mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6979 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219 ... 349  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 09:16 
Cytuj  
Ja bym obstawial ze wiecej Europie nowozytnej dalo czerpanie z osiagniec starozytnych grekow i rzymian, a pozniej od wszystkich niepokornych jak galileusz, kopernik, kepler, newton, bruno, darwin itd... Oczywiscie to nie jest tak ze co chrzescijanstwo to tylko zlo i zabobon, ale z tym ze wszystko im zawdzieczamy to gruba przesada.

***

Posty: 696
Dołączył(a): 18.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 09:22 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Prerię przemierza samotny kowboj, w pewnym momencie zauważa dziwne drzewo stojące pośród pustkowia. Uwagę jego zwraca wielka, okrągła dziura w pniu
- "Może ktoś tam coś schował? Jakieś złoto, czy coś?" - zainteresowany podchodzi bliżej i zagląda do środka dziupli.
W tym momencie czyjeś ręce chwytają go za uszy, silnie dociskają do otworu. Jednocześnie zostaje brutalnie zaatakowany oralnie i słyszy głos:
- Ssij, spodoba Ci się!
Nie mogąc się oswobodzić i czując, że jego uszy zaraz zostaną odkręcone od głowy kowboj spełnia żądanie nieznajomego. Po wszystkim, gdy chwyt zelżał kowboj uwalnia się, gwałtownie dobywa obu koltów i wywala do drzewa zawartość obu bębenków. Gdy kurz i poodłupywana kora opada kowboj powoli zbliża się do drzewa. Cisza, nic się nie dzieje. Ostrożnie zagląda do dziury i w tym momencie zostaje znów pochwycony za uszy i słyszy:
- Ssij, mówiłem, że Ci się spodoba!


teksty ZABAWNE, przypominam, ZABAWNE

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 09:27 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Cala polska kultura powstala na bazie 'religi z izraela', ba! Nawet cala Europejska jak i wiekszosc swiatowej. Wiec sorry, ale pierdolisz.


Ani cala Europejska (sa kraje, gdzie przez setki lat islam byl dominujacy), ani wiekszosc swiatowej (chrzescijanie to 1/3 ludzkosci).

Sama kultura chrzescijanska tez wiele czerpala z kultur przedchrzescijanskich, wiele swiat chrzescijaniskich powstalo w miejsce tzw. poganskich, przejmujac ich zwyczaje.

Zreszta religie sa jednak troche ponadkulturowe, dlatego w roznych krajach swieta chrzescijanskie obchodzi sie troche inaczej. Religia nie rowna sie kultura.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 10:11 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Zreszta religie sa jednak troche ponadkulturowe, dlatego w roznych krajach swieta chrzescijanskie obchodzi sie troche inaczej. Religia nie rowna sie kultura.

Bardzo mądrze powiedziane.

Jak widzę, wiele osób ocenia Islam po jego skrajnych wypaczeniach. To tak jakby chrześcijaństwo oceniać tylko na podstawie pedofilii oraz Rydzyka.

Islam nie jest kulturowo obcy tradycji europejskiej. Przez wiele wieków wpływał na styl ubierania, jedzenia, zachowania religijne w całej Europie. Było to o tyle łatwiejsze, że jego korzenie są identyczne z tymi chrześcijańskimi. Uznaje on Stary i Nowy Testament, wyznawcy wierzą w tego samego boga. Jest on jedną z niewielu religii monoteistycznych.

Obecne problemy z Islamem leżą w dużej mierze po naszej stronie. W książce "Integralnokulturowe badanie kontaktu konfliktowego" podane są ciekawe zależności między radykalnym islamem, a zachowaniami kultury euroatlantyckiej. W skrócie: Islam tym bardziej sią radykalizował im bardziej przegrywał konkurencję z Europą i USA (zdecydowanie tutaj pomogło powstanie państwa Izreal oraz prowadzone przez niego wojny). W książce pada następująca opinia, że gdy zaczęły się porażki część osób zaczęła krzyczeć, że to wina odejścia od Islamu. No i sporo osób za nimi poszła.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 10:36 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Zastanow sie co ty pierdolisz? Jesli Ci sie wydaje, ze kultura jest wytworem relgii to masz braki w historii. Religia dominowala w kulturze w sredniowieczu. Potem czerpano inspiracje z innych zrodel. Typowe pierdolenie chrzescijan, ze Europa = chrzescijanstwo. Wiekszosc kutlury swiatowej? rotfl Zwlaszcza w Azjii, Afryce, Ameryce poludniowej przed najazdem Hiszpanow, Australii, Bliskim Wschodzie. Jedyne co religijna zaraza dala Europie to wieki ciemnoty, zabobon, anytnaukowosc, hamowanie postepu i badan, negowanie osiagniec nauki et cetera. Niestety zaraza dotarla takze na tereny Slowianskie.


