mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1881, 1882, 1883, 1884, 1885, 1886, 1887 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 10:51 
Cytuj  
lordyp szczeka karawana idzie dalej. daruj sobie przyglupie. wszyscy ci pisza zes debil a ty jak ten taki terierek dalej obszczekujesz nogi.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 11:29 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Zobacz gielde w Pradze. Rok temu PX przebijal 1000 a teraz zaczyna nurkowac ponizej 800. To tez wplyw rzadow PIS?

IMO to ogolny trend w Europie (i nie tylko). Drogie akcje moga byc jeszcze drozsze, a tanie jeszcze tansze. Im nizej indexy poleca tym wiecej bedzie mozna potem na tym zarobic.

Oczywiście, ale destabilizacja w Polsce sprzyja jeszcze gwałtowniejszym spadkom i ostrożniejszym wzrostom.
Z jednej strony winę ponosi KOD i ochlapusy robiące syf w związku z pierdu pierdu PiSowskim, a z drugiej sam PiS pompując socjal i powiększając dług.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 12:06 
Cytuj  
To że PiS do spółki z kodziarnią ma wpływ na giełdę i walute to oczywiste.
Jednak to też w wielu przypadkach świetny argument przy stawianiu teorii o finansach i gospodarce ale to nie jest takie proste, wystarczy gierka na orlenie czy na nbp i mamy załamanie gpw, nasza giełda mimo że spora jak na europe środkową to jednak do wciągnięcia jedną dziurką przez wielkich graczy na świecie, podobnie złotówka, która była rozgrywana juz nie jeden raz, kto pamięta jak dolar kosztował 1,98zł i wcale nie chodzi mi o zmiane euro-dolar tylko o osłabienie naszej waluty, która była rozgrywana pod konkretne ruchy na rynku lokalnym, niestety knf nic się nie dopatrzył.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 14:37 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
mrynar napisał(a):
Zobacz gielde w Pradze. Rok temu PX przebijal 1000 a teraz zaczyna nurkowac ponizej 800. To tez wplyw rzadow PIS?

IMO to ogolny trend w Europie (i nie tylko). Drogie akcje moga byc jeszcze drozsze, a tanie jeszcze tansze. Im nizej indexy poleca tym wiecej bedzie mozna potem na tym zarobic.

Oczywiście, ale destabilizacja w Polsce sprzyja jeszcze gwałtowniejszym spadkom i ostrożniejszym wzrostom.
Z jednej strony winę ponosi KOD i ochlapusy robiące syf w związku z pierdu pierdu PiSowskim, a z drugiej sam PiS pompując socjal i powiększając dług.


KOD robi Polsce chujowy pijar dla watpliwych korzysci politycznych (partiom proKODowskim jakos slupki nie rosna). To oczywiste.

PIS kontynuuje polityke PO jesli chodzi o deficyt budzetowy.

Jedno i drugie jakis tam wplyw na gielde ma, ale naprawde bym go nie przecenial. Dla duzych, liczacych sie graczy jestesmy tylko jakas tam czescia koszyka panstw z europy wschodniej. Jak sprzedaja akcje to we wszystkich, jak kupuja tez we wszystkich.
No chyba ze by w Polsce (albo innym panstwie w regionie) nastapilo zalamanie gospodarcze to moze bysmy wypadli z tego koszyka i byli traktowani indywidualnie.
Na teraz wskazniki gospodarcze mamy bardzo dobre (maleje bezrobocie, deficyt jest mniejszy od zakladanego, wzrost gospodarczy troszke nizszy od oczekiwanego, ale to po bardzo dobrym IV kwartale 2015, konsumpcja jest wysoka).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 15:22 
Cytuj  
Lokken1 napisał(a):
Mark24 napisał(a):
"przepotężny i negatywny". Nie bójmy się dodać!


Mogę podać konkretne przykłady jeśli wątpisz.

Ja patrze nie tylko na % różnice między indeksami w ostatnim roku, ale też na ich relatywne położenie. Zachodnie indeksy "mają z czego z spadać". Od 7 lat trwa mega hossa na rynkach rozwiniętych, więc spadki są częściowo realizacją zysków. U nas była chujnia, więc jeśli my będąc na relatywnie niskim poziomie spadamy o więcej % to mówi mi to, że nasze wewnętrzne czynniki mają duże znaczenie.

P/E dla S&P 500 wynosi obecnie 23,7 a dla WIG zaledwie 12,7. Oznacza to, że polskie akcje są naprawdę super tanie. A jednak jakoś chętnych nie ma.

