mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 08:24 
Cytuj  
Nie potepiam graczy WOWa, sam gralem i to nawet niedawno troszke w niego. Potepiam tylko graczy, ktorzy uwazaja, ze nabijanie levelka i pogon za ubieraniem swojej laleczki to sedno gier mmo. I takie cos im wystarcza do szczescia.
Takie podejscie IMO niszczy ten gatunek gier. Powoduje alienacje graczy, tworzenie arenek, battlegroundow, laczenie cross-serverwami itp.... w tej chwili nie znasz ludzi z ktorymi grasz, bo co chwila sa to inne randomowe osoby.
Kiedys tworzylo sie jakies community w danej grze mmo, ludzie sie znali, znales swoich wrogow :)

W tej chwili nie ma to znaczenia, nie ma community. Nowe gry sa puste jak wiadro.


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 09:58 
Cytuj  
To może czas sobie znaleźć nowe hobby?:)


_________________
@polygamia

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 09:59 
Cytuj  
trolololo

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 10:07 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
To może czas sobie znaleźć nowe hobby?:)


Aha, czyli jak nie slucham Lady Gaga to najlepiej nie sluchac w ogole muzyki ? :)
heheheh....... myslalem, ze jestes ciutke madrzejszy Atheriusek...

Z graczami typ 1 nie ma co dyskutowac, bo sa debilami (jak napisalem w pierwszym poscie). Dla ciebie gra jest dobra jak ma dobre słupki sprzedazy.. tak samo piosenkarka jest dobra jak jest na top 10 Billboardu, a film jest dobry jak zarobil w kinach ponad 100 baniek usd :>

Powodzenia Atheriusek w konsumowaniu komercyjnej papki dla debili :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 10:26 
Cytuj  
Obrazek


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 10:27 
Cytuj  
Huragan - możesz zmienić hobby z mmorpg na np. online shootery, nie musisz od razu porzucać grania. :]

Huragan napisał(a):
Atherius napisał(a):
To może czas sobie znaleźć nowe hobby?:)

Dla ciebie gra jest dobra jak ma dobre słupki sprzedazy.. tak samo piosenkarka jest dobra jak jest na top 10 Billboardu, a film jest dobry jak zarobil w kinach ponad 100 baniek usd :>

Powodzenia Atheriusek w konsumowaniu komercyjnej papki dla debili :)


Nigdzie nie stwierdziłem, że dla MNIE taki produkt jest lepszy, tylko taki produkt się lepiej sprzedaje i z komercyjnego punktu widzenia jest bardziej opłacalny a przecież tam, gdzie inwestuje się grubą kasę chodzi też o wyciągnięcie x-razy tyle.

Po 1 od samego początku jest błędne porównanie, bo muzyka jest wszechobecna, wychodzisz na dwór i gdzieś tam sobie leci, w markecie, w tv, w reklamach, poza tym jest jej tyle typów i odmian w przeciwieństwie do mmo, że na prawdę jest w czym wybierać.

No i sprawdzona metoda, jeśli nie ma nic nowego z muzyki filmów to zawsze sięgam po starsze pozycje, które gwarantują mi większy fun niż to co obecnie jest serwowane.

Gry nie są jakimś nieodłącznym elementem ludzkiego życia, jeśli na prawdę nic ciekawego nie będzie mnie przyciągać to po prostu przestaje grać bez większego bólu itp.

Gorzej z ludźmi, którzy "muszą" grać, bo to ich cel życia, muszą zadowolić się tym co jest, bo za bardzo wyboru nie mają. Bo przecież nie przestaną grać mimo, że mają świadomość lekkiej fuszerki.

I Huraganku ja nie muszę nic konsumować, bo to ja decyduję co aktualnie robię a nie większość, żebym musiał się przystosować.
Sam grałeś w betę rifta, żeby obadać grę, ja nie miałem możliwości w ten sposób przetestowania to kupiłem retaila i też 2 tyg. sobie potestowałem.
Czyli co oboje ulegliśmy komercyjnej papce, bo jednak sięgnęliśmy po ten produkt, na który większość forum miała hype'a.
A przecież z góry było wiadomo jaka to jest gra i czego się można spodziewać, więc..


_________________
@polygamia


Ostatnio edytowano 20 mar 2011, 10:33 przez Atherius, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 10:31 
Cytuj  
Obrazek

Atherius napisał(a):
Sam grałeś w betę rifta, żeby obadać grę, ja nie miałem możliwości w ten sposób przetestowania to kupiłem retaila i też 2 tyg. sobie potestowałem.
Czyli co oboje ulegliśmy komercyjnej papce, bo jednak sięgnęliśmy po ten produkt, na który większość forum miała hype'a.


Nie Atherius, ty ulegles hypowi i komercyjnemu praniu mozgow bo kupiles ten kit i wydales kase :)
Ja nie wydalem ani grosza na to, hehe

Atherius napisał(a):
to ja decyduję co aktualnie robię a nie większość, żebym musiał się przystosować.
...

