mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 889, 890, 891, 892, 893, 894, 895 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 16:16 
Cytuj  
Cytuj:
Sednem całej sprawy jest właśnie to, że zamknięte są prywatne przychodnie, które miały podpisane umowy z nfz. Ja byłam dzisiaj z mamą w przychodni i Pani w recepcji powiedziała, że mogą nas przyjąć, ale tylko prywatnie, jeżeli zapłacimy. Powiedziałam, że w takim razie chcę się wypisać z przychodni i zabieram mamę gdzie indziej. Pani w recepcji na to, że ma nadzieję, że nas nie przepiszą i że dokumentów nie dostanę. To jest skandal, jestem tak wściekła, że myślałam, że rozszarpię tę kobietę. Ona mi mówi, że oni też muszą jakoś zarabiać i to nie ich wina, że taka specyfika pracy.


Nie wierze w zapewnienia lekarzy ze to dla naszego dobra. Od wielu lat zawsze na koniec roku PZ grozi ze nie podpisze kontraktów dopóki nie dostanie więcej pieniędzy i dostawali. Jak im się nie podoba i jak piszą od wielu lat musza dokładać do interesu to kto ich trzyma? Niech otworzą calkowicie prywatna przychodnie i niech nie zawracają głowy. W ciągu ostatnich 10 lat kasa przeznaczona na leczenie wzrosła o 100%

W 2014 roku lekarz dostawał za każdego objętego opieką 96 zł rocznie a mógł mieć ich 2750. Teraz zaproponowano im 136,80 zł a od października 144 zł dokładając im dodatkowych badan w cenie:

wapń zjonizowany - ok. 12,zł
żelazo - całkowita zdolność wiązania (TIBC) - ok. 12zł
FT3 – 20 - 30zł
FT4 – 20 – 30zł
PSA - antygen swoisty dla stercza całkowity – 22 - 40 zł
88.713 USG tarczycy i przytarczyc – 80 - 100 zł
88.717 USG ślinianek – 80 - 100 zł
88.752 USG nerek, moczowodów, pęcherza moczowego, brzucha i przestrzeni zaotrzewnowej, w tym wstępnej oceny gruczołu krokowego (88.761 USG brzucha i przestrzeni zaotrzewnowej) – 80-100zł
obwodowych węzłów chłonnych (88.790 USG węzłów chłonnych) - 80-100 zł
spirometria - 40-80zł.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 16:27 
Cytuj  
'Jak nam powiedział jeden z lekarzy, dotychczas po wykonaniu wszystkich badań średnio z 8 zł na każdego pacjenta miesięcznie zostawało mu 3,50 zł. Zakładając, że miał ustawową liczbę pacjentów (2750), mógł zarobić rocznie 115,5 tys. zł. Jednak nie jest to jego roczna pensja, bo z tych pieniędzy lekarz rodzinny musi jeszcze pokryć koszty utrzymania lokalu i prowadzenia działalności medycznej oraz wynagrodzenia zatrudnionego personelu.'

'Dodatkowe obowiązki to m.in. nowe badania, których dotąd nie wykonywali, i za które nie płacili lekarze rodzinni. Jak zauważyli członkowie Porozumienia Zielonogórskiego, stawka NFZ - po wzroście finansowania to 11,40 zł miesięcznie na pacjenta.'


i nigdzie nie pisali, ze musza dokladac, ale ze sie to po prostu nie oplaca od czasow jak po objelo wladze.
lekarze wola wracac do szpitali na spokojne etaty + dyzury, niz pieprzyc sie z wlasna dzialalnoscia.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 16:39 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
'Jak nam powiedział jeden z lekarzy, dotychczas po wykonaniu wszystkich badań średnio z 8 zł na każdego pacjenta miesięcznie zostawało mu 3,50 zł.


