mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1138, 1139, 1140, 1141, 1142, 1143, 1144 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 12:36 
Cytuj  
embe napisał(a):
Grecja nie ma własnego handlu i produkcji, podobno zdominowany rynek przez firmy niemieckie, więc spadek konsumpcji wymiernie odbije się na wpływach do budżetu rzeszy.


zamieniasz się w marka

reasumując Twoje wypowiedzi jak padnie Grecja w dużym uproszczeniu Niemcy wejdą w kryzys, tak ogólnie jak padnie JAKIEKOLWIEK państwo w EU to Niemcy mają przesrane , bo oni WSZYSTKO WSZYSTKIM dostarczają - ci to mają produkcje- aa oczywiście przecież mają zakłady ( czytaj obozy pracy bo płaca grosze) w krajach byłego bloku wschodniego :)

kto ci broni założyć firmę produkcyjną, produkuj coś co będzie najlepsze- zaczniesz sprzedawać wszędzie
to chyba konsument decyduje co kupuje- choć wiem ,że zaraz się okaże że mamy narzucone co mamy kupować- czyli niemieckie
ja też nalezę do tych tępaków co kupują niemieckie produkty- właśnie wymieniłem passata na nowszy model

to Forum robi się jakies dziwne- same spiski wszędzie- wszędzie rządzą ci źli- od Polski na EU kończąc, proponuje wyjazd do Afryki- tam pożyjecie za grosze a przy okazji zobaczycie jak wygląda demokracja :)

ps
nadal nie mam odpowiedzi odnośnie Wiplera- co to za geniusz, że tak tu popularny- ja kojarzę go tylko ze słynnej "interwencji poselskiej" , gdzie przed kamerami płakał i pokazywał "straszne" rany po walce z policją ( pijany jak świnia) - pytam poważnie

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 12:44 
Cytuj  
Obrazek

Polske i reszta krajow drenowanych przez DE/UK/FR/etc. czeka podobny los.

Btw. ktos wie ile z naszych pieniazkow dostanie jeden czarny uchodziec z syrii? Jestem ciekaw na co ida moje podatki. Wolalbym utrzymywac (moze to malo teczowe) swoich niz jakis syryjczykow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 12:55 
Cytuj  
Odnośnie Wiplera - bo to kumaty koleś o słusznych poglądach. A, że w dzień narodzin kolejnego dzieciaka się napił PO PRACY? Ojej. Straszne.
Świnki z PSL nakurwiają wódeczkę w godzinach pracy i afery brak.

Odnośnie produkcji... Widzisz to jest tak, że przychodzi do biednej polski w latach 90tych gruby niemiec i rzuca dobrą (jak na PL w tamtych czasach) cenę. Kupuje dajmy na to browar jurand, browar Gdański i co robi? Zamyka żeby nie było konkurencji. A potem do końca kurwi piwo (grupa żywiec i kampania piwowarska) wmawiając tępemu ludowi, że piwo takie powinno być lolz.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 13:14 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
reasumując Twoje wypowiedzi jak padnie Grecja w dużym uproszczeniu Niemcy wejdą w kryzys, tak ogólnie jak padnie JAKIEKOLWIEK państwo w EU to Niemcy mają przesrane, bo oni WSZYSTKO WSZYSTKIM dostarczają

Nie, u nas handle i produkcja nie jest zdominowana przez niemcy, pomyśl ile mamy hiper/supermarketów rodzimych firm i jak spadek konsumpcji o 30% odbiłby się na ledwo zipiącym tesco lub na biedronce czy lidl/kaufland czy nawet leviatanach w 40% portugalskich itd... ?
Policz ile z tego podatków trafia do zagranicznych budżetów i dlaczego spadek wpływów odbija się źle na nich.
Niemcy miały recesje wielką i wychodziły z dołka dzięki krajom postkomunistycznym, głownie polsce, francja ma swój domyślny rynek w rumunii,

lordyp napisał(a):
kto ci broni założyć firmę produkcyjną, produkuj coś co będzie najlepsze- zaczniesz sprzedawać wszędzie

serio tak uważasz czy gdzies to wyczytałeś ?
Szkoda dyskutować jeśli masz takie pojęcie.

