mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 125  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 13:17 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
biorac pod uwage sytuacje po 2 wojnie to raczej praca obywateli chuja mogla dac ;-) bez pomocy z zewnatrz w sytuacjach kryzysowych nic nie zrobisz. bo nie zrobisz maszyn z drewna a za darmo nikt ci nic nie da.


upraszczasz sprawę. bez pomocy z zewnątrz jak najbardziej mozna sobie poradzic, rozwijając po kolei gałęzie przemysłu od tych najbardziej praco-, do tych najbardziej kapitało-chłonnych, kończąc na wysokich technologiach i usługach. pomoc może doprowadzić do swego rodzaju patologii - np. do tego że konkretna gałąź przemysłu nie rozwinie się, bo przez pomoc produkcja w tym zakresie bedzie nieoplacalna. przyklad pomocy humanitarnej dla murzynów poazuje to najlepiej - organizacje wysyłają za darmo jedzenie, afrykanskim rolnikom nie oplaca sie w zwiazku z tym uprawiac ziemi, bo ceny sa ponizej (i tak bardzo niskich) kosztow produkcji, gospodarka podupada - i tak w kółko. rolnictwo jest tu tylko przykładem, bo wbrew temu co wspolczesni socjaldemokraci twierdzą, rolnictwo powinno (bo przez tysiace lat było) być częścia wolnego rynku i podlega dokladnie takim samym zasadom jak inne gałęzie.

skoro to flames: socjalisci na szafot!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 13:22 
Cytuj  
nie upraszczam. poradzic sobie mozesz jak chiny bez pomocy z zewnatrz. kleska zywiolowa gina tysiace osob. produkcje opierasz o ryz.
pomysl jaka czesc polskiej inteligencji zostala wyeliminowana w czasie wojny. zeby podniesc panstwo na nogi potrzebujesz konkretnego planu i ludzi ktorzy sa w stanie nad tym zapanowac. sorry z calym szacunkiem dla kazdego rolnika dzieki ktoremu moge jesc swieze bulki rano nie bardzo wyobrazam go sobie zarzadzajacego ekonomia w skali makro w polsce.
zreszta widac to najlepiej po naszym rzadzie. nadal brakuje rozsadnych ludzi, ktorzy sa w stanie cos zmienic.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 13:55 
Cytuj  
Obrazek
^^

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 13:57 
Cytuj  
kurwa co on ma z tymi rekami. ja pierdole. jego powinni pociac w kawalki i rzucic rekinom na pozarcie. wyglada kurwa jak idiota ktorym zreszta jest :-)

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 14:01 
Cytuj  
Pomyslalbym 2 razy zanim zaczalbym sie smiac z czlowieka, ktory w dziecinstwie przeszedl dosc ciezka chorobe (tip: Heinego Medina).

Ale zalozmy na chwile ze nie jestescie idiotami a tylko nie wiedzieliscie :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 14:02 
Cytuj  
powiedzm mi lepiej czy on sika na stojaco czy ma zlamana noge :P
edit: hmm nie wiedzialem...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 14:05 
Cytuj  
nie wiedzialem ze choroba heinego rzuca sie rowniez na mozg.
co do choroby to nie wiedzialem i teraz rozumiem. nie zmienia to faktu ze ten czlowiek to debil i powinni go zajebac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 14:18 
Cytuj  
Cytuj:
ten czlowiek to debil i powinni go zajebac.


Najpierw ciebie, średnie IQ pójdzie w górę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 14:22 
Cytuj  
Jak slysze gosiu to mam wrazenie, ze ma wodoglowie albo jest lekko opozniony. Do tego jest calkowitym przeciwienistwem medialnosci. Jak on zrobil polityczna kariere? Kaczynscy wyslali go na moherowy front do tv trwam, tam pewnie bryluje.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 14:24 
Cytuj  
dana szkoda tylko ze nie twoje. i wspolczuje mu przebytej choroby ale nie tego co wyczynia razem z ziomkami kaczynskimi. wicepremier. co on robi poza tym ze kase bierze i pokazuje sie co chwila z tym swoim zmeczonym wyrazem twarzy i glosem? nie slyszalem od 2 lat zeby ten czlowiek powiedzial cos madrego, a to nawet kaczynskim sie udalo.
wycieczki osobiste wiec sobie daruj.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 14:33 
Cytuj  
Taunis napisał(a):
upraszczasz sprawę. bez pomocy z zewnątrz jak najbardziej mozna sobie poradzic, rozwijając po kolei gałęzie przemysłu od tych najbardziej praco-, do tych najbardziej kapitało-chłonnych, kończąc na wysokich technologiach i usługach

Mozna, tyle ze potrwa to kilka razy dluzej. Do tego jesli chcesz wprowadzac nowe technologie potrzebujesz wyksztalconych kadr, a specjalisci wyjezdzaja na zachod. W kraju zostaja tylko zastepy ekonomistow i "menagerow" po zarzadzaniu nadajacyh sie do sprzedawania w sklepach. Sytuacja ponoc zaczyna sie poprawiac, miejmy nadzieje ze to stala tendencja.
Cytuj:
przyklad pomocy humanitarnej dla murzynów poazuje to najlepiej - organizacje wysyłają za darmo jedzenie, afrykanskim rolnikom nie oplaca sie w zwiazku z tym uprawiac ziemi, bo ceny sa ponizej (i tak bardzo niskich) kosztow produkcji, gospodarka podupada - i tak w kółko.

