mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 sty 2013, 22:28 
Cytuj  
Miał więcej czasu.
No i środków.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 14 sty 2013, 22:45 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Junkier napisał(a):
Isengrim napisał(a):
jedyne co ich różniło, to wielkość wąsów.

Nie.

Sprecyzuj dlaczego "nie", bo to dość odważne stwierdzenie wobec współczesnej wiedzy historycznej.

Znaczy mam Ci tłumaczyć różnice doktrynalne i praktyczne między komunizmem/stalinizmem a nazizmem?
Bez jaj.

Oba systemy przyczyniły się do śmierci milionów ludzi. Niestety to jeszcze nie przesądza o lewactwie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 sty 2013, 22:53 
Cytuj  
Ta, wytłumacz, bo ja ich nie widzę. Trocki też nie widział, to go zajebali siekierą. Mam nadzieję że nie będziesz tak ofensywny w poglądach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 sty 2013, 00:06 
Cytuj  
Podział jest prosty:
- lewica - byt społeczny ponad wolnością jednostki
- prawica - wolność jednostki ponad bytem społecznym

Ja wolę sam decydować o życiu swoim, swojej rodziny, swoich finansach i stanie posiadania. To czyni ze mnie zwolennika prawicy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 15 sty 2013, 00:30 
Cytuj  
No więc zacznijmy od tego, że samo opisywanie doktryn politycznych za pomocą pojęć "prawica" i "lewica" jest dla mnie trochę pozbawione sensu. Polityka jest zbyt złożonym zjawiskiem, żeby dało się ją ogarnąć za pomocą dwóch słówek- kluczy. A w praktyce sprowadza się to do intelektualnego lania po mordzie osób o odmiennych poglądach, czego przykład mamy powyżej i zapewne będziemy mieli poniżej. To w demokracji. W totalitaryzmach tym bardziej.

Bo i owszem, zarówno w stalinizmie jak i nazizmie masz "lewicowy" kolektywizm i podporządkowanie jednostki państwu. Tylko, że jednocześnie oba systemy cechował też kult siły i statolatria charakterystyczne dla "prawicy".

Różnice między nazizmem i komunizmem? Z jednej strony szowinizm, nacjonalizm, rasizm. Prawicowy, nawiasem mówiąc.
Z drugiej deklarowany internacjonalizm i skupianie się na walce klas.
Z jednej strony idee demokratyczne obecne - w teorii przynajmniej - w ówczesnych doktrynach lewicowych i głęboka, nieskrywana niechęć do demokracji po stronie nazistów z drugiej.

No ale lepiej przecie rzucić hitlerowskiego ziemniaka w ręce przeciwników politycznych.

Cytuj:
Podział jest prosty:
- lewica - byt społeczny ponad wolnością jednostki
- prawica - wolność jednostki ponad bytem społecznym

Ta.
Szkoda tylko, że liberałowie zaczynali swoją karierę jako lewica.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 sty 2013, 00:57 
Cytuj  
Widzisz? Nie było różnic, albo były bardzo powierzchowne. Długość wąsów, układ kolorów na fladze, żydzi zamiast kułaków. Dlatego pojawił się "faszyzm" z którym i Stalin i Hitler mieli niewiele wspólnego, natomiast dobrze się sprzedawał. Słowa służą do zarządzania ludźmi. Lewica i Prawica straciły sens niedługo po wynalezieniu, mimo to są namiętnie używane do dzisiaj.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 sty 2013, 00:59 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Podział jest prosty:
- lewica - byt społeczny ponad wolnością jednostki
- prawica - wolność jednostki ponad bytem społecznym

Ja wolę sam decydować o życiu swoim, swojej rodziny, swoich finansach i stanie posiadania. To czyni ze mnie zwolennika prawicy.


Niestety już dawno temu ktoś określił jak należy trzymać polaków i jak z nimi postępowa bo inaczej skłonni są do samozagłady.
Poza tym jedno i drugie stwierdzenie w naszych polskich realiach kompletnie nie ma się do rzeczy.
No chyba, że mimo polsko-prawicowych poglądów i zgodnie z tym co piszesz jesteś np. za aborcją czy eutanazją. Przecież oni też są, tak?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 sty 2013, 10:12 
Cytuj  
Wolność jednostki, wolność wyboru - prawica w swojej czystej formie nie ma nic wspólnego z religijnym ciemnogrodem.
Media dopinają łatkę prawicy jakimś partiom lewicowym i stąd nienawiść do prawicy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 15 sty 2013, 10:18 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Media dopinają łatkę prawicy jakimś partiom lewicowym i stąd nienawiść do prawicy.


