mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 409 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2014, 13:57 
Cytuj  
Panowie kiedy Wy macie czas grac? :>


_________________
https://www.twitch.tv/kaczy_

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2014, 14:02 
Cytuj  
Jak sie pizza robi


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2014, 14:04 
Cytuj  
Raczej jak ciasto wyrasta. Pizza robi się szybko. :)


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2014, 14:04 
Cytuj  
Zona gra, prawdziwy facet napierdala na stolnicy dla szatana.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2014, 14:04 
Cytuj  
Nie wiem ale zwykła mąka wrocławska 500 jest stosowana w piekarniach/cukierniach i jeśli jest to robione poprawnie często tradycyjnie to wychodzi świetny produkt, ciasto drożdżowe normalnie robione ma dużo mniejsze proporcje drożdży, cukru, tłuszczu niż w domowych przepisach, jednak wymaga przynajmniej dwukrotnego "przerobienia" co czasowo daje nam już godzinę, więc do szybkiego wykonania pizzy odpada, dlatego stosuje się dziwne recepty i składniki.
Ciasto drożdżowe to banalnie prosta rzecz ale w domowych warunkach bardzo upierdliwa, za to prawdziwe ciasto francuskie do wykonania to bardzo dużo pracy ale ratują nas przepisy domowe w stylu wszystkie składniki do melaksera itp.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2014, 14:08 
Cytuj  
Goatus napisał(a):

Z tej mąki co pisałem, po nabraniu wprawy zaczęło mi wychodzić takie ciasto którego w zasadzie nie muszę wałkować, mogę po prostu rozciągnąć, na blacie czy podrzucając i się nie rwie.


Do tego nie potrzeba mąki za 13 zł, tylko odpowiednio dobranych proporcji i solidnego ugniecenia ciasta. Ja nie pamiętam kiedy ostatnio wałkowałem spód do pizzy, zawsze sobie na spokojnie rozciągam na blacie. Rzucać nie umiem. ;)


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2014, 14:24 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Do tego nie potrzeba mąki za 13 zł, tylko odpowiednio dobranych proporcji i solidnego ugniecenia ciasta. Ja nie pamiętam kiedy ostatnio wałkowałem spód do pizzy, zawsze sobie na spokojnie rozciągam na blacie. Rzucać nie umiem. ;)


Bardzo możliwe, niemniej smakowo ciasto z tamtej mąki mi bardziej odpowiada, chociaż równie dobrze może to być efekt placebo. A Domieszka mleka w proszku (ofc do zwykłej można samemu dosypać) sprawia, że brzegi bardziej chrupiące wychodzą, no i trochę smak zmienia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2014, 15:01 
Cytuj  
embe napisał(a):
Nie wiem ale zwykła mąka wrocławska 500 jest stosowana w piekarniach/cukierniach i jeśli jest to robione poprawnie często tradycyjnie to wychodzi świetny produkt, ciasto drożdżowe normalnie robione ma dużo mniejsze proporcje drożdży, cukru, tłuszczu niż w domowych przepisach, jednak wymaga przynajmniej dwukrotnego "przerobienia" co czasowo daje nam już godzinę, więc do szybkiego wykonania pizzy odpada, dlatego stosuje się dziwne recepty i składniki.
Ciasto drożdżowe to banalnie prosta rzecz ale w domowych warunkach bardzo upierdliwa, za to prawdziwe ciasto francuskie do wykonania to bardzo dużo pracy ale ratują nas przepisy domowe w stylu wszystkie składniki do melaksera itp.


jak dla mnie to jest duza roznica w ciescie do pizzy z maki 00, 500, 750 czy semoliny.
cukru dodaje sie lyzeczke (albo wcale), z tluszczu mozna dodac lyzke oliwy (ale tez nie trzeba) wiec nie bardzo wiem, czym rozni sie domowa metoda od 'piekarnianej'.
i wcale nie uwazam, zeby byla upierdliwa - wymaga po prostu 10-15min machania lapami na blacie.
poza tym my mowimy o pizzy na cienkim ciescie, a nie 4cm placku z pieczarkami :)


nie mam tylko patentu jak uchronic rosnace ciasto przed wysychaniem pod scierka.
jak przykryje folia to sie znowu przykleja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2014, 16:33 
Cytuj  
posmaruj lekko oliwą, generalnie ciasto wyrabia się na dwa sposoby albo podsypujesz mąką albo smarujesz ręce oliwą/olejem, ta druga metoda wygodniejsza przy cieście do pizzy


