mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1431, 1432, 1433, 1434, 1435, 1436, 1437 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 20:59 
Cytuj  
"Mury" Kaczmarskiego pasują idealnie do rządów kaczyńskiego, a jak ktoś nie wiele dlaczego to współczuje.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 21:06 
Cytuj  
Pewnie przez amerykańskich imperialistow, sanacyjnych faszystów i odwetowcow z tak zwanego NRF...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 21:09 
Cytuj  
teraz tak przez 4 lata bedziecie narzekac? :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 21:11 
Cytuj  
Jak jesteśmy przy Jacku to proponuję na hymn prawdziwych demokratów przeciw pełzającemu bolszewizmowi nowej władzy! Jakże wiele aktualnych linii! W ramach odzyskiwania Jacka z rąk uzurpatorów.
Zbroja


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 21:11 
Cytuj  
Niah napisał(a):
"Mury" Kaczmarskiego pasują idealnie do rządów kaczyńskiego, a jak ktoś nie wiele dlaczego to współczuje.


Kaczmarski sam już się wypowiedział dawno temu do czego mury pasują, a do czego nie, więc skończ pierdolić, bo chuja się znasz jak widać.

Tor, WSI czy SB, w przypadku używania Kaczmarskiego, żadna różnica.

Kaczmarskim politycy niech sobie mordy nie wycierają...obojętnie z której strony.

https://www.youtube.com/watch?v=3xWj59yK-_A


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 12 gru 2015, 21:16 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 21:14 
Cytuj  
Hmmm.. z jakiegoś powodu moje konto stało się nieaktywne więc musiałem założyć nowe.

Anyway..

Najlepszym sposobem przekazania tych 500 zł jest ulga w podatku lub składce ZUS (jesli płacony podatek jest mniejszy).

1. Mniejsza biurokracja - zamiast zabierać i dawać po prostu nie zabieramy
2. Zachęcamy do legalnej pracy

Tym sposobem oczywiście wykluczamy rodziny gdzie oboje rodziców nie pracuje no ale oni nie powinni decydować się na dziecko dopóki ktoś nie znajdzie pracy

Przy takim rozwiązaniu dobrze sprawdziłaby się koncepcja jednej stawki podatkowej pokrywającej wszystko (PIT, ZUS, zdrowotna) bo wtedy jeszcze łatwiej zrobić odpis 500 zł na dziecko.

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 21:24 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
KGHM to dostaje w dupę spadkiem cen surowców, doszukiwanie się tutaj związku z wycofaniem się z obietnicy PiS to już trochę "wspaniałe analizy" wszelkiej maści Głównych Analityku Domy Ekonomicznych Rozkoszy i tym podobnych mędrców. Banki, a podatek to bardziej prawdopodbne. PZU, nie wiem bo poza dymisjami nie kojarzę żadnych planów rządu wobec tej spółki.


Akurat kwestia podatku dla KGHM miała kolosalne znaczenie dla ich notowań. Tyle, że takie informacje są dyskontowane w przeciągu kilku-kilkunastu minut. Wystarczy zobaczyć jak zachowywał się kurs gdy PBK ogłaszała zniesienie albo Kowalczyk (lub ktoś inny z rządu) mówił, że nic nie jest pewne.

Obecna sytuacja ma ogromy wpływ na notowania na GPW a zwłaszcza na WIG20 gdzie większość spółek obrywa obecnie od polityków (podatek bankowy, wymiany prezesów). Wystarczy porównać nasz rynek z otoczeniem. Od października widać jak bardzo odstajemy od całej reszty.

O ile zazwyczaj jestem sceptyczny jeśli chodzi o takie proste wnioski w stylu "spadamy bo ktośtam doszedł do władzy" to teraz niestety jest to czytelne. Widać to np po głównych nagłówkach w Bloombergu gdy się wybierze Polskę - piszą tylko o podatku bankowym, wymianie prezesów itp.

