mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2009, 22:08 
Cytuj  
No chyba nie wierzycie, że w tym powalonym kraju ktokolwiek coś zmieni, te same ekipy od 20 lat, że ludzie jeszcze chodzą na wybory :). Emigrować kto ma jeszcze trochę rozumu i możliwości...

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2009, 22:13 
Cytuj  
Jacy wyborcy tacy politycy


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2009, 22:51 
Cytuj  
Przemyśl jeszcze raz to co napisałeś...

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2009, 23:50 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Emigrować kto ma jeszcze trochę rozumu i możliwości...


Cześć Marek, czyżby znów ktoś doczepił się do ciebie, że masz za duży postcounter i zacząłeś logować się na alta?

Havok napisał(a):
Przemyśl jeszcze raz to co napisałeś...


Chodzi tobie że poprawniej byłoby napisać "społeczeństwo"? Może byłoby i poprawniej, ale dalej to co napisałem ma sens, to od nas wyborców, od naszych wyborów przy urnach zależy pośrednio czy ten czy inny polityk wchodzi lub nie do sejmu, ta czy inna partia dostaje tyle procent głosów.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2009, 00:41 
Cytuj  
masz racje Mag. problem w tym, ze mozemy sie opierac na reklamach z tv, ewentualnie po paru latach wyrobic sobie opinie.
jak rowniez fakt, ze od parunastu lat w sejmie siedza ciagle te same mordy, zmieniajace tylko front, nie ulatwia wyboru.

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2009, 01:15 
Cytuj  
Przestancie cwaniakowac. Zawsze wy wszyscy mozecie stac sie nowymi mordami w sejmie.
Bede na was glosowal. Zalozcie partie 'mmorpg'


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2009, 01:18 
Cytuj  
cwaniakowac? czy poeta moze nam wyjasnic co ma na mysli?

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2009, 03:57 
Cytuj  
Cytuj:
POLITYKA PRORODZINNA

PiS w swoim programie kładzie mocny nacisk na politykę prorodzinną, gdyż jak uważa polska rodzina przeżywa kryzys. Przestaje być bowiem miejscem - jak napisano w programie partii - w którym się "wychowujemy, uspołeczniamy i stajemy wrażliwi moralnie"

By ratować rodzinę PiS proponuje, wydłużenie urlopu macierzyńskiego o osiem tygodni, wprowadzenie karty rodziny wielodzietnej, uprawniającej do zniżek m.in. w komunikacji, oraz uruchomienie programu budowy mieszkań dla rodzin.

Partia Jarosława Kaczyńskiego chce wydłużenia urlopu macierzyńskiego o osiem tygodni, całość urlopu byłaby obligatoryjna, a nie jak obecnie częściowo dobrowolna.

W projekcie programu znajdziemy też pomysł wprowadzenia karty rodziny wielodzietnej. Gminy miałyby wydawać taki dokument rodzinom wychowującym co najmniej trójkę dzieci. Uprawniałby on do zniżek m.in. w środkach komunikacji, obiektach sportowych, kinach, teatrach i muzeac


Z pewnoscia wielodzietne rodziny beda w stanie skorzystac z takich znizek... Dali by lepiej wniosek dla rodzin 3+ odnośnie edukacji za free, albo chociaż pomocy naukowych takich jak ksiazki, zeszyty czy jebane patyczki (he pamietam to, kozakcka sprawa ^^) to mialbo by to jakis sens... a tak jak chujowo bylo tak jest....


_________________
oumn da lololegend

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2009, 05:26 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
jak rowniez fakt, ze od parunastu lat w sejmie siedza ciagle te same mordy, zmieniajace tylko front, nie ulatwia wyboru.


Wymień tą mordę a jest spora szansa, że dostała wysoki wynik w wyborach. 20 lat niepodległości, trudno oczekiwać cudów. Póki nie wymrze pokolenie PRLu to nie będzie dobrze. Jebane 20% dla pisu.
Jak każdy porządny poznaniak głosowałem na UW, później gdy oscylowali na granicy progu wyborczego to czasem głosowałem na nich a czasem na SLD. Teraz - pomimo głupoty, populizmu i zapatrzenia w sondaże (trochę jak PiS :P ) - jeśli ktoś chce głosować na inną partię niż PO to sry, ale jest głupi. Dajmy im porządzić, zawsze można zmienić preferencje wyborcze. Do nowych wyborów jeszcze trochę zostało.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2009, 07:35 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Havok napisał(a):
Emigrować kto ma jeszcze trochę rozumu i możliwości...

Cześć Marek, czyżby znów ktoś doczepił się do ciebie, że masz za duży postcounter i zacząłeś logować się na alta?

