mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5037 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 252  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:23 
Cytuj  
jeden shab zrozumial :)

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:23 
Cytuj  
Nie, najlepsze community ma diablo 2, gdzie 90% komunikacji na kanale to botspam z czajnizsajtow. A pozostale 10% to bluzgi gimbusow.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:27 
Cytuj  
Nie wiem co o tym myslec .

Niby wydaje mi sie ze dla mnie jako dla gracza nic to niezmienia- nie kupowalem nigdy golda/itemkow/postaci i nie planuje w przyszlosci.

Ludzie ktorzy chcieliby sobie "ulatwic gre" mogliby to i tak robic kupujac od chinoli z nieoficjalnych zrodel itp.

Ale jesli to wplynie bardzo na design gry i beda starac sie niejako wymuszac aby z z takiego sklepu korzystac placac real kase(np. zwiekszajac trudnosc zdobycia jakiegokolwiek sensownego sprzetu, wylewelowania postaci)
to troche mniej fajnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:28 
Cytuj  
AH za normalna kase to pomysl genialny, kazde mmo (i inne gry gdzie sie handluje itemami) powinno cos takiego wprawdzic.

Wole zeby z hadlu itemami (ktory i tak sie odbywa) czerpal zyski wydawca gry (i choc czesciowo przeznaczal je na rozwoj) niz jakies zjebane serwisy z Chin, gdzie biora mega prowizje i cala ich inwestycja to postawienie www.

Po drugie bylaby to legalna kasa dla wszystkich nolifow, ktorzy i tak graja calymi dniami, a gold czy itemy to jakby produkt uboczny ich nalogu.

Wprowadzilbym tylko ograniczenie, ze na EU czy NA serwerach moga handlowac tylko ludzie z danego regionu (pewnie daloby sie to jakos technicznie rozwiazac).

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:29 
Cytuj  
Cytuj:
Nie, najlepsze community ma diablo 2, gdzie 90% komunikacji na kanale to botspam z czajnizsajtow. A pozostale 10% to bluzgi gimbusow.

Diablo 2 to stara gra w którą grają głównie fanatycy albo przypadkowi ludzie którym się akurat przypomniało ,że taka gra istnieje albo trafili na promocję w markecie czy na steam/gog za 5 euro.

W takich przypadkach normalne jest ,że to tak wygląda.

Mnie interesuje jak wygląda gra w pierwszych miesiącach/latach. Jeżeli wtedy jest spam z botów non-stop to już wina operatora gry i historia pokazuje ,ze przyczynia się to wtedy do faila gry bo nikt nie lubi wydać kupę kasy na nową grę i być zasypany bot spamem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:31 
Cytuj  
Taaa... ingame chat d2 obecnie:
- "hey guys"
- "shhh, dont talk, enter TP"

Tbh boje sie tylko ze PvP bedzie rownie anonimowe jak stalo sie w WoW. po wprowadzeniu aren i cross server BG.
Czyli nie walczymy juz z konkretnym gosciem, tylko z kupa randomowaych pixeli.
Duele w d2, te godzinne ustawki mialy swoj urok mimo oczywistego braku balansu w mechanice - ale nikt nie gral na serio dueli w ktorych jedne build mial 99% szans na wygranie z innym.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:33 
Cytuj  
shp napisał(a):
Cytuj:
We are also planning to allow players to buy and sell characters in the auction house at some point in the future and will have more details to share on that at a later date.

HEHEHEHEHE~~ nigga please..


Miazga, zabiło mnie to....

Przeryłem wszystko posty od 1:00 w nocy i powiem tak. Blizzarda chyba coś tutaj poniosło... fajnie ktoś napisał "ja nie chcę sobie kupowania przewagi". Dokładnie, pierwsze co pomyślałem jak będzie to wszystko płatne to mój hype na jakiś item i robienie przelewu chuj wie gdzie żeby go mieć.

To już nie jest granie, to jest tracenie pieniędzy na przyjemność którą nigdy nie powinna być płatna podczas gry tylko podczas kupowania przedmiotu w sklepie (pudło z grą).
We wszystkich tego typu grach, człowiek przy każdym mobie marzył o tym aby mu dropnęło coś czego nikt niema, czego nikt jeszcze nie widział albo jest bardzo rzadkie. Teraz się będziesz zastanawiać nie wiem nad czym... "a pierdole ten pack, i tak jak mi wypadnie Blood Helm of Agony to pewno zaraz na AH się pojawi".