A przecież z góry było wiadomo jaka to jest gra i czego się można spodziewać, więc..


pathetic :)

Jak widzisz, jestes idealnym przykladem tego, ze nie masz wlasnego zdania i robisz to co wiekszosc. Jestes skomercjalizowanym konsumentem papki dla debili.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 10:38 
Cytuj  
Ale Ty masz złe podejście.. dla mnie wydanie tych 124zł to nic nie znacząca kwota, nie mam wyrzutów sumienia, że się skusiłem. Skoro nie miałem możliwości sprawdzenia gry w becie to miałem sobie odmówić tej "przyjemności" bo trzeba zapłacić za grę ? Proszę Cię, nie jesteśmy chyba dziećmi, które musiały wybierać kasa z kieszonkowego wydać na lody czy na automaty. :)


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 10:39 
Cytuj  
Nie chodzi o to ile cos kosztuje, tylko by tak ci wyprac mozg bys kupil kazde gowno ktore ci wcisna.
To wlasnie ty masz zle podejscie, a scislej kierujesz sie nie swoim smakiem a tym co powie/zrobi wiekszosc. To dla ciebie wyznacznik do wydania kasy.


_________________




Ostatnio edytowano 20 mar 2011, 10:40 przez Huragan, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 241
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 10:40 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Zobacz co powiedzial ostatnio szef Bioware na temat SWTOR... wydawaloby sie swietnej i duzej firmy. Otoz powiedzial on mniej wiecej tak, ze teraz gry mmorpg powinny opierac sie na pomysle WoWa bo to WoW ustalil standardy na gre mmo.
I to mowi szef Bioware.. ja pierdziele, co za zenada i skomercjalizowane podejscie do gier. Koles stracil zapal do robienia gier. On teraz chce robic tylko kase a nie gry.


mowisz o tej wypowiedzi?
http://www.gram.pl/news_8QTrHeC8_Gibeau ... abula.html

sorka huragan ale ja tam nie widze wypowiedzi o tym, ze wow ustala standardy.

no chyba, ze chodzi ci o jakas inna wypowiedz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 10:41 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Nie chodzi o to ile cos kosztuje, tylko by tak ci wyprac mozg bys kupil kazde gowno ktore ci wcisna.


Kupić mogę co chcę, moja kasa, mam ochotę podcierać się banknotami to się będę podcierał :) ale bardziej chyba chodzi o stracony czas, który Ty sam poświęciłeś na granie w becie. :)


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 10:44 
Cytuj  
@Serhaud

nie, mowie o wypowiedzi Grega Zeschuka z Bioware

http://www.gram.pl/news_8QPrGe24_BioWar ... tunku.html

"WoW wyznaczył standardy, pokazuje jak powinno wyglądać MMO. Grałem i oceniałem wszystkie MMORPG jakie wyszły w ostatnich latach. Jeżeli któreś łamie zasady ustanowione przez WoW to dla mnie jest głupie."


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 10:48 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Kupić mogę co chcę, moja kasa, mam ochotę podcierać się banknotami to się będę podcierał :) ale bardziej chyba chodzi o stracony czas, który Ty sam poświęciłeś na granie w becie. :)


Tak ci sie tylko wydaje Atherius.

Na przykladzie Rifta sam przyznales ze wiedziales ze to gowno ale kupiles bo bylo hype na forum :)
Tak wiec to nie ty decydujesz co kupisz, tylko inni... hype, reklama itp decyduje o tym co kupisz... nawet jesli wiesz ze to gowno :)

I to jest wlasnie przejaw twojego ubezwlasnowolnienia. Ty jestes szara masa ktora kupi wszystko co jej podsuna pod nos i powiedza : to jest super, KUPUJ !

Taka jest wlasnie wiekszosc spoleczenstwa.. graczy rowniez. SZARA BEZMOZGOWA MASA DEBILI !


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 10:50 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
@Serhaud

nie, mowie o wypowiedzi Grega Zeschuka z Bioware

http://www.gram.pl/news_8QPrGe24_BioWar ... tunku.html

"WoW wyznaczył standardy, pokazuje jak powinno wyglądać MMO. Grałem i oceniałem wszystkie MMORPG jakie wyszły w ostatnich latach. Jeżeli któreś łamie zasady ustanowione przez WoW to dla mnie jest głupie."


Co w takim razie ma w sobie wow, że odniósł taki sukces ? Skopiowanie lore z warhammera, interface z everquesta, czy może dziecinną grafikę ?
Gościu widocznie wypowiadał się o tym, jak powinno wygladać mmo, żeby odniosło sukces komercyjny. Czyli musi mieć to coś, co miał wow.