Tak, kultura Australii poprostu przepchana sie Aborygenami, wszyscy mieszkaja w szalasach i biegaja z golymi fiutami - jebac to ze wiekszosc Austrailiczykow stanowia potomkowie Europejczykow. Tak samo mieszkancy Poludniowej Ameryki(tutaj akurat kultura Majow/Aztekow/Inkow spore pietno odcisnela. Ale kurwa, TYLKO pietno. Dominujaca kultura jest kultura chrzescijanska aka zachodnia). Co z tego ze po sredniowieczu ludzie zaczeli myslec w innych kategoriach niz 'Bog-to Bog tamto' skoro i tak palili ludzi za innowiernosc, za paktowanie z szatanem itp. czyli ciagle odciskala swoje pietno.
I nigdzie nie stwierdzilem ze kultura jest wytworem religi, to religia jest wytworem kultury. I wlasnie ta kultura chrzescijanska zdominowala swiat. A ze czerpała z religii poganskich? Co z tego? Cos zaczerpnela i to weszlo na stale do kultury chrzescijanskiej.
Ale ok, moze zle to powiedzialem wczesniej. Ale stwierdzenie z kultura chrzescijanska jest obca slowianom jest kurwa rownie prawdziwe jak to Lech Kaczynski byl wielki mezem stanu. ;f. Gdyby do tej chrzescijanskiej zarazy nie dolaczyli slowianie to by nam ja wbili do lbow albo wytepili. A jak to by sie nie udalo to bysmy zyli na poziomie nyggasow z afryki.

Dodam tylko ze to moje zdanie, i mam w dupie wasze;c

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 11:14 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
tiomor napisał(a):
noasz napisał(a):
Jak juz ci powiedzialem religia katolicka jest tak samo obca nam slowianom jak islam.


Jestes kretynem?
1000 lat(liczac poludniowych slowian to nawet wiecej) chrzecijanstwa to dla Ciebie obca religia? Cala polska kultura powstala na bazie 'religi z izraela', ba! Nawet cala Europejska jak i wiekszosc swiatowej. Wiec sorry, ale pierdolisz.

Zastanow sie co ty pierdolisz? Jesli Ci sie wydaje, ze kultura jest wytworem relgii to masz braki w historii. Religia dominowala w kulturze w sredniowieczu. Potem czerpano inspiracje z innych zrodel. Typowe pierdolenie chrzescijan, ze Europa = chrzescijanstwo. Wiekszosc kutlury swiatowej? rotfl Zwlaszcza w Azjii, Afryce, Ameryce poludniowej przed najazdem Hiszpanow, Australii, Bliskim Wschodzie. Jedyne co religijna zaraza dala Europie to wieki ciemnoty, zabobon, anytnaukowosc, hamowanie postepu i badan, negowanie osiagniec nauki et cetera. Niestety zaraza dotarla takze na tereny Slowianskie.



Chrześcijaństwo jest zróżnicowane. Protestanckie kraje nie miały problemów z rozwojem - wręcz przeciwnie. Katolickie deptały im po piętach. Tylko prawosławne miały pewne problemy ;-)
Religijna zaraza szczególnie panowała VI-X na ziemiach polskich ;-), cóż za wielki postęp się zdarzył w tym okresie?
Porównaj religijno/świecką Europę z mało religijnymi Chinami.


Rofl, Ameryka Południowa przed najazdem Hiszpanów?? O czym ty gadasz. Mówimy o czasach obecnych. Australia też ostry przykład :-) Bliski Wschód przez dłuuugi czas był zaludniony w 1/4 przez chrześcijan.