Jakiego alta kolego? Konto na tym forum mam od czasów gdy było tu również forum CL, więc bądź łaskaw nie wyjeżdżać z altami do kogoś kogo nie znasz.
MagPS napisał(a):
Chodzi tobie że poprawniej byłoby napisać "społeczeństwo"? Może byłoby i poprawniej, ale dalej to co napisałem ma sens, to od nas wyborców, od naszych wyborów przy urnach zależy pośrednio czy ten czy inny polityk wchodzi lub nie do sejmu, ta czy inna partia dostaje tyle procent głosów.

Nie wiem ile ty masz lat, ale jeśli trochę masz to pewnie kojarzysz pewne "gęby" z zchnow, uw, aws, pc i innych, to już wszystko było. Wtedy może dostrzeżesz jaki jest twój wpływ na wybory. Nie żebym podważał sens wyborów jako takich. Chodzi o brak alternatywy, ciągle tych samych ludzi zmieniających front i i bajerujących owe społeczeństwo, które wszystko kupi. Może dostrzeżesz też że żyjesz w kraju, w którym obywatel jest dla państwa a nie państwo dla obywatela.
MagPS napisał(a):
Jak każdy porządny poznaniak głosowałem na UW, później gdy oscylowali na granicy progu wyborczego to czasem głosowałem na nich a czasem na SLD. Teraz - pomimo głupoty, populizmu i zapatrzenia w sondaże (trochę jak PiS :P ) - jeśli ktoś chce głosować na inną partię niż PO to sry, ale jest głupi. Dajmy im porządzić, zawsze można zmienić preferencje wyborcze. Do nowych wyborów jeszcze trochę zostało.

Populizm to tez pisanie czegoś w stylu "jak każdy porządny głosowałem na...".
Zdaje się że to rząd aws/uw wprowadził zajebistą reformę emerytalną, w której ofe biorą stały procent niezależnie od tego czy wypracują zysk czy stratę. Mam nadzieję, że chociaż ty się z tego cieszysz widząc jak ktoś wtapia twoją kasę tłumacząc się że giełda...

żeby nie było że jadę po jednych. Przez 20 lat żadna partia nie może (nie chce) zrobić porządku z dostępem do aplikacji prawniczych mimo, że w Polsce przypada na jednego prawnika więcej ludzi niż w pozostałych "cywilizowanych" krajach europy.
Porównaj sobie też prawo pracy i jego przestrzeganie u nas a w krajach "zachodu". Jeśli wierzysz, że jakakolwiek partia jest w stanie coś radykalnie zmienić w tym kraju na plus, to gratuluje optymizmu i niewyciągania wniosków z historii.

Piepszenie, że jakieś pokolenie musi wymrzeć, to też populizm i powtarzanie sloganów.Nowe pokolenia nie są lepsze same z siebie, uczą się od poprzednich. Gdyby tak było licząc od początku cywilizacji człowieka już dawno mielibyśmy ideallne społeczeństwo.

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 1 lut 2009, 10:08 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Gdyby tak było licząc od początku cywilizacji człowieka już dawno mielibyśmy ideallne społeczeństwo.


Idealne spoleczenstwo i system jest w Wielkiej Brytanii.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2009, 10:53 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
od naszych wyborów przy urnach zależy pośrednio czy ten czy inny polityk wchodzi lub nie do sejmu

Nie, akurat to zalezy od szefa partii, od nas zalezy tylko, ilu ludzi z danej partii sie w parlamencie znajdzie. Za to, gdyby byly okregi jednomandatowe, to bylaby inna spiewka i wielu dzisiejszych (p)oslow w sejmie by sie nie znalazlo. Poki co, obowiazuje u nas ordynacja proporcjonalna opierajaca sie o listy wyborcze. I poki dalej tak bedzie, nadal bedziemy widziec w sejmie tych samych dupkow.

X.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2009, 11:26 
Cytuj  
Zarri napisał(a):
Idealne spoleczenstwo i system jest w Wielkiej Brytanii.

No idealne nie jest, ale stoi na wyższym poziomie niż w polsce. Zresztą nie tylko w anglii bo chociażby i żabojady ze swoim 38 godzinym tygodniem pracy, który o dziwo nie doprowadza "pracodawców" do masowych bankructw i samobójstw... Tyle że żaden z bardziej rozwniętych systemów nie przyjmie się w najbliższej dającej się przewidzieć przyszłości u nas :)

A propo tego co napisał xanth, to niby kto ma zmusić "naszych" polityków do zmiany ordynacji :D.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2009, 12:20 
Cytuj  
Widzę, że wiele głupot zostało napisanych, no więc do dzieła...

