mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 125  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 15:18 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
O ile w liceach to nie problem, to w takim gimazjum podlaczonym do przykoscielnej podstawowki w jakiejs pipidówie faktyczna mozliwosc rezygnacji z religii wyglada juz nieco inaczej.


W sensie "wpierdol z ambony potem" ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 18:44 
Cytuj  
religii w ogole w szkole nie powinno byc, niech katechezy ucza w kosciolach, zdaje sie tak dawniej bylo, przy okazji troche kasy by sie zaoszczedzilo.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 22:38 
Cytuj  
Religia powinna byc w kosciolach i kaplani powinni nauczac tych KTORZY TEGO CHCA.

Niestety zanim wyjdziemy z sredniowiecza i czasow wesolej inkwizycji w tym temacie, to troszke jeszcze wody w Wisle splynie.


_________________
Obrazek

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2007, 01:25 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Niestety zanim wyjdziemy z sredniowiecza i czasow wesolej inkwizycji w tym temacie, to troszke jeszcze wody w Wisle splynie.


gdy ktos uzywa takiego tekstu wiem, ze jest idiotą. odpierdol sie od sredniowieczka, gdzie ty tam widzisz inkiwyzcje? troche tylko ludzi pomęczyli pod sam koniec okresu, faktycznie wzięli sie d roboty pozniej.

religia w szkole? pff... bywałem na niej 3-4 razy w semstrze, miałem 5 lub 4, jakoś nie miałbym nic do tego by mi to wliczyć w średnią. po za tym co to kuwa za problem (w zalezności od nauczyciela) nauczyc sie albo kilku faktów hist związanych z chrześcijaństwem albo wkuć pare modlitw, które przeciętny uczeń zrozumie w takim stopniu jak przeciętna teorię na fizyce(czyli tylko wkuje, ale nie zrozumie). gdzie ta tragedia i hasło "aaaaa koniec kurwa wolności, religia w szkole, ocena na świadectwie, sreniowiecze! precz z pisem! viva po/sld/upr/inne_gowno"? gdzie ta pieprzona tragedia?

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2007, 08:25 
Cytuj  
@DVD
Co ty gadasz w ogóle. Pod koniec pomęczyli? Poczytaj sobie o legacie Arnaldzie Armaury'm i mieście Bezeirs, lub o Dominiku Guzmanie, albo o historii katarów w średniowieczu. To, że nie było instytucji Świętego Officium nie znaczy, że nie było Inkwizycji.


_________________
Kapitan Gramatyka napisał(a):
gdzie ty do cholery widzisz cytat lub cytaty zostalo z twojego cytatu przytoczone tylko slowo a ty zrobiles z tego pare cytatow no moge ci tylko pogatulowac glupoty

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2007, 08:27 
Cytuj  
ale hmm chyba nadal mozna nie uczestniczyc w lekcjach religii? czy tez wszyscy sa do tego zmuszeni?

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2007, 08:31 
Cytuj  
ja zawsze bylem przeciwny nazywaniem tego przedmiotu w ogole "Religia", od kiedy JEDYNA RELIGIA jest Katolicyzm? :/

Religia to powinien byc przedmiot prowadzony przez osobe swiecka, ktora mowilaby o kazdej religii na swiecie, dajac wybor osobom, a nie tworzyc stres dzieciakom przez nauke modlitw na pamiec, "odpowiedzi" itd


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2007, 08:38 
Cytuj  
Słyszałem w TV, albo w radiu ostatnio wypowiedź Prezydenta, gdzie mówi coś w stylu "Polska jest państwem katolickim ....". Zabijcie mnie ale nie wiem przy jakiej okazji. Ale tu widać jaki jest pogląd władzy na wolność wyznania.


