mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 623, 624, 625, 626, 627, 628, 629 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 13:55 
Cytuj  
No Rostowski był przezajebisty, tez zawsze Jacka będę bronil.
Tam gdzie Jacek to ja za nim w ogien.


_________________
.


Ostatnio edytowano 23 cze 2014, 13:57 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 13:57 
Cytuj  
Nu ba Rostek byl fest :lol:

Montezuma, a masz wyjasnienie tej paly na przedsiebiorcow?
I tego: "Jak mowi ze go okradamy, to moze trza mu pokazac jak go mozna okrasc bardziej?"
No i tego dealu 43 procent ma PIS, trza cos zrobic z tym fantem...Belka sypniesz?? Sypne

Czy jeszcze nie ustalone w sztabie? :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 23 cze 2014, 13:59 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 13:59 
Cytuj  
I jeszcze jedno, dla tych co myślą ze zaraz NPB zacznie kupować obligacje wypuszczane przez rząd Tuska

Obrazek


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 14:02 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
Cytuj:
2. Belka mówi, że on ma "swoje interesiki" do wpisania w ustawę. I tu media kończą cytat. A tymczasem na taśmie w kolejnym zdaniu Belka wyjaśnia, co to za interesiki. Mówi, że chodzi mu o wprowadzenie Rady Ryzyka Systemowego (odpowiednik w UE The European Systemic Risk Board (ESRB), o powołanie całkowicie nowej instytucji.

Coś, co Zachód wprowadził w latach 2009-10, po upadku Lehmana, całkowicie coś nowego, tzw. macroprudential policy (czasami się pojawia tłumaczenie jako polityka makroostrożnościowa). Całkowicie nowy dział w polityce gospodarczej. W tym roku próbowałem prowadzić pierwsze zajęcia na ten temat. Na świecie są chyba tylko dwa podręczniki poświęcone temu zagadnieniu. Rok temu po polsku nie było ani jednej publikacji o tej tematyce, a Belka chce to już w prowadzić. I chwała mu za to.

Chodzi tu o ryzyka systemowe, czyli - gdy kryzys jest tak duży, że może się zawalić cały system monetarny-finansowy, jak to było blisko po upadku Lehmana. Chodzi o współpracę w sytuacji ekstremalnej NBP, KNF czy MF. Obecnie działają osobno.

Belka mówi, że niestety, Rostowski z powodów ambicjonalnych (w tej nowej Radzie byłby zastępcą Belki) nie chciał się zgodzić. Stąd słowa o odsunięciu Rostowskiego z rządu. Ale tylko z tego powodu. Później Belka dodaje: "Ja w dalszym ciągu twierdzę, że Rostowski jest bardzo dobrym ministrem finansów i będę go zawsze bronił przed takimi skurwysynami jak choćby przed Sławkiem". Czy pod sam koniec nagrania: "Podziwiam Jacka, bo jako pierwszy ma wreszcie odwagę wziąć się za to OFE". (40. minuta oraz 2 godz. 11 min)


Cytuj:
1. Słynny już cytat: "Państwo polskie istnieje teoretycznie. Praktycznie nie istnieje". A co było dalej? Dalej Sienkiewicz mówi: - Państwo polskie istnieje teoretycznie. Praktycznie nie istnieje, dlatego że działa poszczególnymi swoimi fragmentami, nie rozumiejąc, że państwo jest całością. Tam, gdzie państwo działa jako całość, ma zdumiewającą skuteczność. Tylko jakoś nikt nie chce korzystać z tej...

- Nie ma kultury współpracy instytucji - wtrąca Belka.

Sienkiewicz: - Dokładnie. Jak się ją wymusza różnymi gestami, takimi, śmakimi, to się okazuje, że można dostać jakieś przyzwoite narzędzia.

Belka: - Masz w nas absolutnego sojusznika. To jest rzecz, która nas, można powiedzieć, prześladuje wręcz. Brak współpracy instytucji państwowych. (1 h 10 min 28 s)


Cytuj:
2. Media mówią, że Sienkiewicz w skandaliczny sposób manipuluje i wpływa na prokuraturę. Jasne. Właśnie o tym mówi. Ale posłuchajmy całości.