WIG20 vs DAX http://stooq.pl/q/?s=^dax&d=20151211&c=3m&t=l&a=lg&r=wig20 < musicie przekopiwać całość aby działa
WIG20 vs BUX (Węgry) http://stooq.pl/q/?s=^bux&d=20151211&r=wig20
WIG20 vs EEM (ETF rynków wschodzących) http://stooq.pl/q/?s=eem.us&d=20151211&r=wig20

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 21:36 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Niah napisał(a):
"Mury" Kaczmarskiego pasują idealnie do rządów kaczyńskiego, a jak ktoś nie wiele dlaczego to współczuje.


Kaczmarski sam już się wypowiedział dawno temu do czego mury pasują, a do czego nie, więc skończ pierdolić, bo chuja się znasz jak widać.


Jest to może w formie pisanej w podpunktach? Śmiechłem.

http://niezalezna.pl/73848-w-co-gra-tvp
Gdyby żona na męża spod łba by nie spojrzała to by w mordę nie dostała!

Co raz bardziej sytuacja na tym forum jest taka, że jeśli nie jest się w pisowskiej sekcie to czekają na człowieka wyzwiska i inwektywy.
Zawsze byłem obiektywny i pomimo bólu dupy co poniektórych ja się zmieniać nie zamierzam!


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 21:40 
Cytuj  
Podatek od kopalin to około 1,4mld czyli 7zł na akcję przy P/E = 10 masz około 70zł teoretycznie.

Wprowadzono go w kwietniu 2012 przy cenie za akcję około 100zł po czym KGHM urósł do 160zł do stycznia 2013 by spaść do około 100zł w lipcu 2013 i konsolidować się na tym poziomie do czerwca 2014.
Potem znowu wzrost do 130zł we wrześniu 2014 i spadek do 100zł do stycznia 2015.

Zysk netto za 2014 KGHMu to 2,5mld czyli 13zł na akcję po podatku od kopalin.

Podsumowując, Tor ma rację, zdecydowanie głównym powodem spadków jest spadek cen miedzi, trochę mniej spadek cen srebra, ale oczywiście przy zniesieniu podatku od kopalin na pewno byśmy zobaczyli tzw "siorbanie z prawej". Zresztą to było grane przed expose Szydło. Sam przy okazji prę złotych przyciąłem. ;)


Jeżeli upatrujesz w zmianie władzy słabości naszego banana to sprawdź jak się zachowywał WIG20 względem S&P czy nawet DAX na przestrzeni 2010 - 2015 i podsumuj rządy PO :wink:
Obrazek

Obecna sytuacja na pewno nie pomaga, ale nasz banan jest po prostu słaby słabością naszej gospodarki ogólnie. Te zmiany obecne mają niewielki wpływ na to co się dzieje na GPW. Nie pierwszy to rząd który wymienia "ich" na "swoich".

Jak Bozia da, to KGHM się złapie po 20zł, zapakuje się ze 2-3 tysiaki i za 5-10lat się opchnie po 160 i starczy na godne życie...nie narzekać na rządy PIS tylko kapitał zbierać na zakupy :lol:

@Niahu
To good for you. Następnym razem pomyśl zanim skomentujesz.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 21:53 
Cytuj  
Cytuj:
On natchniony i młody był, ich nie policzyłby nikt
On im dodawał pieśnią sil, śpiewał, że blisko już świt
Świec tysiące palili mu, znad głów unosił się dym
Śpiewał, że czas, by runął mur, oni śpiewali wraz z nim

Wyrwij murom zęby krat
Zerwij kajdany, połam bat
A mury runą, runą, runą
I pogrzebią stary świat!

Wkrótce na pamięć znali pieśń i sama melodia bez słów
Niosła ze sobą starą treść, dreszcze na wskroś serc i dusz
Śpiewali wiec, klaskali w rytm, jak wystrzał poklask ich brzmiał
I ciążył łańcuch, zwlekał świt, on wciąż śpiewał i grał

Wyrwij murom zęby krat
Zerwij kajdany, połam bat
A mury runą, runą, runą
I pogrzebią stary świat!

Aż zobaczyli ilu ich, poczuli siłę i czas
I z pieśnią, że już blisko świt, szli ulicami miast
Zwalali pomniki i rwali bruk - Ten z nami! Ten przeciw nam!
Kto sam, ten nasz najgorszy wróg! A śpiewak także był sam

Patrzył na równy tłumów marsz
Milczał wsłuchany w kroków huk
A mury rosły, rosły, rosły
Łańcuch kołysał się u nóg...