Parę lat temu gdyby WIG20 był na poziomie 1700 to tankowałbym pod korek (długoterminowo). A teraz ? Zamiast longa mam shorta.

Moim głównym zarzutem jest to, że obecnie Skarb Państwa w odróżnieniu od innych akcjonariuszy w ogóle nie jest zainteresowany wzrostem cen akcji.

do tego zlotowka jest tania, dla nich jestesmy teraz prawie tak nisko jak podczas kryzysu w 2008

co do wplywu PiSu na stan gieldy
na pewno ma wplyw i tylko poglebia globalny trend odplywu inwestorow z rynkow wschodzacych, i nawet w tym koszyku odstajemy

biorac pod uwage ze niemal polowa WIG20 to instytucje finansowe to takie decyzje jak
- podatek bankowy
- przewalutowanie frankowych
- ratowanie gornictwa

na pewno nam nie pomagaja, ale tak jak zauwazyles, polskie akcje sa po prostu fundamentalnie tanie i wlasnie dlatego dlugoterminowo jednak kupuje ;)


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 15:43 
Cytuj  
KODu by nie było, gdyby nie impuls w postaci deptania 'państwa prawa', które nie dość, że nie działające poprawnie, to jest dobijane przez PiS. I wyszedł taki twór.

tak, tak, można powiedzieć, że to PO zaczęło i powie się prawdę, PO zaczęło, PiS eskalował - i to on wykreował z problemu chorą sytuację i ją do dzisiaj podtrzymuje próbując zmieniać konstytucję ustawą.

i to jest dość poważny zgrzyt, źle rokujący na przyszłość dla naszego systemu - można zrobić co się chce i mieć w dupie zasady na jakie się 'umówiliśmy'.

mnie osobiście śmieszy jak można z uporem maniaka wkładać kwadratowego klocka w okrągły otwór, ale w końcu się uda... i będzie można być z tego dumnym...


Spoiler:

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 15:58 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
KODu by nie było, gdyby nie impuls w postaci deptania 'państwa prawa', które nie dość, że nie działające poprawnie, to jest dobijane przez PiS. I wyszedł taki twór.

Bzdury ponieważ założyciel KOD nie interesował się zagrożoną demokracją przed zwycięstwem w wyborach PiS i wtedy nie miał interesu by protestować, a może nie było na to kasy, przeciez gościu wiemy gdzie pracował, potem porzucił prace, był zadłużony ( alimenty ), tak lekko stał pod ścianą, a tu nagle taka bum wielka kariera polityczna, geniusz kur... geniusz.

Profeta napisał(a):
tak, tak, można powiedzieć, że to PO zaczęło i powie się prawdę, PO zaczęło, PiS eskalował - i to on wykreował z problemu chorą sytuację i ją do dzisiaj podtrzymuje próbując zmieniać konstytucję ustawą.

Ja bym tu odsunął na chwile PO i PiS, a zapytał czy aby czasem do tego nie doprowadziła hmm... nadgorliwość cesarza rzeplińskiego w czasach jeszcze rządów PO-PSL ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 16:12 
Cytuj  
Rzepliński nie jest krystaliczny, to jasne, już było podawane w jakiej formie sędziowie z TK dali projekt ustawy, a w jakim PO i PSL go przepchnęły, radzę to sprawdzić.

Zrobili chciwie i głupio.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 16:19 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
Rzepliński nie jest krystaliczny

Należy się trybunał stanu za te 150 miliardów z OFE, które przyklepał wbrew logice i konstytucji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 17:23 
Cytuj  
Jak dla mnie to powinien kiedys dostać medal, za wzięcie na klatę całego pisowskiego gówna. Przyjdzie inna władza i pewnie tak bedzie.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 18:00 
Cytuj  
Jakby wypełnił przepisy ustawy pisowskiej to można by napisać szacun ulicy dla cesarza i byłby zwycięzcą w tym sporze, a tak robi burdel i nawet zamotał się w swoich wypowiedziach w pewnym momencie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 19:00 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
Profeta napisał(a):
Rzepliński nie jest krystaliczny

Należy się trybunał stanu za te 150 miliardów z OFE, które przyklepał wbrew logice i konstytucji.

najlepiej trybunał w hadze

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 19:59 
Cytuj  
embe napisał(a):
Jakby wypełnił przepisy ustawy pisowskiej to można by napisać szacun ulicy dla cesarza i byłby zwycięzcą w tym sporze, .


czyli ma wypełniać niekonstytucyjne przepisy, wtedy miałby SZACUN i byłby zwycięzcą ( nie wiem czego- poddania sie za posadkę czy jak?)

ta logika mnie poraża

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 20:27 
Cytuj  
Tak, zwłaszcza że to jego interpretacja co jest konstytucyjne, a co nie, zresztą ma wielu kolegów podobnie twierdzących.
Nie chodzi jednak o to tylko o jego nieudolną walkę polityczną, to co robi nie działa pozytywnie na jego kolegów z PO.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 22:18 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
lokken mozna wiedziec ile masz aktualnie wlasnych inwestycji?