Sienkiewicz: "W wywiadzie telewizyjnym nawrzeszczałem na prokuraturę, że są kompletne cipy. Robię raport dla prokuratury, by wypakować im wszystko w twarz. Po czym tydzień później zadzwonił pan prokurator generalny. Przyszedł. Zadzwoniłem po wszystkie możliwe media. Wchodził w świetle kamer, fleszy. Obiecał oddelegowanie w każdej okręgówce prokuratorów, że będą się szkolić razem z policjantami. Serdecznie podziękowałem za współpracę. I mam w tej chwili w każdej okręgówce prokuratora, który w zakresie kibolstwa, rasizmu jest zapięty z moimi policjantami i na wrzesień planujemy wspólne warsztaty, szkolenia. Właściwie tak, jak to powinno być od początku. Przy całym rozkichaniu państwa polskiego takie rzeczy da się robić. To jest absolutnie możliwe, tylko trzeba chcieć. (1 h 11 min 19 s)


http://wyborcza.pl/1,95892,16196860,Eko ... wicz_.html


No ale co z tego skoro taki Rzeźnik, Mendol, Mrynar i Niah oraz dobre 30-40% społeczeństwa wierzy mediom w ciemno i łyka wszystko na gorąco zanim na chwilę się zastanowić? To jak rzucanie grochem o ścianę. Są jak takie matołki rządni sensacji żeby się trochę podniecić.
Oczywiste jest, że lead oraz cytaty są po to żeby zrobić oglądalność/czytelność bo inaczej artykuły byłby nijakie (pomimo, że zgodne z prawdą) - trust me, moja żona do dziennikarzyna :)
Chyba zacznę stąd wyciągać swoje cytaty wcześniej niż myślałem, jeszcze niech tylko dupną całą tą organizację, która jest za to odpowiedzialna wraz z powiązanymi politykami/biznesmenami.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 14:06 
Cytuj  
Ja lykam? Zobacz montezume...
Kolo tu pisal, ze PKO nie skupi i nie odsprzeda obligacji, bo sie pozostali akcjonariusze zbuntuja...to jest ten poziom wiedzy o rynku i ekonomii, a Ty mu przyklaskujesz :lol:

I co bedzie jak dupna? Cos sie stanie konkretnego poza tym, ze posluzy PO do przykrycia tresc nagran kompromitujaca dla Sienkiewicza, Belki i calej reszty?

Wyjdzie Donald i powie: mamy ich, a teraz sie podam do dymisji a Belke pod trybunal Stanu niech ten osadzi?

Wazne zeby wiedziec, tak, ale jednoczesnie powinno isc wyciaganie konsekwencji.

Piernicze...lemingowo do kwadratu prezentujesz Ojciec


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 23 cze 2014, 14:09 przez Rzeznik, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 14:07 
Cytuj  
Na razie jedynym lemingami w tym topiku to jesteście ty i pies. Mendol jest po prostu wkurwiony na wszystko, to jego naturalny stan umysłu.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 14:08 
Cytuj  
:o :lol:

ok
:lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 14:10 
Cytuj  
No nie bardzo bo mnie PO nie interesuje, jak już pisałem sam jestem przez nich pokrzywdzony i mam ochotę stąd wyjechać.
Chodzi mi głównie o podejście ludzi, którzy na podstawie kuluarowych nagrań są w stanie wyciągać wnioski o przyszłości Państwa zamiast skupić się na problemie i precedensie jaki teraz mamy czyli byle dziennikarzyna może wywrócić cały system do góry nogami (jakikolwiek by on nie był).
Powodzenia następnym ekipom rządzącym, może niech mówią szyfrem.
Nie wiem kim jesteście i co robicie ale co innego jak się rozmawia na spotkaniu biznesowym a co innego na papierosie.
Sorry taką mamy teraz politykę, Ci wszyscy ludzie się znają od 20-25 lat i tylko zmieniają strony.
Kto wie czy to nie jest ktoś wkurwiony z PiS czy innej plebejskiej partii, który do takich rozmów nie został zaproszony.
Ja się boję jakichś oszołomów w sejmie a jeśli PO sobie nie poradzi z tym kiblem to do tego może dojść.
Dodatkowo nie dość, że rządzić będzie upośledzony Kaczyński wraz z psychicznym Macierewiczem to jakakolwiek szansa na poznanie genezy podsłuchiwania prawdopodobnie zostanie zakopana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 14:11 
Cytuj  
Głupka w internecie poznasz po ilości emotek. Stare chińskie przysłowie.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 14:13 
Cytuj  
no ale wyborcza to tez zajebiste zrodlo informacji.
a jak zobaczyłem biednego nowaka w newsweeku to się wyjebalem na plery.
Wrzuciliby w calosci te nagrania na torrenta a nie takie gowno.

