mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2011, 13:28 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
Havok napisał(a):
mrynar napisał(a):
Nie znasz sie na polityce. Lepeij nie glosuj:

Takie podejście miałoby sens w idealnym społeczeństwie, gdzie celem polityków jest dbanie o interes całego społeczeństwa :)


Nie znasz sie mrynar na samochodach to nimi nie jezdzij?


Nie znam sie na samochodach to ich sam nie naprawiam.
Zreszta do jezdzenia samochodem potrzebne jest prawo jazdy czyli jakas tam wiedza o samochodzie.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2011, 13:33 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
Ja juz nie mowie o wykorzystywaniu smierci brata ale o tym ze poprzez tego typu dzialania jest 0 merytorycznej dyskusji. Niestety jesli ci opozycja wali takie teksty chcac dalej rzadzic musisz isc w ten sam desen. Ale to juz tez i nasza wina ze nikogo tak naprawde nie interesuja cyferki i logika ale bardziej kogo bardziej lubimy z kim sie bardziej utozsamiamy kto lepiej umie wykorzystac nastroje i kryzys. Wniosek? Polscy wyborcy ktorzy glosuja nie sa niestety za inteligentni.

Piszesz, jakby większość społeczeństwa była dobrze zorientowana w polityce i ekonomii. Tak nie jest, ba pewnie nawet sami ekonomiści nie są pewni swojej wiedzy bo teorie w ekonomii się zmieniają. Dodatkowo, trudno się znać na wszystkim ;).
W kampanii mówi się o tym co pozwoli przyciągnąć na "naszą" stronę jak największą liczbę ludzi. Tak jest i będzie. Trzeba się z tym pogodzić. Osobiście zamiast obiecanek i rozmów o pierdołach, z których nic nie wynika wolałbym żeby panowie rządzący i opozycja przedstawili jaki jest rzeczywisty stan gospodarki i jakie są widoki na przyszłość.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2011, 13:40 
Cytuj  
Myslimy o tym samym tylko inaczej to ujmujemy:)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2011, 13:45 
Cytuj  
Havok napisał(a):
wolałbym żeby panowie rządzący i opozycja przedstawili jaki jest rzeczywisty stan gospodarki i jakie są widoki na przyszłość.


Jakby to powiedzieli to by wybuchla rewolucja :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2011, 19:03 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
Geremek sie odsunal od polityki w polsce poczytaj co kaczor o nim wygadywal nie chcial sie babrac, balecrowicz musi odejsc to chyba kazdy slyszal, mazowieckiemu tez sie odechcialo babrac z pisem.

Nie przyszło ci do głowy że w/w mieli problem ale nie z pis-em tylko z powstającym PO, który się mocno rozpychał na scenie politycznej, przypomnij sobie jakie powiązania mieli założyciele PO i ilu z nich zostało, kto odszedł, a kto dołączył.

Piszpan napisał(a):
Korzeniami PO jest UW.

KLD, Piskorski, Olechowski i Tusk, każdy wciągał inne grupy ludzi, masa zawiedzionego bydła z aws to była główna siła początków PO, potem wzmocniona UW , PiS, a nawet psl i lpr.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2011, 19:09 
Cytuj  
Piszpan to leming


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2011, 21:16 
Cytuj  
Fpisójcie miasta, kto twiedzi, że piszpan to debil, który nie powinien mieć prawa do głosowania.

Toruń!


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2011, 21:17 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Fpisójcie miasta, kto twiedzi, że piszpan to debil, który nie powinien mieć prawa do głosowania.

Toruń!


Warszawa przeprasza za Piszpana

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2011, 21:25 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Havok napisał(a):
wolałbym żeby panowie rządzący i opozycja przedstawili jaki jest rzeczywisty stan gospodarki i jakie są widoki na przyszłość.


Jakby to powiedzieli to by wybuchla rewolucja :)


Czy ja wiem, na tle Europy nasz wzrost PKB na poziomie 3.8-4 wybija się ponad przeciętność. Jeszcze jakby obniżyć podatki, zliberalizować prawo gospodarcze to byśmy mieli że hoho.


Ostatnio edytowano 22 wrz 2011, 21:29 przez Dana, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2011, 21:28 
Cytuj  
kolego % wzrostu pkb nie jest nic wart jeśli nie podaje się od jakiej kwoty jest liczony.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2011, 21:54 
Cytuj  
Co rozumiesz przez "od jakiej kwoty jest liczony" ? Nie jestem ekonomistą, ale wzrost PKB kalkuluje się na podstawie PKB i PNB. Tak mi się wydaje.

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2011, 22:16 
Cytuj  
Btw. jest jakies państwo gdzie żeby głosować trzeba mieć jakies uprawnienia do tego lub coś w podobie?