lordyp napisał(a):
to chyba konsument decyduje co kupuje- choć wiem ,że zaraz się okaże że mamy narzucone co mamy kupować- czyli niemieckie
ja też nalezę do tych tępaków co kupują niemieckie produkty- właśnie wymieniłem passata na nowszy model

przejdź się zatem do sklepu i sprawdź kto jest właścicielem marek pseudo polskich i ile naszych dobrych produktów już nie ma lub została tylko nazwa

lordyp napisał(a):
proponuje wyjazd do Afryki

ludzie wolą wyjeżdżać do bogatych krajów

lordyp napisał(a):
nadal nie mam odpowiedzi odnośnie Wiplera- co to za geniusz...

Jak na gadającą głowę ma bardzo dobre pomysły i wielu za to go popiera, takich ludzi potrzeba więcej.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 13:24 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=xfKP_cE ... e=youtu.be

Koles oskarzony o napastowanie na twitterze. Jedyne co mi sie nasuwa na mysl:

Obrazek


_________________
cypis#2942
Obrazek

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 13:38 
Cytuj  
embe napisał(a):
Grecja nie ma własnego handlu i produkcji, podobno zdominowany rynek przez firmy niemieckie, więc spadek konsumpcji wymiernie odbije się na wpływach do budżetu rzeszy.

Cięcia też doprowadzą do znacznego spadku konsumpcji w Grecji także z eksportu do Grecji wpływy Niemców i tak spadną. Choć fakt, że średnio i długoterminowo zostanie to z naiwązką zrekompensowane przez inne profity z greckiej sytuacji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 13:42 
Cytuj  
Ale wiecie, że cała gospodarka grecka to kilka procent niemieckiej? A spadek eksportu już nastąpił, bo Grecka gospodarka od dłuższego czasu się kurczy.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 14:29 
Cytuj  
embe napisał(a):

lordyp napisał(a):
kto ci broni założyć firmę produkcyjną, produkuj coś co będzie najlepsze- zaczniesz sprzedawać wszędzie

serio tak uważasz czy gdzies to wyczytałeś ?
Szkoda dyskutować jeśli masz takie pojęcie.


wiesz czytałem ostatnio o polskiej firmie Kazar- obuwie i torebki premium- Arabusy sami się do niego zgłosili ,żeby otworzył u nich W Dubaju sklep- planuje otworzyć i w sąsiednich krajach- w NAJWIĘKSZYCH centrach handlowych
poza tym nie wiem czy słyszałeś o wielu polskich firmach , które z powodzeniem sprzedają na całym świecie produkty ( np autobusy, krzesła itp) oprogramowanie itp, są liderami sprzedaży w swoich segmentach
coś co jest dobre sprzeda się wszędzie- jeśli TEGO nie rozumiesz ( no trochę się dziwie) to faktycznie szkoda dyskutować, bo nie masz zielonego pojęcia o handlu- zdaje się ,że wg tego co piszesz nie kupujemy tego co dobre tylko to co nam wciskają bo np to niemieckie i pomaga gospodarce Niemiec, a nie kupujemy polskich rzeczy, bo nam wmawiają ,że są niedobre - sorki , ale teorie to juz jakaś paranoja
tak samo jak cały kraj wyprzedany Niemcom itp - jak jakaś np holenderska firma kupuje amerykańską jest ok, jak amerykańska firma kupuje firmę polską to sikamy ze szczęścia , ale jak firma niemiecka to już germanizacja


