mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 801, 802, 803, 804, 805, 806, 807 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 18:00 
Cytuj  
Montezuma to prawdziwy eurokomunista, polski rzad ma wlasne pieniadze, unia ma wlasne pieniadze i powinnismy byc szczesliwy ze tak hojnie nam dorzucaja kase a to do emerytury, a to boisko albo autostrade wybuduja.

Prawdopodnie pracownicy ministerstw i poslowie w tajemnicy po ciezkiej pracy ida na drugi etat, zeby troche zarobic i obywatelom dorzucic zeby zylo sie lepiej.

Pracodawcy podobnie maja kasy jak lodu wiec to zaden problem zaplacic pol ZUSu za pracownika. Chetnie by tez placili pracownikom trzy razy wiecej ale wtedy polska gospodarka przestaly by byc konkurencyjna i nikt by o zgrozo nie chcial u nas wybudowac nowego marketu! wiec w trosce o panstwo i obywateli placa pracownikom 1/5 tego co w Niemczech za podobna robote. Ja sie dziwie ze to panstwo niemieckie jeszcze istnieje przy takich przerazajacych inwestorow zarobach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 18:02 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jeżeli rzeczywiście robi ty polityczną agitkę to dobrze mu idzie. Odpowiada wam spokojnie, z sensem czy nie, a wy go wyzywacie i wychodzicie na fanatyków.


kruk krukowi oka nie wykole

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 18:02 
Cytuj  
ale radziu ma racje, ze montezuma ma racje... jesli chodzi o teorie.
a skoro na papierze wszystko jest ok, to dla montezumy i po/mediow tez wszystko jest pieknie i nie wiadomo czemu polacy tak narzekaja.
przeciez w afryce maja gorzej!

tor: nie, wrecz przeciwnie. coraz bardziej wkurwia ludzi bo za kazdym razem odpowiada z sensem - ale jak napisal ojciec, tylko jesli chodzi o zapisy :)


zreszta mnie i tak najbardziej rozjebal tekst montezumy, ze jak ktos prowadzi dzialalnosc i zarabia 3000pln to powinien ja zamknac i isc pracowac do biedronki.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 18:06 
Cytuj  
Dokladnie, to ze na papierku to ladnie wyglada, bo mozna powiedziec ze wedlug prawa to i to to nie skladka na ZUS, reszta tez rozbita na dziesiatki, wiec wszystko jest cacy, i tak z prawem i sytuacja w Polsce mozna bez konca. Typowa propagandowka typowego zjeba PO - Wszystko jest zajebiscie bo tak to rozbilismy ze wszystko na papierku ladnie wygloda.

Pozatym niech Junkier w koncu przestanie pierdolic na tym altcie. Od czasu kiedy zacza pierdolic te glupoty na koncie montezumy sam przestal postowac w tym watku, a przedtem dokladnie tak samo bronil PO. Widac ze chlopak nie ma jaj zeby pisac te debilizmy z glownego konta.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 18:16 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ale radziu ma racje, ze montezuma ma racje... jesli chodzi o teorie.
a skoro na papierze wszystko jest ok, to dla montezumy i po/mediow tez wszystko jest pieknie i nie wiadomo czemu polacy tak narzekaja.
przeciez w afryce maja gorzej!


Tak jest w praktyce, porozmawiaj z jakimkolwiek przedsiębiorcą który zatrudnia na umowę o prace jakie on płaci podatki od zatrudnienia a jakie jego pracownik.

Mendol napisał(a):
zreszta mnie i tak najbardziej rozjebal tekst montezumy, ze jak ktos prowadzi dzialalnosc i zarabia 3000pln to powinien ja zamknac i isc pracowac do biedronki.


Jednoosobowa działalność przy dochodach 3000 zł i bez żadnych ulg nie jest opłacalna dla ciebie. Natomiast jest bardzo opłacalna dla pracodawcy który zmusił ciebie do założenia firmy aby zamiast etatu zatrudnić ciebie jako firmę.

Natomiast przy dochodzie 5000 zł jednoosobowa działalność jest już bardziej opłacalna niż praca na etat, tutaj masz więcej na ten temat
http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/3741


Nefastus napisał(a):
Dokladnie, to ze na papierku to ladnie wyglada, bo mozna powiedziec ze wedlug prawa to i to to nie skladka na ZUS, reszta tez rozbita na dziesiatki, wiec wszystko jest cacy, i tak z prawem i sytuacja w Polsce mozna bez konca. Typowa propagandowka typowego zjeba PO - Wszystko jest zajebiscie bo tak to rozbilismy ze wszystko na papierku ladnie wygloda.


to własnie ci zrobi ZUS przy wyliczaniu emerytury. Składkę na zus rozdzieli na cześć emerytalna/rentowa i chorobowa a następnie wyliczy emeryturę na podstawie składki emerytalnej.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 18:19 
Cytuj  
Obliczenia dla sensownej kwoty, za którą da się żyć.
8000zł netto.
Rocznie na rękę: 96000zł
Koszt pracodawcy: 164651zł