Dokładnie tak, ale ciemnogród jest głupi i wszystko kupi, na przykład to, że pis to prawica.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 sty 2013, 10:26 
Cytuj  
Ale hola hola mieszkam w Polsce jak na razie więc surrealistyczne poglądy mnie nie interesują.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 15 sty 2013, 10:30 
Cytuj  
surrealistyczne? nie ośmieszaj się


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 sty 2013, 10:34 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Ale hola hola mieszkam w Polsce jak na razie więc surrealistyczne poglądy mnie nie interesują.

aha. Czyli nie ma co walczyć za prawicę, bo i tak liczą się tylko lewicowe, chujowe partyjki pokroju pisu i trzeba też zostać lewakiem albo umrzeć...

PiS jest tak prawicowy jak PO liberalne...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 sty 2013, 11:18 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Podział jest prosty:
- lewica - byt społeczny ponad wolnością jednostki
- prawica - wolność jednostki ponad bytem społecznym

Ja wolę sam decydować o życiu swoim, swojej rodziny, swoich finansach i stanie posiadania. To czyni ze mnie zwolennika prawicy.


Coś Ci się ostro pojebało. Prawica za wolnością? lol A zakaz aborcji, nie dla narkotyków, homoseksualistów, inwigilacja społeczeństwa i silne państwo? Wolność gospodarcza i owszem, ale nie wolność obywatelska. Nie pierdol głupot.

Nie ma dziś jednozacznego podziału,a terminy rodem z rewolucji francuskiej nie oddają różnorodności poglądów. PiS to żadna lewica czy prawica to zwykli konserwatywni populiści.

Jedyna dziś sensowna programowo partia to PD. Ale to tylko partia kanapowa.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 15 sty 2013, 11:30 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
zakaz aborcji, nie dla narkotyków, homoseksualistów, inwigilacja społeczeństwa i silne państwo.


Nie pierdol głupot. Coś Ci się ostro pojebało.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 sty 2013, 11:35 
Cytuj  
Niah ale my dyskutujemy i odnosimy się do realiów jakie teraz panują pomijając fakt, że prawy kierunek mnie nie interesuje ^^

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 15 sty 2013, 11:37 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Widzisz? Nie było różnic, albo były bardzo powierzchowne. Długość wąsów, układ kolorów na fladze, żydzi zamiast kułaków.

Różnice były na tyle duże, żebym mógł z czystym sumieniem powiedzieć, że te ideologie miały zupełnie odmienne korzenie. I jak ktoś nazywa Hitlera lewakiem to potwornie upraszcza rzeczywistość i najprawdopodobniej po prostu chce dojebać przeciwnikom.
Cytuj:
Wolność jednostki, wolność wyboru - prawica w swojej czystej formie nie ma nic wspólnego z religijnym ciemnogrodem.

Po prostu jak wielu 16 latków przed Tobą dałeś się omamić największemu przekrętowi w dziejach głoszącemu, że liberalizm jest ideologią prawicową.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 sty 2013, 11:41 
Cytuj  
Ta, nie wiem skąd głupie przekonanie o powiązaniach liberalizmu z konserwatystami. Z zasady jest to sprzeczne. Ciekawa co to jest według tczewiaka prawica w czystej formie? Bo chyba nie szlachta i duchowieństwo, a to są początki tej nazwy. Kojarzy mi się nastoletni fanbase Korwina. Tylko większość wyrasta z jego poglądów dość szybko.

@oyciec Pies nie jest partenerem do żadnej dyskusji. Chyba, że w jego jednolinijkowcach znajdziesz jakieś argumenty.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 sty 2013, 11:51 
Cytuj  
Tczewiak lubi Antoniego więc chyba mu podziękujemy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 sty 2013, 12:07 
Cytuj  
tczewiak chyba myli prawice z dyktatura. pokazcie mi panstwo gdzie rzadzi prawica i jednostka sama decyduje itd.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 sty 2013, 12:20 
Cytuj  
Przecież pisałem, że surrealistyczne i na papierze.
Większość formatów władzy nie jest do końca zła z założenia.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.