mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 10:40 
Cytuj  
Rolnictwo jest dotowane w kazdym kraju praktycznie. Zarowno w UE jak i w USA. Jesli mialoby byc calkowicie wolnorynkowe to ceny by poszybowaly w gore. Dodatacje sa po to, zeby utrzymac oplacalnosc produkcji i niskie ceny. Chronia tez przed importem taniej zywnosci z krajow rowijajacyh sie (co jest niezlym skurwysynstwem). Problem z dotowaniem rolnictwa w tej czy innej formie jest globalny. Co za roznica czy placi sie jawnie czy doplaca w systemie ubezpieczeniowym? Likwidacja Krusu powinna przede wszystkim uproscic system i zwiekszyc wklad do kasy panstwa na wsiach, a rolnik i tak bedzie dotowany.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 10:56 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Rolnictwo jest dotowane w kazdym kraju praktycznie. Zarowno w UE jak i w USA. Jesli mialoby byc calkowicie wolnorynkowe to ceny by poszybowaly w gore. Dodatacje sa po to, zeby utrzymac oplacalnosc produkcji i niskie ceny. Chronia tez przed importem taniej zywnosci z krajow rowijajacyh sie (co jest niezlym skurwysynstwem). Problem z dotowaniem rolnictwa w tej czy innej formie jest globalny. Co za roznica czy placi sie jawnie czy doplaca w systemie ubezpieczeniowym? Likwidacja Krusu powinna przede wszystkim uproscic system i zwiekszyc wklad do kasy panstwa na wsiach, a rolnik i tak bedzie dotowany.


Ok. Poprawię swoją myśl - dokładamy się do rolnictwa za dużo, a także jest ono za słabo nastawione na konkurencję, problemem też jest rozdrobnienie gospodarstw.
Nasze rolnictwo jest nieefektywne. Tak jak podałem 15% zatrudnienia w rolnictwie przekłada się na 4% PKB u nas, w USA 0,9% - 0,9%, Francja (która dotuje bardzo silnie) 3.8%- 2.1%, czy nawet Czechy 3.6% - 2.6%.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 10:57 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
Rolników to ogólnie u nas wypadałoby wytępić, co do za dziadostwo w którym pracuje około 15 % zatrudnionych i wytwarza około 4% PKB?

A masz co żryć? To się ciesz, bo gdyby nie rolnicy, to kasa na drogi, które z zapałem budujemy, stadiony na euro i inne inwestycje musiałaby pójść na import żarcia.
Proponuję popatrzeć sobie na litwę. U nich rolnictwo jest całkowicie nieopłacalne i żarcie muszą kupować w polsce. Jakby pokombinowali i podotowali trochę rolnictwo to by mieli żarcie za tę samą cenę co teraz + setki tysięcy miejsc pracy na wsi.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 12:06 
Cytuj  
Cytuj:
A masz co żryć? To się ciesz, bo gdyby nie rolnicy, to kasa na drogi, które z zapałem budujemy, stadiony na euro i inne inwestycje musiałaby pójść na import żarcia.


Ja się orientuję mgliście w tym temacie, ale obiło mi się o uszęta że i tak większość Polskiego żarła idzie na eksport.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 12:19 
Cytuj  
od kiedy jestesmy w UE wiekszosc idzie na ekspor, co nie zmienia faktu ze dzieki rolnictwu nie wpieprzamy totalnego scierwa , a taniej zawsze mozna znalezc na bazarze , wystarczy poszukac


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 12:21 
Cytuj  
Nie żremy wszystkiego co zrobimy. Sprzedajemy na przykład takiej Litwie. Dzięki temu litwini sponsorują nam sporo miejsc pracy co roku.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 12:58 
Cytuj  
56% gospodarstw sluzy zaspokajaniu potrzeb rodziny wlascicieli, ktorzy niczego z wlasnych produktow nie sprzedaja lub robia to w ilosciach symbolicznych.
38% produkuje i sprzedaje,ale dochody z tego tytulu nie przekraczaja 15 tysiecy roczenie!!!
jedynie 4% gospodarstw uznawanych jest za w pelni rentowne.

w 2008r doplaty z UE stanowily ponad 68% przecietnego gospodarstwa rolnego.

to nie sa moje wymysly, tylko dane z ostatnich badan Diagnozy Spolecznej.
gl dla polskiej wsi!


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 13:16 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
56% gospodarstw sluzy zaspokajaniu potrzeb rodziny wlascicieli, ktorzy niczego z wlasnych produktow nie sprzedaja lub robia to w ilosciach symbolicznych.
38% produkuje i sprzedaje,ale dochody z tego tytulu nie przekraczaja 15 tysiecy roczenie!!!
jedynie 4% gospodarstw uznawanych jest za w pelni rentowne.

w 2008r doplaty z UE stanowily ponad 68% przecietnego gospodarstwa rolnego.

to nie sa moje wymysly, tylko dane z ostatnich badan Diagnozy Spolecznej.
gl dla polskiej wsi!



