mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 15:28 
 
meterrr napisał(a):
wstydzic czego ? wstyd to bylby gdyby wladza ich tam zlinczowala jak u ruskich albo na bialorusi

wstyd jak uj ze sa ludzi gotowi stanac w obronie ideii czy swoich wartosci i sie nie ugiac pod presja wstyd :roll:

gdyby to byli muzlumanie to pewnie bylby krzyk, zeby chociaz byli z afryki albo homosiami to mozna by podciagnac pod mniejszosci a tu masz ci los ze zwykli ludzie chca miec cos upamietniajacego istotne dla nich zdazenie

dziwi mnie to ze na forum na ktorym pojebany JKM mial 30% jest tylu ludzi majacych cisnienei na taka pierdole ; |

dziwne ze nikogo nie rusza +1 do vat a jakis krzyz wywoluje tyle emocji




+1


Dodam tylko, że VAT ma wzrosnąć o 3% nie 1%.
http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,C ... omosc.html

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 15:30 
 
Cytuj:
wstyd jak uj ze sa ludzi gotowi stanac w obronie ideii czy swoich wartosci i sie nie ugiac pod presja wstyd


Nie, to wstyd że swoje "idee" i "wartości" wyrażają w ten sposób.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 15:34 
 
Skoro ten tłumek jest niemalże terrorystycznym zachowaniem dla niektórych, to co powiecie o działaniach np. ekologów, gdzie blokuje się inwestycje, wymusza pieniądze i robi wodę z mózgu (vide elektrownie atomowe/emisja co2).


Inna rzecz, że komu ci protestujący zaszkodzili? Zrezygnowano z przeniesienia, ale to rzecz polityków nie tłumu, jakby chcieli, to by to zrobili.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 15:38 
 
Powiemy to samo o ekologach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 15:52 
 
Mnie jebie jakis krzyz, moga go nawet wsadzic dziwiszowi w dupe i tak mnie to nie ruszy. Obie strony celowo nakrecaja wyimaginowany problem, po to zeby tylko ciemny tlum opowiedzial sie po ktorejs ze stron i potem grzecznie zaglosowal w wyborach.

Za to podwyzszony vat juz mnie jebie troche mniej...

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 15:55 
 
Jebie Ciebie krzyż dopóki TOBIE go nie wsadzą w dupę, i.e. na twoim podwórku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 16:00 
 
Dana napisał(a):
Jebie Ciebie krzyż dopóki TOBIE go nie wsadzą w dupę, i.e. na twoim podwórku.


to prawda

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 16:01 
 
meterrr napisał(a):
wstyd jak uj ze sa ludzi gotowi stanac w obronie ideii czy swoich wartosci i sie nie ugiac pod presja wstyd :roll:


Jakie idee jakie wartosci jak mi (maksymalnie) bydlo 2 tys osob robi burdel w stolicy 38 mln panstwa w obronie jakis chorych wyobrazen o meczenskiej smierci LK to sry to sie nazywa anarchia, a nie "obrona". Ale co tu sie dziwic od decyzji o pochowku na wawelu wiadomo bylo ze martyrologia i spiskowe teorie dziejow wezmie gore nad rozsadkiem, w kazdym mozliwym aspekcie.

I Zeby nie bylo za rozwiazaniem silowym nie jestem(typu palowanie, armatki wiodne) wg mnie po pierwsze tam powinna byc policja a nie SM z tymi swoimi tarczami i konsekwentnie metr po metrze odsuwac zadymiarzy, harcerze by krzyz podniesli, a ksieza by pokropili i zaczeli by isc w kierunku kosciola oslonieci kordonem policyjnym. Do tego tajniacy w tlumie robiacy foty tym co rzucali roznymi rzeczami jako dowod do sadu i wylapywac takich ludzi w momencie kiedy by odchodzili z Krakowskiego.

@ Dana
Wg mnie folklor to mamy jak laza sobie w procesjach latem z obrazkami po ulicach i ruch blokuja to co tutaj mamy to fanatyzm zblizajacy nas blizej do Iranu niz jakiegkolwiek wysoko rozwinietego panstwa.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 16:08 
 
Dracos napisał(a):
to co tutaj mamy to fanatyzm zblizajacy nas blizej do Iranu niz jakiegkolwiek wysoko rozwinietego panstwa.


