mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1779, 1780, 1781, 1782, 1783, 1784, 1785 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2016, 14:53 
Cytuj  
Gdzie masz ten raport z tym cytatem? Ja parę pozycji wyżej wkleiłem link do strony i cytat, masz bezpośrednio odwołanie do działań obecnego rządu. Spadek jest rok do roku.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2016, 14:58 
Cytuj  
ahh ok...mój błąd, raport innej organizacji chyba?

https://freedomhouse.org/sites/default/ ... Report.pdf

strona 24 - ranking, Polska 47
strona 337 opis

dziś mało czasu mam i chyba się zakręciłem


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2016, 15:02 
Cytuj  
Oj chyba tak. Nie tylko innej organizacji, ale też za rok 2014. Za bardzo na siłę zło GW chcecie udowadniać. :)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2016, 15:09 
Cytuj  
Zdajesz sobie sprawę jak umocowany jest zarząd w państwowych spółkach obarczonych politycznie jak górnictwo? Właściciel tak, bo za sytuację w górnictwie odpowiada skarb państwa. Również górnicy za to odpowiadają bo od lat pod groźbą strajków i palenia opon walczą o absurdalne przywileje, gdzie reszta ludzi w tym kraju musi być "elastyczna" na rynku pracy. Jeśli polski podatki ma gdzieś wkurwienie kierować to do rządów i chciwych górników.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2016, 15:16 
Cytuj  
A nie, po prostu zły raport trafiłem, pozycja ta sama i się zdziwiłem z deczka, co oni wypisują w tej GW :wink:
W sumie to jak poczytać o tamtych czasach, to to co się teraz dzieje (czyli zmiana w TVP na nową ekipę rządzącą), to mały pikuś, przy wejściach do Wprost na przykład albo antykomora.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 20 kwi 2016, 15:24 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2016, 15:24 
Cytuj  
Czyli że co, gw i tvn ogranicza nam wolność mediów ? oj nie dobrze, wiedziałem o tym dawno !


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2016, 16:04 
Cytuj  
sula napisał(a):
Właściciel i zarząd mają dbać o majątek im powierzony. To jest ich odpowiedzialność. Przypominam, że to właściciel przywileje górnicze nadał, a nie górnicy sobie sami nadali.


górnicy to wyjątkowo trudna grupa pracowników... i swoje przywileje ma od dawna


oczywiście masz rację, że to odpowiedzialność kolejnych rządów

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2016, 16:26 
Cytuj  
Problem z górnictwem został wyhodowany w latach 90-tych ponieważ była to dojna krowa dla tysięcy firm, które podczas przemian skorzystały z okazji by się dobrze ulokować przy kasie jaka jest w górnictwie i to nie koniecznie chodzi o ich zysk bo tego obecnie jak wiemy nie ma.
Juz była taka jedna co sobie strzelała w klatę i można pogrzebać przy okazji jak to funkcjonuje.

Nawet nie wiem jak to nazwać, patologia w gospodarności, jak można było doprowadzić w latach 90-tych do tego że węgiel trafiał na place prywatnej firmy, która sobie liczyła stawki kosmiczne, albo że tory kolejowe były własnością firmy prywatnej i trzeba było jej płacić za dzierżawę, albo nigdy nie rozliczenie firm za to że na papierze kupiły jedynie 30% węgla jakie produkuje kopalnia, a reszta w cudowny sposób się zdezintegrowała.
Jak się przegrzebie listę nazwisk właścicieli tych firm to nagle staje się to bardziej oczywiste.

Podsumowując, nikomu nie kalkulowało się robić prywatyzacji, tylko łączyć w molochy, które będą obwarowane związkami zawodowymi, setkami firm dojących kopalnie, a że państwo musi do tego dopłacać to nie problem bo każdy z rządów w strachu odsunie zmiany na przyszłość, finał jest jaki jest.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2016, 17:10 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Zdajesz sobie sprawę jak umocowany jest zarząd w państwowych spółkach obarczonych politycznie jak górnictwo? Właściciel tak, bo za sytuację w górnictwie odpowiada skarb państwa. Również górnicy za to odpowiadają bo od lat pod groźbą strajków i palenia opon walczą o absurdalne przywileje, gdzie reszta ludzi w tym kraju musi być "elastyczna" na rynku pracy. Jeśli polski podatki ma gdzieś wkurwienie kierować to do rządów i chciwych górników.

