mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6979 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 349  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 10:25 
Cytuj  
ciekawe co tobie w zakladzie nawciskali :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 10:59 
Cytuj  
Jeżeli Ashton mówisz do mnie to fakt słyszałem. Nie widzę związku ze sprawą. Za to jestem przekonany że mnie oświecisz.

Generalnie zachowujesz się jak zbuntowany nastolatek, który mówi "nie" tylko dlatego żeby powiedzieć "nie". Podaj jakiekolwiek racjonalne przykłady "zniszczenia" dziecka lub wypaczenia jego światopoglądu przez religię w szkole.

Poza tym jako rodzic zawsze możesz powiedzieć, że Twoje dziecko na religię nie będzie chodzić.

Jak rozumiem Twoje bogate doświadczenie w wychowywaniu potomstwa pozwala Ci na głoszenie takich tez. Nie widzę związku pomiędzy religią w szkole a światopoglądem - nakładanie własnych filtrów na informacje, które docierają do człowieka świadczy o posiadaniu inteligencji - bezkrytyczne przyjmowanie wszystkiego jest zwykłym debilizmem. Uważam, że mówienie mojej 4 letniej córce że się spotkamy w niebie (gdy spytała czy umrę, kiedy umrę i dlaczego umrę) - jest sposobem na uspokojenia dzieciaka i powolnego oswajania go z myślą, że wszyscy skończymy w piachu. Jak będzie starsza - zmieni się także komunikat.

A na koniec - mam wrażenie że jestem ateistą lub deistą (jak nie wiesz co to to polecam google) chociaż Twoje określenie "pan religijny" traktuję raczej w kategoriach komplementu.
Dorośnij chłopie i przestań się miotać.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 11:22 
Cytuj  
Czy na religii jest mowa o "religii" czy wpajanie swiatopogladu katolickiego? Oczywiscie to drugie. Czyli z grubsza zdanie jakie ma dzis kosciol katolicki w Polsce:
- seks przedmalzenskie jest be;
- homoseksulaizm to choroba, w najlepszym razie powazne zboczenie
- in vitro jest be
- badania nad komorkami macieryzstymi sa be
- eutanazja be
et cetera, et cetera...
Jesli to nie jest pranie mozgu na katolcika modle, to co nim jest? Aha i sluszenie zauwazyles, ze wiekszosc ludzi to debile. Sami nie mysla, ale lykaja to co im wlozy sie w procesie wychowania i co uslysza w mediach. Wiec moze jakby zachecic ich do debaty na temat etyczno - moralne w ramach powszechnych lekcji etyki, a nie religii bylyby lepiej? Poza tym mylisz calkowicie idee tej dyskusji. Religia jest potrzebna wielu ludziom i mnie to zupelnie nie przeszkadza. Przeszkadza mi natomiast obecnosc kosciala i religii w zyciu publicznym. Zamiast zmuszac ludzi do samodzielnego myslnia, podsuwa sie im poglady ktore sluza tylko i wylacznie kosciolowi, czerpiacemu w oczywisty sposob profity wprost wproporcjonalne do ilosci wyznawoc i stopnia ich zidiocenia.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 11:38 
Cytuj  
Nie no Tor teraz mnie zabiłeś ;p

Czy sądzisz że 1 h religii w szkole (czy ile tam jej teraz jest) jest w stanie zmienić światopogląd dzieciaka, który większość swego życia spędza w internecie albo przed TV - niga plz....
Gdyby zresztą tak było to LPR wygrywałby w cuglach każde wybory, co 4 lata zasilany głosami fanatycznych katolików wyprodukowanych na lekcjach religii.
Żyjesz w katolickim kraju - a co najciekawsze wolnym kraju i nikt Cię nie zmusza do posyłania dzieciaka na religię. Gdybyś żył w Izraelu uczyłbyś się, że karkówka z grilla to coś co zapewni ci piekło po śmierci ;p