Ale zgodzę się, że chrześcijaństwo nie pasuje do Słowian. A i dopiero w XIV/XV pogańskie wierzenia zniknęły z ziem polskich. I chrześcijańskie wierzenia były narzucane długo przemocą i przymusem.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 11:55 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Zastanow sie co ty pierdolisz? Jesli Ci sie wydaje, ze kultura jest wytworem relgii to masz braki w historii. Religia dominowala w kulturze w sredniowieczu. Potem czerpano inspiracje z innych zrodel.

Religia jest elementem kultury.
Cytuj:
Typowe pierdolenie chrzescijan, ze Europa = chrzescijanstwo.

Jestem ateistą antyklerykałem.
Cytuj:
Jedyne co religijna zaraza dala Europie to wieki ciemnoty, zabobon, anytnaukowosc, hamowanie postepu i badan, negowanie osiagniec nauki et cetera.

Pierdolisz straszne głupoty, takie rodem z gimnazjum, kiedy człowiek zwykle obraża się na księdza katechetę i używa podobnych argumentów.
Cytuj:
Niestety zaraza dotarla takze na tereny Slowianskie.

A z nią nowoczesne rozwiązania administracyjne i ustrojowe.

Odnoszę wrażenie, że dla was judeo-chrześcijaństwo i jego wpływ na cywilizację zachodnią to wyłącznie klepanie zdrowasiek i potępianie masturbacji, mam rację?

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 12:06 
Cytuj  
Erelen napisał(a):
Islam nie jest kulturowo obcy tradycji europejskiej. Przez wiele wieków wpływał na styl ubierania, jedzenia, zachowania religijne w całej Europie. Było to o tyle łatwiejsze, że jego korzenie są identyczne z tymi chrześcijańskimi. Uznaje on Stary i Nowy Testament, wyznawcy wierzą w tego samego boga. Jest on jedną z niewielu religii monoteistycznych.

Jak nie jest skoro jest...kraje islamu a europa to dwie różne rzeczy. Porównaj sobie architekturę, sztukę, muzykę, stosunek do kobiet czy religii. Różnice są widoczne wszędzie. Jak pisałem wcześniej problem to mentalność muzułmanów, którzy najchętniej zamieniliby europę w jeszcze jeden kraj arabski. Konflikty na lini europa -kraje islamskie (przy włączeniu do tego religii) zaczęły się na dobra sprawę od okresu wypraw krzyżowych, przedtem były to "standardowe" wojny. Winę za to ponoszą europejczycy, ale co z tego.
Dracos napisał(a):
(...)Oczywiscie to nie jest tak ze co chrzescijanstwo to tylko zlo i zabobon, ale z tym ze wszystko im zawdzieczamy to gruba przesada.

Najlepszą rzecz jaka zawdzięczamy chrześcijaństwu to reformacja ;)


Ostatnio edytowano 20 lip 2010, 12:53 przez Havok, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 12:21 
Cytuj  
Cytuj:
Islam nie jest kulturowo obcy tradycji europejskiej. Przez wiele wieków wpływał na styl ubierania, jedzenia, zachowania religijne w całej Europie. Było to o tyle łatwiejsze, że jego korzenie są identyczne z tymi chrześcijańskimi.

Ale kebabu, sziszy, wąsów i arafatki raczej nie ma co porównywać np. z wpływem chrześcijaństwa na postrzeganie człowieka w etyce europejskiej.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 12:37 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Jak nie jest skoro jest...kraje islamu a europa to dwie różne rzeczy. Porównaj sobie architekturę, sztukę, muzykę, stosunek do kobiet czy religii. Różnice są widoczne wszędzie.


Stroje w szlacheckiej Polsce miały rodowód arabski. W wielu krajach trwała wymiana kulturowa między Europą a Azją Mniejszą. Już dokładnie nie pamiętam (uczyłem się o tym dawno temu), ale zarówno sztuka arabska, jak i europejska czerpały z siebie nawzajem. To samo dotyczy się rozwoju broni, wynalazków, etc. Wspomnę, że gdyby nie arabowie, większość dziedzictwa starożytnej Grecji i Rzymu byłoby dla nas na zawsze stracone.