+1
Kto jeszcze będzie mówił o tym jakie to polskie rolnictwo jest obecnie dobre?
Za granicę sprzedają lepiej zorganizowane, większe i zmodernizowane gospodarstwa. Większość to nieroby podtrzymywane przez podatników przy życiu. (56% - utrzymują się tylko dzięki dopłatom i ulgom, inaczej za tą 'pracę' nie byłoby ich stać na wyżywienie)

Jak jeszcze macie wątpliwości to odwiedźcie parę wiosek (najlepiej z dala od miasta...) - ci rolnicy na targach to są ludzie, którzy są najbardziej 'przedsiębiorczy' z tej grupy społecznej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 13:45 
Cytuj  
Kto gdzies napisal, ze rolnictwo jest w Polsce "dobre"? Mam wrazenie, ze niektorzy biora udzial w dyskusji i nie rozumieja o czym ona jest. :/


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 13:49 
Cytuj  
Tak prawdę mówiąc to ta dyskusja ma temat o śmierci prezydenta Lecha K. Ale to już osobny rozdział.

Nie przeszkadzam już, dyskutujcie sobie dalej ;)


_________________
LaMoon#2988

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 14:31 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Kto gdzies napisal, ze rolnictwo jest w Polsce "dobre"? Mam wrazenie, ze niektorzy biora udzial w dyskusji i nie rozumieja o czym ona jest. :/


"A masz co żryć? To się ciesz, bo gdyby nie rolnicy, to kasa na drogi, które z zapałem budujemy, stadiony na euro i inne inwestycje musiałaby pójść na import żarcia."


"Ciesz się, jest ok, mogłoby być gorzej."

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 14:39 
Cytuj  
Nie pisałem że jest dobre, napisałem że dobrze, że jest w ogóle.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 14:42 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Nie pisałem że jest dobre, napisałem że dobrze, że jest w ogóle.


no, i dobrze, że ziemia jest bo inaczej to byśmy pospadali w kosmosa


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 14:48 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
Zychoo napisał(a):
Nie pisałem że jest dobre, napisałem że dobrze, że jest w ogóle.


no, i dobrze, że ziemia jest bo inaczej to byśmy pospadali w kosmosa

Rozwiń proszę i odnieś to do tego co ja napisałem.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 14:52 
Cytuj  
Popieram Cię, po prostu, gdybyśmy się urodzili w kraju gdzie nie ma rolnictwa to byśmy albo umarli z głodu albo całą kasę wydawali na import żarcia.
A tak całe szczęście żyjemy w kraju w z rolnictwem!


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 14:58 
Cytuj  
Uwaga na debili.

@Profeta Nie widze tam opinii, ze polskie rolnictwo jest dobre. Twoja wiara w cudowe lekarstwo dla rolnictwa w postaci faworyzowania wielkich producentow jest conajmniej naiwna. Jak znikna drobni rolnicy to spolecznestwo w wiekszosci bedzie jadlo trawe nazywana warzywami czy owocami, bo na dobre produkty nie bedzie moglo sobie pozwolic. CHyba nie o to chodzi. Poza tym w wiekszosci przeszli by na garnuszek panstwa i stali sie jeszcze wiekszym obciazeniem dla gospodarki. Zautomatyzowane duze plantacje raczej nie stworza miescs pracy dla wszystkich. Placenie zusu jest niezlym zlodziejstwem i nie dziwie sie, ze rolnikom sie nie usmiecha zmiana systemu.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 15:37 
Cytuj  
To przerażające!
straszny koncern karmiący ludzi trawą!
Na szczęście mamy nasze tradycyjne rolnictwo... co napierdala szynkę z wydajnością ponad 200% z kg surowca.


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 15:42 
Cytuj  
Juz nie musisz sie wysilac bufchef. Jakis czas temu zapracowales na miano pajaca i mozesz spoczac na laurach obok innych klasykow gatunku jak Fabianek czy kaka20. Takze gratulacje i wypierdalaj!


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 15:45 
Cytuj  
O mądrala sra żarem :)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2010, 16:53 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nawet jesli to jego szanse sa niewielkie. Ma jeszcze wiekszy negatywny elektorat niz jego brat. Wogole mam nadzieje, ze moze lewica sie przelamie i poprze Olechowskiego. Komorowski to porazka.


To prawda. Szkoda ze w polskiej polityce nie licza sie argumenty i merytoryczna dyskusja, ewnetualnie prezencja politykow (co w wypadku prezydenta tez ma znaczenie).
Komorowski to dramat, pewnie zaglosuje na Jarka. Gdyby do drugiej tury przeszedl Kaczynski i Olechowski zaglosowalbym na Olechowskiego (choc nie jestem jego fanem, ani ludzi ktorymi sie ostatnio otoczyl), ma naprawde wszystkie cechy dobrego prezydenta.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 56  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.