mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 887, 888, 889, 890, 891, 892, 893 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2015, 22:08 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Ciag dalszy ciekawostek na temat Owsiakow...

http://kontrowersje.net/co_jerzy_owsiak ... i_wyp_acaj

Tak tak - bullshit "dziennikarza", który nie wie na czym polega prowadzenie działalności o charakterze osoby prawnej.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2015, 22:12 
Cytuj  
Tylko, ze ten bullshit ponoc potwierdzil sąd?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2015, 22:14 
Cytuj  
no i do i z Szwajcarii jest niestety lub stety cło.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2015, 22:21 
Cytuj  
Dalej - nie rozumie jak działa osobowość prawna w Polsce. Sąd nie potwierdził, że są tam jakieś nieprawidłowości tylko, że i w spółce i fundacji zasiadają te same osoby. Nic nadzwyczajnego.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 4 sty 2015, 22:38 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Tylko, ze ten bullshit ponoc potwierdzil sąd?


Potwierdzil.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2015, 23:04 
Cytuj  
Wkurwia mnie ta afera z porozumieniem zielonogórskim. 1,4zł na pacjenta. Przecież to jest kurwa kpina. Znowu lekarze zamiast leczeniem mają się zajmować liczyniem finansów, statystyką i bzdurokracją. Po raz kolejny debile próbują zmuszać specjalistów w dziedzinie X do robienia Y,Z i H.
Czyli lekarz rodzinny musi ograniczać się do wróżenia z fusów i obsługi w 3 minuty żeby zarobić 28zł/h brutto. No kurwa lol.
Prawda jest taka, że kasa z nfz jest tak samo przepierdalana jak z zusu, ale prorządowe media kierują wściekłość narodu na lekarzy. Kasa poszła na bzdurokratów i marmury.
I wielkie larum, że lekarz chce godnie żyć, godnie zarabiać.
Efekt będzie taki, że kolejny rząd będzie srał pod siebie, bo lekarze wypierdolą za granicę jak mareczek i zostaną same kasztanowe dziadki oraz świeżo upieczenie studenci medycyny (a i ci nie na długo).
Kompletnie nieopłacalne jest przyuczenie do tego zawodu jeżeli miałoby się zarabiać mniej niż 100zł/h.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 sty 2015, 23:09 
Cytuj  
W razie wyjścia UK z Unii odbędzie się bardzo brzydka walka na noże o Londyński sektor finansowy. Głównie Niemiec, ale parę innych krajów też będzie chciało coś ugryźć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 00:00 
Cytuj  
mnie zastanawia dlaczego te ponad 80% podpisała

Szczucie medialne udane, przeciętny polak wie już że najgorsi są zachłanni lekarze, którym zawsze mało.
Druga strona medalu, nie wiem jakiego słowa użyć by nie paść ofiara porównania do pisiorów bo pisanie o mafii profesorsko-ordynatorskiej jest już nudne, jednak jest bardzo duża ilość ludzi, którzy służbę zdrowia zmienili w swój prywatny biznes, wszystko by było ok ale nadal ubezpieczenia mamy w zus, a decyzje kto ile kasy otrzyma, są w rekach często partyjnych i/lub powiązanych z tymi co prowadzą biznes.

Dlatego większość siedzących w biznesie o nazwie służba zdrowia nie chce zmian i reform, ta chora sytuacja jest im na rękę, ofiarą tego są wyłamujący się drobni lekarze i pacjenci.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 00:12 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=rKWhmI7baEM
to jest na serio? :wtf:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 00:16 
Cytuj  
Obrazek

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 00:39 
Cytuj  
Niah napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=rKWhmI7baEM
to jest na serio? :wtf:


Nie, ale w Polsce powinna byc kara smierci.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 01:25 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
Mark24 napisał(a):
montezuma - ale ja uważam, że żadnych ceł nie będzie. Więc za bardzo nie rozumiem co Ci mam wytłumaczyć. Cła ogólnie to już przeżytek.


