mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2013, 16:48 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
a tobie co? Benedytkowi apartament dekorujesz?

good one :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 mar 2013, 16:51 
Cytuj  
ja tylko wyrażam swój żal na tym forum, że nie oglądałem. I bardzo sobie cenię ten wątek, gdzie 90% komentarzy to:
mam to w dupie, jestem antychrystem, ale oglądam i obgryzam z przejęcia paznokcie - w przerwach na reklamę postnę na forum o grach mmorpg, jaki to papież, całe chrześcijaństwo i wszyscy co wierzą głupi, brzydcy i chujowi na max-a

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 15 mar 2013, 17:09 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
dziwnie to wszystko wyglądało, jacyś staruszkowie w sukienkach i tłum na dole. W sumie jak takie dziadki mają być zdolne do jakiś sensownych zmian, jak sami są z innej epoki i nie rozumieją obecnego świata? To w sumie tacy politycy wypisz wymaluj z Wiejskiej. W ogóle wtf? Wszyscy zachowują się jakby widzieli co najmniej Jezusa.


jak czytam takie farmazony jak twoje to się zastanawiam ile wy macie lat


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 15 mar 2013, 17:42 
Cytuj  
no marus, poprzeklinales, a teraz do spowiedzi marsz


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2013, 17:44 
Cytuj  
juz powoli hype na papieza zanika, teraz jest nowy temat, jak co roku: "jak to ciezko wypelnic pita"...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2013, 17:51 
Cytuj  
Starej madzi już długo nie było. Musi się pojawić, bo w Gdańsku skurwiele zajebali niemowlaka od innego gangsta, a tych to wiadomo, że policja nie znajdzie nigdy. Ewentualnie grodzki jeszcze musi trochę popłakać jak to mu ciężko w życiu.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 15 mar 2013, 18:39 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
teraz jest nowy temat, jak co roku: "jak to ciezko wypelnic pita"...


Huh ? Przepisać dane z PIT 11 do aplikacji, wysłać przez internet, wydrukować potwierdzenie. Całość zajmuje z 5 min.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2013, 18:57 
Cytuj  
wiem, ale dzis w radiu juz zaczeli pierdolic "jak to trudno", ludzie to debile...

ostatnio ktos sie dziwil, mloda osoba, ze umiem zmienic rozdzialke i podlaczyc monitor :S


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 15 mar 2013, 19:40 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
ostatnio ktos sie dziwil, mloda osoba, ze umiem zmienic rozdzialke i podlaczyc monitor :S

NEEEEEEEEERDDDDDDD


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 15 mar 2013, 20:10 
Cytuj  
ee gadacie jak miałem pierwszy raz wypełniać w życiu pit to się przeraziłem jak to zobaczyłem i jak jeszcze usłyszałem, że jak się człowiek rypnie to są konsekwencje, no ja jebie.
Ten formularz ni ch, nie jest user friendly. Nie wiem jak ta aplikacja w necie, bo na szybko musiałem na papierze wypełnić.

Kase z pensji ściągają na bieżąco i jeszcze kurwa trzeba im napisać ile ściągnęli, potem to sprawdzają, upewnią się czy obywatel czasem się gdzieś nie jebnął w formularzu i mogą ukarać człowieka.GG

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2013, 22:49 
Cytuj  
No i prosto jest dopóki ma się jedno źródło dochodu ;)
Ale księgowi robią takie rzeczy za 20zł to po co się jebać?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2013, 22:55 
Cytuj  
White Trox- przez neta to easy mode, nie da sie tego spierdolic ;p albo jakis program... pierwszy raz to wiesz, ale chodzi raczej o tych co juz robia to ktorys rok z rzędu.

tczewiak- jebac sie? nie bedzie mi sie nawet chcialo tego zanosic do ksiegowego, chyba, ze dam sobie zrobic w firmie, ale tam mi nie odlicza np. netu. no i jak mam jeszcze jakas umowe to dupa.

przez neta najwygodniej.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2013, 23:24 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
tczewiak- jebac sie?

