mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 125  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 12:36 
Cytuj  
Talanar napisał(a):
Tak ale popatrz jak te wysokie podatki w innych krajach przekladaja sie na swiadczenia socjalne/sluzbe zdrowia itp itd a jak w polsce :)


zauwaz ze wysokie swiadczenia socjalne to debilstwo


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 13:15 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Talanar napisał(a):
Tak ale popatrz jak te wysokie podatki w innych krajach przekladaja sie na swiadczenia socjalne/sluzbe zdrowia itp itd a jak w polsce :)


zauwaz ze wysokie swiadczenia socjalne to debilstwo

Mozesz ta swoja "zlotsza" mysl jakos rozwniac? Uzasadnic?


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 13:35 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
MagPS napisał(a):
zauwaz ze wysokie swiadczenia socjalne to debilstwo

Mozesz ta swoja "zlotsza" mysl jakos rozwniac? Uzasadnic?

W sumie to ja mogę. Wszystko zależy czego świadczenia socjalne dotyczą. Ale zazwyczaj są one przyzwoleniem do nieróbstwa i nie przewidywania i do zwalania wszystkiego na państwo, ergo resztę społeczeństwa. Przykład - ubezpieczenia od powodzi. Jeden rolnik się ubezpieczył i dostał pieniądze z ubezpieczalni, drugi się nie ubezpieczył i dostał z funduszu, oczywiście pierwszy z funduszu już nie dostał bo nie poniósł określonych strat bo je wyrównała ubezpieczalnia. Jak myślisz, czy na kolejny rok wykupi ubezpieczenie ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 13:42 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
MagPS napisał(a):
Talanar napisał(a):
Tak ale popatrz jak te wysokie podatki w innych krajach przekladaja sie na swiadczenia socjalne/sluzbe zdrowia itp itd a jak w polsce :)


zauwaz ze wysokie swiadczenia socjalne to debilstwo

Mozesz ta swoja "zlotsza" mysl jakos rozwniac? Uzasadnic?


spojrz jaka jest sytuacja np. we Francji, nie jest zbyt ciekawie. Oczywiscie problemy z deficytem to nie tylko wina wysokich swiadczen socjalnych.
Wysokie swiadczenia socjalne, przy malej ilosci osob pracujacych i duzej ilosci osob starszych/nie pracujacych jest zabojcze dla panstwa a tym samym dla obywateli szczegolnie pracujacych ale takze w dluzszym czasie i dla nie pracujacych. Polska to nie Szwecja gdzie panstwo jest wstanie dzieki surowcom zapewnic obywatelom takie swiadczenia. Wiec zamiast isc w tym kierunku imo znacznie lepiej jest:
- obnizyc podatki
- obnizyc swiadczenia socjalne
- zlikwidowac ulgi
- obnizyc koszty pracy
- zlikwidowac zwiazki zawodowe >:>
- wyborcow SO, gornikow, emerytow wyslac w kosmos :wink:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 13:54 
Cytuj  
Przyklad Finlandii czy Danii pokazuej ze panstwa socjalne moga bardzo dobrze prosperowac i to zarowno z perspektywy obywatela jak i finansow panstwa. Dlatego jestem przeciwny takiemu generalizowaniu, i mowieniu ze wysokie swiadczenia to bzudra...

W naszych warunkach panstwo socjalne to faktycznie kiepski pomysl, ze wzgledu na nasza mentalnosc.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 13:56 
Cytuj  
Nie wierzylem ze kiedys to powiem ale jest powod dla ktorego rzad PiSu powinien trwac, powodem tym jest UKE
przy okazji Netia: Zrezygnujcie z Neostrady bez konsekwencji


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*

Posty: 127
Dołączył(a): 18.11.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 14:54 
Cytuj  
Cytuj:
Netia: Zrezygnujcie z Neostrady bez konsekwencji


No i dobrze (: , może teraz TPSA obniży ceny id a jakieś promocje, żeby zatrzymać klientów :wink:

Przy okazji, korzysta ktoś może z internetu Netii? Jeśli tak, to co o nim można powiedzieć, porównując do Neostrady?

