mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 797 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 40  Następna strona

na kogo oddasz głos w wyborach 2011 ?
SLD 9%  9%  [ 16 ]
PSL 0%  0%  [ 0 ]
PiS 7%  7%  [ 13 ]
PO 17%  17%  [ 31 ]
inne 33%  33%  [ 58 ]
mam to w dupie 34%  34%  [ 60 ]
Liczba głosów : 178
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 17:58 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
hehe dlaczego nie jestem zdziwiony?:)


Może dlatego że to politycy. Dla nich ten mejl wyglądał tak:


bla bla bla organizacją kombatancką (mniam patriotyczny elektorat) bla bla Monte Cassino (Pamiętam to miejsce z historii !) bla bla bla Chcielibyśmy poprzeć Pana/Panią i Waszą opcję polityczną (YES YES YES) bla bla bla aby na Was głosowali (In your face inne partie) bla bla bla akceptację takiego naszego działania (jak tu odmówić !).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 18:00 
Cytuj  
Dlaczego nie chcecie iść na wybory? Jak nie masz na kogo głosować, to idź postaw parę karnych kutasów przy kilku nazwiskach i wrzuć ten nieważny głos do urny. W ten sposób można spełnić swój obowiązek i pokazać fuckera "elytom rzondzoncym".


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 18:18 
Cytuj  
Senex napisał(a):
Dlaczego nie chcecie iść na wybory? Jak nie masz na kogo głosować, to idź postaw parę karnych kutasów przy kilku nazwiskach i wrzuć ten nieważny głos do urny. W ten sposób można spełnić swój obowiązek i pokazać fuckera "elytom rzondzoncym".


bo ilosci niewaznych glosow nikt nie analizuje, raczej sie to lekcewazaco traktuje jako glosy debili ktorzy karty nie potrafia wypelnic.
Zreszta kazdy kto byl kiedys w komisji ten wie, ze niewazny glos to latwy sposob na odebranie paru glosow nielubianej partii, dostawienie krzyzyka to wcale nie jest taka trudna sztuka w sprzyjacych warunkach (wystarczy ze jakis dziadek pojdzie siku albo zapalic).

Bardziej politykow boli niska frekwencje, bo wiedza ze ich legitymacja do rzadzenia jest bardzo slaba.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 18:34 
Cytuj  
Myślę że nie masz racji mrynar. Podstawą rzeczypospolitej jest współudział wszystkich. Zawsze możesz zagłosować na kogoś spoza grubej czwórki, by dac szansę nawet tym mniejszym partiom (dotacje idą od 3%) oddać nieważny głos który się liczy, może nie dla pismaków, ale dla sztabów partii, które będą się starały byś następnym razem oddał głos na nich.
Głosowanie to najważniejsze prawo obywatela.Samoograniczenie się w nim nie przynosi korzyści, wyłącznie szkody. Dla państwa, jego funkcjonowania i legitymacji.Więc i dla ciebie, chyba że żyjesz na Marsie.
"Żeby nam się chciało chcieć" pozwolę sobie zacytować ;)


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 18:35 
Cytuj  
Wybory powinny być w Polsce obowiązkiem i podlegać grzywnie jak ktoś nie pójdzie, ostatnio czytałem że w niektórych krajach tak jest, 90% społeczeństwa idzie wtedy głosować.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 18:42 
Cytuj  
I sądzisz, że wiekszosc tych głosów to byłby mądry wybór?...


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 18:45 
Cytuj  
Nie ma znaczenia mądry czy głupi.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 18:47 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Bardziej politykow boli niska frekwencje, bo wiedza ze ich legitymacja do rzadzenia jest bardzo slaba.


Mają w dupie legitymację, każdy głos to $.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 18:47 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Myślę że nie masz racji mrynar. Podstawą rzeczypospolitej jest współudział wszystkich. Zawsze możesz zagłosować na kogoś spoza grubej czwórki, by dac szansę nawet tym mniejszym partiom (dotacje idą od 3%) oddać nieważny głos który się liczy, może nie dla pismaków, ale dla sztabów partii, które będą się starały byś następnym razem oddał głos na nich.
Głosowanie to najważniejsze prawo obywatela.Samoograniczenie się w nim nie przynosi korzyści, wyłącznie szkody. Dla państwa, jego funkcjonowania i legitymacji.Więc i dla ciebie, chyba że żyjesz na Marsie.
"Żeby nam się chciało chcieć" pozwolę sobie zacytować ;)


dla mądrych osób to oczywistość


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 18:48 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Nie ma znaczenia mądry czy głupi.


Dokładnie, dlatego tak bardzo ważna jest frekwencja, a stawiam że nie przekroczy 35% teraz i będzie najgorszą z możliwych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 18:48 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Wybory powinny być w Polsce obowiązkiem i podlegać grzywnie jak ktoś nie pójdzie, ostatnio czytałem że w niektórych krajach tak jest, 90% społeczeństwa idzie wtedy głosować.


Dokladnie to w Belgii, Grecji i Luksemburgu (z panstw europejskich). Zreszta belgowie chca sie z tego wycofac, bo to przestarzaly przepis prawny z XIX w.

Troche wam sie myli demokracja z jakas demokracja faszystowska. Demokracja polega na mozliwosci wyboru, takze wyboru nie wziecia udzialu w glosowaniu chocby jako protest przeciw ordynacji (zdecydowanie promujaca liderow list najsilniejszych partii).