Jak masz kilka źródeł dochodów - na dzieła zwykłe, artystyczne, zlecenia i etaty to lepiej dać te 20zł niż obawiać się błędu ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2013, 23:40 
Cytuj  
mialem kiedys 3 umowy i ten progam e-pity czy cos to za raczke prowadzi. Ale jak kilka zrodel to jeszcze zrozumiem. Chodzi o to jak ludzie maja tylko umowe o prace i maja z tym jeszcze problem.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2013, 00:03 
Cytuj  
A to wiem - wypełniałem dziewczynie i to jest śmiech na sali.
Problem był dopiero jak trzeba było wypełniać przy różnych ulgach z umowy o dzieło. Nie tyle problem, co lepiej wydać 20zł niż sprawdzać czy się w rubryczkach coś nie popierdzieliło.
Chociaż w tym roku dochodzi kwestia cashbacków w bankach ;) imo idiotyczna interpretacja rostowskiego, bo te 5% można traktować jako rabat, a nie przychód...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 16 mar 2013, 01:40 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Chociaż w tym roku dochodzi kwestia cashbacków w bankach ;) imo idiotyczna interpretacja rostowskiego, bo te 5% można traktować jako rabat, a nie przychód...


Rabat miałbyś gdybyś o te 5 % mniej zapłacił sprzedającemu towar. W tym przypadku on dostaje 100 % kwoty a to bank daje tobie 5 %.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2013, 02:40 
Cytuj  
Odpowiem Ci jak logika nakazuje.
Towar kosztuje 100zł.
a) Sprzedawca daje rabat 5%, a więc płacę 95zł. W tym jest 18,05zł podatku CIT.


b) Sprzedawca sprzedaje w cenie 100zł. W tym jest 19zł podatku CIT.
Ja dostaję z powrotem 5zł, które wydam w innym sklepie i z tego jest 0,95zł podatku CIT.
Bank stracił 5zł, a więc zapłacił o 0,95zł podatku CIT mniej.

W przypadku a - państwo traci, w przypadku b - bilans jest zerowy.

c) Sprzedawca sprzedaje w cenie 100zł. W tym jest 19zł podatku CIT. (tak naprawdę to 99,15 i 18,84 wynikające z funkcji granicy po stracie)
Ja dostaję z powrotem 5zł, które wydam w innym sklepie i z tego jest 0,95zł podatku CIT.
Jebane państwo każe mi od 5zł zapłacić podatek PIT w wysokości 0,85zł.
Bank stracił 5zł, a więc zapłacił o 5zł podatku CIT mniej.

W tym przypadku państwo jebie obywateli na 0,85zł.
Więc obywatele mają o 0,85zł mniej na wydatki.
Tyle, że sprawa rozbija się jeszcze o podatek VAT 23%.

W przypadku a państwo dostanie dodatkowe 21,85zł

W przypadku b państwo dostanie dodatkowe 23zł!

W przypadku c państwo dostanie dodatkowe 22,80zł

Czyli w przypadku c państwo zarabia 22,80zł + 0,85zł + 18,84zł = 42,49zł

Natomiast w przypadku b 23zł + 19zł = 42zł.

W obu przypadkach dochodzi jeszcze VAT w wysokości 1,15zł, ale jako, że jest on równy to dla uproszczenia go nie wymieniam.

Jaki jest efekt? Na każde wydane 100zł przez klientów banków z cashback 5% państwo dostaje dodatkowe 49 groszy. Powiedzmy, że średnia takich wydatków z cashbackiem to jest 6000zł rocznie. Czyli obywatel korzystający z tego typu konta zapłaci 29zł. Jeśli 2,5% ogółu obywateli Polski korzysta z kont z cashbackiem to kurwa państwo zarobi oszałamiające 29 milionów złotych rocznie. Obywatel zapłaci 29zł państwu, do tego nawkurwia się ostro i powiedzmy, że 10% pierdolnie się w jebanym picie, aby urzędowe kurwy mogły mu przypierdolić mandat na 150zł. A jak ślicznie bzdurokracja się rozrasta. Także wielki czarny chuj w dupę rostowskiemu i temu rudemu cwelowi.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 mar 2013, 08:14 
Cytuj  
tak jak pisałem zarobi kilkadziesiąt milionów rocznie, a straci kilka miliardów na roczne pensje dla świeżo zatrudnionych urzędasów. Polska logika.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 16 mar 2013, 09:27 
Cytuj  
opodatkowywanie cash backów i podobnych rzeczy jest tak kurwa głupie ze az mnie zeby bolą jak o tym czytam

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 16 mar 2013, 11:04 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Odpowiem Ci jak logika nakazuje.
Towar kosztuje 100zł.
a) Sprzedawca daje rabat 5%, a więc płacę 95zł. W tym jest 18,05zł podatku CIT.