_________________
Kapitan Gramatyka napisał(a):
gdzie ty do cholery widzisz cytat lub cytaty zostalo z twojego cytatu przytoczone tylko slowo a ty zrobiles z tego pare cytatow no moge ci tylko pogatulowac glupoty

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2007, 09:53 
Cytuj  
Dobrze, że mam już za sobą to całe szkolne gówno. Obowiązkowa religia jest idiotycznym pomysłem i pewnie sprzecznym z konstytucją ;)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 cze 2007, 10:36 
Cytuj  
http://www.referendum2007.org/


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2007, 10:46 
Cytuj  
Widzialem news o tym na tvn24.pl . Cytowali tez opinie prawnika, ze w Polsce nie ma mechanizmow prawnych pozwalajacych odwolac prezydenta czy rozwiazac parlament na podstawie referendum obywatelskiego. Marszalek moze bezkarnie zlac ich 500tys. podpisow i tak pewnie zrobi, jesli je zbiora. Podejrzewam, ze chodzi tu tylko o rozglos dla jakiejs grupki osob. Chociaz przyznam, ze jesli mozna by bylo na podstawie referendum odwolac kaczki to bym wyslal swoje poparcie.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2007, 12:36 
Cytuj  
Astaniel napisał(a):
Słyszałem w TV, albo w radiu ostatnio wypowiedź Prezydenta, gdzie mówi coś w stylu "Polska jest państwem katolickim ....". Zabijcie mnie ale nie wiem przy jakiej okazji. Ale tu widać jaki jest pogląd władzy na wolność wyznania.


Mniemam że Prezydent mówił to niejako w cudzysłowiu.
Tak samo jak możnaby powiedzieć że Iran jest państwem Islamskim a Wielka Brytania Anglikańskim bo owe religie są tam w większości.

Zacznij się martwić jak zechce wpisać to do konstytucji :)

**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2007, 13:04 
Cytuj  
Mhm, Polska jest oczywiście państwem katolickim, tak jak to Dana napisał. I nie obawiałbym się jakichś fanaberii ze strony Kaczek, bo mimo wszystko w tej sprawie są dość liberalni, o konstytucję się nie bójcie :)
Jeśli chodzi o religie, to jestem jak najbardziej przeciwko nauczaniu religii w szkołach w takim wymiarze jakie są. Jestem przeciwko jakimkolwiek nakładom państwa na wszystko, co związane z jakąkolwiek religią, w końcu to chyba państwo opłaca katechetów? A dofundowanie Świątyni Opatrzności w postaci kilkudziesięciu milionów to po prostu załamka...
Państwo musi być rozdzielone od religii i kropka. Inna sprawa, że Prawo musi być oparte na jakichś moralnych regułach, i nasze jak najbardziej opiera się na tych z tradycji chrześcijańskiej, choć też nie do końca.
Co do odwołania Kaczek... ok, święta koalicja odda władzę i kto przyjdzie rządzić? PO, SLD, PSL? Dajcie spokój, ci panowie już pokazali co potrafią.
Polsce potrzeba ostrych, liberalnych reform, których żadna z najpopularniejszych partii (oczywiście także tych z koalicji) nie przeprowadzi, bo będzie się bała o nastawiony socjalnie elektorat. Kuźwa, czemu nam los nie zesłał takiego szczęścia jakie mieli w Estonii po komunie?
Ale NIE jest tak źle, jak wmawiają nam media. Nie żeby to był wymarzony rząd, no cóż... Byle się nie wpierdalali bardziej w gospodarkę, czego na razie zbyt mocno nie robią.


_________________
AO: 220/27/67 clan agent @ RK2 pic - Nieaktywny

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2007, 13:58 
Cytuj  
no jakby sie teraz mialy wybory odbyc to raczej bym nie poszedl, bo nie mam na kogo glosowac...
najlepsze bylo pokolenie miedzywojenne ;p

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 cze 2007, 14:13 
Cytuj  
Pipboy napisał(a):
Kuźwa, czemu nam los nie zesłał takiego szczęścia jakie mieli w Estonii po komunie?
Ale NIE jest tak źle, jak wmawiają nam media. Nie żeby to był wymarzony rząd, no cóż... Byle się nie wpierdalali bardziej w gospodarkę, czego na razie zbyt mocno nie robią.


nie ma czegoś takiego jak szczęście na wszystko trzeba sobie zapracować, nawet na głupią wygraną w totolotka (bo trzeba grać i to najlepiej systematycznie).