Chcesz pojechać po kościele to zrób to racjonalnie:
- podatki
- zamiatanie pod dywan afer pedofilskich itp.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 11:52 
Cytuj  
A widziales poglady Polakow na kwestie wyborow etycznych w kwestii aborcji, eutanazji itd? Skad to sie bierze? Rodzice (niewyksztalcona) maja zazwyczaj w dupie wychowywanie swocih pociech. A propaganda jp2 nie miala wplywu na pokolenie, ktore zaczelo sie w ten wpsoob nazywac? Nie zyje w katolickim kraju, moze ty tak. Natomiast w konsyttucji, ktora ja znam nie ma tam zapisow o panstwie wyznaniowym. Jak Ci sie wydaja, ze intenernet i telewizja naucza samodzielnie myslec dzieciaki to jestes bardziej naiwny niz myslalem.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 12:09 
Cytuj  
na podstawie tego co napisales wnioskuje, ze raczej nie myslisz tor.
ile wlasnych dzieci do tej pory wychowales?

*
Avatar użytkownika

Posty: 182
Dołączył(a): 8.08.2002
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 12:13 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Czy na religii jest mowa o "religii" czy wpajanie swiatopogladu katolickiego? Oczywiscie to drugie. Czyli z grubsza zdanie jakie ma dzis kosciol katolicki w Polsce:
- seks przedmalzenskie jest be;
- homoseksulaizm to choroba, w najlepszym razie powazne zboczenie
- in vitro jest be
- badania nad komorkami macieryzstymi sa be
- eutanazja be
et cetera, et cetera...
Jesli to nie jest pranie mozgu na katolcika modle.


Toś przedstawił główne tematy na lekcjach religii no lol...

Abstrahując to akurat nie są problemy tylko i wyłącznie katolickie - na religii się ich raczej nie porusza, a przynajmniej ja bym nie polecał, a idiotę który się za to bez wiedzy bierze, a takich katechetów jest sporo wywalił z roboty.
Są bardziej przyziemne i bieżące sprawy, w sam raz dla dziecka czy młodzieży. Tematy ww. to szeroki problem etyczny i nie są "be" dlatego że są, ale dlatego że nie ma porozumienia pomiędzy reprezentantami poszczególnych koncepcji etycznych, bioetycznych, medycznych, społecznych i wielu innych bo problem jest bardziej wielowymiarowy niż się wydaje.
Ale chyba szkoda czasu na dyskusję tutaj bo spodziewam się że we flejmsach siedzą tacy dla których przegięcie w drugą stronę jest ok, wszystko jest cacy, bo tak powiedział jakiś polityk, lub wanna be polityk feministka, która nie za bardzo ma pojęcie o czym mówi, ale kapitał polityczny na niewiedzy słuchaczy nabija, zestawiając swoje bzdurne wyssane z palca poglądy z poglądami wroga publicznego nr 1 całkiem sporej części narodu, żeby jeszcze poglądy przedstawił/a, a nie swoją projekcję będącą efektem zabawy w medialny głuchy telefon, ale przecież nie ma czasu na naukę i czytanie, kaaasssa polityczna musi się kręcić - a polak, wojujący antyklerykał, ateista wszystko łyknie, taki katobeton tylko w drugą stronę, wyznawca nie rydzyka, nie jankowskiego czy innego kleryckiego debila, ale racjonalnego naukowego podejścia, o którym tylko słyszał od podobnych ateistycznych guru :roll:


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 12:21 
Cytuj  
Nie widziałem - podaj źródło z przyjemnością poczytam.
"Jak Ci sie wydaja, ze intenernet i telewizja naucza samodzielnie myslec dzieciaki to jestes bardziej naiwny niz myslalem."
Czytaj ze zrozumieniem:
"Czy sądzisz że 1 h religii w szkole (czy ile tam jej teraz jest) jest w stanie zmienić światopogląd dzieciaka, który większość swego życia spędza w internecie albo przed TV" - czy gdziekolwiek w swojej wypowiedzi napisałem, że TV albo Internet uczy samodzielnego myślenia? Napisałem, że nie wierzę aby godzina religii w szkole miała wpływ na poglądy Polaków.