W punkcie c) założyłeś, że 5 zł które dostaję od banku od razu wydaję na coś innego. Tu musi być tak samo. Zakładamy, że mamy 100 zł na starcie, wydajemy 95 zł bo dostaliśmy rabat czyli zostaje nam 5 zł które wydajemy. Czyli a=b.

tczewiak napisał(a):
c) Sprzedawca sprzedaje w cenie 100zł. W tym jest 19zł podatku CIT. (tak naprawdę to 99,15 i 18,84 wynikające z funkcji granicy po stracie)
Ja dostaję z powrotem 5zł, które wydam w innym sklepie i z tego jest 0,95zł podatku CIT.
Jebane państwo każe mi od 5zł zapłacić podatek PIT w wysokości 0,85zł.
Bank stracił 5zł, a więc zapłacił o 5zł podatku CIT mniej.


Zakładam, że w tym ostatnim zdaniu jest literówka i CIT pownienien wynieść 0,95 zł.

tczewiak napisał(a):
W tym przypadku państwo jebie obywateli na 0,85zł.
Więc obywatele mają o 0,85zł mniej na wydatki.
Tyle, że sprawa rozbija się jeszcze o podatek VAT 23%.

W przypadku a państwo dostanie dodatkowe 21,85zł

W przypadku b państwo dostanie dodatkowe 23zł!

W przypadku c państwo dostanie dodatkowe 22,80zł


Tak naprawdę jeśli płacę 100 zł brutto w sklepie to VAT wynosi 18,70 zł. Ale aby już nie mieszać możemy założyć, że VAT wynosi 29,87 % aby te liczby się zgadzały.

tczewiak napisał(a):
Czyli w przypadku c państwo zarabia 22,80zł + 0,85zł + 18,84zł = 42,49zł

Natomiast w przypadku b 23zł + 19zł = 42zł.

W obu przypadkach dochodzi jeszcze VAT w wysokości 1,15zł, ale jako, że jest on równy to dla uproszczenia go nie wymieniam.


Twoje wyliczenia zawieraja wg mnie zbyt wiele uproszczeń i raczej nie ma sensu się tu kłócić. Przykładowo mamy tu do czynienia z przesunięciami płatności. Te 5 zł dostaję teraz w tym roku i je wydaję na co innego, a podatek od nich zapłacę w przyszłym. Dodatkowo zakładamy, że bank tak po prostu traci te 5zł i zapłaci mniejszy CIT. A w rzeczywistości nie robi tego przecież po to aby sobie nabić koszty tylko aby zwiększyć przychody, przyciągając klientów.


tczewiak napisał(a):
Jaki jest efekt? Na każde wydane 100zł przez klientów banków z cashback 5% państwo dostaje dodatkowe 49 groszy. Powiedzmy, że średnia takich wydatków z cashbackiem to jest 6000zł rocznie. Czyli obywatel korzystający z tego typu konta zapłaci 29zł. Jeśli 2,5% ogółu obywateli Polski korzysta z kont z cashbackiem to kurwa państwo zarobi oszałamiające 29 milionów złotych rocznie. Obywatel zapłaci 29zł państwu, do tego nawkurwia się ostro i powiedzmy, że 10% pierdolnie się w jebanym picie, aby urzędowe kurwy mogły mu przypierdolić mandat na 150zł. A jak ślicznie bzdurokracja się rozrasta. Także wielki czarny chuj w dupę rostowskiemu i temu rudemu cwelowi.


Ja też uważam, że podatek od cashbacków to głupi pomysł i mogliby sobie dać siana, ale polemizuję dla zasady. Jeśli Państwo ma zasadę opodatkowania każdego przychodu to w teorii tu też musieli dojebać podatek bo wg mnie te 5 zł to jest to dla mnie przychód. Ale tak jak już pisałem Państwo powinno w tym wypadku sobie darować bo podatki powinny być jak najprostsze i gra nie jest warta świeczki.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.