mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2007, 13:12 
Cytuj  
Sargeras napisał(a):
Jeśli ograniczymy życie rodzinne do wesela, seksu i macierzyństwa, to zaiste księża nic o tym nie mogą wiedzieć. Ale tak się składa, że rodzina to też szacunek, poświęcenie, wytrwałość, radość i miłość.


A co ksiądz może wiedzieć o szanowaniu kobiety z którą się żyje każdego dnia, szanowaniu jej w każdej sytuacji, szanowaniu jej codziennych decyzji niejednokrotnie sprzecznych naszym poglądom etc itp.

Co ksiądz może wiedzieć o poświęceniu? O życiu dzień w dzień z jedną osobą, o małych kompromisach każdego dnia, sprawiedliwym dzieleniu obowiązków, o rezygnowaniu ze swoich zachcianek tylko po ty by spełnić zachcianki innej osoby etc etc

Co ksiądz może wiedzieć o wytrwałości, radzeniu sobie z narastającymi przeciwnościami, radzeniu sobie z rozwydrzonymi bachorami, nadąsaną żoną, szefem który ci łeb zmywa o byle gówno, jednym słowem z codziennym życiem rodzinnym.

W końcu co ksiądz może #$%@ wiedzieć o miłości do kobiety i własnych rozwydrzonych dzieci? ROTFL

Sargeras napisał(a):
Pisząc "miłość" mam na myśli niezgłębione uczucie łączące dwoje ludzi,


Tak BTW Sargeras, zanim sobie zaczniemy dalej "dyskutować" na temat miłości, powiedz mi, jesteś żonaty? A może mieszkasz z jakąś kobietą od dłuższego czasu?

Sargeras napisał(a):
Każdy, kto kocha znajduje się blisko Boga.


Taaaa, szczególnie geje i lesbijki :wink: No chyba że twierdzisz że dwójka ludzi tej samej płci nie może darzyć się miłością?

BTW pary które nie biorą ślubu tylko ze sobą żyją też nie są chyba jakoś blisko boga, skoro według jego przykazań grzeszą oni każdego dnia.

Sargeras napisał(a):
Zadaniem księży nie jest pouczanie, strofowanie czy inne podobne działania,


To niech tego nie robią?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2007, 00:36 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Sorki, że spytam. Jesteś skinem? :)
(nie mam nic przeciwko skinom - za to nie cierpię anarchistów)
Twój sposób myślenia niezmiernie mocno kojarzy mi się z Honorem i Konkwistą (takie zespoły dla niewtajemniczonych).
"On nie umarł za ciebie" itp. itd. (sam skinem nie jestem, a ze słuchania tego wyleczyła mnie dziewczyna :D)
Bowiem opowiadasz się, że nasi umierali za wiarę, a teraz ją odrzucają, po czym sam przyznajesz, że katolikiem nie jesteś?
Sorki - nie do końca zrozumiałem Twoją wypowiedź.

Skini i anarchisci to lustrzane odbicia bezsensu.
Moj sposob myslenia jest tylko i wylacznie moim sposobem myslenia, to ze wiem o Chrystusie nie czyni ze mnie katolika. Pole-Katole pojawili sie wtedy , gdy Reczplita dostala w dupe. Czy to czyni ze mnie katolika ze mam podobna przeszlosc z nimi?"Polsko, twoja zguba w Rzymie" pisal jeden, "Zemsta na wroga,z Bogiem i chocbz mimo boga pisal drugi.Gdzie tu katoliczyzm! Mi chodzi o cos innego, wiare w wielka Europe, zjednocyona sztandarem zwyciestwa, agresywna, rozstawiajaca inne panstwa jak pionki. A nie spedalona, tchurzliwa scierke,w ktora kazdzy kto chce wyciera sobie buty.