Huragan napisał(a):
Atherius napisał(a):
Kupić mogę co chcę, moja kasa, mam ochotę podcierać się banknotami to się będę podcierał :) ale bardziej chyba chodzi o stracony czas, który Ty sam poświęciłeś na granie w becie. :)


Tak ci sie tylko wydaje Atherius.

Na przykladzie Rifta sam przyznales ze wiedziales ze to gowno ale kupiles bo bylo hype na forum :)
Tak wiec to nie ty decydujesz co kupisz, tylko inni... hype, reklama itp decyduje o tym co kupisz... nawet jesli wiesz ze to gowno :)

I to jest wlasnie przejaw twojego ubezwlasnowolnienia. Ty jestes szara masa ktora kupi wszystko co jej podsuna pod nos i powiedza : to jest super, KUPUJ !

Taka jest wlasnie wiekszosc spoleczenstwa.. graczy rowniez. SZARA BEZMOZGOWA MASA DEBILI !


Czyli sam grałeś i możesz się także pod tym podpisać. :)
I nie argumentuj mi tylko kwestii kasy, bo jak pisałem dla mnie bardziej ważny jest czas, który poświęca się na coś.

Tylko jest jeszcze jeden szczegół. Nigdzie nie pisałem, że to jest super, nikt mi nie wmawiał, że to jest super, podchodziłem do tego z przeświadczeniem, że wiem co to jest i czego się mogę spodziewać. Więc nikt mi nie zrobił papki z mózgu. :)
Ale jest taka zasada, że zawsze warto pomacać samemu, żeby się upewnić.


_________________
@polygamia


Ostatnio edytowano 20 mar 2011, 10:54 przez Atherius, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 10:53 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Co w takim razie ma w sobie wow, że odniósł taki sukces ?


Dobre pytanie, nad ktorego odpowiedzia zastanawiaja sie pewnie wszyscy wielcy developerzy tego swiata.. i jak do tej pory nikt nie potrafi tego rozgrysc :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 10:55 
Cytuj  
Kazdy mmo moze byc fajny, jesli ma sie z kim grac.
Wiekszosc ludzi lubi komercyjna papke.
Nie widze nic fajnego w ambitnych sandboxach typu "popierdalaj sciac drzewo 2km"


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 10:56 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Atherius napisał(a):
Co w takim razie ma w sobie wow, że odniósł taki sukces ?


Dobre pytanie, nad ktorego odpowiedzia zastanawiaja sie pewnie wszyscy wielcy developerzy tego swiata.. i jak do tej pory nikt nie potrafi tego rozgrysc :)


No właśnie, na pewno nie była to innowacyjność, rewolucyjność i żaden kamień milowy.
Jeśli komuś uda się wydać produkt, który będzie posiadał właśnie to bliżej niezidentyfikowane "coś" to jest duża szansa, że odniesie podobny sukces.
Całkiem prawdopodobne, że takim produktem będzie kolejne mmo od blizza.

Highlander napisał(a):
Kazdy mmo moze byc fajny, jesli ma sie z kim grac.
Wiekszosc ludzi lubi komercyjna papke.
Nie widze nic fajnego w ambitnych sandboxach typu "popierdalaj sciac drzewo 2km"


Też prawda, chcesz pograć w MMOrpg to wybieraj produkt, który jest obecnie na topie, gwarancja "ocierania" się o innych graczy na serwerach.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 10:58 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Kazdy mmo moze byc fajny, jesli ma sie z kim grac.
Wiekszosc ludzi lubi komercyjna papke.
Nie widze nic fajnego w ambitnych sandboxach typu "popierdalaj sciac drzewo 2km"

Chyba raczej. "dziala nie dziala, dziala nie dziala, dziala nie dziala"


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 11:02 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Też prawda, chcesz pograć w MMOrpg to wybieraj produkt, który jest obecnie na topie, gwarancja "ocierania" się o innych graczy na serwerach.


I wlasnie dales Atherius nastepny przyklad na to, ze dla ciebie liczy sie ilosc a nie jakosc :)

Ja wole mniejsze ale zgrane i przyjazne community, niz wielkie tabuny whinerow :>


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2011, 11:07 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Atherius napisał(a):
Też prawda, chcesz pograć w MMOrpg to wybieraj produkt, który jest obecnie na topie, gwarancja "ocierania" się o innych graczy na serwerach.


I wlasnie dales Atherius nastepny przyklad na to, ze dla ciebie liczy sie ilosc a nie jakosc :)

Ja wole mniejsze ale zgrane i przyjazne community, niz wielkie tabuny whinerow :>


Napisałem "chcesz_pograć" a nie jak ja chcę pograć, więc nie wiem dlaczego znowu mnie zaszufladkowałeś do ogółu. :)
Po prostu z czysto technicznej kwestii i chęci pogrania w mmo, czyli spotkania ogromnej ilości ludzi lepiej jest wybrać coś co jest na topie.


_________________
@polygamia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.