Patrzy na równy tłumów marsz
Milczy wsłuchany w kroków huk
A mury rosną, rosną, rosną
Łańcuch kołysze się u nóg...


Jak się zna do połowy jak to zwyczaju ma Polactwo to później wygaduje się takie bzdury jak Rzeźnik.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 21:57 
Cytuj  
Ja pierdole Niahu, przestań, bo się Jacek naprawdę w grobie przewraca.
Do połowy to co najwyżej Twój mózg się rozwinął z tego co widzę, bo brniesz dalej w ten bezsens...
Piosenka nie ma nic wspólnego z polityką, a na jej zawłaszczenie przez politykę i używania jako maczugi Jacek zawsze patrzył z ogromną co najmniej niechęcią.

Wyjdź i nie wracaj.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 12 gru 2015, 22:00 przez Rzeznik, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 21:58 
Cytuj  
...chyba że będzie to śpiewać Krzywonos


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 22:05 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Jak Bozia da, to KGHM się złapie po 20zł, zapakuje się ze 2-3 tysiaki i za 5-10lat się opchnie po 160 i starczy na godne życie...nie narzekać na rządy PIS tylko kapitał zbierać na zakupy :lol:

Z tym masz rację, że teraz będzie pogoda na zakupy :p
imho okiem laika tak duże spadki łatwo powiązać z nową władzą

ps. jeśli chodzi o kaczmarskiego, to nieważne jaką on widział interpretację, twory kultury odrywają się od swoich twórców i można tworzyć nowe warianty

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 22:09 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Podatek od kopalin to około 1,4mld czyli 7zł na akcję przy P/E = 10 masz około 70zł teoretycznie.

Wprowadzono go w kwietniu 2012 przy cenie za akcję około 100zł po czym KGHM urósł do 160zł do stycznia 2013 by spaść do około 100zł w lipcu 2013 i konsolidować się na tym poziomie do czerwca 2014.
Potem znowu wzrost do 130zł we wrześniu 2014 i spadek do 100zł do stycznia 2015.

Zysk netto za 2014 KGHMu to 2,5mld czyli 13zł na akcję po podatku od kopalin.

Podsumowując, Tor ma rację, zdecydowanie głównym powodem spadków jest spadek cen miedzi, trochę mniej spadek cen srebra, ale oczywiście przy zniesieniu podatku od kopalin na pewno byśmy zobaczyli tzw "siorbanie z prawej". Zresztą to było grane przed expose Szydło. Sam przy okazji prę złotych przyciąłem. ;)


Powiem tak. Zawodowo zajmuję się rynkiem kapitałowym od prawie 9 lat. W mojej obecnej pracy jeden z monitorów jest zajęty przez kwotowania/wykresy z GPW i monitoruję je praktycznie cały czas. Mam też dostęp do platform Bloomberga/Reutersa i innych danych niedostępnych większości, więc coś tam wiem. Kwestia podatku od kopalin naprawdę miała spory wpływ. Obserwowałem te zdarzenia "na żywo".

Oczywiście wiadomo, że długotrwały spadkowy trend na miedzi jest tu decydujący, ale w tym przypadku politycy dorzucili swoje. A w przypadku Banków/PZU dorzucili jeszcze więcej.

Rzeznik napisał(a):
Jeżeli upatrujesz w zmianie władzy słabości naszego banana to sprawdź jak się zachowywał WIG20 względem S&P czy nawet DAX na przestrzeni 2010 - 2015 i podsumuj rządy PO :wink:
Obrazek

Obecna sytuacja na pewno nie pomaga, ale nasz banan jest po prostu słaby słabością naszej gospodarki ogólnie. Te zmiany obecne mają niewielki wpływ na to co się dzieje na GPW. Nie pierwszy to rząd który wymienia "ich" na "swoich".

