mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1403, 1404, 1405, 1406, 1407, 1408, 1409 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:09 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Dlatego NowoczesnaPO stworzyla KOD i chce zrobic w Polsce majdan (tylko jakos kiepsko im to idzie bo Rychu nie wywiazuje sie z obiecanych wyplat za uczestnicwo w happeningach), bo PiS wprowadza dykature. Wrog musi byc bo inaczej nie utrzymaja sie przy korycie.


Granice spektaklu medialnego wyznacza prawo i cierpliwość wyborcy. Róznice w retoryce stosowanej przez środowiska powiązane z PiS, a innymi partiami na tyle wyraźne, że nawet ty je pewnie uchwyciłeś.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:11 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Rzeźnikowi Ziemkiewicz wszystko już wyjaśnił.


mocny argument :lol:
/zief


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1409
Dołączył(a): 29.10.2010
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:14 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
O czym Ty piszesz?
Odniosłem się do tego co napisałeś, że nie były łamane. Pokazałem Ci że były.

Tak, ale to leży właśnie w prerogatywach TK aby to stwierdzić, a nie od woli maliniaka. Prezydent nie ma uprawnień aby odmówić ślubowania.
Całego sporu by już dawno nie było po wyroku z 3 grudnia 2015, no gdyby cel PiSu nie byłby inny...
W ogóle mogło to się skończyć zanim się zaczęło przed wakacjami gdzie wtedy byli obrońcy demokracji z Jarkiem na czele?


_________________
_________________________
Vilhelm Sandwall
Rats in the Hats
-------------------------------
Darkfall New Dawn
www.ratsinthehats.pl
-------------------------------
POE: https://www.pathofexile.com/account/vie ... le/dudriel


Ostatnio edytowano 8 gru 2015, 16:18 przez vilhelm, łącznie edytowano 3 razy
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:16 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
A tobie Żakowski.

Moje wykształcenie pozwala mi interpretować ostatnie wydarzenia związane z Trybunałem bez posiłkowania się twórczością dziennikarzy, także nie trafiłeś. A że Rzeźnik chyba z pamięci zaczął cytować ostatnie wypowiedzi Ziemkiewicza to akurat rzuca się w oczy dość wyraźnie.
Cytuj:
mocny argument :lol:

To żaden argument, mam z ciebie po prostu bekę. Do poziomu skeczów Monty Pythona brakuje, żebyś w tamtym poście na końcu napisał coś o lemingach.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:21 
Cytuj  
Dla porownania, 49 przykladow jak PO bronilo demokracji.

http://ppiop.rcl.gov.pl/?r=orzeczenia%2Findex


_________________
Obrazek

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:21 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Nefastus napisał(a):
A tobie Żakowski.

Moje wykształcenie pozwala mi interpretować ostatnie wydarzenia związane z Trybunałem bez posiłkowania się twórczością dziennikarzy, także nie trafiłeś. A że Rzeźnik chyba z pamięci zaczął cytować ostatnie wypowiedzi Ziemkiewicza to akurat rzuca się w oczy dość wyraźnie.
Cytuj:
mocny argument :lol:

To żaden argument, mam z ciebie po prostu bekę. Do poziomu skeczów Monty Pythona brakuje, żebyś w tamtym poście na końcu napisał coś o lemingach.


O wszechwiedzący!
Dobrze, że Ty nie posiłkujesz się artykułami z gazet w dyskusjach.

Rzeczywiście beka :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:23 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Dla porownania, 49 przykladow jak PO bronilo demokracji.

http://ppiop.rcl.gov.pl/?r=orzeczenia%2Findex


Zrozumiałeś chodź jedno zdanie z tego i nam objaśnisz czy wkleiłeś z jakiegoś Twittera?


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:27 
Cytuj  
49 orzeczen TK zignorowanych przez PO, wiem, bol dupy, bo przeciez PO to obroncy demokracji i konstytucji.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1409
Dołączył(a): 29.10.2010
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:28 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nefastus napisał(a):
Dla porownania, 49 przykladow jak PO bronilo demokracji.

http://ppiop.rcl.gov.pl/?r=orzeczenia%2Findex


Zrozumiałeś chodź jedno zdanie z tego i nam objaśnisz czy wkleiłeś z jakiegoś Twittera?