Za mało :) Do tego mam pewne ograniczenia nałożone przez pracodawcę.

Mark24 napisał(a):
Btw. zweryfikujemy za 3 miesiace wiedze lokkena, krotki test:
a) zloto - kurs w USD
b) srebro - kurs w USD
c) euro w stosunku do USD
d) kurs kghm w zlotych

hint: Soros od kilku miesiecy cisnie na spadek gieldy US. Do tego doszedl Brexit.
No i najwazniejsze: PiS, rotfl!


A jak nie trafię z prognozami to znaczy, że nic nie wiem o rynku kapitałowym ?

Już o tym pisałem wcześniej. Dla mnie prognozowanie jest bardziej sztuką niż nauką. Do rynku podchodzę z pokorą. Zawsze staram się zaznaczać, że to jest moja opinia i z dużym prawdopodobieństwem mogę się mylić.

Właśnie przeleciałem po swoich "prognozach" giełdowych i makroekonomicznych, które wyrażałem na forum i nie jest źle. Niemniej jednak nie widzę sensu w podawaniu tych kursów. Tym bardziej, że pierwsze trzy to forex, którym się praktycznie nie zajmuję. Mógłbym dla jaj podać kierunki/poziomy głównych indeksów, ale czy jest w tym jakiś sens ?

Zazwyczaj mam jakiś pogląd na rynek. Czasem staram się pod niego zagrać. Czasem mam rację i na tym zarobię a czasem tracę. Jak już pisałem od sierpnia 2015 nie mam długich pozycji. Od tego czasu siedzię na bezpiecznych aktywach (pieniężne/obligacyjne fundusze z liniową wyceną), czasem otwieram krótką pozycję.

Mark24 napisał(a):
Sorry, ale jak czytam artykuly specjalistow probujacych przewidywac przyszlosc to ich skutecznosc juz jakis czas temu ocenilem na ~50%. Moj dwuletni syn osiaga identyczna... a przedszkole dopiero przed nim.
Analizy wsteczne kazdy ma swoje - ugruntowane pogladami politycznymi i wiara w swoje idee.

Lokken - i nie bierz tego osobiscie do siebie. Potraktujmy to jako zabawe.


Analityk to człowiek, który bardzo dokładnie potrafi wytłumaczyć dlaczego jego wczorajsza prognoza na dzisiaj się nie sprawdziła ;)

Wracając do głównego wątku. Największym czynnikiem wpływającym na notowania na GPW jest sytuacja globalna. Działania obecnej władzy mają jednak pewien negatywny wpływ na konkretne spółki co w jakimś stopniu przekłada się na indeksy.

mrynar napisał(a):
Zobacz gielde w Pradze. Rok temu PX przebijal 1000 a teraz zaczyna nurkowac ponizej 800. To tez wplyw rzadow PIS?


Rzeczywiście jeśli popatrzymy na PX to wydaje się on bardzo podobny do naszego WIG20 (PX również jest indeksem cenowym) http://stooq.pl/q/?s=^px&d=20160708&c=10y&t=c&a=ln&b=0&r=wig20

Nie znam się zbytnio na czeskim rynku, ale wiem, że rynek kapitałowy jest tam bardzo słabo rozwinięty (w porównaniu do wielkości gospodarki). Notowanych jest zaledwie 25 spółek, a obroty są ok. 8-krotnie niższe od naszych.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 22:42 
Cytuj  
embe napisał(a):
Jakby wypełnił przepisy ustawy pisowskiej to można by napisać szacun ulicy dla cesarza i byłby zwycięzcą w tym sporze, a tak robi burdel i nawet zamotał się w swoich wypowiedziach w pewnym momencie.



