mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 125  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2007, 15:09 
Cytuj  
Lil napisał(a):
Kabraxis napisał(a):

Czytalem.... nie cala. Mi chodzi o to ze jakby byla JEDYNA dostepna i "zatwierdzona" ksiazka. Z naciskiem na JEDYNA. .


nie wiem czy wiesz, ale Biblia w jezyku innym niz lacina byla przez wiele wiekow na cenzurze Kosciola by ludzie nie wiedzieli co tam jest naprawde napisane. Kosciol Rzymsko-katolicki nie chcial by Biblia byla dostepna, dopiero Protestanci to przelamali i przetlumaczyli Biblie na bardziej zrozumiale jezyki :)


A ty potrafisz czytac ze zrozumieniem? Ja nie najezdzam na Biblie, kosciol i na nic innego tylko podaje PRZYKLAD jak nie chcialbym zeby bylo. Chodzi mi o narzucanie czagokolwiek w jakikolwiek sposob komukolwiek.
A nie o Biblie i kto ja przetlumaczyl bo to sobie moge wygooglowac.

MagPS: Temat rzeka dla mnie to jest wiec nie bede sie rozpisywal. Napewno to ze oni zyja za granica i poznaja nowe sposoby (inne) myslenia nie przeszkadza w tym ze sa pod ogromnym wplywem swojego rodzinnego kraju, jego wladcow i sposobow zachowan i myslenia jakie tam sa narzucane od dziecka.
Nawet jesli tam nigdy nie byli.
Fanatyczni muzulmanie maja strasznie wyprane mozgi i jest to wplyw wielu czynnikow ale glownie tego jak ucza i zyja w ich rodzinnych krajach.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2007, 15:10 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Cytuj:
Ty wiesz ile tam jest morderstw ?


E tam, w Biblii nawet ludobójstwa są...


Obrazek


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2007, 15:51 
Cytuj  
tomugeen u just made my day ;D


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 31 maja 2007, 15:52 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Fanatyczni muzulmanie maja strasznie wyprane mozgi


Niczym sie od nich nie roznisz skoro tak piszesz :) Oni uwazaja identycznie o tobie :)

Kabraxis napisał(a):
Chodzi mi o narzucanie czagokolwiek w jakikolwiek sposob komukolwiek..


rozumiem, ze w towarzystwie przy stole pierdzisz i bekasz, jak masz ochote , tak ? :)


Ostatnio edytowano 31 maja 2007, 15:57 przez Lil, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2007, 15:56 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Dana napisał(a):
Cytuj:
Ty wiesz ile tam jest morderstw ?


E tam, w Biblii nawet ludobójstwa są...


Obrazek


jak w tym zarcie o dziewczynkach plujacych z dachu
Wniosek jest jeden - dobro zawsze zwyciezy


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2007, 16:03 
Cytuj  
Lil napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
Fanatyczni muzulmanie maja strasznie wyprane mozgi


Niczym sie od nich nie roznisz skoro tak piszesz :) Oni uwazaja identycznie o tobie :)

Tylko ja nic nikomu nie narzucam i nie zabijam w iminieu tegoz. Lekka roznica nie sadzisz?
Lil napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
Chodzi mi o narzucanie czagokolwiek w jakikolwiek sposob komukolwiek..


rozumiem, ze w towarzystwie przy stole pierdzisz i bekasz, jak masz ochote , tak ? :)


No ba.... jak anarchia to na calego no nie? ;-)

A tak wogole to EOT bo ta rozmowa do niczego nie prowadzi. :)
I tak sie dziwie ze jeszcze nie ma flame'a. :-)


_________________
Obrazek

**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2007, 17:57 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Chodzi mi o narzucanie czagokolwiek w jakikolwiek sposob komukolwiek..


Lil napisał(a):
rozumiem, ze w towarzystwie przy stole pierdzisz i bekasz, jak masz ochote , tak ? :)


Ocipiałeś? Kontra wyciągnięta z dupy. Nie widzisz różnicy między dwoma sytuacjami, gdy w pierwszej masz coś narzucane siłą jako stanowisko Państwa, a w drugiej masz całkowicie wolny wybór? Jeśli nie, to nie mam ci zamiaru wyjaśniać znaczeń podstawowych wartości, twój problem.
Cholerny narodowy socjalista (LPR i MW nie są organizacjami prawicowymi), albo matoł (albo wannabe troll?), w sumie wychodzi na jedno.


_________________
AO: 220/27/67 clan agent @ RK2 pic - Nieaktywny

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 31 maja 2007, 18:31 
Cytuj  
Lil napisał(a):
tomugeen napisał(a):
Gombrowicz, Witkacy, Kafka i Goethe usunięci z listy lektur szkolnych!