Mnie zastanawia czy to wszystko to:
1. zaplanowane działanie
2. czy może rzeczywiście cos przypadkowo wyszlo na jaw?

Jednak bardzo chciałbym wiedzieć kto za tym stoi.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 14:15 
Cytuj  
Cytuj:
1. zaplanowane działanie

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 14:17 
Cytuj  
Dopuszczam możliwość, ze ta banda idiotow mogla się dac podluchac jakiemuś kelnerowi.

Ale możliwe, ze dalej ktoś te nagrania kupil i zaplanowal reszte.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 14:19 
Cytuj  
Ktoś przypadkowo nagrywał polityków? High, bez żartów. Lis pewnie koledze chce pomóc, co się dziwisz. A wyborcza jaka jest wiadomo, ale jakąś robotę przy analizie wykonują, poczytać można, zawsze masz opcję skonfrontowania z opublikowanym materiałem i własnej oceny.


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 14:21 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
no ale wyborcza to tez zajebiste zrodlo informacji.
a jak zobaczyłem biednego nowaka w newsweeku to się wyjebalem na plery.
Wrzuciliby w calosci te nagrania na torrenta a nie takie gowno.


Cytuj:
* Tekst znaleziony i przedrukowany z wpisu na fanpage'u mgr. Rafała Mundrego, doktoranta Zakładu Polityki Gospodarczej w Instytucie Nauk Ekonomicznych WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego, która to strona powstała, by usprawnić kontakt ze studentami w ramach prowadzonego dla nich przedmiotu polityka gospodarcza. Ma także na celu objaśniać bieżące wydarzenia w sferze gospodarki w Polsce i na świecie. www.facebook.com/polityka.gospodarcza.uwr


całe nagranie: https://www.youtube.com/watch?v=aAfmXciiQTw


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 14:24 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ktoś przypadkowo nagrywał polityków? High, bez żartów. Lis pewnie koledze chce pomóc, co się dziwisz. A wyborcza jaka jest wiadomo, ale jakąś robotę przy analizie wykonują, poczytać można, zawsze masz opcję skonfrontowania z opublikowanym materiałem i własnej oceny.


Ciiii, tutaj wyznawcy Ziemkiewicza i innej elyty, oni czytają i wchłaniają.
Na własne rozumowanie, czytanie między wierszami czy wyciąganie wniosków ich nie stać.
I kto tu jest lemingiem :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 14:25 
Cytuj  
Oyciec sam tez wchłaniasz. Pewnie wyborcza poczytasz a Ziemkiewiczem pogardzisz a do pelnosci obrazu potrzeba pewnie kilkunastu zrodel. Zbieranie do kupy wymaga czasu. Tak, wolalbym cale nagrania zamiast szczątkowo ucinane przez media.


Tor:
Może kelner _celowo_ nagrywal politykow bo się wkurwial jak marnują jego pieniądze? ;)

Nagranie to jedno. A co dalej to inna kwestia.
Czy ktoś majstrowal przy nich. Czy zadbal jakie i kiedy maja być dostarczone, opublikowane.
Jakas konkretna zorganizowana akcja ;)


_________________
.


Ostatnio edytowano 23 cze 2014, 14:30 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 14:26 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
No nie bardzo bo mnie PO nie interesuje, jak już pisałem sam jestem przez nich pokrzywdzony i mam ochotę stąd wyjechać.
Chodzi mi głównie o podejście ludzi, którzy na podstawie kuluarowych nagrań są w stanie wyciągać wnioski o przyszłości Państwa zamiast skupić się na problemie i precedensie jaki teraz mamy czyli byle dziennikarzyna może wywrócić cały system do góry nogami (jakikolwiek by on nie był).
Powodzenia następnym ekipom rządzącym, może niech mówią szyfrem.
Nie wiem kim jesteście i co robicie ale co innego jak się rozmawia na spotkaniu biznesowym a co innego na papierosie.
Sorry taką mamy teraz politykę, Ci wszyscy ludzie się znają od 20-25 lat i tylko zmieniają strony.
Kto wie czy to nie jest ktoś wkurwiony z PiS czy innej plebejskiej partii, który do takich rozmów nie został zaproszony.
Ja się boję jakichś oszołomów w sejmie a jeśli PO sobie nie poradzi z tym kiblem to do tego może dojść.
Dodatkowo nie dość, że rządzić będzie upośledzony Kaczyński wraz z psychicznym Macierewiczem to jakakolwiek szansa na poznanie genezy podsłuchiwania prawdopodobnie zostanie zakopana.