Dodatkowo, do przełomu XIX i XX wieku, statut kobiety był w krajach islamskich zdecydowanie lepszy niż w krajach europejskich. Wiem, że dzisiaj wszystko kojarzy nam się z burką, ale nie zawsze tak było. W czasach, gdy w Europie kobieta służyła do rodzenia dzieci i robienia posiłków, w Islamie miały prawo pracować. Prawo religijne jedynie nakazywało, aby były ubrane schludnie i nie eksponowały swojego ciała. Burki jako takie są wymysłem dopiero dwudziestowiecznym.

Havok napisał(a):
Najlepszą rzeczą jaka zawdzięczamy chrześcijaństwu to reformacja ;)

I tego właśnie brakuje dzisiejszemu islamowi :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 13:08 
Cytuj  
Junier napisał(a):
Religia jest elementem kultury.

Ciesze sie, ze rozumiesz, bo doladnie to wynika z mojej wypowiedzi.
Junkier napisał(a):
Cytuj:
Niestety zaraza dotarla takze na tereny Slowianskie.

A z nią nowoczesne rozwiązania administracyjne i ustrojowe.

Odnoszę wrażenie, że dla was judeo-chrześcijaństwo i jego wpływ na cywilizację zachodnią to wyłącznie klepanie zdrowasiek i potępianie masturbacji, mam rację?

Ktore nowoczesne rozwiazania wyplynely bezposrednio z religii chrzescijanskiej? Przyklady pozytywnego wplywu religii chrzescijanskiej na rozwoj spoleczenstw prosze.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 13:22 
Cytuj  
Erelen napisał(a):
Havok napisał(a):
Jak nie jest skoro jest...kraje islamu a europa to dwie różne rzeczy. Porównaj sobie architekturę, sztukę, muzykę, stosunek do kobiet czy religii. Różnice są widoczne wszędzie.


Stroje w szlacheckiej Polsce miały rodowód arabski. W wielu krajach trwała wymiana kulturowa między Europą a Azją Mniejszą. Już dokładnie nie pamiętam (uczyłem się o tym dawno temu), ale zarówno sztuka arabska, jak i europejska czerpały z siebie nawzajem.

Masz rację co do wymiany i wykorzystywanie pewnych elementów z różnych kultur, zwłaszcza w regionach granicznych. Nie zmienia to jednak faktu, że katedra noter-dame już na pierwszy rzut oka różni się od meczetu al aksa. Obecny islam, obserwując kraje islamskie to jednak burka, fanatyzm i kamieniowanie 13 latek. Być może nie jest to do końca prawdziwe, ale pokaz mi kraj będący islamskim odpowiednikiem francji. W ogóle pokaż mi tolerancyjny (w rozumieniu europejskim) kraj islamski. Może się mylę ale do tej pory pokojowe współistnienie w jednym kraju większych grup muzułmanów i "jakiejkolwiek innej" jest trudne lub wręcz niemożliwe. Muzułmanie albo żyją w swoich enklawach nie asymilujac się z reszta społeczeństwa albo wręcz tłuką się z resztą (pakistan). Zwiększająca się ich liczba w europie raczej nie zaowocuje czymś na kształt "islamskiej reformacji" ale raczej tym, że za kilkadziesiąt lat będziemy zamiast "dzień dobry" mówić "allach akbar".

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 13:38 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ktore nowoczesne rozwiazania wyplynely bezposrednio z religii chrzescijanskiej? Przyklady pozytywnego wplywu religii chrzescijanskiej na rozwoj spoleczenstw prosze.


Jak dla mnie to przedewszystkim zasady moralne. Przez ktore badz co badz 'barbarzynskie' narody Europy ktore nie byly pod butem Rzymu stale sie troszke mniej zwierzetami.

Samo Chrzescijanstwo niewiele dalo, bo np. te usprawienia administracyjne zerzneli z Rzymian, co nie zmienia faktu ze to jednak Kosciol je przetrzymal przez okres totalnego rozpierdolu po upadku Rzymu i staral sie je wprowadzac. Czyli jednak jakies zaslugi ma;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 13:43 
Cytuj  
Wartosci moralne to rzecz istniejaca niezaleznie od religii. Wynikaja z calosci kultury, ktorej jak juz niektorzy w koncu ustalili religia to tylko czesc. Druga sprawa, ze chrzescijanski kodeks moralny jest przeciwko nauce, co jest rownozaczne z byciem przeciwko rozwojowi i postepowi. Etycy chrzescijansy protestowali przeciwko wszystkiemu co niosla nowoczesna medycyna i ciagle to robia.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 13:48 
Cytuj  
No ale i tak mocno zlagodzili swoje stanowisko.
Swoja droga, Jehowi maja bardziej przejebane(to odlam chrzescijanstwa?) ojciec kumpla zmarl bo nie pozwolili mu przetoczyc krwi ;F

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 13:56 
Cytuj  
Cytuj:
Ktore nowoczesne rozwiazania wyplynely bezposrednio z religii chrzescijanskiej?

