mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1911, 1912, 1913, 1914, 1915, 1916, 1917 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 sie 2016, 16:44 
Cytuj  
Nie wiem, wojna bedzie ?


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 9 sie 2016, 16:45 
Cytuj  
a kiedy nastał pokój?

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 9 sie 2016, 16:50 
Cytuj  
a co jeśli?

będzie

wojna

lub nie?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 sie 2016, 16:52 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nie wiem, wojna bedzie ?

nadciąga http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 08877.html


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 sie 2016, 17:22 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Chyba umysłowo.


no w sumie racja. trzeba tez umiec doceniac to co sie ma. kurwa jestem biedakiem nie stac na nowy jacht i wille w monte carlo ;/

zreszta kurwa co tczewiak jebnie jakis tekst z dupy to pozniej 10 stron dyskusji o tym co tczewiak powiedzial... az mi glupio :) powinno byc standardowe popierdolilo cie i koniec tematu.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 9 sie 2016, 17:41 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
młodym jest dzisiaj trudniej?

jakim?

niż kiedy?

pod jakim względem jest im trudniej, a pod jakim łatwiej?

co przeważa?

Hah. Jako odpowiedź na to można by książki całe napisać.

W dużym skrócie. Młodzieży "na zachodzie" (nas nie wliczam w to z oczywistych względów) jest łatwiej dzisiaj niż wszystkim młodym przed (w zależności od kraju) ~1955-1965, a trudniej niż tym po tej dacie kiedy to była konsumpcja skumlowanych wielkich przełomów technologicznych, nowego ładu powojennego, zwiększenia konsumpcji w politykach krajowych, okresu wielkiej dominacji anglosaskiej, a jeszcze bez eksportu miejsc pracy do Azji, itp

Można oczywiście mówić, że to był krótki okres w historii, gdzie się skumulowało wiele rzeczy. Tylko jak to jakiś czas wspominam - ludzie to mają w dupie. Albo się polepsza, albo pogarsza. Jak się pogarsza to są wkuriweni i mało ważne z jakiego powodu i czy żyją dalej w czasach prosperity, że mają wielkie możliwości dużo większe niż nieskończone pokolenia w historii świata przez tysiące lat antyku, średniowiecza, nowożytności, itp

Ważne jest to, że się nie polepsza, a dla sporej części pogarsza.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 9 sie 2016, 18:33 
Cytuj  
kurwa, zgadzam się w 100% z sulą

dodałbym, że w drugim świecie też było łatwiej niż teraz, ale w latach 65-80' i dotyczyło to innego sposobu funkcjonowania i systemu gospodarczego (wielu ma wątpliwości, czy to był dobry deal, ale nie wszyscy, moim zdaniem kiepski)

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 9 sie 2016, 20:25 
Cytuj  
http://polskaracja.com/cenckiewicz-ujaw ... -tw-bolka/

A co do tczewiaka, to po prostu bierze przykład z ojca prowadzącego
http://polskaracja.com/ojciec-tadeusz-r ... ede-wideo/
:lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 9 sie 2016, 22:20 
Cytuj  
Jak już żebrać to o dużą kasę, a nie o drobne pod Biedronką. :wink:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 9 sie 2016, 22:30 
Cytuj  
och jakie żebry, biedny, a tyle dobrego chce zrobić, polak patriota i dobry katolik... dam mu 50 zł z renty ;s

na pohybel żydom!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 sie 2016, 23:07 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
10-15k beda singlem to w chuj z 2 dzieci i zona juz nie pofikasz.


dokładnie, czyli po założeniu rodziny i pojawieniu się dzieci chcąc utrzymać dotychczasowy tryb życia potrzebowałby 50k++ miesięcznie. Zresztą tczewiak miał po prostu potrzebę pochwalenia się ileż to on nie zarabia.

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Niezależność finansową to zapewnia 7-8 baniek na koncie, wtedy można w miarę wygodnie żyć z odsetek. Mnie wystarczy niezależność pozwalająca na rzucenie pracy z dnia na dzień i posiedzenia rok na bezrobociu, nie tracą za dużo z poziomu życia. A do tego wystarczy na koncie te 100k, nie mając w planach wydania ich na konsumpcję.


dużo mniej.
RRSO 7-8% rocznie dosyć łatwo osiągnąć. Przy 7-8mln to byś miał jakieś 500 tys. rocznie zysku netto. A czym większą kasą dysponujesz tym większe otwierają się przed tobą możliwości jej pomnażania.

100k i roczne wakacje to raczej taki bumper lub poduszka powietrzna, a nie prawdziwa niezależność finansowa. Zresztą takie wakacje są dosyć popularne na zachodzie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 07:23 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
dokładnie, czyli po założeniu rodziny i pojawieniu się dzieci chcąc utrzymać dotychczasowy tryb życia potrzebowałby 50k++ miesięcznie. Zresztą tczewiak miał po prostu potrzebę pochwalenia się ileż to on nie zarabia.

Ale ty jesteś głupi. Chwalić to bym się mógł jakbym miał te 30k+. Poniżej to troszkę obciach w świecie, gdzie nie ma granic i byle kto w branży wyciąga tyle na zachodzie.
Temat był o kolejnym skoku PiS na hajs, tor przytrolował o czymś z szacunkiem, a banda kretynów łyknęła. Ja nie gardzę biednymi - gardzę wszystkimi, a na szacunek trzeba sobie zasłużyć. I to nie zarobkami.
To PiS i wcześniej PO pompowali teorię, że przy 5k to już się jest bogatym i trzeba tym "bogaczom" więcej zabierać...