Jak Bozia da, to KGHM się złapie po 20zł, zapakuje się ze 2-3 tysiaki i za 5-10lat się opchnie po 160 i starczy na godne życie...nie narzekać na rządy PIS tylko kapitał zbierać na zakupy :lol:


A ja to widzę inaczej. W mojej opinii rynki rozwinięte są sztucznie napompowane przez QE banków centralnych. No ale o tym to można by gadać i gagać.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 22:49 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
No to trzymam cię za słowo, że PiS mi nie podwyższy obciążeń. Jako jak sam napisałeś wierny wyborca PiS od 2005, pewnie dobrze wiesz jak będzie.


nie wiem czy kiedykolwiek oddałem głos na PiS. Możliwe, iż w 2005, ale możliwe, żę głosowałem wtedy na PO. Pamiętam, tyle, że pokładałem nadzieje we wspólnych rządach POPiS do których nie doszło.
Zauważ, że na PO i PiS głosowało ponad 70% polaków. Ale na tym forum mamy jedynie przeciwników PO lub przeciwników PiSu.
Po tym jak przez przypadek byłem w Polsce w pierwszej turze wyborów na prezydenta i zagłosowałem na Korwina, pewnie oddałbym głos na PiS. Łapłeś mnie. Fetuj wina ;)

Pieszczoch napisał(a):


Mark, za 500zł to ja nie zrobie kolejnego dziecka. Patologia będzie się mnożyć tylko.
Aby dobrze ubrać dziecko, wysłać na korepetycje, książki, urodziny, mikołaje, wigilie, wakacje to średnio 800-1200 miesięcznie wychodzi i to tak mocno zaniżając.

Bardziej mnie do prokreacji skłoni np. podatek przychodowy oraz likwidacja przywileji emerytalnych, ile to już rocznie wydajemy 40mld na te emerytury? Sam już nie pamiętam.

EDIT: Rowery, hulajnogi, gry, piłka, zajęcia pozaszkolne, ubrania co rok pełen zestaw bo nie będę kupować za długich aby 2 lata nosił. Ile jeszcze mam wymieniać?
Nie po to się zapierdala, aby pokolenie urodzone po 2000 roku spało po 2óch w łóżku, chodziło w butach po kuzynie/bracie i wpierdalało najbardziej cieńko pokrojoną "szynkę dla psa" za 10zł/kg


Nie wiem czy patologia zrobi - ciężko powiedzieć by 500zł skusiło kogokolwiek do zrobienia sobie kolejnego dziecka. Na basen córki tyle wydaję. A jeszcze dochodzi balet ;)
Zresztą sam przecież piszesz, że miesieczne wydatki na dziecko zdecydowanie pochłaniają dużo więcej niż te 5 stówek. Wychodzisz z założenia, że ta patologia liczyć nie potrafi? Za to może pomóc podjąć decyzję o dziecku, czy kolejnym dziecku rodzinom słabo, średnio i dobrze sytuowanym finansowo. Wiesz dlaczego? Bo jest pewność, ze rodzina z dzieckiem nie jest pozostawiona sama sobie. Że w razie W (choroby, zwolnienia, etc.) ma pomoc państwa. Pewność. Stabilność. To powoduje, ze ludzie decydują się na dziecko.
Pamiętaj, ze dziecko to nie tylko wydatek, to także spadek dochodów rodziny średnio o połowę, zakładając, że małżonka zostaje z dzieckiem w domu i nie pracuje.
Zresztą ile mamy tej bezrobotnej patologii w Polsce? Bezrobocie niespełna 10% (a ile z tego pracuje na czarno?). Załóżmy mocno na wyrost imho, że jest jakieś 3-4% rodzin gdzie obie osoby nie pracują. Załóżmy, że połowa z nich to menele. Zostaje 1-2%. Błąd statystyczny jest pewnie wyższy... Moim zdaniem panika na wyrost.
Czy lepszy byłby zwrot podatku? Może i tak.
PiS nie zapowiedziało do tej pory ŻADNYCH podwyżek podatków, więc na logikę zakładać należy iż dziurę budżetową powstałą po próbie ratowaniu demografii będzie łatać w inny sposób. Przecież mają opodatkować banki, sprzedaż wielkopowierzchniową etc.
Zresztą gdzie tu widzisz miejsce na jakiekolwiek podwyżki podatków. Przecież twój Gwiazdowski udowodnił, że przeciętny Kowalski pracujący na etat oddaje państwu 60-70% tego co zarobi.
Imho nie ma co panikować, ani wieszczyć "rozwalenia gospodarki". W każdym bądź razie dzięki za Gwiazdowskiego. Utwierdził mnie w przekonaniu, ze polski system podatkowy jest wręcz systemem łupieżczym i beztrosko trwoniącym fundusze obywateli. Ze zmianą władzy jest szansa, że na tym polu się coś zmieni. Na logikę - na pewno większa niż przy pozostawieniu starej gwardii.

