mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 506, 507, 508, 509, 510, 511, 512 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 13:30 
Cytuj  
przeciez ue to jeden wielki koncern, ktory decyduje juz o wiekszosci spraw w europie.
a my zapierdalamy na tych paruset nierobow, ktorzy nie maja zielonego pojecia o zyciu zwyklych ludzi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 13:42 
Cytuj  
U mnie jedna babka znajoma rodziny pracuje jako urzędniczka w brukseli... jak nasze ziomale maja przykład stamtąd... ech masakra.

A babka przyznala, ze w sumie za wiele to ona nie robi a kasy jak lodu.

Kuzynce załatwiono miejscówe w sądzie bodajże.
Kuzynowi na uczelni, a pchal się na leśniczego.
Bez kitu polowa rodziny pokolenie budżetówki i urzędników.
A jak krytykuje to, to jeszcze w rodzince tym złym jestem.
Druga strona rodziny sektor prywatny, heh.

A koncerny nie są takie złe, na niektóre działania najpierw ktoś musial przyzwolić.

btw.
Cytuj:
Blisko 1120 osób straci pracę do końca maja 2014 r. w wyniku planowanych zwolnień grupowych w zakładach FagorMastercook – zapowiedziała w oświadczeniu syndyk fabryki Teresa Kalisz. FagorMastercook jest jednym z największych producentów sprzętu AGD w Polsce.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 13:59 
Cytuj  
"Elita, elita dla wprawionych graczy". ;) Tylko z tych antyestablishmentowych ruchów nic nie wynika. Myślałem, że chociaż na zachodzie młodzi ludzie zaczną buntować się przeciw gerontokracji i braku perspektyw, a tu gówno.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 14:29 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
@sula Nie zgodzę się, że polityka krajów UE nie była w interesie obywateli. Wręcz przeciwnie, patrząc choćby na ograniczenia w imporcie produktów rolnych spoza UE czy bariery celne z wieloma krajami rozwijającymi się. Jeszcze nigdy Europejczycy nie mieli takiego ciepłego kurwidołka. Tylko, że to się juz zaczyna odbijać czkawką, choćby bezrobociem wśród młodych ludzi. To raczej złe pojmowanie interesu Europy, chyba że to miałeś na myśli.

Co ty gadasz?

Bariery celne są obniżane masakrycznie i jest to proces postępujacy.
Socjał demontowany.
System podatkowy idący w kierunku większych obciążeń dla niskiej i średniej klasy, a zmniejszania dla bogatszych, dużych firm i korpo.
Wydłużanie czasu pracy.
Wprowadzenie do rynków pracy form pracy nieoskładkowanej lub nisko-oskładkowanej jako de-facto stałej formy zatrudnienia.
Rozmontowanie barier w przepływie kapitału + ciągłe zwiększanie finansowanie firm prywatnych z budżetu.

Ciepły kuriwidołek to był przez chwilę, szczególnie w latach 90 i początku XXI w (mowa o Eur Zach), a był finansowany na kredyt. Zresztą cała polityka makroekonomiczna była prowadzona w kierunku zmniejszania wpływów budżetowych przy jednoczesnym zwiekszaniu wydatków i polityce długofalowej która musiała skutkować dalszym zmniejszaniem wpływów i zwiększaniem wydatków.

Ogólnie polityka która prowadzi do obniżenia poziomu życia większości obywateli.

Polityka długofalowa była i jest wybitnie anty-społeczna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 14:42 
Cytuj  
To co piszesz to kosmetyka wymuszona zmianami cywilizacyjnymi jak wydłużająca się długość życia, konkurencją krajów rozwijających się i beztroską polityką finansową przez co najmniej dwie dekady. Bez tego dziś sytuacja byłaby znacznie gorsza. Poważnych reform naruszających status quo nie było w Europie od czasów Tatcher. Bariery handlowe przynoszą więcej szkody niż pożytku, ale i tak są utrzymywane np. we wspólnej polityce rolnej. Socjalizm panował i panuje w Europie.

Fajnie jest zjeść ciastko i mieć ciastko, ale bez chwilowego obniżenia poczucia bezpieczeństwa, nawet niekoniecznie poziomu życia na zachodzie nie poprawi się jego poziomu. Od lat zachodni politycy nie mają pomysłu na wzrost, bo właśnie rozmontowanie systemu socjalnego im przez myśl nie przechodzi. Przykłady można mnożyć, do poziomu patologii gdzie nie opłaca się pracować bo niewiele mniejsze są zasiłki.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 14:50 
Cytuj  
Nie zgadzam się. Socjalizmu już nie ma, jest coś co ciężko jest nawet nazwać, ewolucja jest w kierunku modelu amerykańskiego - chyba najgorszego modelu spośród krajów rozwniętych . Wspólna polityka rolna to jedyny obszar gdzie bariery zostały i jest to akurat obszar gdzie są one najmniej potrzebne, bardzo kosztowne i przynoszące najmniej korzyści.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 15:00 
Cytuj  
Ewolucja może i jest, ale pod tym względem to Amerykanie schodzą z drzew, a my dopiero wyszliśmy z morza. Oddzieliłbym ich kwazidemokrację lobbingu od podejścia do pracy i roli państwa. Z drugiej strony oni akurat świetnie bronią swoich interesów na świecie.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 15:19 
Cytuj  
Amerykańskie podejscie do roli państwa jest czymś wyjątkowo z czym mi nie po drodze, a ewolucja w kierunku USA jest wyjątkowo złym kierunkiem. Chronią swoje interesy bardzo dobrze, tylko ile ma z tego przecietny Joe? Niewiele.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 16:35 
Cytuj  
http://www.tvn24.pl/zbigniew-r-odpowie- ... 414,s.html
http://tvn24bis.pl/informacje,187/znamy ... 16399.html

tvn to chuje


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 17:30 
Cytuj  
sula napisał(a):
Chronią swoje interesy bardzo dobrze, tylko ile ma z tego przecietny Joe? Niewiele.