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2007, 10:30 
Cytuj  
Szkoda, że nie masz kontaktu z rzeczywistością.
Wielka Europa rozstawiająca innych jak pionki mogłaby powstać. W snach. Współczesna polityka nie działa tak jak średniowieczna. "Dajcie nam to bo was zaatakujemy." To już było i minęło. Teraz polityka międzynarodowa bazuje na subtelnościach. Europa nigdy nie będzie obnosić się ze swoją siłą, bo jakiś wariat mógłby tę siłę zweryfikować i odpalić w nas kilka atomówek.

UE została zbudowana na tolerancji. Gdyby nie ona nie potrafilibyśmy się zjednoczyć. Poza tym w/g mnie to i tak duże osiągniecie, że po 48 latach od wojny światowej Niemcy i Francja potrafiły się pogodzić. Unia jest pierwszą organizacją w historii, która na pierwszym miejscu stawia poszanowanie człowieka a nie militarystykę.

A cytaty, które przytaczasz pochodzą z epoki romantyzmu, który jak wiemy odrzuca wszechwiedzę i wszechwładność Boga.


_________________
Kapitan Gramatyka napisał(a):
gdzie ty do cholery widzisz cytat lub cytaty zostalo z twojego cytatu przytoczone tylko slowo a ty zrobiles z tego pare cytatow no moge ci tylko pogatulowac glupoty

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2007, 11:03 
Cytuj  
Astaniel napisał(a):
Poza tym w/g mnie to i tak duże osiągniecie, że po 48 latach od wojny światowej Niemcy i Francja potrafiły się pogodzić.


Prawda jest taka ze Francja i Niemcy to pogodzily sie dlugo przed zakonczeniem IIWŚ ;)



pozdrawiam

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2007, 11:10 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Astaniel napisał(a):
Poza tym w/g mnie to i tak duże osiągniecie, że po 48 latach od wojny światowej Niemcy i Francja potrafiły się pogodzić.


Prawda jest taka ze Francja i Niemcy to pogodzily sie dlugo przed zakonczeniem IIWŚ ;)



pozdrawiam

To pikus zwazywszy ze my z Niemcami formalnie bylismy w stanie wojny az do 1989 roku :D


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2007, 00:56 
Cytuj  
Astaniel napisał(a):
Szkoda, że nie masz kontaktu z rzeczywistością.
Wielka Europa rozstawiająca innych jak pionki mogłaby powstać. W snach. Współczesna polityka nie działa tak jak średniowieczna.

Przed rewolucja pazdziernikowa tak to wlasnie funkcjonowalo.
Cytuj:
"Dajcie nam to bo was zaatakujemy." To już było i minęło. Teraz polityka międzynarodowa bazuje na subtelnościach. Europa nigdy nie będzie obnosić się ze swoją siłą, bo jakiś wariat mógłby tę siłę zweryfikować i odpalić w nas kilka atomówek.

To znaczy kto?USA,Izrael czy Rosja lub ChRL? Zreszta Wtedy odpalilibysmy kilka europejskich.Wojna atomowa to mit, bo jest to bron kompletnie bezuzyteczna jesli przeciwnik tez ja ma.
Cytuj:
UE została zbudowana na tolerancji.

Nie. Zostala zbudowana na kasie.Miala byc proba zrownowazenia potegi gospodarczej ChRL,USA i ZSRR(w mniejszym stopniu)
Cytuj:
Gdyby nie ona nie potrafilibyśmy się zjednoczyć. Poza tym w/g mnie to i tak duże osiągniecie, że po 48 latach od wojny światowej Niemcy i Francja potrafiły się pogodzić. Unia jest pierwszą organizacją w historii, która na pierwszym miejscu stawia poszanowanie człowieka a nie militarystykę.

Zjednoczenie po 2 pokoleniach,pff.Poszanowanie czlowieka. W Holandi najwieksze. W ZSRR tez na pierwszym miejscu byl czlowiek.
Cytuj:
A cytaty, które przytaczasz pochodzą z epoki romantyzmu, który jak wiemy odrzuca wszechwiedzę i wszechwładność Boga.