Rzeźnik - powiadasz, czekać aż KGHM spadnie do 30zł i kupować? :P 8)

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 23:09 
Cytuj  
Obrazek

Myhyhyhy, niezatapialny :lol:

Marek, brać brać...przynajmniej z kilogram :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 23:11 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):

Rzeźnik - powiadasz, czekać aż KGHM spadnie do 30zł i kupować? :P 8)


KGH i tak ma się nieźle bo spadek cen miedzi jest rekompensowany przez wzrost kursu dolara. Wystarczy zobaczyć w jakiej dupie jest Freeport-McMoRan (największy producent miedzi na świecie) albo Glencore.

Tu porówanie FCX do KGH http://stooq.pl/q/?s=fcx.us&d=20151211& ... &b=0&r=kgh

KGH ma oczywicie cały dział do hedgowania sprzedaży ale i tak notowania walut/surowców mają największy wpływ na notowania/wyniki.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 23:13 
Cytuj  
lokken - a co z cenami surowców? Imho na wzrosty w najbliższym czasie (2-3 lata) cieżko liczyć. Więc zakup akcji takich spółek jak KGH to raczej inwestycja długoterminowa?

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 23:16 
Cytuj  
Ano słaby złoty pomaga.
Zakup to zdecydowanie inwestycja długoterminowa. Musi wrócić "koniunktura", głównie w Chinach ;)
Marek zobacz KGHM 2009-2013, a do tego jeszcze doszły dywidendy.
http://stooq.pl/q/?s=kgh&c=10y&t=c&a=lg&b=0

Generalnie strzał życia jak ktoś wziął wtedy akcji nawet za te 30-40-50k PLN.

A tutaj ta manifestacja KODziarzy
http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/mars ... t_id=19232

Jeżeli to jest 50k to rzeczywiście Marsz niepodległości to przynajmniej ze 200-300k :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 12 gru 2015, 23:34 
Cytuj  
@Marek

W mojej opinii w najbliższym czasie surowce nie odbiją. Cena KGH wydaje się obecnie atrakcyjna ale tak jak Rzeźnik pisze w perspektywie zdecydowanie długoterminowej.

Już w przyszłym tygodniu będzie FOMC - może w końcu podniosą stopy, zobaczymy jaki to będzie miało wpływ na rynek (tu naprawdę jest loteria i możemy np. spadać przy braku podwyżki albo rosnąć przy podwyżce czyli tj. wbrew teorii).

Druga kwestia to powrót realnej koniunktury w Chinach (chodzi o prawdziwą a nie tą widoczną w rządowych statystykach).

Jeśli masz trochę kasy, którą możesz zamrozić na długo i możesz stracić to możesz zacząć się wystawiać poniżej rynku aby łapać panikarzy co wywalają. Ale obecnie to imo jednak ryzykowna inwestycja.

No ale przede wszystkim. Skoro zarabiasz w funtach to po chuj miałabyś inwestować na naszej paździerzowej giełdzie ?


@Rzeźnik

Aha byłbym zapomniał. Porównywanie DAX do WIG20 w długim okresie (kilkuletnim) jednak mija się z celem bo DAX jest indeksem dochodowym (bierze pod uwagę dywidendy) a WIG20 jest cenowy (bez dywidend).


Ostatnio edytowano 12 gru 2015, 23:44 przez Lokken1, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1431, 1432, 1433, 1434, 1435, 1436, 1437 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.