Gówno i tyle, zawiodłem się i mam nadzieje że śnie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:35 
Cytuj  
heheh
widzę, że radio Kabraxis nadaje nawet w nocy :)

dla mnie prawdziwy serwis aukcyjny to dobry pomysł, od razu gra zrobi się ciekawsza

oskarżenia Blizza o wymuszanie kupna itemów i wystawianie na lewo odrzucam jako bezzasadne :)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

****

Posty: 1061
Dołączył(a): 26.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:37 
Cytuj  
co do tych auction house'ow za kase , rozumiem ze wystawiajac item za powiedzmy 4.99 euro , dostaniemy w przyblizeniu 80% tejze sumy , i co dalej? kasa legalnie nam wplynie na konto ,czy moze trzeba bedzie uzbierac jakas minimalna pule (powiedzmy 100 euro) jak to jest w przypadku project entropia ,i dopiero po miesiacu bedziemy mogli wyplacic pieniadze?
no i jeszcze sprawa prawna ,teoretycznie zarabialibysmy na tej grze , jak by sie to odnosilo to punktu prawnego ,np w Polsce?


_________________
jey#2178
BF3: jeyjeykrk
PSN: jeyjeykrk


Ostatnio edytowano 1 sie 2011, 09:38 przez Marti, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:37 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
oskarżenia Blizza o wymuszanie kupna itemów i wystawianie na lewo odrzucam jako bezzasadne :)

Bo przecież Blizz nie jest pazerny na kasę i wcale sc2 nie podzielił na trzy części tylko po to żeby więcej zarobić :roll:

***

Posty: 535
Dołączył(a): 2.01.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:38 
Cytuj  
Przeczytajcie sobie wywiady na diabofans, bo duza czesc tylko gdyba.
W PvP matchmaking bedzie m.in. wg gearu, czyli jak ktos sie obkupi w shiny itamz to trafi na ludzi z podobnym gearem.
Jak ktos chce, to nie musi w ogole kupowac nic za pieniadze z wyplaty-wystarcza mu jego dropy, moze je wystawic za $, moze za gold, i pozniej zamienic gold na $, po jakims czasie to sie powinno wyregulowac ( i tak, mowili ze $AH bedzie regionalne).
Nie podoba mi sie pomysl z $AH, ale też bez przesady, nie porównujcie tego z Item Shopem czy czym co daje niesamowita przewage.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:39 
Cytuj  
no, w eve tez przeciez pracownicy nie pomagali graczom :)

wolalbym, zeby producenci skupiali sie na eliminowaniu chinczykow i spamu z sajtow sprzedajacych niz legalizowali taki proceder.
ale coz, nikt mi przeciez nie kaze kupowac d3.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:41 
Cytuj  
W grach MP ten szlak przetarl Valve.

Dropia itemy, z itemow kraftuje sie czapki, czapki mozna sprzedac. Od valva mozna kupic czesci do czapek.

System praktycznie identyczny z tym co teraz bedzie w diablo.

Ja tam nie widze niczego zlego w tym zamysle. O ile w przypadku innych gier jest Day-1 DLC, gdzie polowa kontentu gry jest do dokupienia od producenta, to tutaj mozna kupic od graczy to, co im dropnelo. Jak bede gral barbem i wypadnie mi staff dla doktorka, a wiem ze nie bede nim gral, to pchne to na AH. Za to moze sobie kupie inne itemki, albo bede mial na frytki.

Mozna przejsc cala gre wielokrotnie, nie kupujac nic na AH. Mozna tez spieniezyc to, czego sie nie potrzebuje, a dzieki oplatom za wystawienie aukcji, spam bedzie w miare ograniczony.

Co do PvP. Albo bedzie sie kurwilo na kogos kto jest z korei, i gra 16h dziennie i wyfarmil sobie itemki, albo na kolesia ktory ma dobra robote i sobie je poprostu kupil. Koniec koncow to zazdrosc ze ktos ma to, czego my nie mamy. Taka polska mentalnosc. Nie nalezy mu sie, wyfarmil, ukradl, kupil, jego ojciec jest z Partii..