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2011, 22:17 
Cytuj  
Też nie jestem ekonomistą. Więc mogę się mylić.
Za wikipedią:
KB = produkcja globalna kraju – zużycie pośrednie = suma wartości dodanej ze wszystkich gałęzi gospodarki narodowej.

Żeby był wzrost produkcja musi być większa od zużycia, co oczywiste. Weźmy dwa kraje:
A: pkb w roku 2009 wynosiło 100$, w roku 2010 wyniosło 103$. Wzrost pkb 3%
B: pkb w 2009: 1000$, w 2010: 1010$. wzrost pkb wyniesie 1%
Kraj A ma wyższy wzrost pkb, ale kraj B wytworzył produkty o wartości ok 10x większej niż kraj A. Więc mimo mniejszego wzrostu jest w lepszej sytuacji.

PKB zresztą jako wskaźnik ma swoje wady. Najważniejsze z punktu przeciętnego zjadacza chleba to (znowu za wiki):
-nie odzwierciedla zróżnicowania dochodów w społeczeństwie ani ich dystrybucji,
-nie odzwierciedla faktu, że nie cały wypracowany PKB trafia do obywateli w postaci bezpośredniej (pensje) lub pośredniej (świadczenia, zasiłki itp.). Tu akurat mowa o transferach pieniędzy za granicę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2011, 22:28 
Cytuj  
WilkuDemon napisał(a):
Btw. jest jakies państwo gdzie żeby głosować trzeba mieć jakies uprawnienia do tego lub coś w podobie?


Polska jest przykładem takiego państwa. Nazywa sie to czynne prawo wyborcze.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2011, 22:30 
Cytuj  
WilkuDemon napisał(a):
(...)lub coś w podobie?
:roll:

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2011, 22:45 
Cytuj  
USA ma coś w ten deseń. Tam byle czarnuch nie może. Musi być lepszym bambusem.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2011, 07:53 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Czy ja wiem, na tle Europy nasz wzrost PKB na poziomie 3.8-4 wybija się ponad przeciętność. Jeszcze jakby obniżyć podatki, zliberalizować prawo gospodarcze to byśmy mieli że hoho.

tyle że ten PKB mamy dzięki zaciągniętym kredytom + kasie z UE na budowy w całym kraju, za jakiś czas to się skończy i trzeba będzie wszystko spłacić


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2011, 10:12 
Cytuj  
Jestem lemingiem bo mam stale przekonania wyborcze ktore nie zmieniaja sie co wybory? To jak nazwac kogos komu sie zmieniaja opinie i preferencje wyborcze przy kazdej kampani. Idac dalej na kazdych wyborach jest jakas samoobrona palikot itd. ktorzy przyciagaja masy stousjac zgrabne socjotechniki ale coz juz taki narod mamy.

Co do podatkow to co innego jest miec mniejszy podatek przy wiekszym pkb ktory wartosciowo jest wiekszy i wyzszy podatek przy mniejszym pkb ale to juz matematyka. Ludzie ZAWSZE mysla o wlasnej dupie i nie ma co sie dziwic. Kiedys anglia byla w gorszych tarapatach niz my teraz ale jakos margaert umiala gornikow wziasc za mordy i jest teraz jak jest. U nas by to nie przeszlo bo by zasypali krzyzami caly sejm. Opozycja zawsze w kampani jest w lepszej pozycji i latwiej lykac jak my bedziemy to zrobimy to lepiej itd. Dyskusja teraz nie ma sensu. Po wyborach owszem.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2011, 13:50 
Cytuj  
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/podpalil-sie-pod-kancelaria-premiera-tusk-wraca-do,1,4859841,region-wiadomosc.html

Tuskowy Reżim.

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2011, 14:35 
Cytuj  
Varenthin napisał(a):
Dana napisał(a):
Czy ja wiem, na tle Europy nasz wzrost PKB na poziomie 3.8-4 wybija się ponad przeciętność. Jeszcze jakby obniżyć podatki, zliberalizować prawo gospodarcze to byśmy mieli że hoho.

tyle że ten PKB mamy dzięki zaciągniętym kredytom + kasie z UE na budowy w całym kraju, za jakiś czas to się skończy i trzeba będzie wszystko spłacić

Co za różnica czy kraj rozwija się dzięki planowi marshalla, pieniądzą z unii itd Ważne że w kraju jest lepiej, Polska ma przerąbane bo kiedyś ogłosiła bankructwo, dlatego pożyczamy pieniądze dużo drożej niż np Czesi.
Temu krajowi jest potrzebny spokój, dzięki któremu pożyczymy pieniądze nie na 6,5% tylko na 6%. To da nam olbrzymie oszczędności.

P.S. kasy jest mało bo Pis przejebał grube miliardy na obniżki w podatkach. Teraz z takim poziomem oszczędności bylibyśmy prawie na zero w bilansie rocznym. powinniśmy jako społeczeństwo sami domagać się obniżki wydatków/kasacji ulg podatkowych.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.