mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2339 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 117  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 09:22 
Cytuj  
Co tam kurwa bredzisz?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 09:23 
Cytuj  
Przeczytaj to zrozumiesz, chociaz moze nie, bo Ty tez jarasz sie Kukizem i JOW JOW JOW JOW... pomidor... JOW JOW.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 09:25 
Cytuj  
@Niah ja wiem czego sie spodziewac po komorowskim. i ani on ani po nie dostana mojego glosu.

Ale nie wiem czego sie spodziewac po pis. bo nie powiesz mi ze jarek z antkiem są normalni. (patrz invitro czy smolensk)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

****

Posty: 1671
Dołączył(a): 10.07.2010
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 09:28 
Cytuj  
Fanatyzm Ci nie służy Nefastus. :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 09:28 
Cytuj  
A kurwa niesiołowski czy komorowski są normalni?
WSI, wioskowa głupota, obciach w chuj do potęgi.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 09:32 
Cytuj  
http://wpolityce.pl/polityka/244023-fur ... rnowskiego

Ehehehe
Niesioł w akcji. Znowu :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 09:32 
Cytuj  
Dobra, co takiego strasznego sie wydarzylo, jak rzadzil PIS? Bo ja nie pamietam nic, a mieli wtedy prezydenta i wiekszosc w sejmie.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 09:36 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ja nie jestem libertarianinem, to po pierwsze. Tanie państwo, niskie podatki to nie jest jakieś sf i ludzi nie trzeba do tego przekonywać. Problemem są oczekiwania socjalne, tego nie da się uniknąć jak sam piszesz. Odrobina socjalizmu być musi i moim zdaniem państwo powinno pomagać w skrajnych sytuacjach. Wierzę, że zdrowa gospodarka, proste, jasne przepisy i prawo stojące po stronie obywatela wyrugują większość problemów społecznych, które biorą się głównie z biedy i bezsilności. Tę ideę można Polakom "sprzedać" bo już dzisiaj liczą głównie na siebie. Korwin tego nie potrafi, a znaczna część jego poglądów to gimnazjalna chucpa.
To sorry, źle cię oceniłem.

Aczkolwiek to co np. Wipler głosi też się nie sprzeda. On to wykłada w lepszy sposób, bez JKM pajacowania, ale gospodarcze pomysły są te same, a aż tak daleko posunięty liberalny radykalizm nie przejdzie po prostu. Na przykład brak systemu obowiązkowych ubezpieczeń zdrowotnych czy brak systemu emertytalnego to nie przejdzie. Oczywiście można by je zreformować, wycinając pewną patologię (np. emerytury sędziów czy prokuratorów, czy to samo w wojsku), ale s-f typu likwidujemy ZUS i NFZ i opłacaj sobie obywatelu wszystko sam nie przejdzie po prostu.

Państwo może być tańsze, a podatki niższe, aczkolwiek z pewnością nie aż tak tanie i nie tak wolnościowe jak by wielu wolnościowców chciało.


Ostatnio edytowano 11 maja 2015, 09:42 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 09:40 
Cytuj  
@sula
Czyli nic nie zrozumiałeś z tego co mówi Wipler, a mówi bardzo mądrze.
Brak obowiązkowych ubezpieczeń zdrowotnych powoduje, że masz kasę na prywatne.
Odnośnie emerytury to jest za emeryturą obywatelską.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 09:45 
Cytuj  
Zrozumiałem. Zresztą dokładnie te same postulaty głosiło środowisko libertariańskie 15 lat temu też. To nic nowego. Mówię, że to nie przejdzie.

PS.
Niah napisał(a):
Brak obowiązkowych ubezpieczeń zdrowotnych powoduje, że masz kasę na prywatne.

Szanujmy się. Bo rozmowa na poziomie gimnazjalnego zachłyśnięcia się szkołą austryjacką, mnie nie interesuje.


Ostatnio edytowano 11 maja 2015, 09:47 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 09:46 
Cytuj  
tor nie dostal kawy bo w ogole na wybory nie poszedl.
jestem za tym zeby go zbanowac!


nefastus: nie rzucaj sie, korwin wczoraj sie pogrzebal w tvn24 i nic tego nie zmieni.
wipler daje rade ale jest za bardzo schowany no i brak mu takiego poparcia jak ma kukiz.