Mam wrażenie że ktoś zrobił Ci krzywdę i stąd powtarzanie wyświechtanych komunałów. Chcesz krytykować - spoko, tylko używaj rozsądnych i rzeczowych argumentów. Posługujesz się kilkoma banałami i na nich budujesz emocjonalne wypowiedzi - szkoda że po odciśnięciu wody niewiele zostaje oprócz spójników.
Pisanie o propagandzie jp2 jest delikatnie mówiąc śmieszne.
Sugerujesz że głowa wyznania ma głosić co innego niż oficjalne doktryny? Religie już takie są - wolno (albo wcale) przystosowują się do zmieniających się realiów. Pokolenie jp2 - fajna nazwa, medialna, opisująca pewien trend w pewnej niewielkiej grupie osób.
Chociaż mógłbym zrozumieć frustrację, gdyby się okazało że Twoja dziewczyna ze względu na religię seks dopuszcza dopiero po ślubie - zastanów się tylko czy tak samo byś się na nią wkurwiał gdyby nie jadła krewetek (żydzi nie jedzą bo tak napisano w piśmie ;p)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 12:30 
Cytuj  
Ci najbardziej gardłujący tutaj tak zwani chrześcianie, powinni nadstawic drugi policzek.
Pokrzykując dają tyko dowód na to, że guzik ich obchodzi tak naprawdę wiara propagowana przez Jezusa.

Pokory trochę.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 12:42 
Cytuj  
@Up

Jeśli dla Ciebie wiara chrześcijańska ogranicza się do nadstawiania drugiego policzka to gratuluję zrozumienia i przenikliwości. Popracuj trochę, a rozwiążesz problem głodu na świecie. Z takim umysłem to chyba będzie 5min po tym jak dałeś nam tą syntezę powyżej zjawiska i instytucji która ma 2000 lat. Naprawdę jestem pod wrażeniem.
Szkoda, że inteligencja niektórych nie równa się liczbie godzin spędzonych w WoW.


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 12:52 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Pozwala także na przekazywanie fundamentalnych zasad:
- Nie zabijaj
- nie kradnij itd


Tak mozna uczyc dzieci Religii za pieniadze z podatkow wszystkich obywateli tych wierzacych i calej reszty. Albo mozna uczuc etyki podpierajac sie badaniami filozofow od czasow starozytnych do wspolczesnych. Oraz tlumaczenia w jaki sosob dochodzili do takich wnioskow, a nie innych.

wikipedia napisał(a):
Wg Arystotelesa nie w każdym postępowaniu można odnaleźć „złoty środek”, do takich czynów zalicza: cudzołóstwo, kradzież, morderstwo — tutaj nie ma średniej miary, są to czyny niegodziwe!


Ale zapewne lepiej przedstawiac wszystko w postaci dogmatow wiary niepodwazalnych pod zadnym pozorem bo tak "Bóg" powiedzial.

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 13:12 
Cytuj  
Ten obrazek, Jezus-gej.

Obrazek sam w sobie niesie powierzchownie treść dla mnie nie do zaakceptowania.

Ciekawsze jest drugie dno. Skąd biorą się ludzie tak bezdennie głupi, by wymyślać takie kretynizmy? Kompromitujące.

Tak, wiem, dałem się sprowokować.

Skąd ta nienawiść w u ciebie Tor-bled-nam i tobie podobnym "ateistom" do katolików, księży, kościoła? Zrobili ci krzywdę w dzieciństwie? Wiem że zrobili krzywdę wielu ludziom, tobie też? (retoryczne)

Tak czy owak ja ten post z tym obrazkiem odczytuję w ten sposób, że chciałeś nam Tor pokazać, jak głupi są niektórzy ludzie mieniący się "ateistami".


_________________
O.o

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 13:27 
Cytuj  
Dracos napisał(a):

Tak mozna uczyc dzieci Religii za pieniadze z podatkow wszystkich obywateli tych wierzacych i calej reszty. Albo mozna uczuc etyki podpierajac sie badaniami filozofow od czasow starozytnych do wspolczesnych. Oraz tlumaczenia w jaki sosob dochodzili do takich wnioskow, a nie innych.