Dwie sprawy w takim razie, bo wreszcie jakis konkretny post:

To jest problem, ze dziennikarzyna moze polozyc panstwo, ale problem lezy w ludziach u wladzy, a nie tym ze ktos podsluchal. Zawsze ktos podslucha, technika idzie do przodu i nie ma sie co ludzic...a to jakis wywiad kogos zlapie, a to jakies inne celowe/przypadkowe dzialanie.
Praprzyczyna i problemem jest tu to, ze debile laza i gadaja po restauracjach o rzeczach, o ktorych po pierwsze nie powinni mowic w restauracjach, ale po drugie jak widac w niektorych przypadkach, o rzeczach godzacych w podstawy demokracji(jak w przypadku dealu Belka Sienkiewicz: w skrocie - kasa zeby nie wygral PIS), czy tez zwyklych przestepstwach jak u Nowaka.

Co do wyjasniania, do wyborow jeszcze sporo czasu, sluzby przeciez beda caly czas pracowac, wiec nic nie przeszkadza wyciagac konsekwencji i jednoczesnie szukac winnych podluchow.

Odnosnie oszolomow, to jaki masz wybor? Jezeli myslisz wyjechac, to czemu sie boisz zmiany? Kazdy majacy choc troche wiedzy ekonomicznej, umie dodac 2+2 po tych 7 latach ostatnich...Polska ma przejebane, jezeli te ostatnie dwie kadencje wydluza sie na kolejna.
W dlugim terminie juz nic sie nie da spieprzyc raczej, bo i tak mamy wpierdol. A w krotkim...PIS byl juz u wladzy i nie zjebal gospodarki, a nawet pomogl w przejsciu pozniej przez kryzys, co docenil sam Jan Wincent Rostowski.

A ze PIS sie zajmie aferami czy rozliczeniami komuchow czy sciganiem Smolenska? Niech sie zajmuje, komu to kurwa w codziennym zyciu przeszkadza??
Byle by gospodarke zostawili ludziom, ktorzy sie na niej znaja. Bo bez wolnosci ekonomicznej/finansowej mozesz sobie pomarzyc o innych wolnosciach niestety.

Ja Jarka i pomagierow co najwyzej toleruje, ale dziwi mnie straszenie PISem. I smieszy.

@Tor slabe...rzeklbym CH D i KK, ale nie wiem czy nie jest to zastrzezone przez ministra...jeszcze mnie scigna i wsadza :roll:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 23 cze 2014, 14:36 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 14:35 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
ale po drugie jak widac w niektorych przypadkach, o rzeczach godzacych w podstawy demokracji(jak w przypadku dealu Belka Sienkiewicz: w skrocie - kasa zeby nie wygral PIS), czy tez zwyklych przestepstwach jak u Nowaka.


nigdy nie było mowy o kasie żeby nie wygrało pis, kolejne zdanie wyciągniente z kontekstu

Cytuj:
1. Nic tam nie ma o kasie pod stołem dla rządu z banku centralnego.O przekazanych rzekomo 10 mld zł. To kompletna fantazja i insynuacje, Sienkiewicz tylko rzuca, że może im się budżet nie spiąć. Na 25 mld zł deficytu dadzą radę, ale jakby było 35 mld zł, toby była tragedia. W 2013 r. deficyt wyniósł 42,2 mld zł. Budżet się spiął. Nie znaczy to, że to dobra wiadomość, ale tragedii nie było.

NBP nie dodrukował ani grosza dla rządu. Jedyna dozwolona forma przekazywania pieniędzy z NBP do budżetu państwa to przekazanie ZYSKU NBP (jeśli go wypracuje).

W 2013 r. NBP przekazał do budżetu państwa 4,8 mld zł wypracowanego zysku. Tylko że to było już wiadomo od kwietnia, trzy miesiące przed nagraną rozmową.

