mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 06:17 
Cytuj  
Wiesz co Magisteri, bądź co bądź jeżeli sprzedajesz jakiś przedmiot to wg. KC zobowiązujesz się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę. Po takiej operacji kupujący ma całkowitą swobodę rozporządzania przedmiotem sprzedaży (wyjątkiem jest umowa sprzedaży z prawem odkupu).

Czyli podsumowując Królu Złoty, operacja którą wykonałeś jest po prostu przywłaszczeniem cudzego mienia (bądź kradzieżą jeżeli wartość przedmiotu przekroczyła 250 zł.) gdzie w pierwszym przypadku sprowadzi się do kary aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 5.000 złotych lub nagany, a w drugim...pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Sprawa może być oczywiście bardziej złożona i kara może się wydłużyć nawet do lat 10 (kradzież z bronią, włamaniem itd.) ale to już osoby rozdział.


_________________
LaMoon#2988

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 08:29 
Cytuj  
Raczej oszustwo i wyłudzenie pieniędzy pod przykrywką sprzedaży konta, tak czy siak zwykły złodziejaszek

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 09:13 
Cytuj  
Magisteri napisał(a):
nie wiem, moze robale maja mordy czy jakies jamy dziwaczne, ale nie wszyscy tacy sa kolego, wiec prawda to ze posiadanie mordy jest dla ciebie normalne nie oznacza ze kazdy inny takowa posiada, przez co taki zwrot automatycznie traci na znaczeniu.


Magisterke to chyba masz z filozofii - to niezwykle glebokie przemyslenia wiejskiego debila.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 10:52 
Cytuj  
Magisteri napisał(a):
anyways skoro pisze w ofercie sprzedazy, ze konto bezczelnie odbiore jesli wykryje na nim botting activity


Jeśli tak było, to wszystko odbyło się prawidłowo - nie wiem czy zgodnie z prawem (pewnie nie), ale to nie ma znaczenia.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 10:55 
Cytuj  
Ta, pomijajac debilizm dzialania lincencjati, to nikt nie widzial dowodu ze tamten botowal.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 11:15 
Cytuj  
brazz napisał(a):
Magisteri napisał(a):
anyways skoro pisze w ofercie sprzedazy, ze konto bezczelnie odbiore jesli wykryje na nim botting activity


Jeśli tak było, to wszystko odbyło się prawidłowo - nie wiem czy zgodnie z prawem (pewnie nie), ale to nie ma znaczenia.


W tej formie w jakiej kolega Magisteri sprzedał konto nie jest to zgodne z prawem. Jeżeli sprzedał to via allegro np. zawarł tym samym najbardziej typową umowę sprzedaży-kupna tym samym zawarta umowa przeniosła prawa do przedmiotu na podmiot kupujący. To tak samo jakbym kupił w sklepie buty, piękne nowe i po wyjściu ze sklepu wdepnąłbym w gówno a sklep podstępnie "przywłaszczyłby" sobie moje buty pod pretekstem niedbalstwa, bo tak. Zapis w ofercie, iż "odbiorę konto jak wykryję na nim boting activity" nie ma żadnych podstaw prawnych, więcej - zaryzykowałbym stwierdzenie, iż jest to domniemanie popełnienia wykroczenia/przestępstwa (w zależności jak bardzo dosłownie kolega Magiseri rozumie znaczenie słowa "odbiorę" ;) ).

Jak rozumiem kolego Magisteri, zbulwersowany tym jak ktoś obcy potraktował Twoje byłe konto, w ten czy w inny sposób udało się Tobie "odzyskać" prawo do użytkowania nie ponosząc przy tym żadnych kosztów (np. zwrot kwoty kupna kupującemu) tak?

Jeżeli tak, to...życzę powodzenia. Myślę że sprawa nie będzie trwała dłużej niż dwa-trzy posiedzenia sądu przy wsparciu prawnym powoda.


