mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 675, 676, 677, 678, 679, 680, 681 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 09:56 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
nie wiem jakimi przyrzadami optycznymi sie posluguja i co tak naprawde przez nie da sie zobaczyc z 10km


Wojskowa ekspertyza dekoratora.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 10:00 
Cytuj  
+3 lata WAT.
to o 3 lata wiecej niz reszta z tego forum razem wzieta?
I 6-tygodniowe praktyki w Jastrzebiej Gorze w jednostce obrony przeciwlotniczej. Nawet dotykalem jakichs poradzieckich wyrzutni - ale ze srednim zainteresowaniem ;)


Ostatnio edytowano 18 lip 2014, 10:04 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 10:02 
Cytuj  
Nieźle cię tam wykształcili. :lol: No ale praca za 2k w Warszawie o czymś świadczy, nadawałeś się do parzenia kawy. System rakietowy i przyrządy optyczne...: towarisz, ja nie widzu dobrze w ta luneta. Strielaj!

Masz:

http://pl.wikipedia.org/wiki/9K37_Buk

Naprowadzanie radiolokacyjne półaktywne


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 10:07 
Cytuj  
a teraz pytanie - czy ja gdziekolwiek pisalem o naprowadzaniu samej rakiety?
Ja tylko odnioslem sie do samego rozpoznania celu - sadze ze nic poza optyka nie mieli, bo inaczej doskonale by wiedzieli co to za samolot.

Ja rozumiem, ze ty kompletnie nie rozumiesz o czym piszesz, nie rozumiem tylko po co piszesz?

Pasowaloby ze te BUKi zostaly przez separatystow zajumane z ktorejs jednostki ktora sie im poddala. Ja zreszta nie wykluczam Ukraincow, ktorzy samolot pizgneli i zwalaja na rosjan. Wojna mediow.


Ostatnio edytowano 18 lip 2014, 10:09 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 10:09 
Cytuj  
Czyli uważasz, że oglądali samolot w teleskopie, a nie na radarze? Rozpoznanie to dane wywiadowcze, a nie obserwacja nieba.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 10:11 
Cytuj  
Juz pisalem. Uwazam, ze rozpoznanie bylo jedynie optyczne bo inaczej wiedzieliby ze to samolot pasazerski.
Bo przeciez wychodzimy z zalozenia ze nie wiedzieli prawda?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 10:25 
Cytuj  
Zgłoś się do TVN24. Ukraińscy wieśniacy separatyści po rozpoznaniu lornetką, strącili samolot skomplikowanym systemem radarowym, który ukradli z bazy wojskowej. Sprawa wyjaśniona. Zastanawiam się jak tym np. kroisz chleb bez odcięcia sobie palca.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 10:27 
Cytuj  
Kupuje tostowy, stać go peasancie ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 10:28 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Zgłoś się do TVN24. Ukraińscy wieśniacy separatyści po rozpoznaniu lornetką, strącili samolot skomplikowanym systemem radarowym, który ukradli z bazy wojskowej. Sprawa wyjaśniona. Zastanawiam się jak tym np. kroisz chleb bez odcięcia sobie palca.

Taki system kupisz w każdym sklepie.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 10:29 
Cytuj  
My w ciemnej Polsce centralnej nie znamy chleba tostowego. Może u was na zachodzie pod niemieckim wpływem takie rzeczy macie.

@High Pewnie w zestawie z systemem rozpoznania optycznego "Lornetka".


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 10:44 
Cytuj  
może tvn weźmie was jako ekspertów od zestrzeleń cywilnych samolotów


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 10:45 
Cytuj  
torbus - serio, wlacz mozg.
Kazdy radar wojskowy ma system SSR i to znacznie lepszy niz cywilne. Wiec gdyby posluzono sie radarem, obok punkcika przedstawiajacego poruszajacy sie obiekt wyswietlilyby im sie dodatkowe dane. Typ samolotu, wysokosc, predkosc itp.
Oczywiscie mozna zakladac, ze identyfikowali obiekt radarem. Wtedy masz 2 opcje:
- transponder w samolocie nie dzialal (z uszkodzonym nie mozna wystartowac, ale zalozmy ze sie zjebal gdzies po drodze), wtedy po wizualnej identyfikacji albo nawet bez (moze zalozyli, ze samolot bez transpondera to 100% ich cel) go stracili
- transponder dzialal i dobrze wiedzieli ze wala do pasezerskiego