mam wrażenie , że ludzie na tym forum głupieją- ci , których uważałem za w miare rozsądnych zaczynają pisac takie głupoty ,że głowa mała- a co najgorsze , każdy może gdzieś pierdolnąć jakaś głupotę , pod wpływem chwili napisac coś głupiego - ale iście w zaparte niestety świadczy już o upadku
szkoda Tosiek ,że dołączasz do tej grupy

qwa który już raz daje się wciągać w głupie dyskusje- sam potem żałuje tych postów , ale czasami po prostu nie mogę nic nie napisac jak widze tak popieprzone posty

a co do Wiplera- haslo- ma kilka ciekawych pomysłów- jakoś dalej mnie nie przekonuje- człowiek w miarę rozumny, bo wpadce jaką zaliczył siedziałby cicho a nie pokazywał te zadrapania publicznie, no ale może te pomysły są super- czekam na konkretne przykłady

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 14:35 
Cytuj  
No ameryka tonie w tym gównie https://www.reddit.com/r/SocialJusticeInAction
http://wtfsocialjustice.tumblr.com/image/123990877098

Cywilizacje padały przez takie coś, wielkie awantury o pierdoły, a nadciągajacych barbadzyńców nie widzieli.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 15:01 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
qwa który już raz daje się wciągać w głupie dyskusje- sam potem żałuje tych postów , ale czasami po prostu nie mogę nic nie napisac jak widze tak popieprzone posty


Rozmowy z niektórymi osobnikami z flames możesz potraktować jako przypomnienia, że głupota ludzka jest nieskończona, o czym zawsze trzeba pamiętać. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 16:15 
Cytuj  
lordyp, ja rozumie że można być dumnym z polskich firm, które osiągnęły sukces, sam znam firmę obuwniczą, która sprzedaje głównie do niemiec, inna sprawa że prawdopodobnie w przyszłym roku firma zostanie kupiona przez turecką firmę, jednak osiągnęli sukces.
Znam też almi decor, o którym to rozpisywano się jaki sukces i och ach, a obecnie to bankrut, znam też zienia z medialnych doniesień jak i wiem jakie kłopoty ma LPP przenoszący swoje marki na cypr i arabii, a obecnie kłopoty i rozglądanie się za inwestorem z zagranicy.

Sukcesem tez pewnie możesz nazwać nasze firmy logistyczne z kierowcami pracującymi za 500 euro na rękę, które zdobyły rynek niemiecki :lol:

Zresztą nie chce dyskutować o tym bo będzie to postrzegane jako "polska ruina", a wiele razy napisałem że polska osiągnęła wiele, że polak daje sobie rade mimo rządów PO, jedynie pomarzyć jakby był inny rząd i inne podejście EU do członków drugiej kategorii jakim jesteśmy.

Co do przejęć, dla mnie przejęcia przez niemieckie firmy to działania wrogie i nowy sposób na zdobywanie "terenu", za to usa to zwykła inwestycja i dojenie zwolnień podatkowych, niestety ale dla mnie niemcy i sowieci to nie są przyjacielskie narody.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 16:28 
Cytuj  
Lord napisz kto Cie przekonuje, to będę wiedział, czy warto się rozpisywać o Wiplerze, czy lepiej nie marnować czasu.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 16:35 
Cytuj  
embe napisał(a):
wiem jakie kłopoty ma LPP przenoszący swoje marki na cypr i arabii

LOL. Rok temu był lewacki ból dupy za cypryjską optymalizację podatkową, ale z tą arabią to pierdolisz głupoty.
Po prostu salony zostały w AS i Egipcie otwarte.

Cytuj:
obecnie kłopoty i rozglądanie się za inwestorem z zagranicy

h3h3h3h3

BTW LPP już z Cypru powrócił.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 17:08 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ale wiecie, że cała gospodarka grecka to kilka procent niemieckiej? A spadek eksportu już nastąpił, bo Grecka gospodarka od dłuższego czasu się kurczy.

