mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1453, 1454, 1455, 1456, 1457, 1458, 1459 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 03:35 
Cytuj  
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc ... ciaga.html

"Kłopot pojawia się wtedy, kiedy zasady grupy dryfują gdzieś hen na moralne manowce. A grupą jest niezwykle łatwo manipulować, jak pokazują wielkie ideologie, które uwiodły tłumy. Wystarczy na przykład postawić ją wobec zewnętrznego wroga.

To dlatego wszyscy dyktatorzy na świecie tworzą poczucie zagrożenia i zmuszają ludzi do oddania części swojej wolności w zamian za bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo narodowe to najbardziej niebezpieczna ideologia. Stworzenie relacji my kontra inni budzi w ludziach najciemniejsze instynkty, które w dodatku najłatwiej nam zracjonalizować."


"A co pomaga w racjonalizowaniu krzywdy wyrządzonej innym? No choćby spojrzenie na owych innych jak na gorszych, brudnych, złych. Dlatego na przykład podczas konfliktu w Rwandzie Hutu mówili o Tutsi inyenzi - karaluchy. I to pozwalało zabijać ich bez obiekcji. Podobnie naziści porównywali Żydów do karaluchów i szczurów.

Grupy społeczne skleja m.in. uczucie wstrętu wobec innych, obcych. O tych, którzy w naszym mniemaniu zagrażają spójności naszej grupy, mówimy z pogardą i staramy się ich odhumanizować, bo wtedy łatwiej nam ich izolować. A człowiek zostaje odhumanizowany, gdy jest brudny, nagi, śmierdzący. Wtedy łatwo nim się brzydzić, czuć do niego pogardę - tak jak czuli ją amerykańscy strażnicy w więzieniu Abu Ghraib, torturując irakijskich więźniów. Nagość czy więzienny uniform odzierają człowieka z indywidualnych cech, etykietują.

Zło przychodzi nam także dużo łatwiej, kiedy nakłania nas do niego ktoś, kogo postrzegamy jako autorytet. Najsłynniejsze obrazujące to doświadczenie przeprowadził w połowie lat 70. XX wieku psycholog społeczny Stanley Milgram z University of Utah (powtórzono je w 1999 roku z podobnymi wynikami)."



Polecam książkę efekt lucyfera, głównym wątkiem jest słynny eksperyment więzienny ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 08:27 
Cytuj  
Teoria wzglednosci w praktyce:

https://twitter.com/cezarygmyz/status/6 ... 3247651840
https://twitter.com/cezarygmyz/status/6 ... 6879343616
vs
https://twitter.com/MKierwinski/status/ ... 4172556288

I tak jest kurwa, ze wszystkim. Punkt widzenia zalezny od punktu siedzenia.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 09:14 
Cytuj  
@High
Ja tam wczoraj poczekałem i jednak moja paczkę włożyli do paczkomatu :P Ale fakt zapierdol maja duży i nie tylko oni zwykle firmy kurierskie tez.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 09:17 
Cytuj  
raczej w koncu udalo mi sie odindoktrynizowac torblednama ktory przez cale lata z zapalem i wypiekami cytowal "poprawnie polityczna" wyborcza :D

Masz juz jakies przekonania torbis czy caly czas mydlo mydlane, maslo maslane, a ja to tak jak junkier?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 09:22 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jakby nie zrobili szopki z TK to bym się zgodził, a to jest tylko gorzej niż było.


jest tak samo jak bylo. A przed szopka z TK poziom twoich wjazdow na PiS i Dude byl identyczny jak teraz. Wiec skoncz farmazonic.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 09:30 
Cytuj  
Obrazek


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 09:41 
Cytuj  
Wiesz, "w ustach" największego leminga na forum to nawet zabawne co napisałeś. :)


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 10:05 
Cytuj  
Cytuj:

w noc z czwartku na piątek, godz. 1.30. Pod drzwi tymczasowej siedziby Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO w Warszawie przyjechali szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek, Bartłomiej Misiewicz, dyrektor gabinetu ministra obrony Antoniego Macierewicza, osoby z nowego kierownictwa SKW. Asystowała im żandarmeria. Używając dorobionego klucza, weszli do środka. Oficerowi dyżurnemu Centrum oświadczyli, że ma opuścić budynek, i wręczyli dokument o przeniesieniu do rezerwy kadrowej.

Oficer dyżurny poinformował o wejściu urzędników MON szefa CEK NATO, pułkownika Krzysztofa Duszę. Po przybyciu na miejsce, nie wpuszczony już na teren obiektu pułkownik Dusza wezwał policję, ta odmówiła interwencji uznając, że przekracza to jej kompetencje. Z kolei według pułkownika, żandarmeria odmówić miała wejścia do zaplombowanych pomieszczeń wykorzystywanych przez polskich i słowackich oficerów Centrum. Urzędnicy MON opuścili obiekt pozostawiając ochronę z ŻW i zapowiadając kontynuowanie operacji w godzinach rannych. Według wcześniejszych informacji pułkownikowi Duszy zarzucano szpiegostwo na rzecz strony amerykańskiej, w ostatnich dniach alarmował Prezydenta RP o paraliżu instytucji.