Nefastus nie wie po prostu co to znaczy "nie wykonane" pewnie przeczytałeś te 49 przykładów i sprawdziłeś w sentencji na jaki okres zostało odroczone ich wykonanie.
Średnio co czwarte orzeczenie TK podlegające wykonaniu zawierała klauzulę przesuwającą dzień utraty mocy obowiązującej niekonstytucyjnego przepisu.


_________________
_________________________
Vilhelm Sandwall
Rats in the Hats
-------------------------------
Darkfall New Dawn
www.ratsinthehats.pl
-------------------------------
POE: https://www.pathofexile.com/account/vie ... le/dudriel


Ostatnio edytowano 8 gru 2015, 16:29 przez vilhelm, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:28 
Cytuj  
@Fajfus Acha. Czy to prawica przyciąga debili, czy może debile tworzą prawicę? Pytanie filozoficzne mi się nasunęło.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:30 
Cytuj  
Ja pierdole, gdyby wam kazdy posel z PO w twarz naplul to i tak byscie powiedzieli, "dziekuje, nastepny prosze". To sie dopiero nazywa byc tepym lemingiem.


_________________
Obrazek

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:30 
Cytuj  
Tymczasem w Sejmie
http://wpolityce.pl/polityka/274363-no- ... wowej-kasy

"Jaka Twoja cena, by brata sprzedać..."
tak mi się nasunęło

Ale miał gest nasz premier...ciekawe czy konus też taki rozrzutny będzie.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:33 
Cytuj  
Cieżko akurat kwestionować tę emeryturę dla niej. Wielu ludzi zasłużonych dla obalenia PRL potem ledwo koniec z końcem wiązało.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:33 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Dobrze, że Ty nie posiłkujesz się artykułami z gazet w dyskusjach.

No nieszczególnie, bo jak już ustaliliśmy ja nie cytuje bezmyślnie Żakowskiego.
Poza tym ja nie uczyniłem sobie z terminu leming słowa klucza do bashowania ludzi o odmiennych poglądach.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:36 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Kłamiesz. Chociażby dlatego, że w PRL obowiązywała zasada jednolitości władzy państwowej i nie istniały żadne gwarancje niezależności sędziów.

Artykuł 52.
Sędziowie są niezawiśli i podlegają tylko ustawom.

Cytuj:
Kłamiesz.
Tzn. jeśli przez państwo prawa rozumiesz sobie państwo, w którym są sobie przepisy, to takim państwem PRL może i było.
Natomiast z państwem prawa w znaczeniu jakie temu terminowy przypisuje się w nauce i filozofii prawa PRL nie miał nic wspólnego. Ani w teorii ani w praktyce.

Bzdura. Wskaż fragmenty konstytucji podważające państwo prawa w PRL, może zacznij od Roz. 7. w Art. 4. masz 3. Wszystkie organy władzy i administracji państwowej działają na podstawie
przepisów prawa.

Cytuj:
Oczywiście, że wybór będzie polityczny. Trudno oczekiwać, że partia lewicowa wybierze na sędziego Trybunału kogoś, kto jest za bezwzględnym zakazem aborcji i nawołuje do intronizowania Jezusa Chrystusa Imperatorem Polski. Od powyższej oczywistości do stwierdzenia, że obecni sędziowie TK są pieskami PO droga bardzo daleka i jakoś nikt z was jej nie potrafi udowodnić.

Dlaczego trudno oczekiwać? Zresztą to bez znaczenia, jeśli uznajesz wybór za polityczny, to to w jakim stopniu jest sprawą drugorzędną. Once whore, always whore.
Cytuj:
Ratio legis wyboru sędziów TK przez sejm jest takie, że dzięki temu Trybunał posiada podwyższoną demokratyczną legitymację - która i tak jest kwestionowana przez Kaczyńskiego.

Wątpliwe to uzasadnienie, nie dziwi wiec kwestionowanie.
Cytuj:
Wszystkie zabezpieczenia stworzone przez człowieka będą wadliwe. Dlatego Bóg jest marzeniem o perfekcyjnym rządzie.