Wiemy? To jest was kilku? Motyw prometeiski/lucyferianski nie odrzuca dogmatu o wszechpotedze Boga, ale akcentuje wolna wole czlowieka.
Tolerancja (lac. tolerate - znosic) to slowo wytrych ktorym posluguja sie wszelkiej masci Europejczycy,umyslowo tkwiacy w kraju rad. Tolerowanie odmiennosci zmieniaja w akceptacje, najczesciej obowiazkowa. Podszyte tchorzostwem frazesy o prawach czlowieka i nieingerencji (patrz Hiszpania - jeden zamach i wybieraja tych, co za braci maja szympansy),Zdziwienie ze zolnierze moga zginac na wojnie (cale te pacyfistyczne ruchy i roztkliwianie sie nad kazdym zabitym)agitacja homoseksualna (plec to sprawa umowna itp bzdury)Czy wreszcie areligijnosc i amoralnosc (zmiana nazwy Bozego Narodzenia na swieto zimowe. Ciekawe ze Nazisci zrobili to samo). Obecnie UE zmieza ku przepasci, socjal jak rak toczy gospodarke, brak "jaj" czyni posmiewiskiem i latwym celem dla tych co chca urwac wiekszy kawalek sukna. Sztuka sie degeneruje, nauka to bida z nedza.Cicha inwazja ludow odmiennych kulturowo i brak asymilacji , przy jednoczesnych ustepstwach narodow europejskich w imie "subtelnosci". Karol Martel,Herman Cortez, Jan Sobieski nie byli subtelni gdy lamali kregoslupy wrogom ich kultury.A dzis? Dzis Niemcy nie chca isc na wojne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2007, 02:32 
Cytuj  
Cytuj:
To znaczy kto?USA,Izrael czy Rosja lub ChRL? Zreszta Wtedy odpalilibysmy kilka europejskich.


I po ptokach.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2007, 08:57 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Dzis Niemcy nie chca isc na wojne.


moznaby, nawet powiedziec wiecej, ale coz cenzura.
Przyklad? Afganistan i _stacjonujace_ tam 'wojsko' niemieckie


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2007, 09:25 
Cytuj  
@Isengrim.
Wojna atomowa to nie mit tylko największe zagrożenie na ziemi. Jeśli ktoś odpaliłby w Europę atomówki to USA poczułaby się zagrożona. A jeśli Europa i Stany odpowiedziałby pociskami atomowymi to Rosja i Chiny też musiały by się włączyć. Koniec. Świat po czymś takim to radioaktywna pustynia.
A zapewniam Cię, że prezydent Iranu ma w dupie czy ktoś odpowie ogniem. On po prostu chce zbawienia na łonie Allaha.

Tej uwagi o rewolucji październikowej za bardzo nie rozumiem. Chcesz by świat funkcjonował na zasadach sprzed tej rewolucji? Szkoda, że nie ma na to żadnych realnych podstaw. No chyba, że w Rosji.

UE została zbudowana na tolerancji. Dlatego cała Europa walczy z antysemityzmem i nienawiścią do czarnoskórych. Dlatego Europa nie zamyka granic przed imigrantami. Pieniądze, zgadzam się z Tobą, też są motorem napędowym UE. Ale nie jedynym.

Porównania Holandii i UE do ZSRR nie będę nawet komentował.

Według Ciebie najlepszy sposób to ruszyć do Iranu z Krzyżem na sztandarach paląc każdą wioskę pełną innowierców?

Europa odzwierciedla uczucia jej mieszkańców. Obywatelom UE już dawno nie przeszkadza co kto robi w swojej sypialni. Już dawno nie wierzą w Boga. Przeszkadza to, że angażujemy się w wojny w które angażować się nie powinniśmy.
Przeszkadza brak jedności. Ale zjednoczyć się można. Nie jest to jednak kwestia kilku miesięcy ani kilku lat. To kwestia półwiecza, lub nawet więcej.