_________________
LaMoon#2988

**

Posty: 300
Dołączył(a): 26.05.2009
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 13:33 
Cytuj  
tak sprzedalem konto via allegro. ktos chce linka?
prosze bardzo tez linka do armory - http://eu.wowarmory.com/character-sheet ... &cn=Vissar, latest activity - konto zostalo sprzedane bodajze 5 januara - cala aktywnosc to zakup mining bagow. zero heroikow, zero pvp tylko zakup torebki hm. pozatym grajac na tym samym serwerze naprawde nie jest trudno sprawdzic co robi dana postac, podczas gdy na friend liscie 24h wyswietla sie icecrown a jedyne zachowanie postaci to /dance czy /wave gdy podleci sie zbyt blisko niego. Lamoon z calym szacunkiem, ale w pupie mam wymysl jakim jest prawo w formie w jakiej jest. Jesli kogos informuje o czyms i on sie na to zgadza, to naprawde nie interesuje mnie ze chroni go procedura. On zrobil w chuja mnie wiec i ja dotrzymalem slowa. Tak samo gdybym mial ochote na trawke to nie patrzyl bym na to ze kodeks tego zabrania, bo naprawde gowno mnie to obchodzi ze banda debili zgodzila sie na to aby ktos za nich decydowal co przystaje a co nie.

Swoja droga smieszne jest to, ze najbardziej placza tutaj mentalne tardy-wyjadacze forumowe, ktorzy popadaja w jakies depresje bo nie maja w co grac, a sama osoba kupujaca uraczyla mnie komentarzem pozytywnym, ktory wystawila PO odebraniu przeze mnie konta.

@asmax, gdzies napisales ze powinienem zrobic alta. nie jestem na tyle pojebany jak czesc tutaj, aby tworzyc nowe konto tylko dlatego ze jakis przyjeb sobie popisze na moj temat. Az tak uposledzony nie jestem aby uciekac od spolecznosci internetowej, ktora swoje zale wylewa na forum z braku innych zajec rly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 13:41 
Cytuj  
Magisteri napisał(a):
tak sprzedalem konto via allegro. ktos chce linka?


tak, ja poprosze linka :> sprawdze to po swojemu.

Magisteri napisał(a):
t On zrobil w chuja mnie wiec i ja dotrzymalem slowa.


tzn, ze ci nie zaplacil ? A moze jak odebrales mu konto to zwrociles mu pieniadze ?


_________________



*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 14:02 
Cytuj  
Ok licencjati, napisze bez uzywania zbednych słów:


WYPIERDALAJ.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 14:05 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
WYPIERDALAJ.

Trzeba bylo tak od razu. Dyskusja ze zjebem w necie mija sie z celem.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 14:32 
Cytuj  
A tu się zgodzę z przedmówcą ;). Nie dość, że zjeb to jeszcze złodziej.

**

Posty: 300
Dołączył(a): 26.05.2009
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 15:03 
Cytuj  
kurwa jakie bydlo. stare chlopy a kozacza jak dzieci w piaskownicy bo maja lepsze wiaderko.

anyways chcecie dowodu, ze chlopak botuje? wlasnie odkopalem stary mail z naszej konwersacji - koles ma nick na tym forum hattorzinho czy cos w ten desen. co tydzien pieknie wystawiana nowa dostawa zbotowanego 100k golda.

hattorihazno napisał(a):
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1014755998

zapraszam do kupna golda

golda farmie sam, nie jest on skupywany od chinczykow, tak jak wiekszosci przypadkow na alllegro.

od gracza nie od bota albo chinczyka.


tylko teraz 6.99 za 1100 glda


aha, a swistak siedzi i zawija w sreberka

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 15:10 
Cytuj  
Nie rozumiem, sprzedałem konto wow, to co mnie obchodzi, że koleś botuje? Jego, konto jego problem

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 15:17 
Cytuj  
Magisteri, tutaj nie chodzi o to czy koleś botuje czy nie też nie. Chodzi o to że sprzedałeś konto, tym sposobem pozbyłeś się praw do niego i nie powinno Ciebie za bardzo interesować co takiego kupiec z nim robi. A to co zrobiłeś (czyli odzyskałeś konto bez wiedzy właściciela) jest przywłaszczeniem mienia. A to już jest karalne. Zastanów się bo kiedyś trafisz na kogoś kto będzie na tyle dojrzały że nie zostawi tej sprawy i pozwie Ciebie do sądu.


_________________
LaMoon#2988

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 15:23 
Cytuj  
Ostatnio mamy jakąś epidemię samozwańczych strażników sprawiedliwości.

