mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1485, 1486, 1487, 1488, 1489, 1490, 1491 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 971
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 11:30 
Cytuj  
vilhelm napisał(a):
Ossur napisał(a):
@vilhelm
Jakich znowu leśnych dziadków. Sędziowie TK to są w większości najlepsi specjaliści prawa konstytucyjnego w naszym zawszonym kraju. Wywodzący się z czołowych katedr prawa w Polsce.
A mianowanie na sędziego TK dostają Ci dla których jest to zwieńczenie kariery sędziego. To są ludzie doświadczeni tak często są dziadkami bo mają za sobą lata pracy.

Po ostatnich zmianach przy TK zrobionych przez PO każdy kto ma styczność z prawem lub działalnościa parlamentarną może być sędzią TK.

A w ogóle Vil pis :P i Wesołych Świąt, masy prezentów pod choinką :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 11:31 
Cytuj  
Art. 180 dot. sędziów sądów(powszechnych i wojskowych) jest w podrozdziale sądy. Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego są w podrozdziale Trybunał Konstytucyjny. Sędziowie Trybunału Stanu opisani w podrozdziale Trybunał Stanu.
Czasem warto przeczytać dokument którego się zaciekle broni.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1409
Dołączył(a): 29.10.2010
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 11:32 
Cytuj  
Ossur napisał(a):
Po ostatnich zmianach przy TK zrobionych przez PO każdy kto ma styczność z prawem lub działalnościa parlamentarną może być sędzią TK.

I to własnie powinno być przedmiotem naprawy TK.

A nie rozpierdalania go do końca.


_________________
_________________________
Vilhelm Sandwall
Rats in the Hats
-------------------------------
Darkfall New Dawn
www.ratsinthehats.pl
-------------------------------
POE: https://www.pathofexile.com/account/vie ... le/dudriel

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 11:32 
Cytuj  
Vil, Kuciak ostatnio proponował możliwość odstrzału urzędników, w wielu sytuacjach popieram, wiec wizja plutonu egzekucyjnego dla odchodzącej władzy jak najbardziej byłaby mobilizująca i blokująca złe ustawodawstwo :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 11:33 
Cytuj  
Pogodzę was.
vilhelm wchodzi w dupsko platformie, a Ossur pisowi.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1409
Dołączył(a): 29.10.2010
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 11:40 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Art. 180 dot. sędziów sądów(powszechnych i wojskowych) jest w podrozdziale sądy. Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego są w podrozdziale Trybunał Konstytucyjny. Sędziowie Trybunału Stanu opisani w podrozdziale Trybunał Stanu.
Czasem warto przeczytać dokument którego się zaciekle broni.


Wiem, że prawo dla ludzi którzy nie mieli okazji zając się nim profesjonalnie bywa zawiłe, ale pozwolę sobie wytłumaczyć Ci to prostym językiem:

180 art znajduje się w rozdziale VIII SĄDY I TRYBUNAŁY (Nie bez powodu nie został stworzony inny rozdział np VIV oddzielnie o Trybunałach)
Trybunał to również sąd, ale o kompetencjach kontrolnych w kwestii konstytucji, a nie jak sąd powszechny w sprawach indywidualnych (do "sprawowania wymiaru sprawiedliwości" art. 175 ust. 1 Konstytucji)
Trybunał to też organ władzy sądowniczej i stosuje się przepisy bezpośrednio o sądach również w odniesieniu do statusu sędziego.

Niah napisał(a):
Pogodzę was.
vilhelm wchodzi w dupsko platformie, a Ossur pisowi.

Chuj mnie boli jakaś partia polityczna.
Są reguły gry które powinny być przestrzegane przez każdą rządzącą partie. Poprzednią, obecną i każdą następną.
Poza wybrykami z ostatnich 6 miesięcy (Po i PiS) przez ostatnie lata wszystkie partie nawet SLD grała zgodnie z nimi.


_________________
_________________________
Vilhelm Sandwall
Rats in the Hats
-------------------------------
Darkfall New Dawn
www.ratsinthehats.pl
-------------------------------
POE: https://www.pathofexile.com/account/vie ... le/dudriel


Ostatnio edytowano 24 gru 2015, 11:48 przez vilhelm, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 11:47 
Cytuj  
A ci co mieli profesjonalnie do czynienia z prawem, będą bronić choćby najdurniejszego zapisu.

Ogólnie mówiąc, nie w kontekście TK.


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1409
Dołączył(a): 29.10.2010
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 11:49 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
A ci co mieli profesjonalnie do czynienia z prawem, będą bronić choćby najdurniejszego zapisu.

Ogólnie mówiąc, nie w kontekście TK.