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 16:06 
Cytuj  
Mały haczyk: można wypowiadać umowy z tpsa bodajże do 15 lutego. Zatem ruch ze strony Netii nieco spóźniony.

edit:
MagPS właśnie o to mi chodziło, że do 15.II bez kary finansowej


_________________
O.o


Ostatnio edytowano 24 sty 2007, 08:52 przez Brodaty, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 17:40 
Cytuj  
Brodaty napisał(a):
Mały haczyk: można wypowiadać umowy z tpsa bodajże do 15 lutego


sprawdz JESZCZE raz. Bez kary jakies ~kilkaset zloty do 15 lutego, pozniej ofc mozna ale juz z kara


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 18:30 
Cytuj  
Zematis napisał(a):
Przyklad Finlandii czy Danii pokazuej ze panstwa socjalne moga bardzo dobrze prosperowac i to zarowno z perspektywy obywatela jak i finansow panstwa. Dlatego jestem przeciwny takiemu generalizowaniu, i mowieniu ze wysokie swiadczenia to bzudra...

W naszych warunkach panstwo socjalne to faktycznie kiepski pomysl, ze wzgledu na nasza mentalnosc.


otoz to Zemo , MaPS od ponad 2 lat bawilem sie w WoW ze Skandynawami wszelkiej masci od szweda do fina i sporo rozmawialem na temat roznica w gospodarce i ekonomi naszych krajow. Ci ludzie maja zupelnie inna mentalnosc , myslisz ze w polsce wszyscy grzecznie placa podatki ? otoz nie przyjacielu , mamy takie koszta pracy ze bardzo duzo ludzi ucieka w szara strefe , pracodawcy niejednokrotnie placa wiecej panstwu niz moga zarobic na pracowniku . Skandynawowie sa socjalistami do szpiku kosci , i maja leb do interesow w przeciwienstwie do nas , przyklad z brzegu? Norwegowie wyslali zaledwie dwudziestu zolnierzy do Iraku i juz ciagna iracka rope az furczy , my wyslalismy ponad dwutysieczny kontygent i dostalismy jak narazie soczystego kopa w zad .


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 22:12 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Zematis napisał(a):
MagPS napisał(a):
Talanar napisał(a):
Tak ale popatrz jak te wysokie podatki w innych krajach przekladaja sie na swiadczenia socjalne/sluzbe zdrowia itp itd a jak w polsce :)


zauwaz ze wysokie swiadczenia socjalne to debilstwo

Mozesz ta swoja "zlotsza" mysl jakos rozwniac? Uzasadnic?


sp..


Jakie surowce ma Szwecja? :)


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 22:48 
Cytuj  
blond szwedki 8)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 22:49 
Cytuj  
Smashie napisał(a):
MagPS napisał(a):
Zematis napisał(a):
MagPS napisał(a):
Talanar napisał(a):
Tak ale popatrz jak te wysokie podatki w innych krajach przekladaja sie na swiadczenia socjalne/sluzbe zdrowia itp itd a jak w polsce :)


zauwaz ze wysokie swiadczenia socjalne to debilstwo

Mozesz ta swoja "zlotsza" mysl jakos rozwniac? Uzasadnic?


sp..


Jakie surowce ma Szwecja? :)


zamiast pytac sie na forum skorzystaj z google.pl jesli potrafisz

Aldatha napisał(a):
...


Oczywiscie, tak. Tylko ze lepiej byloby IMO nie duza kasa z podatkow i wysokie swiadczenia tylko mala kasa z podatkow (ofc nie z powodu oszukiwania panstwa przez obywateli a poprostu niskich podatkow) i male swiadczenia


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2007, 01:58 
Cytuj  
Zgadzam sie. Niestety, sprobuj wytlumaczyc kmiotom wg ktorych powinno sie wszystko dostac od panstwa, od bezplatnej edukacji po rownie bezplatna sluzbe zdrowia. I to bez wzgledu na to co lub jak robia. Plus jesli sie tylko uda oszukac to panstwo na podatkach tym lepiej. Niestety, zryte socjalizmem mozgi nie sa w stanie pojac ze na niektore rzeczy trzeba sobie zapracowac.


pozdrawiam

*

Posty: 152
Dołączył(a): 1.01.2007
Offline
PostNapisane: 24 sty 2007, 16:03 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Zgadzam sie. Niestety, sprobuj wytlumaczyc kmiotom wg ktorych powinno sie wszystko dostac od panstwa, od bezplatnej edukacji po rownie bezplatna sluzbe zdrowia. I to bez wzgledu na to co lub jak robia. Plus jesli sie tylko uda oszukac to panstwo na podatkach tym lepiej. Niestety, zryte socjalizmem mozgi nie sa w stanie pojac ze na niektore rzeczy trzeba sobie zapracowac.