Zwykli górnicy na protestach to są prości ludzie, którzy się boją o pracę i robią to co im ktoś powie.

W dupę budżet ruchali ci, którzy tworzyli i wspierali przez 26 ostatnich lat chory układ w górnictwie. Właściciel, zarządcy, liderzy związkowi i kumple królika.

Zwalanie winy na przysłowiowego Bogusława, który świeżo po zawodówce poszedł do kopalni i wie jak obsłużyć kombajn górniczy i nie wiele poza tym o umiejętność wykorzystywania branży i budżetu kraju to jest tak idiotyczne, że ciężko to komentować. Dlatego pisałem, że ktoś robotę medialną wykonał świetną.


Profeta napisał(a):
górnicy to wyjątkowo trudna grupa pracowników... i swoje przywileje ma od dawna

Z punktu widzenia zarządzania, owszem trudna, tylko co to zmienia? Podobnie z przywilejami. Co z tego, że od dawna? Jeżeli nie można ich utrzymywać dalej w takim stopniu, to trzeba uciąć. Tylko do tego trzeba woli politycznej (i fachowego pomysłu na reformę) a tych brakuje. No i czyja to jest wina? Jest sporo osób kręcących lody na górnictwie od dawna i w tym jest problem polityczny, a nie w tym, że parę setek czy nawet parę tysięcy ludzi spali parę opon i rzuci parę jajek.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2016, 17:49 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Oj chyba tak. Nie tylko innej organizacji, ale też za rok 2014. Za bardzo na siłę zło GW chcecie udowadniać. :)


ale ty ciagle glupi jestes. myslalem ze juz ci przeszlo moze :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2016, 18:50 
Cytuj  
Nie róbmy z ludzi bezmózgich ameb. Ktoś te związki wybiera, nikogo siła do autobusów nie wsadzają. Górnicy są w tym damy stopniu odpowiedzialni co rządy.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2016, 19:04 
Cytuj  
W kwestii moralnej odpowiedzialności to tak, ale faktyczna odpowiedzialność jest jednak w innym miejscu. Tym bardziej, że górnicy węgla kamiennego to już nie tego kalibru grupa zawodowa co za komuny czy nawet w latach 90. Jest ich znacznie mniej, są starsi, mniej znaczący w ekonomii. Rządu już żadnego nie obalą.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2016, 19:18 
Cytuj  
Twoje zachowanie jest wielce podejrzane. Masz górnika w rodzinie?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2016, 19:23 
Cytuj  
Miałem. Już nie mam. Żeby uprzedzić, nie pracuję ani nie planuje w górnictwie pracować. Żadnych profitów z kopalń też nie otrzymuje ani moja rodzina.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2016, 23:11 
Cytuj  
ja rozumiem, że dla ludzi co mają przywileje to pewna kwestia nabyta i nawet groźba odebrania dobrobytu to duże zagrożenie, według słów elektryka w kopalni - 'na śląsku górnik to prawie jak poseł na sejm', ciężko oddaje się przywileje, a że wokół tego są też potężne interesy związkowców i nie tylko...

burdel, którego utrzymanie opłaca się wszystkim z wyjątkiem podatników

***

Posty: 873
Dołączył(a): 23.07.2007
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2016, 01:03 
Cytuj  
http://polygamia.pl/znany-streamer-obra ... amobojcza/


:wtf: #ostrorage'uje, takie chujowe czasy że nie można nic powiedzieć normalnego

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2016, 07:18 
Cytuj  
Nastał czas pizd. Rapefugees mile widziani, pośladki szeroko rozwarte, itd., itp.
Smutek.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2016, 07:47 
Cytuj  
Niah napisał(a):
onr to narodowy-socjalizm (jak pis) z domieszką ideologii faszystowskiej. Czyli skrajna lewica, jebać lewaków!

+1

Niah coś mądrego napisał, jestem w szoku! :o

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2016, 07:48 
Cytuj  
tyle, ze jak przyjdzie co do czego to predzej napierdalal bedzie onr, niz niah.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2016, 07:50 
Cytuj  
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... brnie.html
rządzą nami fundamentaliści religijni bez siódmej klepki

Mendol napisał(a):
tyle, ze jak przyjdzie co do czego to predzej napierdalal bedzie onr, niz niah.

Mamy XXI wiek. Od wojowania jest wojsko. Jak wojsko przegrywa to się przegrywa całkowicie.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1779, 1780, 1781, 1782, 1783, 1784, 1785 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.