Co do europejskiej nauki to gadasz bzdury. Większość państw UE wydaje sporo ponad światową przeciętną PKB na naukę. Szwecja na ten przykład wydaje 4%. Mogłoby być lepiej. Ale nie jest też źle.


_________________
Kapitan Gramatyka napisał(a):
gdzie ty do cholery widzisz cytat lub cytaty zostalo z twojego cytatu przytoczone tylko slowo a ty zrobiles z tego pare cytatow no moge ci tylko pogatulowac glupoty

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2007, 09:30 
Cytuj  
Isegrim pograj sobie lepiej w gry, bo miedzynarodowa polityka to cos czego zupelnie nie rozumiesz. Dziwie sie, ze chce wam sie odpowiadac na te pseudointeligenckie wywody. Mamy juz jednego betona na forum, ale Sergeras chociaz wie o co walczy.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2007, 10:33 
Cytuj  
Astaniel napisał(a):
A zapewniam Cię, że prezydent Iranu ma w dupie czy ktoś odpowie ogniem. On po prostu chce zbawienia na łonie Allaha.


bzdura, ma to na celu jedynie poprawienie notowan u siebie w kraju, gdyz prawda jest taka, ze nie jest tam zbyt popularny, a reakcje usa i innych nadpobudliwych krajow np izrael, sprawiaja tylko ze sie to mu udaje.
A gdyby ktos chcialby zaatakowac Iran bylby idiota


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2007, 10:49 
Cytuj  
@MagPS

Hmm ja tam uważam go za bardzo niebezpiecznego. Jak każdego religijnego fanatyka. Obym się mylił co do niego.
Rzeczywiście atak na Iran nie byłby najmądrzejszą rzeczą jaką można zrobić.


_________________
Kapitan Gramatyka napisał(a):
gdzie ty do cholery widzisz cytat lub cytaty zostalo z twojego cytatu przytoczone tylko slowo a ty zrobiles z tego pare cytatow no moge ci tylko pogatulowac glupoty

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2007, 17:29 
Cytuj  
UE została zbudowana na tolerancji. Gdyby nie ona nie potrafilibyśmy się zjednoczyć. Poza tym w/g mnie to i tak duże osiągniecie, że po 48 latach od wojny światowej Niemcy i Francja potrafiły się pogodzić. Unia jest pierwszą organizacją w historii, która na pierwszym miejscu stawia poszanowanie człowieka a nie militarystykę.

A wszystko to dzieki bazom NATO na terenie UE. :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2007, 23:29 
Cytuj  
Astanie:

Rozumiem, iż co najmniej sypiasz z prezydentem Iranu, iż znasz jego zamiary? Wiesz. Chciałbym Cię uświadomić, że to wojska NATO okupuję tereny narodów arabskich, a nie odwrotnie. Nie tak dawno temu najechano pewien kraj, bardzo blisko Iranu w imię tego, że kraj ów miał przechowywać broń masowego rażenia (głównie biologiczną i chemiczną). Ciekawe, że po pierwsze szkolenia w jej wytwarzaniu przeprowadzali specjaliści wydelegowani przez rząd USA. Jeszcze ciekawsze jest to, iż tej broni tam nie było. Ciekawe, iż ataku dokonano bez pozwolenia ONZ.

Czemu Iranowi niby nie wolno prowadzić badań nad energią atomową? Bo żydki ich nie lubią? Jak równo to równo. Albo każdy kraj może, albo żaden i po ptokach. Niech rozbroi się USA, niech rozbroi się Izrael, niech rozbroi się cała Europa, Rosja, Chiny... Wtedy można gadać, że Iran też powinien. I nawet jeśli Iran będzie chciał prowadzić badania nad bronią nuklearną - mają do tego prawo. Z lewej agresor (Irak pod wodzą USA), z prawej agresor (Izrael)... Obie strony mają broń atomową. Ciekawe, że jakoś nikomu nie przeszkadzają tego typu prace w Korei północnej... No tak... Tam nie ma ropy naftowej...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2007, 23:53 
Cytuj  
SIEG HEIL tczewiak.

