skoro równość jest ;)
65/65 jest ok, tylko trzeba zmienić system na emeryturę obywatelską.

Ja w IRL mam wiek 66 państwowy, ale z prywatnego ubezpieczenia mam od 60 roku życia.
Mogę więc już w wieku 60 iść na emeryturę, bo mi państwo nie kradnie na ZUS kosmicznej kasy tylko mam z czego odkładać.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 12:30 
 
Niah napisał(a):
Jakie to ma kurwa znacznie? Będzie zapaść systemu emerytalnego i tak.

Ma znaczenie przy odpowiedzi na pytania "kiedy i w jaki sposób".

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 12:31 
 
Ja jestem ciekaw dlaczego jest aż tylu debili którzy chcą pracować na etacie. No kurwa, zamiast sami zaoszczędzić/zainwestować to wolą żeby zrobiło to za nich państwo...sto razy gorzej. NO KURWA


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 12:42 
 
jakie glebokie analizy lolz

zacznijcie napierdalac kod i bedziecie mieli w dupie kto rzadzi bo zawsze sie bedzie kasa zgadzac

HE HE


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 59  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.