Najpierw oszust orleoczko teraz złodziej magister. Nieźle.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 15:24 
Cytuj  
widać progres, zobaczymy co dalej ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 15:24 
Cytuj  
tak na marginesie to "szwagier" robotajet w polizai i mowil, ze od 1,5 roku dostaje mnostwo takich spraw, a co najlepsze w 3/4 przypadkow osoba winna ma 16-18 latek i gdy sprawiedliwosc poka do drzwi sraja na potege i jeszcze przepraszac ze lzami w oczach potrafia ;d


_________________
PSN_id: Adhoc8810


Ostatnio edytowano 8 wrz 2010, 15:26 przez Adhoc, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 15:25 
Cytuj  
zaboleq to raczej zulek, ktory zrobil skok na 5zl.

**

Posty: 300
Dołączył(a): 26.05.2009
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 15:58 
Cytuj  
lamoon napisał(a):
Magisteri, tutaj nie chodzi o to czy koleś botuje czy nie też nie. Chodzi o to że sprzedałeś konto, tym sposobem pozbyłeś się praw do niego i nie powinno Ciebie za bardzo interesować co takiego kupiec z nim robi. A to co zrobiłeś (czyli odzyskałeś konto bez wiedzy właściciela) jest przywłaszczeniem mienia. A to już jest karalne. Zastanów się bo kiedyś trafisz na kogoś kto będzie na tyle dojrzały że nie zostawi tej sprawy i pozwie Ciebie do sądu.


dobra, bo widze ze system to twoj bog a regulaminy czy inne bajery to relikwie. w takim razie idac twoim tokiem rozumowania konto nalezy do Blizzard, a ja zgodnie z EULA jestem dozywotnim 'dzierzawca' tego konta. Tak dlugo jak gra istnieje tak dlugo tylko i wylacznie JA i blizzard maja wylacznosc do konta. Wiec sorry, ale w tym przypadku wlasciciel sie nie zmienil, jesli juz tak bardzo lubisz chadzac sciezka prawa.
Ale to nie o to chodzi. Ja mam swoje zasady i sie ich trzymam. Przed pozbyciem sie konta je przedstawilem, niczego w ciemno czy za plecami zainteresowanego nie zrobilem wiec w czym jest twoj problem? Rozumiem, ze osoba ktora botuje 24h setka postaci psujac innym frajde z gry majac dzialanosc gospodarcza i placac podatki jest dobrych i cnotliwym osobnikiem tak?
Sorry w takim razie, ale ja tego tak nie widze. Dla mnie cpun, ktory bierze sam dla siebie nie jest przestepca jak go traktuje nasz system itp.


Naprawde gleboko wala mnie wasze spaczone i wytresowane umysly ze swiatopogladem wyuczonym od malego, ktory zwykliscie uznawac za swoj wlasny. Zachowujecie sie jak bydlo, ktore z klapkami na oczach popierdala w wyznaczonym kierunku bo ktos tak im kazal, bedac zbyt glupim aby sie zastanowic nad sensem ich drogi.


I tak. jak zapuka funcjonariusz to bede sral w gacie, tak samo jak ty placac za czynsz czy za mozliwosc egzystowania na tej planecie pokazujesz jak srasz ze strachu przez panem z bronia, ktory przyjdzie cie wyjebac na bruk pozostawiajac bez srodkow i miejsca do zycia.
trudno aby bylo inaczej podczas gdy nasza cywilizacja bazuje na przemocy.


Ja pierdole, kiedys pomaganie czarnym niewolnikom i walczenie o ich prawa tez bylo niezgodne z prawem. Ba, pomaganie zydom za czasow okupacji niemieckiej tez bylo niezgodne z prawem. jakiez to prawo niedoskonale, a wy ciagle slepo wierzycie w ten system.
(zapewne zaraz jakis mentaly handicapped tard wydedukuje ze porownuje sie do oborncy uciesnionych. otoz nie. chce tylko pokazac jak bardzo spaczone macie umysly nasza kultura.)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 16:10 
Cytuj  
Dobre to forum. Socjopata hedonista, zlodziej wizjoner i obronca ucisnionych.

Moar umyslowa patologia pls.


_________________
PSN_id: Adhoc8810

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.