Ale zapewne lepiej przedstawiac wszystko w postaci dogmatow wiary niepodwazalnych pod zadnym pozorem bo tak "Bóg" powiedzial.


Na pewno wygodniej - a jak chcesz podważyć:
nie zabijaj, nie kradnij?
Co chcesz tłumaczyć w przypadku "nie zabijaj"? Pojęcia z filozofii są zazwyczaj na tyle skomplikowane, że mam wrażenie że trudno by było je jasno i klarownie dzieciakom w szkole podstawowej czy gimnazjum. A licealiści hmmm tutaj mam wrażenie że i tak wszystko wiedzą najlepiej (ot przywilej wieku).

Co do płacenia z naszych podatków -za wiele rzeczy płacisz z podatków i nie masz na to wpływu, żadnego.
Chociaż argument celny i nie pozbawiony swej wagi - skoro kościół (jak każda inna grupa wyznaniowa) w zasadzie nie płaci podatków to dlaczego mamy za nich pokrywać koszty wykształcenia religijnego, które docelowo może być odbierane jako próba zwiększenia dochodów w przyszłości (więcej osób da na tacę).


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 13:30 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Nie widziałem - podaj źródło z przyjemnością poczytam.
"Jak Ci sie wydaja, ze intenernet i telewizja naucza samodzielnie myslec dzieciaki to jestes bardziej naiwny niz myslalem."
Czytaj ze zrozumieniem:
"Czy sądzisz że 1 h religii w szkole (czy ile tam jej teraz jest) jest w stanie zmienić światopogląd dzieciaka, który większość swego życia spędza w internecie albo przed TV" - czy gdziekolwiek w swojej wypowiedzi napisałem, że TV albo Internet uczy samodzielnego myślenia? Napisałem, że nie wierzę aby godzina religii w szkole miała wpływ na poglądy Polaków.

Mam wrażenie że ktoś zrobił Ci krzywdę i stąd powtarzanie wyświechtanych komunałów. Chcesz krytykować - spoko, tylko używaj rozsądnych i rzeczowych argumentów. Posługujesz się kilkoma banałami i na nich budujesz emocjonalne wypowiedzi - szkoda że po odciśnięciu wody niewiele zostaje oprócz spójników.
Pisanie o propagandzie jp2 jest delikatnie mówiąc śmieszne.
Sugerujesz że głowa wyznania ma głosić co innego niż oficjalne doktryny? Religie już takie są - wolno (albo wcale) przystosowują się do zmieniających się realiów. Pokolenie jp2 - fajna nazwa, medialna, opisująca pewien trend w pewnej niewielkiej grupie osób.
Chociaż mógłbym zrozumieć frustrację, gdyby się okazało że Twoja dziewczyna ze względu na religię seks dopuszcza dopiero po ślubie - zastanów się tylko czy tak samo byś się na nią wkurwiał gdyby nie jadła krewetek (żydzi nie jedzą bo tak napisano w piśmie ;p)