pozdrawiam


ile ty masz frajerze lat? 10? bo w zerówce prezentuje się wyższy poziom inteligencji :] :har: Wiem, że ludzie na tym forum są dość bogaci i stać ich na czesne, czy na uezpieczenie etc.. ale pomyśl sobie idioto, że istnieją ludzie, którym nie starcza na jedzenie :har: I skąd oni mają kurwa wziąć na edukacje czy na służbe zdrowia?? Według CIebie oni są już straceni nie? Gdzie mają iść?? Do zawodówki?? A może mają wyższ aspiracje niż niejeden bogaty, co?? :har: Mało biednych umarło bo ich nie było stać na lekarza??

ZAPRACOWAĆ? Na co? Ty wiesz, że naprawdebiedny, bez wykształcenia iwarunków to moze co najwyzej ulotki roznosić :har: A kase zamiast przeznaczyć na nauke, przeznacza na rodzine, żeby mogłe przeżyć do pierwszego...

Biurokratyczna pizdo!


_________________
Obrazek

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 24 sty 2007, 16:14 
Cytuj  
Prawdziwy idealista z Ciebie h3rion. Proponuje poczytac troche (innego niz internet i encyklopedia ojca z 1950 roku :<) i dowiedziec sie co z takimi najczesciej sie dzialo :)

I radzilbym troszke wiecej kultury, bo mimo, ze dzial nazywa sie flames miechem na lewo i prawo sie nie rzuca.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2007, 16:58 
Cytuj  
Ooo, widze ze chlopczyk sie zdenerwowal. Nie jestes w stanie mnie obrazic wiec daruj sobie i innym uzytkownikom wspinania sie na swoje wyzyny intelektualne jakie zaprezentowales w poprzednim poscie. Smieszny jestes ale mimo wszystko ci odpowiem.
1) Po pierwsze zycie nigdy nie bylo i nigdy nie bedzie sprawiedliwe. Jedni moga sobie pozwolic na wszystko drudzy nie maja na chleb.
2) Dlaczego panuje chore przekonanie ze 90% osob w tym kraju musi miec wyzsze wyksztalcenie? W ten sposob nastepuje deewaluacja dyplomu. Potem pewnie bedziesz sie dziwic ze z dyplomem wyzszej uczelni pracujesz w sklepie, razem z 9 magistrami i 3 doktorami. Tylko nie przychodz tu potem z placzem.
3) Dobry system stypendialny i socjalny UCZELNI da rade zapewnic studia jednostka wybitnym ale biednym. To jej powinno zalezec zeby zdobyc duza ilosc wybitnych studentow. Dlaczego to Panstwo ma placic? Natomiast teraz jest sytuacja ze uczelni zalezy tylko na tym by przyjac jak najwiecej osob na pierwszy rok, prawie bez oceny jakosci (pomijam niektore uczelnie)
4) Dlaczego sluzba zdrowia ma byc taka sama dla kogos kto placi na nia 1000pln miesiecznie i taka sama dla kogos kto saczy wina pod sklepem i zeruje na reszcie spoleczenstwa biorac co miesiac zasilek dla bezrobotnych? Jestes mi w stanie odpowiedziec? Jak zaczniesz pracowac i zobaczysz na swojej umowie roznice miedzy kwota brutto a netto moze wtedy zrozumiesz.
5) Najwazniejszym dla mnie problemem jest zapewnienie odpowiedniego poziomu zycia sobie i mojej rodzinie. I nie bede udawal ze jest inaczej. Dopiero potem moge sie zajac problemami innych. A ty nie czytaj wiecej Marksa do poduszki bo tylko powiekszasz swoja frustracje.

I na koniec: Sprobuj, synku, uzyc mozgu zeby przemyslec sobie pewne sprawy, spojrzec na nie z roznych perspektyw. Od tego go masz. A jesli zostanie ci jeszcze troche czasu i nie bedziesz zbytnio zmeczony juz wykonana myslowa to pokontempluj sobie slowo 'kultura' ktore, jak pokazales w poprzednim poscie, jest ci raczej obce.