Jak nie w kontekście!!! Są w tym samym rozdziale i to nie bez powodu. Ustawodawca zawsze unika powtórzeń tych samych przepisów w różnych ustawach (łatwiej nowelizować i utrzymać spójność prawa) dlatego trzeba zawsze czytać kilka ustaw w jednym konkretnym temacie i rozpatrywać przepisy szeroko. a nie wyrywkowo.
Sędzia TK = Sędzia sądu.
Narysowałby Ci zależność logiczną na tablicy, ale jej tu nie ma.
Nie wiem może rozpisać jak działa koniunkcja p ^ q ?
Sądu ^ Trybunały -> To co pod nim stosuje się do obu.


_________________
_________________________
Vilhelm Sandwall
Rats in the Hats
-------------------------------
Darkfall New Dawn
www.ratsinthehats.pl
-------------------------------
POE: https://www.pathofexile.com/account/vie ... le/dudriel


Ostatnio edytowano 24 gru 2015, 11:59 przez vilhelm, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 11:59 
Cytuj  
dlaczego uwazasz, ze prawo kiedys ustanowione jest rownie dobre dzisiaj jak i 20 lat temu?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 12:00 
Cytuj  
Dla mnie wymiar sprawiedliwości to jeden wielki syf i bagno.
Ja tylko wtrąciłem zdanie, nie czytałem Waszej dyskusji, bo mi się nie chciało, dlatego napisałem, że 'nie w kontekście TK'.

Państwo polskie produkuje tony przepisów. Na pewno nie po to by ułatwić ludziom życie.


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1409
Dołączył(a): 29.10.2010
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 12:01 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
dlaczego uwazasz, ze prawo kiedys ustanowione jest rownie dobre dzisiaj jak i 20 lat temu?

Prawo ciągle się zmienia. Konstytucja to zbiór zasad nadrzędnych. Z natury nie ma tam przepisów regulujących szczególne przypadki np jak w Kodeksie pracy.
Nie zdarzyło się nic co powinno wymagać zmiany konstytucji.

embe napisał(a):
Vil, Kuciak ostatnio proponował możliwość odstrzału urzędników, w wielu sytuacjach popieram, wiec wizja plutonu egzekucyjnego dla odchodzącej władzy jak najbardziej byłaby mobilizująca i blokująca złe ustawodawstwo :)

Spoko Tosiek byłem w Kenii widziałem jak zajebali gościa na ulicy bo był sprawcą wypadku - kolizji. Policji nikt nie wzywał.
Podziękuję.
Wolę jednak rządy prawa.

Highlander napisał(a):
Państwo polskie produkuje tony przepisów. Na pewno nie po to by ułatwić ludziom życie.

To jest prawdziwy problem do rozwiązania, a nie walka i tworzenie rządów autorytarnych.


_________________
_________________________
Vilhelm Sandwall
Rats in the Hats
-------------------------------
Darkfall New Dawn
www.ratsinthehats.pl
-------------------------------
POE: https://www.pathofexile.com/account/vie ... le/dudriel

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 12:03 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
A ci co mieli profesjonalnie do czynienia z prawem, będą bronić choćby najdurniejszego zapisu.

Ogólnie mówiąc, nie w kontekście TK.


Ta ale ktos to prawo napisal i ktos tych "pisaczy" prawa wybral.

A tak w ogole to nie wiem skad u was takie zludzenie ze Polska to panstwo prawa i ze sedziowie sa niezawisli. Tyle afer co u nas bylo w 2 dekady to inne kraje moznaby obdzielic na cale stulecie. I udajecie ze dzisiejsze majstrowanie PiSu, a raczej wesole klaskanie calej rzeszy do tych zmian to wzielo sie z powietrza. Juz nawet tak elementarne sprawy jak lustracja i brak osadzenia wielu dygnitarzy PRL'owskich wystarcza ze wielu najzwyczjaniej nie obchodzi trybunal, a obchodza realne sprawy np zeby za afery ktos beknal (i niekoniecznie koziol ofiarny).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1409
Dołączył(a): 29.10.2010
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 12:05 
Cytuj  
Dracos napisał(a):
A tak w ogole to nie wiem skad u was takie zludzenie ze Polska to panstwo prawa i ze sedziowie sa niezawisli. Tyle afer co u nas bylo w 2 dekady to inne kraje moznaby obdzielic na cale stulecie.

W kazdym kraju nawet w USA i germanii są takie problemu - i to są realne problemy do poprawy, a nie te wyimaginowane.


_________________
_________________________
Vilhelm Sandwall
Rats in the Hats
-------------------------------
Darkfall New Dawn
www.ratsinthehats.pl
-------------------------------
POE: https://www.pathofexile.com/account/vie ... le/dudriel


Ostatnio edytowano 24 gru 2015, 12:06 przez vilhelm, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 12:06 
Cytuj  
Interpretacje Konstytucji dokonywane przez internetowych Januszów.
Obrazek
Cytuj:
Art. 2. Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym

Cytuj:
Art. 10. Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej.

Cytuj:
Art. 173. Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

Cytuj:
Art. 190.
4. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego zapadają większością głosów.

Cytuj:
Art. 197.
Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa.