*rence*


w sumie to dobrze, ze "tworczosc" tych cpunow wycofali, oni jak sie nie zacpali to nic nie potrafili stworzyc .


Zrob cos dla mnie:

if age >19, wez swiadectwo maturalne, wetknij sobie w odbyt i skocz z okna.
if age <19, wyjdz ze szkoly, i skocz z okna.


Ontopic: Wicepremier, minister edukacji Roman Giertych podkreśla natomiast, że powieści Sienkiewicza muszą stać się znowu lekturami obowiązkowymi. Jego zdaniem, w kanonie lektur muszą znaleźć się powieści: "W Pustyni i w Puszczy", "Potop", "Krzyżacy" i "Quo Vadis".

ZOMG *potrojne rence i n0ga*
Ja oczywiscie lubie Sienkiewicza, Ogniem i mieczem uwielbiam, zajebista lektura do poduszki, ale niech mi ktos powie gdzie tam u licha jest patriotyzm? Patriotyzm to czytanie ksiazek z czarno-biala fabula, przerysowanymi do bolu postaciami? WTF?
Pozatym, 4 ksiazki Sienkiewicza, 3 pozycje Dobraczyńskiego, ale reszta wycieta dokumentnie, to ma byc kurwa ujednolicenie?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2007, 19:50 
Cytuj  
Huba napisał(a):
3 pozycje Dobraczyńskiego, ale reszta wycieta dokumentnie, to ma byc kurwa ujednolicenie?

Ja sie pytam - kto to jest ku*** ten Dobraczynski!? O_o
Skad Giertych go sciagnal?


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 31 maja 2007, 19:57 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
Huba napisał(a):
3 pozycje Dobraczyńskiego, ale reszta wycieta dokumentnie, to ma byc kurwa ujednolicenie?

Ja sie pytam - kto to jest ku*** ten Dobraczynski!? O_o
Skad Giertych go sciagnal?


http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Dobraczy%C5%84ski

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2007, 20:18 
Cytuj  
Już widze jak entuzjastycznie podejdzie do tego młodzież... a Dostojewskiego mu nie wybacze.


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2007, 21:23 
Cytuj  
Wiki napisał(a):
W swojej twórczości prezentował problemy wynikające z wiary i katolickiej nauki moralnej. Popularność zyskały zwłaszcza jego realistyczne powieści o tematyce okupacyjnej (W rozwalonym domu, Najeźdźcy, A znak nie będzie mu dany). Z dzieł o tematyce katolickiej bardzo poczytne były wydane w 1951 r. Listy Nikodema, przedstawiające uczonego faryzeusza skłaniającego się ku przyjęciu chrześcijaństwa pod wpływem rozważań nad sensem ludzkiego cierpienia.

/sigh

Miejmy nadzieje ze to co powiedziala dzisiaj Pani Rzecznik Prasowy MEN to prawda i to faktycznie to projekt rozporzadzenia poddany ocenie nauczycieli, uczniow, rodzicow i osrodkow naukowych :/
Generalnie to tez nie powinnismy sie za bardzo rzucac, kto z was czytal tego calego Dobraczynskiego? :) Moze to jest jednak dobry kawalek literatury ;D Jedyne co sie da powiedziec to fakt, ze Giertych idzie z duchem czasu... wstecz :/


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek


Ostatnio edytowano 1 cze 2007, 08:22 przez Vejitta, łącznie edytowano 2 razy
**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2007, 00:28 
Cytuj  
Zupełną głupotą jest ocenianie dzieł na podstawie autora. Jakie to w ogóle podejście? Mam gdzieś, że Staszic był antysemitą, a Szymborska i Brzechwa popierali komunę i to w jej najgorszym okresie. Mogę ich nie lubić, ale ich postępowanie w danym okresie nie musi mieć wpływu na wymowę danego utworu. Potrafię oddzielić pojedyncze dzieło od życiorysu autora.
Imo tak powinno postępować ministerstwo, choć najlepiej byłoby gdyby go wcale nie było, a każda szkoła ustalała swój własny program. Przykładowo, chcę żeby moje dziecko miało 5 godzin religii w tygodniu, to je posyłam do szkoły takiej i takiej, jeśli chcę żeby wcale tej religii nie miało - wybieram inną. To co mamy teraz, nie można nazwać inaczej niż indoktrynacją, niezależnie od tego, czego uczą. Oczywiście to znacznie obszerniejszy problem...


_________________
AO: 220/27/67 clan agent @ RK2 pic - Nieaktywny


Ostatnio edytowano 1 cze 2007, 00:42 przez Pipboy, łącznie edytowano 2 razy
*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2007, 00:30 
Cytuj  
Pipboy napisał(a):
a każda szkoła ustalała swój własny program.