Ostatnio edytowano 11 maja 2015, 09:47 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 09:46 
Cytuj  
sula napisał(a):
Aczkolwiek to co np. Wipler głosi też się nie sprzeda. On to wykłada w lepszy sposób, bez JKM pajacowania, ale gospodarcze pomysły są te same, a aż tak daleko posunięty liberalny radykalizm nie przejdzie po prostu. Na przykład brak systemu obowiązkowych ubezpieczeń zdrowotnych czy brak systemu emertytalnego to nie przejdzie. Można by ewentualnie zreformować system emerytalny np. ustalając górną granicę państwowej emerytury (i co za tym idzie maksymalny poziom składki) + kończąc tłumami służb państwowych biorących wysokie emerytury na które nie płacili składek.

Państwo może być tańsze, a podatki niższe, aczkolwiek z pewnością nie aż tak tanie i nie tak wolnościowe jak by wielu wolnościowców chciało.


Oczywiście, że nie przejdzie żaden radykalizm, bo większość ludzi nie jest radykałami. Dopiero sytuacje skraje ich do tego pchają. Nawet liberałowie prawie nigdzie na świecie nie rządzą, bo polityka to emocje, a nie rozsądek i chłodna kalkulacja. W Polsce praktycznie w każdej dziedzinie jest coś do poprawy, czasem wręcz zmiany systemowe są potrzebne. Chodzi o kierunek zmian, ogólną koncepcję. Kukiz proponuje niewłaściwe lekarstwo na naszą chorobę, ale jest wiarygodny, autentyczny. Dlatego ludzie na niego głosują. Wprowadzimy JOW-y, a potem wszytko się ułoży. To nie zadziała. Potrzebne są konkretne reformy, ustawy etc. Dlatego widzę szansę w "Wiplerowcach". Tylko muszą siuę nauczyć robić marketing polityczny i pozbyć Korwina.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 09:52 
Cytuj  
Niah napisał(a):
@sula Brak obowiązkowych ubezpieczeń zdrowotnych powoduje, że masz kasę na prywatne.


Ty tak serio? Poczytaj jak to wygląda w USA.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 09:53 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Oczywiście, że nie przejdzie żaden radykalizm, bo większość ludzi nie jest radykałami. Dopiero sytuacje skraje ich do tego pchają. Nawet liberałowie prawie nigdzie na świecie nie rządzą, bo polityka to emocje, a nie rozsądek i chłodna kalkulacja. W Polsce praktycznie w każdej dziedzinie jest coś do poprawy, czasem wręcz zmiany systemowe są potrzebne. Chodzi o kierunek zmian, ogólną koncepcję. Kukiz proponuje niewłaściwe lekarstwo na naszą chorobę, ale jest wiarygodny, autentyczny. Dlatego ludzie na niego głosują. Wprowadzimy JOW-y, a potem wszytko się ułoży. To nie zadziała. Potrzebne są konkretne reformy, ustawy etc. Dlatego widzę szansę w "Wiplerowcach".

Zgadzam się ze wszystkim, także z oceną Kukiza. Zresztą nt. samych JOW-ów mam jak najbardziej krytyczne zdanie. Nie zgadzam się tylko w kwestii oceny "Wiplerowców". Nie widze w nich żadnej szansy. Zbyt wąskie, zbyt radykalne środowsko, które w dodatku nie wydaje się skłonne do realnych kompromisów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 09:54 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Niah napisał(a):
@sula Brak obowiązkowych ubezpieczeń zdrowotnych powoduje, że masz kasę na prywatne.


Ty tak serio? Poczytaj jak to wygląda w USA.


No to jest psia logika. Głupota pierwszej wody.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 09:56 
Cytuj  
Więc teraz masz darmową służbę zdrowia? :lol: :wtf:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:00 
Cytuj  
Nie, a co do ma do tego, że w prywatnej wszystkich będzie stać? Chyba jechać na Białoruś tam się leczyć.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:01 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Więc teraz masz darmową służbę zdrowia? :lol: :wtf:

A prosiłem, żeby wyjść poza argumentacje ze szkolengo korytarza po lekcji WOS-u.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:03 
Cytuj  
sula napisał(a):
Niah napisał(a):
Więc teraz masz darmową służbę zdrowia? :lol: :wtf:

A prosiłem, żeby wyjść poza argumentacje ze szkolengo korytarza po lekcji WOS-u.


No to wyjdź, ja za ciebie tego nie zrobię. :roll:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2015, 10:03 
Cytuj  
Niah teraz jak trzeba będzie mi zrobic operacje biodra czy jak zachoruje na raka to zrobią to bez względu czy miesiecznie za sluzbe zdrowia place 100 zł czy 2100 czy 21000. A USA zrobia to tylko wtedy jak obejmuje to ubezpieczenie. Poczytaj sobie ile kosztuje ubezpieczenie obejmujace takie przypadki. Dla kogos kto ma 20 lat, 40 lat i 60 lat.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2339 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 117  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.