Przykuwanie się do drzew - wysoko rozwinięte państwo
Przykuwanie się do krzyża - ciemnogród

1K ludu walczących o krzyż - ciemnogród
xK ludu walczących o wkładanie drugiemu facetowi - wysoko rozwinięte państwo

1K ludu fanatyków religijnych - ciemnogród
xK ludu fanatyków homo/eko/pedo - wysoko rozwinięte państwo.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 16:17 
 
To jeszcze pokaz mi ze popierlaem gdziekolwiek pedalow badz ekologow. Dla mnie kazdy ekstremista nadaje sie na dobry obiekt do badan psychiatrycznych ale obawiam sie ze wtedy to dopiero by nasz budzet pierdolnal jak domek z kart, gdyby ci co chca miec swiety spokoj musieli fundowac luksusowe pokoje bez klamek dla fanatykow jakichkolwiek, chociaz nie ukrywam religijni sa wg mnie najgrozniejsi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 16:17 
 
Homo prosi o pozwolenie na paradę oraz nie okupuje miejsc publicznych, nie forsuje barykad, nie rzuca się na policjanów.
Nie stawia wielkich drewnianych penisów gdzie popadnie etc.
O, i na homo paradach nie było wojska jeszcze.

Także na razie Pedały > Katolicy jeżeli chodzi o sposób przedstawiania swoich "ideałów". A o samych "ideałach" jednych czy drugich nie dyskutujemy bo nie o to tutaj chodzi.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 17:08 
 
Cała ta szopka z krzyżem to kompromitacja państwa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 17:17 
 
Dana napisał(a):
Homo prosi o pozwolenie na paradę .


Homo prosi ale jak sie homo odmowi to sia automatycznie staje homofobem i nieeuropejczykiem.

Dla mnie katole, homo, eko moga sobie wyrazac poglady w dowolny sposob (nie przeszkadzalby mi nawet wielki penis przed palacem prezydenckim) o ile to nie wplywa na funkcjonowanie miasta i panstwa.

Jak stoje w korku i sie spozniam na obiad, bo ktos ma nasrane w glowie i musi wyrazic swoje poglady na ulicy to sie wkurwiam, ale odgrzewany obiad to tez jeszcze nie koniec swiata.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 17:27 
 
Kabu napisał(a):
Coz faktycznie nie byly one uwzglednione - ale nie czulem potrzeby - podana liczba wg mnie jest tak duza, ze wystarczy na wszystkie planety + jeszcze pare brakujacych zalozen.

Pop[elniasz podstawowy blad myslowy. Zakldasz ze zycie na wszystkich planetach rozwija sie w ten sam sposob, sklada sie z tym samych skladnikow i funkcjonuje w sposob podobny. Niestety musze cie wyrwac z twoich blednych przemyslen. Wystarczy spojrzec na ewolucje zycia na ziemi, aby zrozumiec, ze nawet organizmy w odrebie jednej planety moga sie drastycznie roznic zarowno w okrese ewolucji jaki w tym samym czasie.

Po drugie chociaz hipoteza panspermiimoze sie wydawac naciagna to jest ona najbardziej prawdopodobna, zycie na nasza planete najpewniej przyblo z kosmosu w tej czy innej formie.

Po drugie nie bierzesz pod uwage ze kosmos nie jest jakims stalym niezmiennym tworem. Kosmos jest nieskonoczny a jego predkosc rozszrzenia jest duzo wieksza niz predkosc swiatla. W nieskonocznym kosmosie sila rzeczy prawdopdobienstwo wystapienia jakiegos zdarzenia wynosi 100%.

Cytuj:
A coz tu udowadniac? Na chwile obecna (wg google) zaklada sie ze liczba gwiazd w znanym nam wszechswiecie to 10^22 - nawet gdyby na jedna gwiazde przypadalo milion planet nadal bylby spory zapas.