_________________
Bishop - Teon

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 10:17 
Cytuj  
ja nie wiem co ten PIS ma z tymi nocami? :)

tak sie przestraszyli tych wizyt o 6 nad ranem ,że przesunęli je w czasie?

trochę się pogubiłem- teraz żeby dać swoejgo zaufanego na odpowiednie stanowisko trzeba to robić w nocy?
czy dla Antoniego USA to teraz obok Rosji i Niemiec kolejny wróg?

no i fajnie :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 10:21 
Cytuj  
"Do sprawy odniósł się też szef polskiej dyplomacji. – Zgodnie z informacją, jaką przed chwilą otrzymałem od szefa MON polscy przedstawiciele, którzy pracowali w tym centrum utracili dostęp do materiałów niejawnych i musieli być wymienieni na nowych, którzy taki dostęp posiadają. Mamy do czynienia z wojskiem, tu należy robić to natychmiast. Takie decyzja podejmuje się i wykonuje natychmiast. Więcej nie mogę mówić – powiedział Waszczykowski na antenie radiowej Trójki cytowany przez 300polityka.pl."

http://telewizjarepublika.pl/urzednicy- ... 27464.html

"Kilka dni temu MON wypowiedział umowę o współpracy pomiędzy Służbą Kontrwywiadu Wojskowego a Federalną Służbą Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. W minionym tygodniu minister obrony Antoni Macierewicz podjął też decyzję o odwołaniu z Centrum Eksperckiego ds. Kontrwywiadu NATO płk. Krzysztofa Duszy i płk. Piotra Pytla. To właśnie oni byli we władzach SKW, gdy zawarto umowę z FSB. Dawała ona rosyjskim służbom specjalnym możliwość bezkarnej infiltracji polskiego kontrwywiadu wojskowego."

http://www.gazetapolska.pl/33667-kulisy ... eka-putina

Monti, ile placa, moze tez sie zatrudnie, bo w sumie to prosta fucha;)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*

Posty: 151
Dołączył(a): 14.10.2015
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 10:21 
Cytuj  
Wkurwia mnie mój szef który ma sklerozę.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 10:28 
Cytuj  
Nigdy się nie dowiemy o co poszło tak naprawdę.

Współpraca wywiadów to normalka, dzielenie się częścią informacji również.

Za chuj nie będziemy w stanie ocenić, czy ten ruch był prawidłowy, czy nie, bo mamy tylko informacje medialne :lol:

chyba, że komuś postawią zarzuty i udowodnią.


jedynie to, że oficerów słowackich nie wyproszono sugeruje, że coś jest nie halo z tym 'spiskiem' wśród polskich służb.
moje wrażenie jest takie, że nikt nie będzie współpracował z chłoptasiami, którzy lubią wpierdalać się z buta w nocy i łamać ustalenia, a może jeszcze coś wycieknie... ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 10:38 
Cytuj  
Ogolnie to sie zastanawiam w czym ich flame, jest lepszy od naszego (forumowego). I jakos nie moge znalezc roznic. Poza skala.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 10:40 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
ja nie wiem co ten PIS ma z tymi nocami? :)

tak sie przestraszyli tych wizyt o 6 nad ranem ,że przesunęli je w czasie?

trochę się pogubiłem- teraz żeby dać swoejgo zaufanego na odpowiednie stanowisko trzeba to robić w nocy?
czy dla Antoniego USA to teraz obok Rosji i Niemiec kolejny wróg?

no i fajnie :)

12 w nocy to 6 rano w waszyngtonie :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 10:41 
Cytuj  
powrót do sterowania sprawiedliwością za pomocą dżojstika z ręką w majtkach

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpos ... rze/nv5dd7

czyli uzależnienie prokuratury od polityków, czekam na argument, że prokuratura i tak była upolityczniona i w związku z tym nie szkodzi, aby była kilka razy bardziej upolityczniona :lol:

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 10:46 
Cytuj  
Dutch riot over plans for a refugee centre

Cytuj:
A meeting to decide whether to build a refugee centre ended in a riot in the Dutch town of Geldermalsen near Utrecht on Wednesday night. Around 2,000 people surrounded the venue where the town council was discussing whether to build facilities to house 1500 asylum seekers.


https://www.youtube.com/watch?v=qIRuQNxzX6k

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 11:00 
Cytuj  
Już słyszałem, że słuzba cywilna była upolityczniona, więc skończmy ten cyrk i róbmy to jawnie. Przy okazji znieśmy wymóg doświadczenia, bo jak ktoś go nie ma to nie znaczy przeca, że nie może być dyrektorem!


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 11:05 
Cytuj  
Pamiętam jak tu jechano po mnie jak pisałem że islam to religia niebezpieczna i pcha ludzi do mordowania niewiernych, nawet wtedy pisałem że nie uogólniam ale obecnie twierdzę już bardziej radykalnie że tylko małe grupki i odłamy muzułmanów nie stosują się w pełni do zaleceń swojego boga.
Imigranci zarobkowi są mniej szkodliwi, oni tylko drenują finanse europy, za to imigranci religijni mający na celu nawracanie istniejącej już w europie starej imigracji są tak samo niebezpieczni jak ci z pasami szahida.
Zachód ogólnie pojęty z europą na czele powinien od dawna działać prewencyjnie i zwyczajnie bronic się przed inwazją islamską zbrojnie, jedyna pomoc powinna się sprowadzać do pomocy w krajach islamskich gdzie znajdują się uchodźcy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 11:09 
Cytuj  
Ja rozumiem wasze zdziwienie że to co PO robiło z w/w rzeczami trwało dłużej, czasami nawet latami, dziwi was i bulwersuje że zmiany są robione w parę tygodni.
Serio myśleliście że po wyborach nowa władza nie będzie robić porządków ?

naiwniaki


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2015, 11:13 
Cytuj  
Ok, czyli nie oczekujemy od polityków kompetencji tylko godzimy się na upolitycznianie. W sumie możemy zgodzić się na powrót PRL, po chuj nam wolność. No przecież politycy chcą władzy i tak będą do niej dążyć.

Jak obronisz zniesienie wymogu stażu/doświadczenia dla szefów jednostek?


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1453, 1454, 1455, 1456, 1457, 1458, 1459 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.