powiedz to chińskim producentom paneli słonecznych którzy maja 47% cło w EU.



w EU mają 47%, a ile bedą mieć w UK po odejściu z EU? może 4.7%? Wtedy ja zbiję na tym majątek sprzedając chińskie panele z Londynu do Warszawy. Otwieraj biuro monti :)

...
Oczywiście, chinczycy produkują towary na rynek europejski zgodne z europejskimi normami, a na rynek amerykański zgodne z amerykańskimi. Nie rozumiem co ma do tego przynależność czy nie przynależność do wspólnoty europejskiej.

...
Tak na pewno EU będzie blokować UK o potencjale nabywczym równym 20% całej EU, bo UK tym samym się nie będzie mogła odpłacić. To jest sytuacja LOSER - LOSER albo DEBIL - DEBIL. Już widzę jak właściciele międzynarodowych korporacji rezygnują z 20-30% obrotów bo obrazili się na UK.. i forsują w Brukseli postawienie nowego muru_berlińskiego tym razem w Kanale La Manche.
Tak w ogóle to poza EU się nie handluje, są cła i inne przeszkody. No zobacz panie dobrze, ze te ogólnoeuropejskie kołchodzy powstały bo panie jak by my teraz żyli bez brukselskich norm i regulacji. Strach pomyśleć.

Sula - szkoda, że te wyjscie to na razie mrzonki. EU powinna się rozsypać - czym szybciej tym lepiej. Albo my dostaniemy po piździe teraz i zapłacimy za rozpad kołchozu który generuje potężne koszta nie dając praktycznie nic w zamian, albo nasze dzieci będą się musiały stawić temu czoła.
EU to dla mnie nic innego jak rozbuchana zcentralizowana biurokracja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 01:46 
Cytuj  
embe napisał(a):
mnie zastanawia dlaczego te ponad 80% podpisała

Zgodnie z panującą zasadą "jakoś to będzie", a póki co muszą mieć co do gara włożyć.
Ludzie nie zdają sobie sprawy, że zdecydowana większość lekarzy ma przepierdolone jak w ruskim czołgu i gówno zarabia. Czasami dają się wpierdalać w toksyczne układy. Na przykład samochód w leasingu za promowanie X. A, że nie są to biznesmeni i prawnicy to podpisują chujowe umowy, z których ciężko się potem wycofać.
Zdecydowana większość lekarzy nie ma nawet oszczędności, bo nie mają z czego oszczędzać i żyją na kredytach. Żeby zaś załapać się na prywatę to muszą się pokazać przed tymi, którzy tam już są.
Mówię - skończy się tym, że po kolejnych wyborach zacznie nam lekarzy brakować. NFZ jak zwykle będzie niewypłacalne i zacznie kosić hajs (robią to od 2010 lub 11, ale teraz jeszcze bardziej to nasilą) kalkulując w swoje zyski pomyłki lekarzy i farmaceutów.
Generalnie apteki już dojebali. Prawo bytu pozostawili sieciom (bogate sieci są "zwolnione" dość cwanym haczykiem z odpowiedzialności finansowej). Największa do niedawna była w łapach takiego pana z nazwiskiem na O. Głośno o nim niegdyś było w trakcie wyborów prezydenckich i przy zakładaniu PO.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 07:32 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
montezuma napisał(a):
Mark24 napisał(a):
montezuma - ale ja uważam, że żadnych ceł nie będzie. Więc za bardzo nie rozumiem co Ci mam wytłumaczyć. Cła ogólnie to już przeżytek.


powiedz to chińskim producentom paneli słonecznych którzy maja 47% cło w EU.



w EU mają 47%, a ile bedą mieć w UK po odejściu z EU? może 4.7%? Wtedy ja zbiję na tym majątek sprzedając chińskie panele z Londynu do Warszawy. Otwieraj biuro monti :)


co za naiwność.