Realne obciążenie: 68651zł co daje: 42% (z punktu widzenia pracodawcy). Z punktu widzenia pracownika jest to 71,5%.
58% trafia do mojej kieszeni, 42% zakurwia mi pierdolone państwo.
I ważny jest koszt pracodawcy. Gdyby nie było kosztów podatkowych (w tym skurwiałego na maksa zusu) na tym etapie to mógłby temu samemu pracownikowi dawać 12000zł, a jeszcze 20000zł rocznie byłby do przodu.
I dlatego często kalkuluje się ryzykować z własną działalnością i ryzykiem - nie leci staż pracy, nie ma się żadnych praw, ale ma się prawie 50% więcej w kieszeni.
Bowiem jak dostanę 12k + vat, to zapłacę 1.1k zusu, a od 10900 podatek 19% to rocznie wychodzę nadal ponad 10k do przodu ja. I to zakładając, iż nie wrzucam w koszta komputerów, książek itp.
No, ale lepiej rozdmuchać administrację publiczną pod przykrywką socjalu dla cyganów i innego ścierwa żeby kolesie z PSL, POPiSLD mieli robotę i głosowali dalej na to samo ścierwo.
Równość wobec prawa? Chuja - duży może więcej i nie zapłaci podatku w Polsce prawie wcale (i w sumie słusznie - bo i tak by zostało to przeżarte przez nieudaczników).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 18:25 
Cytuj  
hehe montezuma, ty nadal nie rozumiesz, ze od miesiecy jezdzisz palcem po papierze, a my probujemy ci pokazac jak to wyglada w prawdziwym zyciu?
rozmawiam z przedsiebiorcami i kazdy twierdzi, ze gdyby nie koszty zatrudnienia pracownikow, to moglby miec/potrzebuje ich wiecej. albo dac podwyzki.
ale go nie stac, jesli chce zapewnic obecnym dobre warunki finansowe.
OBUDZ sie kurwa.

no wlasnie 3000zl przy 1000zl zlodziejskiego zus'u powoduje, ze szkoda czasu i stresu.
wyjasnij mi dlaczego na calym swiecie sie to oplaca, tylko u nas nie?
nawet przy 5k nie jest to oplacalne i co wiecej powoduje, ze bedziemy srac po gaciach przed kontrolami z urzedow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 18:31 
Cytuj  
Jaki jest sens dyskutowania z kimś, kto ma płacone za damage control w odpowiednim kierunku?


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 18:50 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Obliczenia dla sensownej kwoty, za którą da się żyć.
8000zł netto.
Rocznie na rękę: 96000zł
Koszt pracodawcy: 164651zł

Realne obciążenie: 68651zł co daje: 42% (z punktu widzenia pracodawcy). Z punktu widzenia pracownika jest to 71,5%.
58% trafia do mojej kieszeni, 42% zakurwia mi pierdolone państwo.
I ważny jest koszt pracodawcy. Gdyby nie było kosztów podatkowych (w tym skurwiałego na maksa zusu) na tym etapie to mógłby temu samemu pracownikowi dawać 12000zł, a jeszcze 20000zł rocznie byłby do przodu.


błąd jeżeli chodzi o obciążenia. Przy twoich 8000 zł netto Pracodawca wydaje na ciebie 164 000 zł i tyle go kosztujesz. Ty dostałeś 140 00 zł i to jest twoja płaca. Pracodawca od zatrudnienia pracownik nie płaci podatku wiec nie możesz napisać ze jest obciążony w 42%. Dla niego opłata zus nie jest traktowana jako podatek, jest kosztem działalności. Teraz ty dostajesz 140 000 zł i do tego płacisz podatki i od tego liczysz obciążenie podatkowe, a nie od 164 000 zł

Dla tych co wciąż nie rozumieją a widzę ze jest ich dużo. Kiedy płacisz PIT to podajesz w nim swoja pensje aby rozliczyć się czy to ile kosztujesz pracodawce? Oczywiscie podajesz swoja pensje i od tego płacisz podatek.

Mendol napisał(a):
hehe montezuma, ty nadal nie rozumiesz, ze od miesiecy jezdzisz palcem po papierze, a my probujemy ci pokazac jak to wyglada w prawdziwym zyciu?
rozmawiam z przedsiebiorcami i kazdy twierdzi, ze gdyby nie koszty zatrudnienia pracownikow, to moglby miec/potrzebuje ich wiecej. albo dac podwyzki.