_________________
Nestor#1522

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:43 
Cytuj  
Marti napisał(a):
co do tych auction house'ow za kase , rozumiem ze wystawiajac item za powiedzmy 4.99 euro , dostaniemy w przyblizeniu 80% tejze sumy , i co dalej? kasa legalnie nam wplynie na konto ,czy moze trzeba bedzie uzbierac jakas minimalna pule (powiedzmy 100 euro) jak to jest w przypadku project entropia ,i dopiero po miesiacu bedziemy mogli wyplacic pieniadze?
no i jeszcze sprawa prawna ,teoretycznie zarabialibysmy na tej grze , jak by sie to odnosilo to punktu prawnego ,np w Polsce?

wykazujesz to w zeznaniu rocznym PIT jako "inne dochody" i placisz podatek normalnie.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot


Ostatnio edytowano 1 sie 2011, 09:44 przez RufeN, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:43 
Cytuj  
taa, wszystko jest wina naszej mentalnosci i zazdrosci nestor :)
idz juz lepiej tam gdzie byles ;p

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:46 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
AH za normalna kase to pomysl genialny, kazde mmo (i inne gry gdzie sie handluje itemami) powinno cos takiego wprawdzic.

No jak to się stanie standardem i nie będzie interesujących mnie gier bez takiego ah/item shopu/ etc to przestanę grać i więcej czasu poświęcę na inne rzeczy.
Bo dla mnie to fail jest.

Cytuj:
Wole zeby z hadlu itemami (ktory i tak sie odbywa) czerpal zyski wydawca gry (i choc czesciowo przeznaczal je na rozwoj) .

Naiwny jesteś.

Blizzard zarabia na WoW nieporównywalne ilości pieniędzy w porównaniu z wszystkimi innymi mmorpg.

Czy widać tę tonę pieniędzy inwestowaną w nowy content? Jakieś nowe innowacyjne rozwiązania?
Czy po prostu revamp starych obszarów / dungeonów i rajdów + dołożenie co jakiś czas nowego rajdu/tieru lub jakiegoś obszaru z powtarzalnymi questami do farmienia?
Mniej więcej to samo co każde inne mmorpg , które w danym momencie zarabia przyzwoite pieniądze (lub znalazło nowego inwestora żeby na nogi postawił).

Inwestuje się w grę dokładnie tyle ile trzeba aby wypełnić założone przez menagment cele. Jeżeli trzeba by zainwestować np. 50% więcej w update aby uzyskać niewielki efekt , to inwesuje się mniej tak aby relacja koszt/efekt była jak najlepsza. Każde inne dzialanie to działanie na szkodę spółki.

Jeżeli gra zarabia dużo więcej to ten "nadmiar" kasy znaczy tyle ,że dywidenda dla inwestorów i premia dla kierownictwa będzie większa.
Ewentualnie część tej kasy zostanie użyta na inwestycję w inne tytuły lub przejęcia innych firm.

Nikt nie będzie inwestował w rozwój gry więcej niż jest to optymalne tylko po to ,żeby graczom było przyjemnie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:46 
Cytuj  
shp napisał(a):
Buffchef napisał(a):
oskarżenia Blizza o wymuszanie kupna itemów i wystawianie na lewo odrzucam jako bezzasadne :)

Bo przecież Blizz nie jest pazerny na kasę i wcale sc2 nie podzielił na trzy części tylko po to żeby więcej zarobić :roll:


bo przecież gra jeszcze nie trafiła do sklepów a sraka już (prewencyjnie?) poleciała :roll:


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:53 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
bo przecież gra jeszcze nie trafiła do sklepów a sraka już (prewencyjnie?) poleciała :roll:
Aby wyrosła dobra drama, trzeba ją stale i intensywnie podlewać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:58 
Cytuj  
I w sumie tradycyjnie, wczoraj rozpoczął ją Kabraxis :)

Tak czy inaczej w tym temacie się z nim zgadzam i nie podoba mi się to i tyle. Nie wiem jak to będzie wyglądać w praniu, mam nadzieje że nie tak źle jak malujemy to teraz.

P.S
czy tylko ja mam wrażenie, że Diabełek nowy nie ma cieni albo są jakieś beznadziejne?

P.S2
I w ogóle lol serwis o MMO nawet ma głównego newsa o D3 który ma więcej komentarzy prze z 3h od newsów mających kilka dni.... lol


Ostatnio edytowano 1 sie 2011, 10:01 przez Sobtainer, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 10:01 
Cytuj  
Jesli ktos uwaza, ze zmniejszy sie przez wprowadzenie AH z RLcash ilosc chinskich farmerow to powinien zastanowic sie jeszcze raz i przeprosic. Generalnie wbijam w D3 ale sam trend jest zjebany :< ...

T.


_________________
Templair_@PSN

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5037 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 252  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.