Problem z tym ze to są słowa lekarzy. Nie ma żadnych wiarygodnych badan ile im tak naprawdę zostaje czy to 1 zł czy może 6 zł. Nie zdziwił bym się jeżeli ta liczba została trochę zaniżona. Jak wiadomo

Cytuj:
Mendol napisał(a):
ale jestesmy polakami, gdzie glownym zadaniem polowy spoleczenstwa jest kombinowanie.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 16:43 
Cytuj  
hehehehe kurwa, montezuma.
niech minister przedstawi WIARYGODNE badania to nikt sie nie bedzie spieral.
niech nik przedstawi raport z tego ile zostaje lekarzom. niech przedstawi raport z tego jak ewus dziala.
i bedzie po sprawie.
a biorac pod uwage, ze raczej nikt nie wstawia sie za panem ministrem, z wyjatkiem kolegow z po, to na ta chwile wierze bardziej lekarzom.
zakladam, ze 10% z nich kombinuje i oszukuje - ale to raczej panstwo powinno zajac sie ukaraniem tej grupy, a nie wszystkich, nie sadzisz?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 16:45 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
Mendol napisał(a):
'Jak nam powiedział jeden z lekarzy, dotychczas po wykonaniu wszystkich badań średnio z 8 zł na każdego pacjenta miesięcznie zostawało mu 3,50 zł.


Problem z tym ze to są słowa lekarzy. Nie ma żadnych wiarygodnych badan ile im tak naprawdę zostaje czy to 1 zł czy może 6 zł. Nie zdziwił bym się jeżeli ta liczba została trochę zaniżona. Jak wiadomo

oczywiście. tylko po i psl mówią prawdę i samą prawdę.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 16:47 
Cytuj  
niekompetentny glupek arulkowicz poszedl na wojne, tylko zapomnial amunicji zabrac.
lekarze licza, pokazuja i tlumacza dlaczego protestuja, a minister zamiast ich wypunktowac to pyskuje w telewizji.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 17:03 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
niekompetentny glupek arulkowicz poszedl na wojne, tylko zapomnial amunicji zabrac.
lekarze licza, pokazuja i tlumacza dlaczego protestuja, a minister zamiast ich wypunktowac to pyskuje w telewizji.


z tym liczeniem lekarzy to wątpliwe, tak jak ministerstwo nie pokazało jak wyliczyło stawki tak lekarze nie pokazali ile tak naprawdę trafia im do kieszeni.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 17:06 
Cytuj  
watpliwe bo ty tak mowisz? i jak rozumiem, mam uwierzyc w to co ty mowisz, a lekarza od razu posadzic o klamstwo?
bo jak dla mnie to lekarz dosc dokladnie pokazal ile dostaje i ile mu zostaje.
tekst jest publiczny i jak na razie nikt z dziennikarzy nie zarzucil mu klamstwa wiec jak na ta chwile to wiesz co :)

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 17:10 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
bo jak dla mnie to lekarz dosc dokladnie pokazal ile dostaje i ile mu zostaje.


link do wyliczeń?

a moze piszesz o tym:

Mendol napisał(a):
'Jak nam powiedział jeden z lekarzy, dotychczas po wykonaniu wszystkich badań średnio z 8 zł na każdego pacjenta miesięcznie zostawało mu 3,50 zł.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 17:15 
Cytuj  
no pisze dokladnie o tym artykule, z ktorego ty wkleiles czesc informacji, ktora ci pasowala :)
nie musze ci wiec podawac linka.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 17:23 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no pisze dokladnie o tym artykule, z ktorego ty wkleiles czesc informacji, ktora ci pasowala :)
nie musze ci wiec podawac linka.