Media wmawiaja nam, że jest źle w Polsce? Od kiedy? Imho wmawiaja nam, że jest cudownie, a nasza gospodarka to tygrys Europy. Zapominają jedynie, że każdy może sobie luknąć w internet i znaleźć kilka danych statystycznych. A te niestety nie są tak wesołe.
Zaliczamy się do krajów rozwijających się i goniących gospodarki krajów rozwiniętych w EU. Jeszcze 2 lata temu staliśmy na całkiem niezłej pozycji. Teraz zajmujemy przedostatnie miejsce (za Łotwą), wliczając Bułgarię i Rumunię będzie to 3 od końca. Z tym, że nawet te 3 kraje odnotowują wyższy wzrost gospodarczy niż Polska więc za rok góra dwa, będziemy na pozycji drugiej od końca, a za lat 5-8 na ostatnim miejscu. Natomiast czytając artykuły (o tym jak to w Polsce zajebiście i jak to wszystko ładnie się rozwija) porównuje się wzrost PKB w naszym do wzrostu PKB w Niemczech czy UK. Może należało by porównać do Estonii.

Druga sprawa bezrobocie, kolejna porażka wbrew temu co wypisują i trąbią media. Nadal w okolicy 15% mimo tego, że kilka milionów wyemigrowało za granicę. (Co lepsze by być bezrobotnym w naszym wspaniałym kraju trzeba spełniać naprawdę restrykcyjne warunki i stawiać się jak piesek na każde wezwanie urzędasa - ciekawe ile przepisów w tej kwesti łamie nasz kraj..? w sumie to też jest sposób na walkę z bezrobociem..) Rozumiem, że jak młodzi ludzie którzy sa głównymi konsumentami i odbiorcami usług wyjeżdżają to podaż drastycznie maleje, ale duża część przecież została w kraju, duża część mimo że wyjechała inwestuje w kraju bo planuje wrócić..

Następny absurd - zarobki. Podobno pracownik fizyczny w Polsce już zarabia 4 000zł na rękę (źródło: prasa polonijna w UK - mniemam, że artykuł sponsorowany) podczas gdy realia są takie, że robotnik budujący obwodnicę pod Warszawą za 10-12h dziennie dostaje na rękę 1050zł miesięcznie.

Więc cieszmy się dalej, że rząd nie wpierdala się do polityki, że reform ciągle brak, a gospodarka nasza jest prężna niczym tygrys. Rozumiem, że za 5-10 lat gdy polscy studenci zaczną grupowo wyjeżdżać na truskawki do Rumunii zaczniemy się zastanawiać "wtf?".

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 cze 2007, 14:55 
Cytuj  
Mark24, a moglbys podac swoje zrodla?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 cze 2007, 18:45 
Cytuj  
http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska#Wzrost_PKB - wzrost PKB

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:65 ... capita.png

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bank-Sw ... 91657.html

i cytat: "Szybciej od Polski będą rozwijać się Litwa, Łotwa i Estonia oraz kraje, które weszły do Unii Europejskiej w tym roku - Bułgaria i Rumunia.
"

nie znalazłem strony z samymi danymi statystycznymi na ten temat - więc niech każdy poszuka na własną rękę.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 11 cze 2007, 18:52 
Cytuj  
Zapominasz o tym, ze te kraje maja duzo wieksza inflacje niz Polska. Wole troche mniej zarabiac i jednoczesnie mniej placic.


_________________
cypis#2942
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 cze 2007, 19:10 
Cytuj  
Problem w tym, że Polska już obecnie jest krajem bardzo drogim więc gdybyśmy mieli jeszcze inflację pewnie prześcignęlibyśmy już Londyn.. :lol: Wakacje wkrótce proponuję pojeździć i pozwiedzać, naocznie się przekonać, że targanie ze sobą konserw i zupek chinskich z Polski mija się z celem bo gdzie indziej kupisz taniej :lol:

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2007, 20:54 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Zapominasz o tym, ze te kraje maja duzo wieksza inflacje niz Polska. Wole troche mniej zarabiac i jednoczesnie mniej placic.

I dodatkowo ze rumunia ma 10x mniejsze PKB niz Polska. To ze beda sie szybciej rozwijac (szczegolnie ze dostana kase z UE) jest chyba oczywiste dla kazdego srednio rozwinietego gimnazjalisty. Ale nie dla marka oczywiscie.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 125  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.