Prog 3% jako warunek dotacji to imo debilny przepis. Prawdziwa partia przetrwa nieobecnosc w parlamencie i bez dotacji, to tylko finansowanie kanapowcow nie majacych zadnego wplywu na biezaca polityke.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 18:56 
Cytuj  
Współczesna polityka to "wrażenie". Bez pieniędzy tego nie zrobisz.
Zawsze można poczytać "Słoneczną loterię" Dicka. Ciekawa sprawa, Lem uznał ją- obok "Człowieka z wysokiego zamku" i "Ubika" - za najważniejszą powieść Dicka i powieść SF.
Bez obywateli nie ma republiki, republiki nie ma bez obywateli. Dobrowolne zrzeczenie się głosu, to zgoda na bycie niewolnikiem.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 19:00 
Cytuj  
http://www.tvn24.pl/-1,1719772,0,1,sad- ... omosc.html

to są kurwa jaja


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 19:07 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Dobrowolne zrzeczenie się głosu, to zgoda na bycie niewolnikiem.


Tak a zaglosowanie na PIS, PO, PSL, SLD, PJN albo RPP automatycznie uczyni cie wolnym.

Macie zatrute mozgi.

Polityka interesuje sie od jakis 20 lat, zazwyczaj biore udzial w wyborach, sam tez startowalem, ale glosowania nie traktuje jako zaden jebany obowiazek. Glosuje tylko na sensowych ludzi reprezentujacych partie ktore maja sensowny program. Tym razem w moim okregu wyborczym nie znalazlem takiej osoby. Nie traktuje glosowania jak skreslania liczb w lotto.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 19:09 
Cytuj  
Niah napisał(a):
http://www.tvn24.pl/-1,1719772,0,1,sad-odrzucil-skarge-nowej-prawicy-na-pkw,wiadomosc.html

to są kurwa jaja


Sad musial zlamac prawo w imie wyzszych racji. Uniewznienie wyborow oznaczaloby chaos w panstwie.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 19:15 
Cytuj  
Sąd nie mógł zająć się sprawą w trakcie wyborów, będzie mógł gdy się one zakończą. Po wyborach sąd i tak nie zajmie się sprawą bo Nowa Prawica nie została zarejestrowana we wszystkich rejonach :wtf:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**

Posty: 265
Dołączył(a): 4.11.2006
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 19:50 
Cytuj  
Wzięcie udziału w wyborach to prawo a nie obowiązek, więc prosze nie powtarzajcie wszystkiego co usłyszycie w telewizji. Frekwencja i tak jest zaskakująco wysoka, dziwne że wciąż tyle ludzi bierze udział w tej szopce.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 20:04 
Cytuj  
Dobrowolne zrzeczenie się głosu, obojętne z jakiego powodu, jest zrzeczeniem. "Nie interesuje mnie to, róbta co chceta ze mną". Tak wygląda mentalność niewolnicza - niech inni zrobią to za mnie. Bo ja nie potrafię podjąć samodzielnej decyzji.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 20:17 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Dobrowolne zrzeczenie się głosu, obojętne z jakiego powodu, jest zrzeczeniem. "Nie interesuje mnie to, róbta co chceta ze mną". Tak wygląda mentalność niewolnicza - niech inni zrobią to za mnie. Bo ja nie potrafię podjąć samodzielnej decyzji.

Niestety większość ludzi i tak nie podejmuje żadnej świadomej decyzji. Głowsowanie w tzw. demokracji polega na oddaniu głosu na delikwenta który ma najfajniejszy ryj w telewzji i składa najbardziej niedorzeczne obietnice. Społeczeństwo ma wyprane mózgi, jest kompletnie zmanipulowane przez mass media, które są w posiadaniu nie wiem kogo, ale które zasadniczo kreują "demokracje".
Świadome Wybory to by były gdyby:
a) wszystkim zabrać telewizje
b) i brukowce
c) można by było głosować na dowolnych kandytatów (w domyśle na ludzi który się poprostu zna, lokalnych), to ze jakiś Franek Zejsidupa z CHGWZK, startuje do sejmu to mnie naprawde chuj obchodzi bo nawet nie wiem kto to jest.., a jego obietnice znacza dla mnie tyle co woda w kiblu

Wtedy wyborcy mogliby podjac (mam nadzieje) świadomą decyzje na kogo głosują.

A tak ? My tu nie mamy demokracji. My tu mamy biznes-wyborczy w którym każdy jebany polityk chce dostać stołek, a jego "myślenie" jest ograniczone w przedziale od wyborów do wyoborów i co tu naobiecować kretynom-wyborcom, żeby znowu dostać stołek, albo gdzie przeprowadzić desant jak jego partia wpadła w tzw. niełaske.

Pomimo, że będzie to straszne i traumatyczne, mam szczerą nadzieje, że polityka i gospodarka zachodu zwyczajnie upadnie. I to się stanie. Lepiej prędzej niż później, może w tedy tzw. obywatele przejżą na oczy i zobaczą, że życie w wygodnej nieświadomości do niczego nie prowadzi..

Jedyne czego żałuje to tego, że ja sam nie jestem zbyt charyzmatyczną postacią u tłumów raczej niepoderwe.. Jakiś kuwadrugi Hitler by się przydał.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 265
Dołączył(a): 4.11.2006
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 20:36 
Cytuj  
Isengrim nie wiem skąd bierzesz te hasła, wysoka frekwencja to większe dotacje dla partii, stąd pranie mózgu w mediach.

Nie wzięcie udziału w wyborach może być taką samą "postawą obywatelską" jak głosowanie na te gówna które nam proponują. Im niższa frekwencja tym mniej naszych pieniędzy trafia do ich kieszeni.

Chyba że ktoś się lubi branzlować patrząc jak słupek frekwencji idzie w górę.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 797 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.