dobrze ująłeś embe, w ten sposób Rzepliński mógłby zdobyć jedynie szacun ludzi ulicy



wystarczy przypomnieć po raz kolejny Trybunał Konstytucyjny w Austrii w momencie do władzy nazistów i że się ugięli, to jest całkiem miłe, że u nas jest trochę lepiej i po stronie TK i po stronie suwerena w postaci Jarosława Kaczyńskiego ;)


Spoiler:

skrót dla mark24: PiS to faszyści i robio tak samo jak faszyści u władzy, tak to ci którzy zajebali rzydów :wink:

a teraz zamieńmy parlament wydaje ustawy z mocą zmieniającą konstytucję

o zmianach regulaminu sejmu i uchwałach z dupy (obrazowo to tak jakby ktoś ustnie zmieniał umowę, którą masz na papierze) już nie wspomnę

jak ktoś nie widzi pewnej analogii (oczywiście nie wprost) to jest mi przykro, że tak właśnie jego mózg funkcjonuje :)

głupotą jest nawiązywanie do najgorszych z nurtów jakie XX wiek wytworzył, tyle.

oczywiście na tym nie koniec, próbują wmawiać, że to tylko spór między 'frakcjami', akurat TK do żadnej wyraźnie nie należał, co za peszek :)


debeściarskie jest porównanie do sprawy OFE, kiedy x ludzi jest postawionych przed faktem dokonanym i miało by go odkręcać powodując kryzys finansowy państwa (150.000.000.000,00 zł które już poszło w ruch), sorry taki mamy klimat... ehem...powtórka...?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 22:57 
Cytuj  
Lokken1 napisał(a):
Wracając do głównego wątku. Największym czynnikiem wpływającym na notowania na GPW jest sytuacja globalna.



w sumie tyle wystarczy. Lordypowi i Profecie należałoby to napisać większą czcionką i powtarzać jak mantrę przez pół roku by załapali.


Lokken1 napisał(a):
Działania obecnej władzy mają jednak pewien negatywny wpływ na konkretne spółki co w jakimś stopniu przekłada się na indeksy.



tak jak miało PO i wszystkie poprzednie rządy. Mimo wszystko wpływ bardzo marginalny, profetowanie i lordypowanie jakoby PiS stał za głównymi spadkami na giełdzie jest debilizmem i tyle.
Spadków będzie jeszcze więcej.
A kurs złota i srebra ładnie wespną się do góry.
Kurs euro w stosunku do USD ładnie spadnie.
akcje KGHM-u prawdopodobnie bez większych zmian.

Co prawda bank europejski zalecił by dać większego kopa gospodarce i dodrukowywać więcej niż standardowe 60mld euro bo gospodarki głównych koni pociagowych EU (niemcy i Francja) prawie stanęły w ostatnim miesiącu - ba we we francji nawet minus przez falę strajków. Ale imho niewiele to da.
Proponowałbym jeszcze turkom dać kolejne 7mld euro (dodrukuje się zdziebko więcej) by moze jednak rozdali jedynie 700k paszportów dla syryjczyków... :lol:


Profeta - faszyści > socjaliści i złodzieje. Wciąż PiS. Przykro mi. Mam nadzieję, że soros przeleje ci kasę na czas - nie wierzę, ze można być tak głupim. Sorry.


Ostatnio edytowano 8 lip 2016, 23:01 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 23:00 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Profeta - faszyści > socjaliści i złodzieje. Wciąż PiS.


gorzej jak uda nam się załapać na wszystkie wymienione przez ciebie elementy :lol:

tak, pozostajemy z Sorosem w stałym kontakcie odnośnie forum mmorpg.pl, widzimy wielką przyszłość na tym rynku... :wtf:

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 23:20 
Cytuj  
duzo tego ale tak w skrocie profeta. jak pis juz przejmie w grudniu tk i bedzie chcial zmienic konstytucje bez wiekszosci tylko ustawa to uwierz ze w polityce bedzie skonczony i wtedy rzeczywiscie ludzie wyjda na ulice a nie kod. za politykami wbrew pozorom stoja myslacy ludzie i biznes. i nie nikt kto w pis zainwestowal nie pozwoli na takie zabawy. zreszta jakby pis chcialo by cos takiego zrobic to po chuj teraz kombinowac spokojnie poczekalby jarus do grudnia szykujac ustawe. no pomysl jest sens? czy to tylko 2 osly sie trykaja.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 8 lip 2016, 23:29 
Cytuj  
dość szybko się przekonamy jak to będzie wyglądać :)

liczę na to co powiedziałeś i że nie rozmienią nas na drobne.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1881, 1882, 1883, 1884, 1885, 1886, 1887 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.