Genialne. A co z maturą potem? Każda szkoła tworzy swoją?


_________________
Obrazek

**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2007, 00:32 
Cytuj  
A po co matura? Kto powiedział, że taki potworek musi istnieć? Czy każda uczelnia wyższa nie może mieć egzaminów wstępnych? :)
Strata kasy i nerwów, 'egzamin dojrzałości' - dobre.


_________________
AO: 220/27/67 clan agent @ RK2 pic - Nieaktywny

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2007, 07:23 
Cytuj  
Na maturze nie powinna być wymagana znajomość lektur tylko umiejętność czytania i pisania. Sam pisałem maturę na temat bodajże "coś o pozytywiźmie," z którego przeczytałem może pół lektury. Resztę lektur owego okresu poznałem z opracowań i ściąg. Ogólnie takie lanie wody.

W nowej maturze wkurzają klucze - w wypadku interpretacji i własnej oceny lektur - kompletna bzdura. Nie dla każdego bowiem Mickiewicz wielkim poetą był tylko na przykład jebanym ćpunem, który zostawił po sobie gównianą spuściznę (o ile tadzio był znośny o tyle banda dziadów to straszne kurestwo). Prusak ze swoją lalką... Strata czasu - to tak jakby oglądać ileś odcinków podrzędnej telenoweli (żeby nie było - czytałem :( ).
Ile zaś można napisać ciekawych wypracowań o polityce, sytuacji na świecie, swoich hobby, a nawet sąsiadce opalającej się nago. Wówczas prace zamiast być wtórne byłyby kreatywne i ciekawe.

Z samych lektur zaś twórczość wielką poznaje się po tym, iż czyta ją cały świat z chęcią i zainteresowaniem, a nie po tym, że autor miał rozterki sercowe, był nieudacznikiem i spierdolił z własnego kraju. Jakim wzorem dla młodego człowieka ma być Mickiewicz, który podkochiwał się w jakiejś cipie lejącej na niego ciepłym moczem? Facet większość życia albo chodził na dziwki, albo trzepał kapucyna. Do tego jechał na grzybkach. Jego dzieła nie są znane po za granicami Polski, bo są po prostu denne. To ma być kurwa wzór? To już lepiej Lema (biję się w piersi - nie czytałem) wcisnąć, który jest szanowany na czterech kontynentach.
Ok - tadzio to ważna lektura. Ale już wkuwanie życiorysu autora, czytanie jego innych "zajebistych dzieł" to strata czasu.

Jestem za tym, by w kanonie lektur obowiązkowych (czyli, których podstawa znajomości mogłaby być wymagana na maturze) pozostało tylko kilka pozycji. Resztę niech dobiera sobie szkoła. Każda dobra szkoła wybierze właśnie wyrzuconego Dostojewskiego i dzieła innych, zagranicznych autorów. Bo te nasze, polskie (nie wszystkie - większość tych, które traktowane są jako obowiązkowe) to nie są warte podcierania dupy (humaniści mogą się nimi podniecać, dla umysłów ścisłych jest to syf).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 1 cze 2007, 07:50 
Cytuj  
Juz pomine rozgraniczenie na "chumanistem" i umysl scisly bo to jest tak debilny wytwor ze glowa mala.

Widzisz wlasnie po to piszesz wypracowania o tadziu, kurewskich dziadach itp, zeby nawet jesli uwazasz to za syf to mozesz podac argumenty za swoja teza. A nie powiedziec "aja to plosepaniom myslem ze lektóry to chuynia i o".

To, ze mozna bylo lac wode na wypracowaniach nic nie wiedzac o lekturach to inna sprawa, wada systemu ktory zamieniono na jeszcze gorszy gdzie nie ma zadnej interpretacji. Ale robienie sieczki z listy lektur, ktora dawala wzglednie chetnej i inteligentnej mlodziezy szanse na poznanie roznorodnych ksiazek to jest droga bardzo na skroty.

Z jednym sie zgodze, wkuwanie zyciorysu Adasia to byla jedna wielka zenada.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2007, 09:40 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Na maturze nie powinna być wymagana znajomość lektur tylko umiejętność czytania i pisania.

A moze w ogole na mature powinien sie skladac test znajomosci alfabetu i czytania prostych zdan? Potem wychodza takie dekle ktore zdania po polsku sklecic nie potrafia a na pytanie kto to byl np Lord Byron robia wielkie oczy. Po ch... taka matura w ogole? Po ch... chodzic do liceum skoro w podstawowce ucza cie czytac i pisac. Czytanie tekstu ze zrozumieniem? Smiech na sali! Przeciez to w zalozeniu powinien umiec KAZDY kto skonczyl inna szkole niz szkola specjalna.