Skoro nie wiesz to po co dyskutujesz. Mam lepsze zajecia w pracy niz przygotowywanie Ci prasowek. Zerknij na wyborcza.pl chociazby i artykul jak "polacy skrecaja w prawo". Zobacz ostanie wyniki badan nad pogladami spolecznstw na demokracje.Jesli moje wypowiedzi uwazasz za emocjonalne to chyba nic z nich nie rozumiesz. W konstytucji mamy rozdzial kosciola od panstwa. Tymczasem za moje pieniadze z podatkow sponsoruje sie kosciol i pozwala klasc dzieciom do glowy "jedynie sluszne poglady". Widziales dane w ilu szkolach w Polsce jest religia a w ilu rodzice nie katolicy moga wyslac dzieci na etyke? Pewnie nie. Z jp2 znowu pudlo. Chodzi o kult jednostki zarowno wsrod kleru jak i bardziej zagorzalych wyznawcow, ktorzy uwazaja ze calo spoleczenstwo musi dostrzec wielkosc papieza polaka. Doktryny nie maja z tym nic wpsolnego. Pedofilia wsrod ksiezy? Skok na pastwowa kase w komisji majatkowej? Fajnie sie o tym czyta w mediach i wszyscy zaraz zapominaja. To co jest grozne to podrecznikowe pranie mozgow obywateli od najmlodszych lat. Rosna potem jakies Krogulce, ktore watpi w to co pisza nawet mniej radykalni prawicowi publicysci: lekcje religii to tak naprawde lekcje katolicyzmu i jego moralna wykladnia za publiczne pieniadze. Na tym forum widac mechanizm, ktory byl ladnie opisany jakis czas temu w "Polityce". W Polsce nie ma dyskusji na temat roli kosciola katolickeigo w sferze publicznej. Gdy ktos otworzy usta od razu wpadnie oszolom, ktory przylepi ci latke antyklerykala i/lub lewicowca i zabawa sie konczy.
Jak chcesz wiedziec kto mi zorbil krzywde to pogadaj sobie z Krogulcem, on pewnie wie. Ja sie wycieczki osobiste bawil nie bede. Z checia podyskutuje dlaczego Europa Zachodnia wyzwala sie stopniowo z intelektualnych kajdan katolizyczmu (za wyjatkiem prowincjonalnych Wloch i Irlandii),a w Polsce dzieje sie zupelnie odwrotnie. Raczej nie zamierzam jej jednak prowadzic na tym froum, ze wzgledu na zbyt duzy odsetek debili. Nie mam akurat na mysli Ciebie, wiec nie masz co niepotrzebnie kruszyc kopii.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 13:35 
Cytuj  
No widzisz.... umiesz cos madrego i ladnie nawet napisac.
Wiec po co obrazki Jezusa-geja? Ani to smieszne ani ci w niczym nie pomoze a obrazanie symboli religijnych dla samego ich obrazania (w sposob dosc rynsztokowy do tego) jest poprostu glupie - obojetne czy to Jezus czy Bog-kamien z Zimbabwe.

Ale w tym co wyzej napisales jest duzo razji... az za duzo... smutne. No ale w takim kraju zyjemy... na szczescie od jakiegos juz czasu granice sa otwarte - mozna wyjechac i nie uslyszec o KK juz do konca zycia. :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 13:44 
Cytuj  
mentasyn napisał(a):
@Up
Jeśli dla Ciebie wiara chrześcijańska ogranicza się do nadstawiania drugiego policzka to gratuluję zrozumienia i przenikliwości.

Z pewnością jest to dość ważny element tej wiary, czytałeś kazanie na górze?
Cytuj:
Tor - religia pozwala nałożyć "racjonalne" ramy na śmierć - tłumaczy zasadność, daje nadzieję na to że całe mniej lub bardziej gówniane życie ma jakiś głębszy sens, że nie chodzi tylko o przekazanie swoich genów maksymalnie dużej liczbie potomstwa.
Pozwala także na przekazywanie fundamentalnych zasad:
- Nie zabijaj
- nie kradnij itd

No wszystko fajnie, ale powtarzając za kolegami piszącymi wcześniej - Polska jest krajem neutralnym światopoglądowo i jak związki wyznaniowe chcą propagować swoją wiarę to w prowadzonych przez siebie szkółkach a nie placówkach państwowych. Normy społeczne można dziecku przekazać bez odwoływania się do bozi. Ba, chyba nawet powinno, bo w innym razie podczas gimnazjalnego buntu przeciw religii system moralny mu się zawali.
Jeszcze żeby było śmieszniej kler sprzeciwia się (niestety skutecznie) wprowadzeniu jakiejkolwiek sensownie wyglądającej formy edukacji seksualnej do szkół co już faktycznie ma chujowe skutki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 13:51 
Cytuj  
taa mysle, ze wysylanie dzieci w 5 klasie szkoly podstawowej to jest super pomysl.
ogarnijcie sie troche. system szkolnictwa nie jest przygotowany na nauke etyki 'mlodych' dzieci.
za to kosciol jak najbardziej. sa kolorowe ksiazki, obrazki, 'przypowiednie', historyjki, bajki. dzieciom zdecydowanie latwiej to zrozumiec.
ja chodzilem na religie w podstawowce, w lo wybralem sobie etyke i nie wiem w czym widzicie problem.
i tak zawsze najwiekszy wplyw na dziecko maja rodzice i otoczenie, a nie osoba, ktora gada mu o duchu swietym raz w tygodniu.