A kto by nie narzekał. Bez opa na zus i inny składek zostaje o wiele więcej w kieszeni, a ze taki pracownik w wieku 67 lat nie bedzie miał emerytury to to jest problem państwa a nie pracodawcy


_________________
Bishop - Teon


Ostatnio edytowano 16 lis 2014, 19:02 przez montezuma, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 18:56 
Cytuj  
ZUS nie jest podatkiem (bo tak jest napisane na papierku)... i jak tu tego debila brac na powaznie. Rece opadaja. Zaraz bedzie leciec na ignore bo nie mam ochoty czytac kompletnych debilizmow stazysty w TVN.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 19:14 
Cytuj  
42% jest to realne obciążenie pracownika oraz pracodawcy. Nie musi na papierze mieć napisane że jest podatkiem, wystarczy użyć słowa obciążenie i montezuma wychodzisz na ignoranta.
Oczywiście ZUS na papierze jest kosztem zatrudnienia, ale dalej w realnym życiu jest to zwykłe obciążenie pracodawcy/pracownika, z resztą zbędne. Bo prywatne ubezpieczenie zdrowotne i prywatny fundusz emerytalny oferujący ZUSowską stawkę zawsze wyjdzie taniej przy zarobkach około średnich i tym bardziej wyższych. To co nas w oczy boli, to monopol ZUSu - przymus do gorszej opcji jest chory.

Mi by nawet pasował ZUS, gdyby nie oczywiste spalanie pieniędzy w ich piecach CO.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 19:48 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Jeszcze chwila i się zawinę do innego kraju :)


https://www.youtube.com/watch?v=fpP-IRMwrlo

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 20:05 
Cytuj  
ja pierdolę montezuma - takiemu cwelowi to tylko w ryja dać.
Podałem konkretną różnicę między tym jaki koszt pracodawcy, ile dostaje się na rękę, a wszystko co jest pomiędzy tym to jest PODATEK. Może się nazywać ubezpieczeniem, parapodatkiem i podatkiem, ale w rzeczywistości jest to tylko i wyłącznie podatek.
Więc realnie jeśli kosztuję pracodawcę 164k, a ja dostaję z tego 96k to 42% zapierdoliło mi państwo.
Na to, aby opłacać takiego cwela jak ty, aby rzucić jakieś ochłapy cyganom i organizować festyn pod tęczą.
Ja się na to nie chcę godzić. A taka opłacana kurwa jak ty nigdy w życiu nie powinna dostać emerytury, bo pasożytujesz za nasze. Nie będziesz mieć kasy? Do rowu i zasypać wapnem. Na więcej nie zasługujesz.
Każdy powinien sam sobie na starość odkładać, a nie liczyć na państwo.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 20:12 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Podałem konkretną różnicę między tym jaki koszt pracodawcy, ile dostaje się na rękę, a wszystko co jest pomiędzy tym to jest PODATEK. Może się nazywać ubezpieczeniem, parapodatkiem i podatkiem, ale w rzeczywistości jest to tylko i wyłącznie podatek.
Więc realnie jeśli kosztuję pracodawcę 164k, a ja dostaję z tego 96k to 42% zapierdoliło mi państwo.


znowu źle. te 42% jest zabierane tobie i pracodawcy. Jakby zlikwidowali podatki to byś dostał 140 00 tys zł, resztę zatrzyma pracodawca. Wiec przy liczeniu obciążenia podatkowego pracownika liczysz swoja pensje brutto a nie swoja pensje brutto+to co płaci przedsiębiorca.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 20:15 
Cytuj  
Dla pracodawcy liczy się jego koszt pracownika, a nie to ile pracownik dostaje - ty pierdolony przygłupie z psl.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 316
Dołączył(a): 10.05.2008
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 20:29 
Cytuj  
Twitter tymczasem huczy, że będzie zamiana na pozycji lidera w najsłynniejszym polskim wyścigu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 20:33 
Cytuj  
montezuma to nawet nam poda z dokladnoscia do zlotowki jaka emeryture dostaniemy zaa 30-40 lat.

moglem Ci wkleic foty jakie zajebiste warunki mi zapewnil ZUS jak bylem w szpitalu w marcu tego roku.
Aha, medicover juz zapewnia nawet hospitalizacje w wawie za cene porownywalna z zusem, z tym ze obsluga nieco lepsza.


_________________
.


Ostatnio edytowano 16 lis 2014, 20:37 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 20:34 
Cytuj  
Za 30-40 lat to tego kraju nie będzie na mapie świata. D:


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**

Posty: 316
Dołączył(a): 10.05.2008
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 20:36 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
montezuma to nawet nam poda z dokladnoscia do zlotowki jaka emeryture dostaniemy zaa 30-40 lat.


Z ZUS?

To akurat żaden problem - 0.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 lis 2014, 20:38 
Cytuj  
Ta, ale monti pewnie poda kwote jaka tak ladnie prognozuje ZUS i przesyla nam te smieszne listy z prognoza ;]

doskonaly kandydat z pisu http://www.youtube.com/watch?v=u-2NMsS4l80


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 801, 802, 803, 804, 805, 806, 807 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.