Mark24 napisał(a):
...
Oczywiście, chinczycy produkują towary na rynek europejski zgodne z europejskimi normami, a na rynek amerykański zgodne z amerykańskimi. Nie rozumiem co ma do tego przynależność czy nie przynależność do wspólnoty europejskiej.


UK będąc w EU ma wpływ na te normy. Będąc poza nie ma żadnego wpływu. Będą musieli robić tak jak chce EU albo nie będą mogli sprzedawać w europie. To gdzie ta niezależność?

Mark24 napisał(a):
...
Tak na pewno EU będzie blokować UK o potencjale nabywczym równym 20% całej EU, bo UK tym samym się nie będzie mogła odpłacić. To jest sytuacja LOSER - LOSER albo DEBIL - DEBIL. Już widzę jak właściciele międzynarodowych korporacji rezygnują z 20-30% obrotów bo obrazili się na UK.. i forsują w Brukseli postawienie nowego muru_berlińskiego tym razem w Kanale La Manche.
Tak w ogóle to poza EU się nie handluje, są cła i inne przeszkody. No zobacz panie dobrze, ze te ogólnoeuropejskie kołchodzy powstały bo panie jak by my teraz żyli bez brukselskich norm i regulacji. Strach pomyśleć.


Naiwność jest zakładanie ze wszyscy postępują racjonalnie. To samo można napisać w druga stronę. Co zrobi firma angielska której 80% dochodów przypada na klientów z europy? Zostanie w UK czy przeniesie się na kontynent?
Piszesz ze korporacje nie będą chciały się obrażać na UK, a skąd to wiesz? Może odejście UK da im większe zyski ponieważ przejmą cześć rynku który obsługiwały firmy angielskie i wyjdą na plus, a rząd brytyjski i tak ich nie zablokuje w UK ponieważ są zbyt duzi. Jest zbyt dużo niewiadomych żeby zakładać ze nic się nie zmienia albo ze zmienia się jedynie na korzyść.


_________________
Bishop - Teon

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 07:51 
Cytuj  
montezuma - zacznij powoli sie zwozic budulec. Trza sie od wysp zaczac odgradzac. Przeca jeno EU i centralne zarzadzanie pozwoli na stabilny i rownomierny rozwoj. Bez EU to my by nawet nie wiedzieli ile mleka czy cukru mamy wyprodukowac. Jak UK sie oderwie to pewnie cala produkcja stanie bo Bruksela im nie powie ile patatosow moga tego roku wychodowac... Czarno to widzem..

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 08:05 
Cytuj  
1.4zl na pacjenta przy ZUS 1300zl i chorobowym/zdrowotnym etc. idacym w setki zlotych miesiecznie?
Do tego dzienna stawka zywieniowa w szpitalach 2.50zl.

Rotfl, jaka farsa...

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 08:12 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
1.4zl na pacjenta przy ZUS 1300zl i chorobowym/zdrowotnym etc. idacym w setki zlotych miesiecznie?
Do tego dzienna stawka zywieniowa w szpitalach 2.50zl.

Rotfl, jaka farsa...


jak zawsze twój post ma niewiele wspólnego z rzeczywistością.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 08:18 
Cytuj  
no to napisz nam jaka jest ta rzeczywistosc w tym przypadku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 08:21 
Cytuj  
montezuma: naiwnoscia jest zakladanie, ze cokolwiek sie zmieni.
widac to calkiem niezle w przypadku podejscia panstw europejskich do rosji.
biznes to biznes i pierdolenie o tym, ze uk stanie sie biedna polska po odlaczeniu, jest wedlug mnie troche glupie.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 08:31 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no to napisz nam jaka jest ta rzeczywistosc w tym przypadku.


Wygogluj sobie ile z pensji idzie na opiekę zdrowotną w Polsce i ile z tego trafia do podstawowej opieki.


_________________
Bishop - Teon

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 887, 888, 889, 890, 891, 892, 893 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.