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2014, 17:32 
Cytuj  
ja nie mowie o wyrabianiu embe.
tylko o tym, ze pozniej odstawiam ciasto na 2h do wyrosniecia i albo robi sie skorupka albo sie przykleja do folii, co mnie strasznie wkurza.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2014, 17:55 
Cytuj  
Yep, nie ma kompromisu :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2014, 17:55 
Cytuj  
posmaruj olejem ( a jak wyrabiasz tak jak napisałem to tez pozostaje trochę oleju i nie wysycha, wyrabianie/formowanie obojętne )


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2014, 18:24 
Cytuj  
Jak kładę do wyrośnięcia w misce pod ścierkę to smaruję ciasto oliwą. Nigdy mi nie wyschło ani nie zrobiła się żadna skorupa.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2014, 18:32 
Cytuj  
ok dzieki, przetestuje jutro. ja od razu ciasto dziele na 3 czesci i rosna osobno.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2014, 18:57 
Cytuj  
Jak Ci się zrobi skorupka w momencie odstania to nic złego. Przecież musisz to ciasto potem i tak uformować, polać sosem (tutaj ta skorupka powinna się 'rozpuścić'), posypać dodatkami i do pieca.

Tej skorupki to się nie czuję, ja zazwyczaj robię tak, że kładę na plastikową tackę pokrytą odrobiną mąki, posypuję placka mąką - przykrywam folią i tyle. Ładnie schodzi i nie ma problemu ze zdjęciem folijki.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2014, 19:17 
Cytuj  
hehe nie pisalem, ze to cos zlego, ale wkurwia mnie bo ja lubie bardzo cienkie ciasto :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2014, 14:52 
Cytuj  
Jakieś rady dotyczące gotowania zup?

Ogólnie staram się kupować produkty na zupkę na 3-4 dni. Dużo zielska, żadnych veget i innego gówna, tylko lubczyk, ziele, liść laurowy, majeranek, włoszczyzna, ziemniaki no i główna sprawa, ogórek kiszony/kapusta młoda/kalafior itd. itd.

Wszystko gotuje na 2 ćwiartkach z kurczaka, żadnej wieprzowiny, ewentualnie wołowina smażona z kminem rzymskim jak gulasz robię. Zupy mi wychodzi około 6-8L.

Gotujecie mięso stopniowo od zimnej do wrzącej wody? kiedy dodajecie warzywa? słyszałem, że im później tym lepiej bo nie tracą minerałów tyle w czasie odparowywania.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 08:40 
Cytuj  
Jak lubisz rozgotowane to dodajesz wczesniej, jak wolisz bardzie twarde (in b4), to pozniej.

Napewno mniej rozgotowane maja wiecej witamin. Ale jak tak bardzo ci na witaminach zalezy, to lepiej jesc surowe ;p

Ja mieso zawsze wrzucalem do zimnej wody. W sumie to nawet nie slyszalem o takim pomysle zeby do goracej wrzucac.

Gotowanie zupy na 3 dni to juz gruba przesada. Po odgrzaniu na trzeci dzien to sie z tego papka zacxyna obic.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 10:01 
Cytuj  
Czy ja wiem, zależy ile tych warzyw zrobisz. U mnie w domu rodzinnym się tak robiło, 2-3 dni zupa, po prostu wyniosłem to stamtąd :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2014, 10:29 
Cytuj  
Mnie tez sie zdazy zrobic zupy na 3 dni i po prostu na trzeci dzien, to przestaje przypominac to co było pierwszego dnia ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 409 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.