Cytuj:
W nowej maturze wkurzają klucze - w wypadku interpretacji i własnej oceny lektur - kompletna bzdura.

Z tym sie zgadzam calkowicie.

Cytuj:
Nie dla każdego bowiem Mickiewicz wielkim poetą był tylko na przykład jebanym ćpunem, który zostawił po sobie gównianą spuściznę (o ile tadzio był znośny o tyle banda dziadów to straszne kurestwo). Prusak ze swoją lalką... Strata czasu - to tak jakby oglądać ileś odcinków podrzędnej telenoweli (żeby nie było - czytałem :( ).

Dales wlasnie przyklad na to ze nie rozumiesz ani poezji, ani Mickiewicza, ani calej epoki w ogole. Widac ze po przeczytaniu (?) nie poswieciles nawet 15 min na to zeby sie zastanowic co wlasnie przeczytales.

Cytuj:
Z samych lektur zaś twórczość wielką poznaje się po tym, iż czyta ją cały świat z chęcią i zainteresowaniem, a nie po tym, że autor miał rozterki sercowe, był nieudacznikiem i spierdolił z własnego kraju. Jakim wzorem dla młodego człowieka ma być Mickiewicz, który podkochiwał się w jakiejś cipie lejącej na niego ciepłym moczem? Facet większość życia albo chodził na dziwki, albo trzepał kapucyna. Do tego jechał na grzybkach. Jego dzieła nie są znane po za granicami Polski, bo są po prostu denne. To ma być kurwa wzór? To już lepiej Lema (biję się w piersi - nie czytałem) wcisnąć, który jest szanowany na czterech kontynentach.

I znowu - totalna nieznajomosc ani tematu ani realiow. Co do znajomosci za granicami. Nie wiem czy jest znany (chociaz podejrzewam ze dla kogos kto interesuje sie tematem jest, w koncu przedstawicielem epoki byl i to calkiem wybitnym, zreszta, jak sam zauwazyles zyl i tworzyl w innym kraju), ale to nie zawsze o to chodzi. Czy ty rozumiesz ze mowimy tu o POLSKIM wieszczu i o zajeciach z jezyka POLSKIEGO? I ze zadaniem nauczycielki jest wpoic ci przynajmniej podstawowa wiedze o POLSKIEJ literaturze i jej przedstawicielach? A co do Lema to rzucasz frazesami i sam mowisz ze nie czytales (mnie np wiekszosc dziel Lema ktore czytalem nie podobala sie w ogole).

Cytuj:
Ok - tadzio to ważna lektura. Ale już wkuwanie życiorysu autora, czytanie jego innych "zajebistych dzieł" to strata czasu.

Niby dlaczego Tadzio to wazniejsza lektura niz dziady? Imho jest akurat odwrotnie. A co do zyciorysu, moze gdybys go przeczytal nie walilbys teraz takich farmazonow i lepiej zrozumial dlaczego taki a nie inny wiersz powstal.

Cytuj:
Jestem za tym, by w kanonie lektur obowiązkowych (czyli, których podstawa znajomości mogłaby być wymagana na maturze) pozostało tylko kilka pozycji. Resztę niech dobiera sobie szkoła. Każda dobra szkoła wybierze właśnie wyrzuconego Dostojewskiego i dzieła innych, zagranicznych autorów. Bo te nasze, polskie (nie wszystkie - większość tych, które traktowane są jako obowiązkowe) to nie są warte podcierania dupy (humaniści mogą się nimi podniecać, dla umysłów ścisłych jest to syf).

Dla umyslow scislych to jest syf? Nie powiedzialbym. To zdanie powinno raczej brzmiec dla umyslow ograniczonych to syf. Patriota nie jestem w zadnym wypadku, ale stwierdzenie ze polska literatura to syf i to in general, bez uscislenia co (no bo skad niby taka wiedza) jest mocno wkurwiajace. Zeby nie bylo, ja jestem tzw umysl scisly (mimo ze tak jak wspomnial huba to jest bzdurny podzial majacy usprawiedliwic nierobstwo, cos jak dysortografia).


pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2007, 10:11 
Cytuj  
a powody wycofania tych lektur to, ze Dostojewski byl anty polski a Gombrowicz homo? ;) czy tez moze by w szkole bylo jeszcze latwiej? za PRLu chyba tez Zbrodni i Kary nie bylo wiec trzeba wrocic do korzeni, a byla to jedna z niewielu lektur ktora mi sie naprawde podobala... no ale lepiej zastapic to ksiazkami o Janie Pawle II...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2007, 11:19 
Cytuj  
http://www.tvn24.pl/-1,1508678.1,wiadomosc.html

Nie wiem co ma rząd do tego, ale Konserwy którą na pewno każdy z Was jadł nie ruszę już w swoim życiu :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 125  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.