Dopóki Bóg nie zstąpi osobiście i nie powie co i jak to powinniśmy samodzielnie dążyć do stworzenia możliwie doskonałych zabezpieczeń. Obecne nie są takie, więc trzeba wprowadzić lepsze. Nawet wybór sędziów TK przez większość konstytucyjną jest lepszy niż stan aktualny. Warto też zastanowić się nad obligatoryjnym udziałem praktyków prawa.
Cytuj:
Korwinowcy lubią powtarzać, że dupokracja jest do dupy, bo niemcy wybrali Hitlera. Kompletnie przy tym zapominając, że ludzie zaczęli lądować w piecach dopiero po tym, jak NSDAP rozmontowało wszelkie (fakt, że i tak słabe, no ale od tego czasu trochę się nauczyliśmy) konstytucyjne zabezpieczenia, w tym niezależność sądów. Grzmiąc przy tym, że taka jest wola Narodu.

Nie wiem co lubią powtarzać Korwinowcy, generalnie to chyba stale dążą do wprowadzenia oligarchii. NSDAP posługiwała się też ordynarnymi fałszerstwami, więc mit o bezwzględnym poparciu dla nich przez większość niemców jest mitem (chociaż mającym silne podstawy).
Cytuj:
Poza tym suweren przyjął w drodze referendum Konstytucję w obecnym brzmieniu, więc twój argument jest inwalidą choćby z tego powodu. :roll:
Suweren przyjął, a teraz ma ochotę zmienić. Takie jest jego suwerena prawo. Tworząc konstytucję działano w ciemno, czasem się udało, czasem nie bardzo.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:37 
Cytuj  
Tor
Problem, że akurat ją to wyciągnęli z kapelusza koło 2010 chyba z tego co pamiętam i wykreowano na autorytet.
Nie chce mi się szukać czemu ;) Kołacze mi się te, że jej historia średnio się pokrywa z relacjami innych, bardziej zasłużonych.

Junker spoko loko. Przyjąłem do wiadomości, że Twoje opinie zawsze bazują na Twoim wykształceniu i wieloletnim doświadczeniu, niezależnie od tematu dyskusji. Da Vinci forum MMORPG objawił się.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 8 gru 2015, 16:42 przez Rzeznik, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:40 
Cytuj  
Wiadomo, na każdego są papiery...

Isengrim napisał(a):
Suweren przyjął, a teraz ma ochotę zmienić. Takie jest jego suwerena prawo. Tworząc konstytucję działano w ciemno, czasem się udało, czasem nie bardzo.


Naród dał PiS większość do zmian konstytucji?


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:47 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Naród dał PiS większość do zmian konstytucji?

Nie. Samodzielnie PiS nie jest w stanie zmienić konstytucji. Ale przecież są inne partie w parlamencie którym leży na sercu dobro Rzeczypospolitej i razem naprawią niedoskonałości.
Bo przecież nie są w sejmie tylko dla kasy, stołków i dopisywania "lub czasopisma", prawda?

Co do Krzywonos, to na nią papierów jest sporo. Nie były wyciągane, bo prowadzi(ła?) skądinąd bardzo pożyteczną działalność. Ale skoro postanowiła się "uwiarygodnić", to sorry, okres ochronny się skończył.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:48 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
A tobie Żakowski.


Krajowa Rada Sądownictwa, Rada Europy, Naczelna Rada Adwokacka, Sąd Najwyższy, Wydział Prawa UJ, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, każdy z poprzednich sędziów Trybunału Konstytucyjnego, który się wypowiedział łącznie z Prezesami. Prokurator Generalny. Okręgowe Rady Adwokackie (na pewno Lublin). Sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szereg profesorów prawa. Szereg adwokatów.


tyle z głowy na bieżąco.

To nie zdecydowana opinia, ale Komisja Europejska wydała informację, że uważnie śledzi sytuację w Polsce.
Na najbliższym posiedzeniu sprawie przyjrzy się też Parlament Europejski.
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... a-histeria


Ostatnio edytowano 8 gru 2015, 16:50 przez Profeta, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 16:49 
Cytuj  
Suweren :lol:
pis ma 20% z czego część dała się oszukać efektem szydło i schowania macierewicza, ziobry, błaszczaka i reszty oszołomów.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1403, 1404, 1405, 1406, 1407, 1408, 1409 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.