oczywiscie wkurwia mnie fakt, ze panstwo placi pensje osobom, ktore prowadza zajecia z religii, zamiast przeznaczyc te pieniadze na wyposazenie sal gimnastycznych.

nie bierzesz pod uwage jednego tor, ze ludzie musza w cos wierzyc :)
poza tym 'podpieranie' sie w dyskusjach wyborcza to jest troche nieporozumienie jak dla mnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 13:59 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
taa mysle, ze wysylanie dzieci w 5 klasie szkoly podstawowej to jest super pomysl.
ogarnijcie sie troche. system szkolnictwa nie jest przygotowany na nauke etyki 'mlodych' dzieci.
za to kosciol jak najbardziej. sa kolorowe ksiazki, obrazki, 'przypowiednie', historyjki, bajki. dzieciom zdecydowanie latwiej to zrozumiec.

To moze panstwo powinno przygotowac reforme, w ktorej przygotuje sie odpowiednia liczbe pedagogow to pracy z dziecmi na etyce?
Cytuj:
poza tym 'podpieranie' sie w dyskusjach wyborcza to jest troche nieporozumienie jak dla mnie.

To ciekawe. A co jest nie tak z Wyborcza?


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 14:09 
Cytuj  
panstwo niech przygotuje lepiej sale komputerowe i pomoce do sal biologicznych zamiast w tym wieku uczyc dzieci 'filozofii'.

jest klamliwa, malo wiarygodna i nieobiektywna jak dla mnie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 14:16 
Cytuj  
Ten artykul o skrecaniu na prawo spoleczenstwa w Polsce (nie pamietam juz dokladnie) odnosil sie chyba do modelu gospodarczego gdzie u nas nikt nie chce panstwa opiekunczego takiego jak Szwecja czy obecnie Hiszpania z rozdetym socjalelm. Bo jesli chodzi o swiatopoglad to chyba ominales artykuly gdzie 8x% spoleczenstwa chce zeby kosciol sie nie wtracal do polityki, zwolennicy eutanazji i metody in vitro sa w wiekszosci. Jedynie ta nieszczesna aborcja dzieli panstwo rowno 50/50.

Co do etyki i religi w szkole podstawowej wyrzucili juz te nieszczesne przedmioty ze sredniej ocen? bo chyba o to sie cala sprawa rozbija ze jak ktos nie chce religii, a szkola mu nie zorganizuje etyki to jest na nia skazany, a zeby nie obnizac sredniej jest zmuszany do nauki katechizmu krk.

Aha a co do tego ze filozofia jest taka trudna i skomplikowana to akurat jezeli chodzi o to dlaczego Arystoteles uznal takie czyny za niegodziwe i dlaczego nie mozna do niech zastosowac teorii zlotego srodka moznaby skrocic do zwyklego przyslowia "nie czyn drugiemu co tobie nie mile" ale widac to jest trudne. Lepiej nadac nutke mistycyzmu i opowiadac bajki jak to Mojzesz poszedl sobie na mala pogawedke z Bogiem i przytargal tablice na ktorych sa napisane najwazniejsze wytyczne co do moralnosci.

Edit: tez jestem za lepszym wyposazeniem szkol niz za lekcjami etyki/religii Ale skoro znalazla sie banda oszolomow ktora zmusza wszystkich do religii jako obowiazkowego przedmiotu uwazam ze naturalne jest uczenie ze to co zapisane w Biblii nie jest jedyna droga w jaka mozna edukowac spoleczenstwo dlaczego kradziez czy morderstwo jest zle.


Ostatnio edytowano 20 paź 2009, 14:18 przez Dracos, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6979 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 349  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.