ale to nie jest żadne wyliczenie "jak nam jeden lekarz powiedział" Lekarze twierdza ze za ta stawkę nie da się żyć wiec niech podadzą dokładnie wyliczenia. Ile poszło na badania, ile na personel, utrzymanie budynku itp. A jak narazie to grozą strajkiem i lamentują ze minister ich prześladuje i jest działa przeciwko pacjentom. Jakby podali wyliczenia to by było od razu widać, czy ta stawka jest dobra czy nie. Przypominają mi się protesty radców prawnych jak ułatwili zdobycie uprawnień, czy protesty aptek jak wchodził system refundacyjny. Każdy widzi jak to się skończyło.Wiec mam prawo być sceptyczny do tego co mówią lekarze i chciałbym zobaczyć twarde dane.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 17:26 
Cytuj  
masz prawo.
tak samo jak ja mam prawo im wierzyc, a nie ministrowi.
poza tym wymagasz od lekarzy zeby cie leczyli i liczyli? niech minister wysle kontrole, ktora policzy - przeciez jedna w ta czy w tamta to zaden problem dla tego ukladu. a bylby czysty. skoro tego nie zrobil, nie ma wyliczen tzn., ze doskonale zdaje sobie sprawe z tego, ze leci w chuja.

tutaj mamy podane przykladowe wyliczenie, wiec jest sie na czym oprzec.
tak jak pisalem wczesniej, z wstepnych wyliczen w jednej z przychodni, zysk zmniejszy im sie o okolo 20%.

a jak sie skonczyly protesty aptek?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 18:01 
Cytuj  
http://pressmix.eu/index.php/2015/01/05 ... a-zdrowia/
Śmierdzi mi ten list. I to mocno...

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 18:02 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
czy protesty aptek jak wchodził system refundacyjny

ty kurwo, szmato, pizdo pierdolona. takich jak ty to powinno się po tej tępej gębie napierdalać każdego dnia. Do kamieniołomów wraz z kastą "polityczną" na dożywocie. Skurwysynu zajebany.
W chuj aptek upadło, utrzymały się sieci.
W dużym skrócie. Apteka, której właścicielem jest farmaceuta... odpowiada finansowo bez ograniczeń. Apteka, której właścicielem jest olechowski, a kierownikiem farmaceuta odpowiada do 5000zł. PO przyjebało sobie ustawkę, w której umożliwiło NFZ wydawanie decyzji karnych za... błąd lekarza, nieczytelną receptę itd. W praktyce jak przyjdzie zdychający na cukrzycę pacjent i wyda mu się lek, a potem okaże się, że pacjent nie miał prawa leku otrzymać to NFZ może (i to robi) nałożyć mandat karny w wysokości 5kzł na aptekę. Lub równowartość refundacji w danym miesiącu. Jako, że 20-30% dochodów aptek to refundacja przy marży <20%... Łatwo sobie policzyć opłacalność.
Sieci praktycznie wygryzły rodzinne apteki. Farmaceuci stali się zbędni i w aptekach siedzą technicy farmacji (bo tańsi) zamiast farmeceutów, którzy nie mają podstaw wiedzy o działaniu lekarstw i korelacji pomiędzy nimi.
I teraz najlepsze. Ustawa przewiduje, że organem odwoławczym od decyzji NFZ jest... NFZ.

"Prostesty" zakończyły się po 4 dniach, bo w NIA zasiadają kolesie z PO.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 18:06 
Cytuj  
Republika kolesi...


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 18:09 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=sgr7iMM9N6A


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 18:19 
Cytuj  
Co za duzo to nie zdrowo, mafia bierze sie za taniejace paliwo.

http://wgospodarce.pl/informacje/17907- ... o-zdrozeje

Oczywiscie zaraz wpadnie sztandarowy lachociag mafii i powie ze to nie prawda, i dla naszego dobra.


_________________
Obrazek

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 18:25 
Cytuj  
Ja pierdole...banda debili, kurwa...
Kolejny impuls, który mógł pomóc rozpędzić się gospodarce wykorzystają, żeby "żyło się lepiej"...


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 18:45 
Cytuj  
Dunno, wszędzie gdzie były apteki w trójmieście są apteki w trójmieście.
O czym Ty mówisz?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 sty 2015, 19:08 
Cytuj  
Prosto z TV przed chwilą:

Komornik zabrał sobie ciągnik sąsiada dłużnika i zabrał jego ciągnik bo mu się adresy pomyliły.
Ciągnika nie ma, nie jego sprawa a ten sąsiad musi dochodzić swoich praw w sądzie :D

/japierdole

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 889, 890, 891, 892, 893, 894, 895 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.