Nie no Grecja się może cała zwinąć, przestać cokolwiek spłacać i Niemcy to spokojnie przeżyją. Co nie znaczy, że gra o Grecje nie jest warta świeczki. Kilka % Niemiec to bardzo dużo :)

embe napisał(a):
Co do przejęć, dla mnie przejęcia przez niemieckie firmy to działania wrogie i nowy sposób na zdobywanie "terenu", za to usa to zwykła inwestycja i dojenie zwolnień podatkowych, niestety ale dla mnie niemcy i sowieci to nie są przyjacielskie narody.

Z Niemcami mamy po prostu konflikt interesów, bo kierunki ekspansji obu krajów się bardzo mocno pokrywały, pokrywają i będą pokrywały.

Jednak ocenianie USA na zasadzie neutralnego biznesmena to szczyt naiwności mówiąc delikatnie, co mnie nieco szokuje u takiego cynika jak ty ostatnio. Kto jak kto, ale USA to mistrze łączenia interesów politycznych i ekonomicznych.


Ostatnio edytowano 16 lip 2015, 17:10 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 17:09 
Cytuj  
Chłodnym Okiem z RAZ:
https://www.youtube.com/watch?v=3rEJmoH ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=Oigk4Vu ... e=youtu.be
:D

"Tu w Łodzi, rozwój i dobrobyt aż piszczy" :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 17:40 
Cytuj  
Siet fak świat oszalał?
http://prostozmostu.net/swiat/angela-me ... alzenstwom
:wink:

A tu kolejny oszołom po chińczykach
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/883 ... a-pit.html

- Przez wprowadzenie zryczałtowanej i umiarkowanej 16-procentowej stawki podatku dochodowego od osób fizycznych rząd położył podwaliny pod odpowiedni podział obciążeń. Węgry podjęły ścieżkę, która różni się od innych krajów europejskich, które w ciągu ostatnich lat podnosiły stopy podatku dochodowego od osób fizycznych - mówił Pankusci.

Na szczęście nasza premier wie, że nie warto obniżać ludziom podatków. Lepiej im zabrać więcej a później oddawać jakąś część w formie dopłat do pensji minimalnej...
o kurewa, nie daję rady...ja pierdole, co to są za ekonomiczni giganci u nas w rządzie... :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 17:47 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
embe napisał(a):
wiem jakie kłopoty ma LPP przenoszący swoje marki na cypr i arabii

LOL. Rok temu był lewacki ból dupy za cypryjską optymalizację podatkową, ale z tą arabią to pierdolisz głupoty.
Po prostu salony zostały w AS i Egipcie otwarte.
Cytuj:
obecnie kłopoty i rozglądanie się za inwestorem z zagranicy

h3h3h3h3
BTW LPP już z Cypru powrócił.


sorki nie do arabii tylko do emiratów
W styczniu 2014 roku decyzja LPP S.A. o przeniesieniu marek do zależnych spółek na Cypr i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wywołała protesty społeczne.

marki wróciły, wiem ale kondycja firmy osłabła przez złe decyzje, ktoś zdecydował że część marek można podciągnąć pod "premium", wpakowano masę kasy w nowe salony, wiele klientów olało to i spadły obroty, do tego problem z katastrofa fabryki gdzie im produkowano, stąd to poszukiwanie inwestora.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 17:50 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Lord napisz kto Cie przekonuje, to będę wiedział, czy warto się rozpisywać o Wiplerze, czy lepiej nie marnować czasu.



imho nie marnuj czasu :lol:

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 18:08 
Cytuj  
Obrazek
https://twitter.com/cezarykrysztopa/sta ... 6435358720


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 lip 2015, 18:20 
Cytuj  
taaa
mi już się rzygać chce od tego medialnego syfu związanego z Grecją kompletnie ignorujacego drugą stronę medalu. Bad Greeks, Bad Greeks, rzyg...

btw. były jakieś zamieszki w Grecji. Niemaszki nie chciały pomóc w rozgonieniu buntowników pałami? :wink:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1138, 1139, 1140, 1141, 1142, 1143, 1144 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.