Cytuj:
dużo mniej.
RRSO 7-8% rocznie dosyć łatwo osiągnąć. Przy 7-8mln to byś miał jakieś 500 tys. rocznie zysku netto. A czym większą kasą dysponujesz tym większe otwierają się przed tobą możliwości jej pomnażania.

A 500k rocznie przy nic nie robieniu to taka właśnie kwota żęby sensownie żyć i szaleć. Ale idź uczyć tora jak inwestować w ubezpieczenia :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 07:57 
Cytuj  
http://wyborcza.biz/biznes/1,147875,205 ... BoxBizLink

cale sczescie


_________________
Obrazek

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 10:48 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Mark24 napisał(a):
dokładnie, czyli po założeniu rodziny i pojawieniu się dzieci chcąc utrzymać dotychczasowy tryb życia potrzebowałby 50k++ miesięcznie. Zresztą tczewiak miał po prostu potrzebę pochwalenia się ileż to on nie zarabia.

Ale ty jesteś głupi. Chwalić to bym się mógł jakbym miał te 30k+. Poniżej to troszkę obciach w świecie, gdzie nie ma granic i byle kto w branży wyciąga tyle na zachodzie.
Temat był o kolejnym skoku PiS na hajs, tor przytrolował o czymś z szacunkiem, a banda kretynów łyknęła. Ja nie gardzę biednymi - gardzę wszystkimi, a na szacunek trzeba sobie zasłużyć. I to nie zarobkami.
To PiS i wcześniej PO pompowali teorię, że przy 5k to już się jest bogatym i trzeba tym "bogaczom" więcej zabierać...

Cytuj:
dużo mniej.
RRSO 7-8% rocznie dosyć łatwo osiągnąć. Przy 7-8mln to byś miał jakieś 500 tys. rocznie zysku netto. A czym większą kasą dysponujesz tym większe otwierają się przed tobą możliwości jej pomnażania.

A 500k rocznie przy nic nie robieniu to taka właśnie kwota żęby sensownie żyć i szaleć. Ale idź uczyć tora jak inwestować w ubezpieczenia :D


W sumie to masz racje, dlatego jesteś podludziem i śmieciem.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 11:10 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
RRSO 7-8% rocznie dosyć łatwo osiągnąć. Przy 7-8mln to byś miał jakieś 500 tys. rocznie zysku netto. A czym większą kasą dysponujesz tym większe otwierają się przed tobą możliwości jej pomnażania.

100k i roczne wakacje to raczej taki bumper lub poduszka powietrzna, a nie prawdziwa niezależność finansowa. Zresztą takie wakacje są dosyć popularne na zachodzie.


Przyjąłem wariant o najniższym ryzyku, lokaty, obligacje na te 3-4 procent. Miesięcznie da to ~20k na czysto. W Polsce więcej nie potrzeba, nawet Maserati w leasing powinno wejść, najtańsze. ;) A jak ktoś lubi w Azji to koszty życia są jeszcze niższe.

A co do 100k to poduszka, nie jesteś niewolnikiem w pracy, bo kredyty, dzieci etc.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 11:30 
Cytuj  
majac 7-8 baniek nikt nie wklada na konto i nie zyje za 20k miesiecznie. tylko inwestuje i pomnaza swoj biznes. no chyba ze nie zapracowales na te banki tylko nie wiem w totka wygrales wtedy ok lepiej wlozyc do banku bo raczej na inwestycjach stracisz :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 11:34 
Cytuj  
Po co, pieniądze nie dają szczęścia. ;) Chyba, ze lubisz to co przynosi ci dochód.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 12:32 
Cytuj  
Zawsze można znaleźć sobie zdesperowaną babę, napłodzić bękartów i wegetować z 500+, a wmawiać sobie, że dzieci dają szczęście, nie pieniądze :P

Nefastus napisał(a):
W sumie to masz racje, dlatego jesteś podludziem i śmieciem.

No bez przesadyzmu. Ja jestem tylko biedakiem, ale nie żyję na socjalu. To ty spamujesz polityką, której nie rozumiesz jak podludzki śmieć z pslu :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 12:33 
Cytuj  
Myślę, że może być więcej opcji niż zostanie patologią na socjalu albo materialistą. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 12:37 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Myślę, że może być więcej opcji niż zostanie patologią na socjalu albo materialistą. hehe

No ja na przykład lubię podróżować czy grać, ale do wszystkiego potrzebne są pieniądze. Jako, że jestem zwykłym robolem to raczej nigdy nie będę mieć tyle, aby spełnić swoje marzenia. Wkurwia mnie jednak golenie ludzi z jakimiś ambicjami tylko po to by pompować balon tych patologicznych. Przecież to jest w chuj krótkowzroczne.
Tor tak przypomnę, bo w tym zalewie zaczętego przez siebie trollingu mogłeś się pogubić:
- temat dotyczy dodatkowych obciążeń od PiSdy
- pompowany balonik "od 5k to bogacze i muszą więcej płacić"
- dojenie budżetu przez 500+ - czyli z powyższych pomysłów opłacamy to kurewstwo
- "bogactwo" według PiS ledwo starcza na sensowne życie - nie mówimy tutaj o wegetacji tylko takim normalnym życiu na poziomie, gdzie nie trzeba się obawiać co będzie ostatniego dnia miesiąca


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Ostatnio edytowano 10 sie 2016, 12:43 przez kamilus, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1911, 1912, 1913, 1914, 1915, 1916, 1917 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.