Wole to co Joe niz to co Kowalski.

USA powinni byli sluchac austriakow ;)


_________________
.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 20:16 
Cytuj  
http://sport.tvn24.pl/tenis,115/troszke ... 16496.html

kurewstwa tvnu ciąg dalszy


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2014, 20:38 
Cytuj  
Niah weź już sobie daruj te komentarze.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2014, 07:16 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
@Marek, ty mówisz niczym profesor! No prawie, bo bełkoczesz i ponoć chodziło ci o to samo, ale jednak!


wiadomo torbus ze znow ty jestes najmadrzejszy, takich mareczkowatych psorow to ty wciagasz nosem. A przy okazji znow wyszedles na totalnego idiote. Ktory to juz raz, rotfl?
Dalej wmawiaj ludziom, ze zapierdalanie w polskim obozie pracy za ulamek tego co dostaja wykonujacy identyczna robote tylko poza ta neokolonia jest takie super. I ze EU to samo dobro bo ceny roamingu zgodnie z unijnymi dyrektywami spadly na pysk.
Mnie ciekawi dlaczego ktokolwiek tu z toba dyskutuje. Owszem braku elokwencji nie mozna ci zarzucic, ale to nie wystarczy by przykryc pospolita durnote.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2014, 07:59 
Cytuj  
dyskusja zawsze jest dobra. ja po prostu biore poprawke na to, jak wyglada zycie tor'a i tyle.
tak samo jak czasami biore poprawke na twoje pieprzenie ;p


stwierdzam, ze u nas jest chujowo na maxa.
wczoraj gadalem z kumplem, 2 miesiace temu wyjechal do uk, bo w polsce pracowal w archwiwum w jakims sadzie za 1800zl (skierowany z urzedu pracy).
co wiecej, mowil, ze dostaje 200zl wiecej niz osoby zatrudnione tam normalnie na etatach.

po 2 miesiacach w uk ma 2 roboty (w tygodniu zaklada alarmy - pracuje u zyda, w weekend zmywa w knajpie) - zarabia ~1600 funtow na reke.
w 3 miesiacu chce kupic samochod, bo musi troche dojezdzac.
jak tu sie kurwa nie zalamac?

za to narzeka bardzo na organizacje i biurokracje w uk. wyrobienie 'nip'u - 2 miesiace, konto w banku kolejne pare dni lazenia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2014, 09:04 
Cytuj  
Ale niby jak wygląda moje życie? Od twojego różni się tym, że nie mam dzieci. Pominę fakt, że ludziom, którzy wchodzili w dorosłość na początku lat 90 było łatwiej. Pieniądze można było z gówna wyciągnąć, a wyższe studia z automatu dawały dobrą pracę. Różnimy się zasadniczo tym, że ty narzekasz na rzeczywistość, a ja co najwyżej na swoje lenistwo czy zaniechanie wielu rzeczy. Mam kumpla, który na studiach z chemii zapowiadał się na gościa co zarówno może robić karierę naukową jak i pracować w dużym koncernie. Bardzo zdolny człowiek. Niestety mu coś odjebało i stwierdził, że w tym kraju nie ma przyszłości. Rzucił wszystko i po 2 latach marazmu wyjechał do UK. Dziś zamiast być świetnie opłacanym specjalistą robi podrzędne prace za granicą. Tymczasem gość, który był znacznie słabszy od niego dziś robi dla firm farmaceutycznych i zgarnia solidną pensję w Polsce. Morał jest prosty. Na pewno w Polsce mogło być lepiej po tych 25 latach, ale mogło być też jak na Ukrainie, Rumunii czy Bułgarii. Nie zmienisz polityki w kraju, gdzie większość ludzi oczekuje państwa opiekuńczego.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2014, 09:13 
Cytuj  
Na pewno można w Polsce tez zarobić i można się wkurwiac, ze nie jest jak za granicą. Ale tez pieniądze to nie wszystko. Jakbym do niczego nie doszedł za granicą tylko robil jakies podrzędne rzeczy to tez by mnie to ostatecznie wkurwilo.

Chce w pracy mimo wszystko widziac nieco głębszy cel, ze komus to sluzy, za dużo zycia się na to traci.

W latach 90 musiało być mega zajebiscie ;<
Teraz kazde pokolenie ma chyba coraz gorzej.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2014, 09:42 
Cytuj  
Polska jest ciągle na dorobku, więc wszystko się kręci wokół pieniędzy. Człowiek jednak szybko sobie zdaje sprawę, że więcej nie znaczy lepiej. Jak byłem młodym junakiem to studiowałem fizykę i chciałem iść na doktorat. Szybko jednak obraz polskiej nauki i wynagradzania mnie od tego odwiódł. Dziś może zarabiam lepiej niż moi profesorowie z FUW, ale chyba wolałbym jednak ich zajęcie, ale na to już za późno. Ot takie życie.;)


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2014, 09:44 
Cytuj  
a ile tor zarabiasz?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2014, 09:49 
Cytuj  
mniej od marka!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2014, 09:50 
Cytuj  
I tego się trzymajmy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 506, 507, 508, 509, 510, 511, 512 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.