To może w kolejnym roku NBP wypracował "kreatywną księgowością" 10 mld i je przekazał do budżetu państwa?

Otóż w tym roku NBP nie przekazał żadnego zysku (bo w 2013 r. go nie wypracował, głównie przez różnice kursowe na rezerwach) i do budżetu państwa przekazał okrągłe zero złotych.

Więc o co chodziło, gdy mówiono o finansowaniu budżetu państwa i wspomożeniu rządu?

Po prostu Belka chciał wprowadzić instrument OMT (Outright Monetary Transactions), który kilka miesięcy wcześniej (wrzesień 2012 r.) wprowadził Mario Draghi w EBC, czyli monetyzację SPW (skarbowych papierów wartościowych) na rynku wtórnym. Sam na tej taśmie mówi, że pod określonymi warunkami, że tylko w ekstremalnych sytuacjach, że to ma być jak broń atomowa, że ma być, ale lepiej jej nigdy nie użyć.

Omawiałem to na zajęciach. Mówię, że to taki "Chuck Norris effect" z bazooką. Taki straszak. Lepiej go mieć, ale nigdy nie użyć. Tu Belka mówi jak o bombie atomowej.

Dokładne zasady tej operacji są w opisie założeń do nowelizacji ustawy o NBP (s.12, pkt 13).

I ekonomiści szeroko mówią, że ten zapis jest potrzebny, konieczny i niezbędny, bo rozszerza narzędzia polityki pieniężnej w sytuacjach bardzo ekstremalnych.

Zaznaczmy, że monetyzacja na rynku wtórnym to kompletnie co innego niż drukowanie pieniędzy i przekazywanie ich pod stołem rządowi. Tu chodzi o skup przez NBP SPW nie bezpośrednio od MF, tylko od banków w trudnej sytuacji, gdzie efektem ubocznym będzie spadek rentowności (oprocentowania) SPW. I przez to pośrednia pomoc MF, bo będzie mógł taniej się zapożyczać (emitować/sprzedawać obligacje).

Nic zdrożnego. Tylko przyjęcie standardów EBC w zakresie polityki pieniężnej (31. minuta nagrania - Belka wręcz daje Sienkiewiczowi akademicki wykład, o co w tym chodzi, bo Sienkiewicz nie kuma).

Można wysnuć wniosek, że Belka prawdopodobnie może mieć zapędy, aby samemu (tylko w gronie zarządu) decydować o skali monetyzacji (OMT) z pominięciem RPP, inaczej niż jest to w amerykańskim FED, gdzie dokonuje się to poprzez Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) czy Radę Prezesów w EBC.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,95892,16196860,Eko ... z35T91S2e8



Rzeznik napisał(a):
Ja lykam? Zobacz montezume...
Kolo tu pisal, ze PKO nie skupi i nie odsprzeda obligacji, bo sie pozostali akcjonariusze zbuntuja...to jest ten poziom wiedzy o rynku i ekonomii, a Ty mu przyklaskujesz :lol:


naprawde o tym pisałem? Masz krótko i wybiórczą pamięć. Pisałem o hipotetycznym przypadku celowym zakupu obligacji za miliardy przez PKO tylko po to zeby odsprzedać je ze strata NBP. Znajdź mi zarząd banku który zgodzi się na taki dill prezesa.


_________________
Bishop - Teon

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 14:42 
Cytuj  
Zarzad Ci znalezc? Juz nie akcjonariuszy?
To moze taki zarzad ktory zalezy od Skarbu Panstwa, ktory te obligacje wyemituje? Hmmm co to by byl za bank...hmmm.
No i z jaka strata oni to beda sprzedawac jeez


A co do tego cytatu wyzej to zaiste, nic sie o PIS nie mowi. Punktem wyjscia rozmowy jest troska o Polske, nic wiecej!

Cytuj:

Bartłomiej Sienkiewicz: A mogę zadać inne pytanie, znacznie trudniejsze?

Marek Belka: Prosze bardzo. Spróbujemy.

BS: Mamy deficyt budżetowy, ryzyko przekroczenia progu, 43 procent w CBOS dla PiSu i osiem miesięcy do wyborów...