Co to znaczy bezpośrednio z religii chrześcijańskiej? W biblii ich nie ma jeśli o to Ci chodzi.
Wystarczy, że Kościół był jedyną instytucją na zachodzie w której przetrwały osiągnięcia cywilizacyjne Rzymu po podbiciu go przez barbarzyńców. Prawo, rozwinięty aparat biurokratyczny, dziedzictwo kulturowe które na tych terenach przetrwało pochowane lub skopiowane w klasztorach, szkoły przykościelne będące przez długi okres czasu jedynymi ośrodkami nauczania z których wiele później przeistoczyło się w uniwersytety.
Razem z tą religijną zarazą jak to ładnie ująłeś która przy okazji była ważną siłą unifikującą państwo na ziemie polskie przybyła kadra wykształconych duchownych, nowoczesne prawo kanoniczne, przydatny podział administracyjny państwa na metropolie i diecezje oraz wzmacniająca władzę książęcą koncepcja panowania dei gratia. M.in. dlatego przed nami tak chętnie chrześcijaństwo przyjmowali Frankowie, Wandalowie, Wizygoci, Irlandczycy, Anglowie i Wikingowie.
Cytuj:
Przyklady pozytywnego wplywu religii chrzescijanskiej na rozwoj spoleczenstw prosze.

Max Weber wysunął kiedyś tezę, że protestancki etos pracy przyczynił się do rozwoju kapitalizmu :(
Cytuj:
Druga sprawa, ze chrzescijanski kodeks moralny jest przeciwko nauce, co jest rownozaczne z byciem przeciwko rozwojowi i postepowi.

O lol.
Ale wiesz, że prekursorem genetyki był katolicki ksiądz?
Chciałbym też zobaczyć jak mówisz Michałowi Hellerowi, że jego kodeks moralny hamuje rozwój nauki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 14:02 
Cytuj  
Czyli nie masz zadnych argumentow. Widzisz, ja podobnie jak ty uwazam sie za antyklerykala. Nie boje sie jednak latki i nie szukam na sile pozytywow tam gdzie je trudno znalezc. Systemy prawne i administracyjne powstawaly w Europie w czasach starozytnej Grecji czy Rzymu jak i na wschodzie w Azji. Swiadczy to, ze takie dokonania ludzkosci sa niezelezne od religii.
Cytuj:
O lol.
Ale wiesz, że prekursorem genetyki był katolicki ksiądz?
Chciałbym też zobaczyć jak mówisz Michałowi Hellerowi, że jego kodeks moralny hamuje rozwój nauki.

A co zmieniaja dla mojej tezy badania Mendla? Heller nie ma dla mnie zadnej warotsci jako naukowiec, wiec nie wiem czemu mialbym sie obawiac powiedzenia mu co mysle o etyce chrzescijanskiej.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 14:07 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Czyli nie masz zadnych argumentow.

ahaha no faktycznie
Cytuj:
Widzisz, ja podobnie jak ty uwazam sie za antyklerykala. Nie boje sie jednak latki i nie szukam na sile pozytywow tam gdzie je trudno znalezc.

Ja za to boje się wypisywać kretynizmy rodem ze stronek dla zbuntowanych nastoletnich ateistów.
Cytuj:
Systemy prawne i administracyjne powstawaly w Europie w czasach starozytnej Grecji czy Rzymu jak i na wschodzie w Azji.

Gdyby nie Kościół niewiele byśmy z nich mieli pożytku?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 14:10 
Cytuj  
Popelniasz merytoryczne gafy i podpierasz sie jakimis wycieczkami osobistymi o gimnazjalistach? Chyba jdnak nie masz ochoty na sensowna dyskusje tylko zabawe we flames. Mnie sie nie chce.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 14:14 
Cytuj  
też nie mam zamiaru trykać się z kozłem

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6979 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219 ... 349  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.