Havok napisał(a):
abojady ze swoim 38 godzinym tygodniem pracy, który o dziwo nie doprowadza "pracodawców" do masowych bankructw i samobójstw...


Na szczęście Sarkozy to zmieni, więcej pracujesz = więcej zarabiasz, simple kurwa i dziwne, że lekarze i nauczyciele w naszym kraju tego nie rozumieją.

Xanth napisał(a):
Nie...


*Tak
Pośrednio mamy wpływ <kropeczka>

Havok napisał(a):
Jakiego alta kolego? Konto na tym forum mam od czasów gdy było tu również forum CL, więc bądź łaskaw nie wyjeżdżać z altami do kogoś kogo nie znasz.


Rozumiem, że nie każdego śmieszą moje żarty, ale zrozumieć powinien już każdy.

Havok napisał(a):
Populizm to tez pisanie czegoś w stylu "jak każdy porządny głosowałem na...".


Po pierwsze najwyższy wynik wyborczy UW w Poznaniu o czymś świadczy.
Po drugie populizm jest od tego żeby go stosować, trzeba jakoś ciemny lud przekonać do reform w innym przypadku trzeba byłoby trzymać go za mordę.

Havok napisał(a):
Mam nadzieję, że chociaż ty się z tego cieszysz widząc jak ktoś wtapia twoją kasę tłumacząc się że giełda...


Tak zwane ryzyko grania na giełdzie (te bardziej ryzykowne opcje, czy jak to się zwie)

Havok napisał(a):
Jeśli wierzysz, że jakakolwiek partia jest w stanie coś radykalnie zmienić w tym kraju na plus, to gratuluje optymizmu i niewyciągania wniosków z historii.


Mam nadzieję, że rząd (ten czy inny) będzie robił swoje, a żeby było to możliwe prezydent musi przestać wetować ustawy, gdyż martwi się o poparcie debili dla partii swego brata

Havok napisał(a):
Piepszenie, że jakieś pokolenie musi wymrzeć, to też populizm i powtarzanie sloganów. Nowe pokolenia nie są lepsze same z siebie


Pieprzenie*
Partie typu sld czy pis stracą betonowy elektorat i może dojdzie do normalności w tych partiach, może.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2009, 13:32 
Cytuj  
Heh, to że ktoś ma inne zdanie od twojego to jeszcze automatycznie nie świadczy o tym że pisze głupoty

Odniosę się tylko do ofe, widzę że nie rozróżniasz dwóch rzeczy: ryzyka jakie podejmujesz sam lokując gdzieś swoje pieniądze (wówczas rób co chcesz), a ryzyka do którego zmusza cie państwo. Jeśli nie widzisz ze system w którym płacisz prowizję bez względu na osiągnięte efekty jest nieuczciwy, to zaczniesz to pewnie dostrzegać gdy poczujesz to na własnej skórze.
Miałem jeszcze skomentować kilka akapitów ale to trochę mija się z celem. Myślę, że na pewne tematy zmienisz zdanie, gdy zaczniesz się sam utrzymywać...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2009, 18:35 
Cytuj  
Kogo obchodzi program PiS, jak tu sie centrolewica formuje z PD, SDPL i Zielonymi na czele. ;) Mnie wali program PiS jak i PiS light czyli PO. Jak slysze Gowina lizacego dupe purpuratowi to mnie mdli. Moze ta zmiana wizeruku Kaczynskiego da mu pare punktow, ale chyba idiotow w tym kraju coraz mniej, wiec daleko na tym nie zajedzie. Dwa,ze jak zlagodzi jezyk to mu spieprza oszolomy ze skrajnego konca prawicy pod skrzydla jakiegos nowego Giertycha.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2009, 18:38 
Cytuj  
Skrajny koniec prawicy ma Kaczyńskiego za żyda, komucha i zdrajcę narodu polskiego (!).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2009, 19:05 
Cytuj  
z tego co zauwazylem dzisiaj w telewizji to nikt nie wierzy w przemiane ani pisu ani kaczora. okreslaja wprost pis jako partie wojny.
i proby zamydlenia nam oczu jakims programem, ktory podobno na dodatek jest niezlym crapem (wedlug opinii dziennikarzy, ekonomistow), raczej sie nie powioda.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2009, 19:34 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
(wedlug opinii dziennikarzy, ekonomistow)

Oplacanych przez rzad tuska! i kto za to placi?!?!
MY!!


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2009, 19:36 
Cytuj  
w kazdej stacji telewizyjnej? nie sadze ;-)
chyba, ze to mial byc taki zarcik to wtedy ok ;-)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.