Kluczowe jest tu slowo w znanym wszechswiecie. Wyobraz sobie balon na ktorym namalujesz kropke, Jesli bedziesz ta kropka to sila rzczy bedziesz widzial malutki procent całej powierzchni balona. Z tego samego powodu nie widzisz z polski chin, tylko zaslania ci je horyzont. Obserwowalna czesc wszechswiata to zaledwie maly promil jego ogromu. Ale przypuszczam, ze w tym momencie twoja wyobraznia juz wysiadla ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 18:25 
 
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 18:33 
 
Cytuj:
Faktycznie jestesmy glupi wierzac w ewolucje


Cytuj:
z pewnoscia w necie znajda sie madrzejsze wywody

Jakoś nie mogę pozbyć się wrażenia, że miażdżąca większość świata naukowego jest bliższa prawdy niż autorzy wywodów wrzucanych na necie.

Kabu napisał(a):
A coz tu udowadniac? Na chwile obecna (wg google) zaklada sie ze liczba gwiazd w znanym nam wszechswiecie to 10^22 - nawet gdyby na jedna gwiazde przypadalo milion planet nadal bylby spory zapas.

Wyguglaj sobie jeszcze jaki jest szacowany stosunek całego wszechświata do jego obserwowalnego fragmentu.

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 19:55 
 
Inside oczywiscie ze nie biore pod uwage "innych form zycia". Niestety mam dupiana wyobraznie i nie potrafie ich sobie wyobrazic. Zakladam jednak iz nie bylyby one duzo prostsze od naszych - a ziemskie sa wg mnie zbyt skomplikowane aby mogly powstac samoczynnie w skonczonym okresie czasu (podane wyliczenia dotyczyly tylko 1 bialka, a od bialka do zywej komorki jeszcze daleka droga).

Co do kosmosu jego rozmiaru i prawdopodobienstwa to taka rozmowa na chwile obecna jest ciezka do prowadzenia - zbyt malo o nim wiemy - mozesz miec racje, mozesz jej nie miec. Faktem pozostaje niewyobrazalnie male prawdopodobienstwo samoczynnego powstnia zycia - dla mnie podchodzi to pod cud - ktos inny moze uwazac inaczej, ale na chwile obecna nie ma zadnego dowodu, ktory sugerowalby mozliwosc samoczynnego powstania zycia.

Junkier matematyka wiekszosc ludzi przeraza. Darwin przedstawil teorie ewolucji, ktora nie tlumaczy w jaki sposob powstalo zycie, czy w jaki sposob z bakteri powstaly ssaki - jednak ludzie wykorzystuja ja jako wyjasnienie powstania zycia na ziemii.... Taka wiara wg mnie nie rozni sie niczym od wiary, ze swiat stworzono w 7 dni.
Co do stosunku calego wszechswiata do obserwowalnego fragmentu - moglbys podac link? Leniwy jestem :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 20:23 
 
Cytuj:
Co do kosmosu jego rozmiaru i prawdopodobienstwa to taka rozmowa na chwile obecna jest ciezka do prowadzenia - zbyt malo o nim wiemy - mozesz miec racje, mozesz jej nie miec. Faktem pozostaje niewyobrazalnie male prawdopodobienstwo samoczynnego powstnia zycia - dla mnie podchodzi to pod cud - ktos inny moze uwazac inaczej, ale na chwile obecna nie ma zadnego dowodu, ktory sugerowalby mozliwosc samoczynnego powstania zycia.

Nie wazne jak male jest prawdopdobienstwo. Istotne jest, ze w nieskonczonej liczbie mozliwosci, dane zdarzenie wkoncu wystapi.
Dla mnie hipoteza ze ktos tworzył życie jest absurdalna, bo prowadzi do wiekszego absurdu i pytania kto stworzył tego kto tworzył ? Kolejnym absurdem z tego wynikajacym jest powstanie czegos z niczego.

Hipoteza ewolucyjnego multiwszechswiata to przy tym sa naukowe fakty.

Bo jesli zalozymy, ze istnieje nieskonczona liczba wszechswiatow, ktore ewolucuja (chociaz nie w sposob taki sam jak organizmy na ziemi, ta ewolucja ma raczej charakter chaotyczny gdzie zachodza zupelnie przypadkowe zmiany), to jest pewne ze w ktoryms z nich musiala powstac jakas nawet najbardziej prymitywna swiadomosc, pomimo ze wiekszosc takich wszechswiatow moze byc martwa, albo moze nie miec warunkow do powstania skomplikowanych tworow (np. zapadał się do dwóch wymiarów, a w dwóch wymiarach nie mogą powstać bardziej skomplikowane twory).