BS: Mamy d... pogłębiającą się na poziomie budżetu państwa. OK. Polska wychodzi z kryzysu, dzieje się to na tyle wolno... Wszystko, wszystko działa, tylko problem polega na tym, że wpływy są opóźnione i wiemy, że buchnie pieniędzmi, tam nie wiem - w 15 pod koniec, ale na razie nie bucha. Są sygnały, że idzie ku lepszemu. Brakuje pieniędzy w budżecie, cięcia są niewystarczające. Mamy osiem miesięcy do wyborów - jak zmniejszymy ten okres to ten warunek jest bez znaczenia - i PiS ma 43 proc. w sondażu. Czyli idziemy w taki wariant, w którym - nie czarujmy się - że tylko i wyłącznie ekonomika decyduje o ocenie stabilności kraju.

MB: ...czyli wszystko jest, niby, jest jeszcze...

BS: Tylko wiemy, że to się skończy katastrofą, ponieważ zwycięstwo PiS-u oznacza ucieczkę inwestorów, pogorszenie się warunków finansowy
MB: ... no i...

BS: ... i parę innych kłopocików, ale to już takich wewnątrz polskich. I to jest dokładnie taka sytuacja, w której trzeba podjąć decyzję co my robimy z tym? Czy jest to moment na uruchomienie tego rodzaju rozwiązania, czy nie? Bo ja mam takie poczucie, że to jest wariant OK, ale on nie jest kompletnie hipotetyczny. W związku z tym albo idziemy wariantem czysto finansowym i wtedy nie ma żadnego powodu, żeby uruchamiać tego typu rodzaju mechanizmy, albo jednak rozumiemy, że między polityką, a stabilnością finansową państwa jest pewien związek, który w ostatnich latach w szczególnie mocno ujawnił w Europie.

MB: Dobrze. Podoba mi się ten sposób stawiania sprawy. Bo on dotyczy Polski, a nie tylko tak zwanej gospodarki, czy jakiegoś tam...

BS: Dokładnie...

MB: No więc tak...

BS: Jeszcze sekundę. Ja się boję w tej sytuacji jednej rzeczy, że na to wszystko kolega Rostowski mówił: „w życiu!”. W życiu, bo to nam zdewastuje opinie, bo to jest niewykonalne, bo tego nie wolno robić. Ja już w to nie chcę wchodzić dlaczego tak powie, bo to oddzielna sprawa, ale ... no tak no.

MB: Dobrze... Po pierwsze ja bym chciał mieć partnera, który się nazywa Prezes Rady Ministrów, a nie Minister Finansów. Ja bym wtedy, bo to oczywiście oznacza bardzo istotną zmianę w statusie, nie moim osobistym, bo ja to tam w ogóle wiesz, tylko tej instytucji co patronuje. I ja wtedy mówię premierowi: „bardzo dużo jest możliwe”. Mamy oczywiście tę pieprzoną Radę Polityki Pieniężnej...

BS: No właśnie.

MB: Ale, ale jesteśmy w stanie z nią zagrać. Ale wtedy moim warunkiem, excusez moi, jest dymisja ministra finansów. Przychodzi nowy minister finansów, na razie nie muszę wam mówić, kto by mógł być, ale takie nazwiska i tacy ludzie są w kraju. I wtedy zrobimy to co trzeba, żeby uniemożliwić, mówiąc krótko, aby kraj to zrozumiał...

BS: To nie może się zdarzyć później niż osiem miesięcy przed wyborami...

MB: Nawet jeszcze troszkę wcześniej.

BS: Dla nas chyba wcześniej, bo...

MB: Tak...

BS: To taki termin...

MB: Mówiąc po prostu jeśli w drugim półroczu gospodarka się zdecydowanie nie przyspieszy to będzie problem. To będzie być może konieczne tego rodzaju niestandardowe działanie. A wtedy trzeba serdecznie ze wszystkimi, jakby to powiedzieć, możliwymi tymi różnymi lanserami podziękować hrabiemu von Rostowskiemu i powołać technicznego, niepolitycznego ministra finansów, który znajdzie w banku centralnym pełne wsparcie. Także...


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 cze 2014, 14:52 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Zarzad Ci znalezc? Juz nie akcjonariuszy?
To moze taki zarzad ktory zalezy od Skarbu Panstwa, ktory te obligacje wyemituje? Hmmm co to by byl za bank...hmmm


omg, mając 35% akcji banku nie można miedz całkowitej kontroli nad Rada nadzorcza i zarządem.


_________________
Bishop - Teon

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 623, 624, 625, 626, 627, 628, 629 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.