Zakladajac, ze najprostsze rozwiazanie jest najbardziej prawdopodobne ja zakladam dwie wersje:
1. separatysci zajumanymi BUKami rozjabali samolot i nie byli swiadomi ze to pasazerski
2. Ukraincy rozjebali samolot pasazerski celowo i probuja zwalic wine na rosjan, zakladajac, ze nawet jak zachod nie uwierzy to i tak uda ze wierzy.

A Ty mi probujesz wmowic ze na pewno zidentyfikowali cel radarem, mieli wszystkie dane z transpondera, dobrze wiedzieli do czego wala.. Moglo tak byc Torbus ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 10:52 
Cytuj  
Amerykanie już wiedzą, kto ;)
http://www.tvn24.pl/nbc-news-satelity-u ... 058,s.html

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 10:53 
Cytuj  
Mark, systemy rosyjskie otrzymują dwie informacje, swój i obcy, każdy specu już o tym trąbił od wczoraj, dodatkowa weryfikacja nie była podjęta, wania i sasza nie przypuszczali że jak jest wojna to latają cywilne samoloty, tak to jest jak świat ignoruje wojne nazywając ją eskalacja lokalnego konfliktu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 10:56 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
A Ty mi probujesz wmowic ze na pewno zidentyfikowali cel radarem, mieli wszystkie dane z transpondera, dobrze wiedzieli do czego wala.. Moglo tak byc Torbus ;)


To ci próbuję wmówić? Ok, sam chciałem, mam nauczkę.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 10:57 
Cytuj  
Ide potestować BUKi w Armie. Na pewno są mody, które je dodają i wielkie samoloty pasażerskie.

Dam znać jak przygotuje ekspertyzę.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 11:00 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Ide potestować BUKi w Armie. Na pewno są mody, które je dodają i wielkie samoloty pasażerskie.

Dam znać jak przygotuje ekspertyzę.


Wrzuć na yt będziesz miał milion wyświetleń.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 11:01 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Mark24 napisał(a):
A Ty mi probujesz wmowic ze na pewno zidentyfikowali cel radarem, mieli wszystkie dane z transpondera, dobrze wiedzieli do czego wala.. Moglo tak byc Torbus ;)


To ci próbuję wmówić? Ok, sam chciałem, mam nauczkę.


albo po prostu nie potrafisz odroznic identyfikacji-rozpoznania od systemu naprowadzania rakiety. Tu radar, tam radar wtf?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 11:05 
Cytuj  
embe napisał(a):
Mark, systemy rosyjskie otrzymują dwie informacje, swój i obcy, każdy specu już o tym trąbił od wczoraj, dodatkowa weryfikacja nie była podjęta, wania i sasza nie przypuszczali że jak jest wojna to latają cywilne samoloty, tak to jest jak świat ignoruje wojne nazywając ją eskalacja lokalnego konfliktu.


dlatego wizualna identyfikacja przy pomocy jak to nazwal ten klepacz "teleskopu" tym bardziej mogla wchodzic w gre. Mysle, ze nie ma na swiecie takich idiotow ktorzy "niechcacy" i "przez przypadek" walneliby rakieta warta kilkaset tys. USD w samolot pasazerski.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2014, 11:07 
Cytuj  
Czyli zaakceptowałeś fakt, że nie kierowali rakietą joystickiem przez lornetkę? No to super.

Teraz napisze ci najprościej się da:
1. Rosyjski oddział wspierający na tym terenie separatystów dostał informację, że będzie leciał ukraiński samolot wojskowy.
2. Pojawił się na radarze, więc jakiś soldat "wcisnął guzik".
3. Zero lornetek.

To jest najbardziej prawdopodbny scenariusz, co prawda tylko opinia ekspertów wojskowych, a nie dekoratorów po 3 latach WAT.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 675, 676, 677, 678, 679, 680, 681 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.