To są przepisy Konstytucji, które w mojej ocenie narusza obecna ustawa PIS. Do tego wymóg orzekania w składzie 13 osobowym nie ma żadnego uzasadnienia aksjologicznego, prowadzić będzie do przedłużenia postępowania, a przy olaniu wyroków z 3 i 9 grudnia skutkować będzie nieważnością orzeczeń w przypadku dopuszczenia sędziów wybranych przez obecny sejm, albo kompletną niemożnością wydawania wyroków w przypadku niedopuszczenia tych sędziów do orzekania.

Ossur napisał(a):
Bo "Zgromadzenie ogólne Sejmu" jest władza najwyższą.

:lol:
Coś ci się pomyliło, PRL skończył się jakiś czas temu.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1409
Dołączył(a): 29.10.2010
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 12:12 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Ossur napisał(a):
Bo "Zgromadzenie ogólne Sejmu" jest władza najwyższą.

:lol:
Coś ci się pomyliło, PRL skończył się jakiś czas temu.


W głowie Jarka jeszcze PRL siedzi głęboko co widać w jego nowelizacji TK....

art. 36 4) złożenia z urzędu sędziego Trybunału przez Sejm na wniosek Zgromadzenia Ogólnego.

Zresztą doradzają mu teraz najlepsi specjaliści PRLu


_________________
_________________________
Vilhelm Sandwall
Rats in the Hats
-------------------------------
Darkfall New Dawn
www.ratsinthehats.pl
-------------------------------
POE: https://www.pathofexile.com/account/vie ... le/dudriel

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 12:14 
Cytuj  
Junkier - to kiedy PO beknie za naruszenie artykulu 173?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1409
Dołączył(a): 29.10.2010
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 12:16 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Ja tylko wtrąciłem zdanie, nie czytałem Waszej dyskusji, bo mi się nie chciało, dlatego napisałem, że 'nie w kontekście TK'.

Większość osób nie czyta tego co było napisane wcześniej i dlatego ten wątek tak barwnie żyje ;-)


_________________
_________________________
Vilhelm Sandwall
Rats in the Hats
-------------------------------
Darkfall New Dawn
www.ratsinthehats.pl
-------------------------------
POE: https://www.pathofexile.com/account/vie ... le/dudriel

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 12:18 
Cytuj  
@vilhelm

Wyobrazasz sobie zeby w USA prezydentem zostal ktos kto mowi ze ma ukonczone studia wyzsze, a jego zona opowiada ze pamieta jak czekala na niego z kwiatami bezczelnie klamiac ;)?
Nawet niemcy denazyfikacje przeprowadzili co prawda nie tak dokladna jakby przyzwoitosc nakazywala ale jednak, u nas co ktos porusza temat lustracji to pisk w mediach i od razu oskarzenia o rewanżyzm.
Afery aferom nierowne ale takie cyrki jak z komisja rywina gdzie beknal w sumie za cala sprawe tylko pionek to daleko poszukac. Albo to ilu biznesmenow mialo zszargane zycie przez decyzje sadow i prokuratowrow jak np roman kluska. Że juz nie wspomne ostatnio modne na tapecie samowladztwo komornikow i kafkowski koszmar z wyprowadzeniem jakiejkolwiek sprawy na prosta w sadach.

Ja osobiscie wolalbym naprawiac niz burzyc, ale kompletnie rozumiem czemu dla ludzi sprawa trybunalu to jest jakis wyimaginowany problem, kiedy oni maja tyle innych.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1409
Dołączył(a): 29.10.2010
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 12:26 
Cytuj  
Dracos napisał(a):
Ja osobiscie wolalbym naprawiac niz burzyc

Szkoda, że Jarek nie potrafi budować i naprawiać tylko burzyć i dzielić.


_________________
_________________________
Vilhelm Sandwall
Rats in the Hats
-------------------------------
Darkfall New Dawn
www.ratsinthehats.pl
-------------------------------
POE: https://www.pathofexile.com/account/vie ... le/dudriel

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 24 gru 2015, 12:27 
Cytuj  
Ossur napisał(a):
vilhelm napisał(a):
Ossur napisał(a):
@vilhelm
Jakich znowu leśnych dziadków. Sędziowie TK to są w większości najlepsi specjaliści prawa konstytucyjnego w naszym zawszonym kraju. Wywodzący się z czołowych katedr prawa w Polsce.
A mianowanie na sędziego TK dostają Ci dla których jest to zwieńczenie kariery sędziego. To są ludzie doświadczeni tak często są dziadkami bo mają za sobą lata pracy.

Po ostatnich zmianach przy TK zrobionych przez PO każdy kto ma styczność z prawem lub działalnościa parlamentarną może być sędzią TK.

A w ogóle Vil pis :P i Wesołych Świąt, masy prezentów pod choinką :)




Tak, i to właśnie PiS skorzystał z tych przepisów próbując wepchnąć 5 słabiutkich kandydatów, osiągnięcia jednego z nich zamykały się w wysokiej średniej na studiach :lol: :lol:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1485, 1486, 1487, 1488, 1489, 1490, 1491 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.