A, i jeszcze badz laskaw sprawdzic znaczenie slowa biurokrata, zanim znowu nazwiesz kogos 'biurokratyczna pizda' :D



nie pozdrawiam

PS: W kwestii wyjasnienia: mam 27 lat, planuje miec dziecko w jak najblizszym czasie, nie mam skonczonych studiow (robie studia zaoczne, place za nie sam) i zarabiam grubo powyzej sredniej krajowej (porownywalnie z placa spawacza po zawodowce). Wiec nie pierdol mi tu, cieciu, o tym ze w Polsce nie da sie wyzyc. Jesli ktos jest nieudacznikiem to nie ma znaczenia czy jest po studiach czy po szkole zasadniczej. A na nieudacznikow to ja nie mam zamiaru placic.

Ja rozumiem ze tata daje ci wyklady z innej filozofii jak sie razem kapiecie, ale wez pod uwage fakt ze on moze sie mylic.


Ostatnio edytowano 25 sty 2007, 01:25 przez Logain Darkthorn, łącznie edytowano 2 razy
**

Posty: 372
Dołączył(a): 30.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 sty 2007, 17:44 
Cytuj  
h3rion napisał(a):
ZAPRACOWAĆ? Na co? Ty wiesz, że naprawdebiedny, bez wykształcenia iwarunków to moze co najwyzej ulotki roznosić :har: A kase zamiast przeznaczyć na nauke, przeznacza na rodzine, żeby mogłe przeżyć do pierwszego...


Ostatnio w mojej firmie trwaja poszukiwania pracownikow do magazynu. Nie jest wymagane wyksztalcenie, dyplomy czy skonczone szkoly (ba, nawet firma sama oplaca wszystkie szkolenia). Wymagana jest jedynie glowa na karku, odpowiedzialnosc i chec do nauki. 15pln na reke za godzine (2,5k na miesiac)... brak chetnych...


_________________
Nie ma rzeczy niemozliwych, sa tylko nieoplacalne.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2007, 18:38 
Cytuj  
Khraan napisał(a):
...


Jestem troche zszokowany, nawet niezla praca, nawet bylbym zainteresowany gdybym mial kwalifikacje :wink:

Jestem zdania ze opieka zdrowotna powinna byc darmowa podobnie edukacja, do pewnego stopnia, np. studia platne, pewne uslugi medyczne (trudno teraz mowic o jakis konkretnych) platne. Chociaz nie doprowadzajac do tego co jest w USA, tam to dopiero jest dzungla :]
Zreszta h3rion czesto to ze dzieci nie miala co jesc to wina rodzicow, a nie panstwa


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2007, 19:12 
Cytuj  
Wiem, że ludzie na tym forum są dość bogaci i stać ich na czesne, czy na uezpieczenie etc.. ale pomyśl sobie idioto, że istnieją ludzie, którym nie starcza na jedzenie I skąd oni mają kurwa wziąć na edukacje czy na służbe zdrowia??

Uhhh widac ze poglady zeszlego ustroju odziedziczyles jak i podejscie ze wszystko sie wszystkim nalezy.

No ja ci troche wyjasnie na przykladzie mojej rodziny.
Powiecmy 15 lat temu. Wtedy to matka nie miala zadnych perspektyw, zarobki na poziomie najnizszym, a zeby sie utrzymac to mieszkanie wynajela z dwoma kolezankami, a nas bylo razem 5 osob w domu (z tego 2 dzieci).
Dwie kolezanki mialy prace takie sobie, matka zas zgodzila sie na zmniejszona place (najmniej zarabiala w domu, ale tylko w ten sposob dostala ta prace), ale jako mlodsza ksiegowa. Odbebnila tam prawie 6 lat, kolezanki zas majac troche wiecej, nie mialy w CV napisane "ksiegowa", ale kelnerka, czy sprzataczka.
Po tych 6ciu latach, wyprowadzilismy sie i w 1998r matka znalazla prace dobrze platna, a kolezanki....prowadza podobne zycie jak do teraz + kilka prob mialy po drodze bylo aby holendrow poderwac (HEHE).

Widac troche roznicy? Przypomne ze w 1992r a teraz, jest duzo latwiej o wszystko, a samotna matka przebila 15% ludnosci? Bzdura, lenie, ciemnota i rozrzutnosc.

PS. Ty masz pryzmat ojca, a ja matki. Odrazu widac takze ze jestes socjalista, a ja liberalem. Wiec sie nie dogadamy, ale ja nigdy nie bede zwalal swojego nieudacznictwa na panstwo. Jak dotad, wszystko co mi nie wychodzi zwalam na siebie, bo tak zdrowiej jest a nie wygodniej.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 125  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.