SPALIMY ICH WSZYSTKICH !


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2007, 02:18 
Cytuj  
Hmmm? Wybacz - jestem przeciwny wojnom... Chybiłeś...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2007, 08:49 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Astanie:

Rozumiem, iż co najmniej sypiasz z prezydentem Iranu, iż znasz jego zamiary? Wiesz. Chciałbym Cię uświadomić, że to wojska NATO okupuję tereny narodów arabskich, a nie odwrotnie. Nie tak dawno temu najechano pewien kraj, bardzo blisko Iranu w imię tego, że kraj ów miał przechowywać broń masowego rażenia (głównie biologiczną i chemiczną). Ciekawe, że po pierwsze szkolenia w jej wytwarzaniu przeprowadzali specjaliści wydelegowani przez rząd USA. Jeszcze ciekawsze jest to, iż tej broni tam nie było. Ciekawe, iż ataku dokonano bez pozwolenia ONZ.

Czemu Iranowi niby nie wolno prowadzić badań nad energią atomową? Bo żydki ich nie lubią? Jak równo to równo. Albo każdy kraj może, albo żaden i po ptokach. Niech rozbroi się USA, niech rozbroi się Izrael, niech rozbroi się cała Europa, Rosja, Chiny... Wtedy można gadać, że Iran też powinien. I nawet jeśli Iran będzie chciał prowadzić badania nad bronią nuklearną - mają do tego prawo. Z lewej agresor (Irak pod wodzą USA), z prawej agresor (Izrael)... Obie strony mają broń atomową. Ciekawe, że jakoś nikomu nie przeszkadzają tego typu prace w Korei północnej... No tak... Tam nie ma ropy naftowej...


Fascynuje mnie fakt że przez tą sprawę z bronią atomową wszyscy zapominają co tak naprawdę działo się w tym kraju... Ale kogo to obchodzi nie...?

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2007, 10:48 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Fascynuje mnie fakt że przez tą sprawę z bronią atomową wszyscy zapominają co tak naprawdę działo się w tym kraju... Ale kogo to obchodzi nie...?


to samo co w ameryce, w rosji, ale jakims dziwnym trafem nikt nie zaatakowal tych krajow :cry:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2007, 15:34 
Cytuj  
Cytuj:
jestem przeciwny wojnom... Chybiłeś...


Prawdopodobnie dlatego że twoja "argumentacja" brzmi strasznie podobnie do faszystowskiej propagandy jaką otumaniano ludzi za czasów III rzeszy.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2007, 21:06 
Cytuj  
@ tczewiak

Wybacz nie rozumiem Twojego wywodu. Próbujesz mi udowodnić, że Iran nie stanowi zagrożenia, a to reszta świata jest zła, że tak nie lubią Iranu? Korea Północna też jest pokrzywdzona przez zły świat? Jak biedny Kim Dzong się tam trzyma?

Co do rozbrajania USA i innych mocarstw to zgadzam się. W ogóle nie powinno być broni atomowej. Jednak jest i za szybko nie zniknie.
To co możemy zrobić to nie pozwalać dziecku nosić pistoletu.

Przykro mi to mówić, ale państwa arabskie głównie tkwią w ideologicznym średniowieczu. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że Iran podąża w dobrym kierunku i za kilkadziesiąt lat będzie można bez problemu im zaufać.

Iran przypomina teraz Włochy po I wojnie światowej. Po prostu nikt nie chce by do władzy dorwał się kolejny Benito.


_________________
Kapitan Gramatyka napisał(a):
gdzie ty do cholery widzisz cytat lub cytaty zostalo z twojego cytatu przytoczone tylko slowo a ty zrobiles z tego pare cytatow no moge ci tylko pogatulowac glupoty

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.