Zycie w naszym wszechswiecie to kwestia czystego przypadku. Moglismy powstac a moglismy nie powstac, tak naprawde nie ma sie tu nad czym za bardzo zastanawiac, teoria chaosu doskonale to obrazuje ;p.

Nie bierzesz tez pod uwage, ze niezalenie jak male prawdobienstwo wystapienia zdarzenia jest, to ono wkoncu nastpi, jedynym pytanie jest w tym przypadku kiedy ? Tak sie zlozylo, ze w naszym wszechswiecie dojść do tego juz bardzo dawno temu, jeśli miałbym strzelać to około 8-7mld lat temu.

Cytuj:
Darwin przedstawil teorie ewolucji, ktora nie tlumaczy w jaki sposob powstalo zycie, czy w jaki sposob z bakteri powstaly ssaki - jednak ludzie wykorzystuja ja jako wyjasnienie powstania zycia na ziemii.... Taka wiara wg mnie nie rozni sie niczym od wiary, ze swiat stworzono w 7 dni.


teoria darwina nie tlumaczy rownierz w jaki sposob z malp powstali ludzie. Bo widzisz, teoria Darwina nie tlumaczy jak z czegos powstalo cos innego, tylko tlumaczy ewolucje jako taka. Nie mozna podwarzyc a w jaki prawdziwosci ewolucji, bo jej dowody mamy przed oczami (wystarczy
pojsc do jakiegos muzeum zwiaznego z natura).

A w jaki sposob z bakterii powstału ssaki ? W zaden. Njapierw powstały pierwotniaki, pozniej bardzo lozono organizmy wielokomórkowe. To kwestia adaptacji do nowych warunkow. Ja juz tego za dobrze nie pamietam, musialbym poczytac, ale z tego co mi wiadomo to ewolucja ogolnie rzecz biorac bardzo dobrze wyjasnia roznorodnosc biologiczna na naszej planecie.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 21:49 
 
Kabu napisał(a):
Inside oczywiscie ze nie biore pod uwage "innych form zycia". Niestety mam dupiana wyobraznie i nie potrafie ich sobie wyobrazic. Zakladam jednak iz nie bylyby one duzo prostsze od naszych - a ziemskie sa wg mnie zbyt skomplikowane aby mogly powstac samoczynnie w skonczonym okresie czasu (podane wyliczenia dotyczyly tylko 1 bialka, a od bialka do zywej komorki jeszcze daleka droga).

Co do kosmosu jego rozmiaru i prawdopodobienstwa to taka rozmowa na chwile obecna jest ciezka do prowadzenia - zbyt malo o nim wiemy - mozesz miec racje, mozesz jej nie miec. Faktem pozostaje niewyobrazalnie male prawdopodobienstwo samoczynnego powstnia zycia - dla mnie podchodzi to pod cud - ktos inny moze uwazac inaczej, ale na chwile obecna nie ma zadnego dowodu, ktory sugerowalby mozliwosc samoczynnego powstania zycia.

Czytałeś o eksperymencie Millera-Ureya?
Cytuj:
Darwin przedstawil teorie ewolucji

Która została zmodyfikowana w świetle późniejszych odkryć.
Cytuj:
ktora nie tlumaczy w jaki sposob powstalo zycie

Bo nie to miała wytłumaczyć.
Cytuj:
Taka wiara wg mnie nie rozni sie niczym od wiary, ze swiat stworzono w 7 dni.

Jeśli dla Ciebie nie ma różnicy między uznawaniem w naukowy sposób udowodnionej hipotezy, która w świetle dostępnej nam wiedzy w najtrafniejszy sposób opisuje dane zjawiska, a kompletnie irracjonalną, absolutnie niczym nie uzasadnioną wiarą w coś co przeczy wszelkim współczesnym ustaleniom naukowym to serdecznie gratuluje. Wracaj do szałasu.
Cytuj:
Co do stosunku calego wszechswiata do obserwowalnego fragmentu - moglbys podac link? Leniwy jestem :)

Nie.

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 22:00 
 
Hej, skąd się wzięły skamieniałości?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.