Pokazales calkowita ingorancje. Jesli jedzenie jest za darmo to skad glod w Afryce? Prawda jest taka, ze wiekszosc pomocy zostaje rozkradziona albo rozdana lokalnym kacykom, przywodcom militarnym i nie dociera do potrzebujacych. Ciagle konflikty, przeludnienie, korupcja - to sa przyczyny, ze ten kontynent sie nie rozwija.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 15:38 
Cytuj  
Cytuj:
wycieczki osobiste wiec sobie daruj.


Ojojoj, a widzisz o ile lepiej wygląda konstruktywna krytyka od prostych tekstów na dresiarskim poziomie ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 16:25 
Cytuj  
hm zebysmy sie zrozumieli :-)
czasami zamiast pisac esej na dany temat tresc mozna zawrzec w jednym dosadnym zdaniu. fakt faktem ze jesli nie znasz lepiej osoby uzywajacej takich zwrotow mozesz ja wziasc za dresa to prawda. inaczej ma sie sprawa w grupie sprawdzonych znajomych gdzie kazdy wie o co chodzi i upiekszanie tresci nie jest potrzebne :-)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 16:52 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
dana szkoda tylko ze nie twoje. i wspolczuje mu przebytej choroby ale nie tego co wyczynia razem z ziomkami kaczynskimi. wicepremier. co on robi poza tym ze kase bierze i pokazuje sie co chwila z tym swoim zmeczonym wyrazem twarzy i glosem? nie slyszalem od 2 lat zeby ten czlowiek powiedzial cos madrego, a to nawet kaczynskim sie udalo.
wycieczki osobiste wiec sobie daruj.

Jak to nie? Same madrosci Gosiu mowi: http://www.tvn24.pl/2064045,0,0,1,1,wideo.html


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 17:17 
Cytuj  
roball zamiast mnie poprawiac zajmij sie rozwojem swojego kacika poetyckiego na blogu :-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 18:33 
Cytuj  
no prosze. cos tam bylo uderz w stol i tak dalej. widze wlasnie jak cie nie rusza. powiedz mi jak to jest ze tutaj zgrywasz twardziela intelektualiste z paskudna twarza a na blogu romantyka piszacego wiersze?
cos mi tu nie pasuje. moze sie zdecyduj.
ah ciekawi mnie po czym wnosisz ze jestem debilem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 19:36 
Cytuj  
hymn liverpoolu. no fakt zapomnialem przepraszam uczyli mnie w 2 klasie.
heh roball idz pograj na gitarze i przestan zgrywac twardziela tutaj naprawde bo zajebiscie wyglada koles ktory tutaj probuje ugryzc kazdego a na swoim blogu pisze:
"chcialbym stanac z gitara na ulicy i chcialbym zeby mnie ktos pochwalil"
w duzym skrocie bo jak widze jednak zrobiles maly edit strony i nie zostawiles swoich marzen dla publiki.
ciekawe dlaczego? mozna to bylo czytac ladnych pare dni.
i zeby nie bylo nieporozumien. nie odezwalbym sie slowem gdybys tutaj zachowywal sie normalnie (i na ircu). ale poniewaz probujesz online przedstawiac 2 wersje swojej osoby to chyba nalezaloby to wyjasnic.
eot.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 20:13 
Cytuj  
Cytuj:
<Nestor-> ja sie kopne do ambasady ;p
<mihn> ;>
<mihn> i na pis zagłosujesz?
<Nestor-> nie wiem
<Nestor-> rzuce moneta


Imo powinni emigranci miec bana na glosowanie. Siedzi taki u zabojadow, glosuje tak zebysmy mieli chujowo, a potem sie smieje ;]


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 20:24 
Cytuj  
"I need somebody to tell me that I’m good, I don’t want to feel useless anymore."
to pisze koles wyzywajacy innych od debili i idiotow.
i jak to odbierac? :-)
btw. czemu takich smutnych tekstow jak tutaj nie wpiszesz na swoim romantycznym blogu? nie pasuje do profilu jaki budujesz za granica?
pity.
get a life.
nie raz na ircu dowiodles jakim jestes naprawde prostakiem i idiota ale rozumiem twoje proby zaimponowania ktore tutaj ci nie wychodza :-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 21:04 
Cytuj  
z tym blogiem to bardzo nudzisz, ja nawet nie wiem co to za blog ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 125  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.