mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 797 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 40  Następna strona

na kogo oddasz głos w wyborach 2011 ?
SLD 9%  9%  [ 16 ]
PSL 0%  0%  [ 0 ]
PiS 7%  7%  [ 13 ]
PO 17%  17%  [ 31 ]
inne 33%  33%  [ 58 ]
mam to w dupie 34%  34%  [ 60 ]
Liczba głosów : 178
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 20:37 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
bo ilosci niewaznych glosow nikt nie analizuje, raczej sie to lekcewazaco traktuje jako glosy debili ktorzy karty nie potrafia wypelnic.
Zreszta kazdy kto byl kiedys w komisji ten wie, ze niewazny glos to latwy sposob na odebranie paru glosow nielubianej partii, dostawienie krzyzyka to wcale nie jest taka trudna sztuka w sprzyjacych warunkach (wystarczy ze jakis dziadek pojdzie siku albo zapalic).

Bardziej politykow boli niska frekwencje, bo wiedza ze ich legitymacja do rzadzenia jest bardzo slaba.


Jeżeli każdy odpuszczający sobie głosowanie jednak by poszedł i narysował kutas przy każdym kandydacie nr 1 z każdej listy wyborczej to może by zwrócili uwagę na nieważne głosy. Narysowanie donga w kratce uniemożliwiłoby sfałszowanie głosu.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 20:53 
Cytuj  
Ostatnim z wielkich "selfmademanów" był chyba Napoleon, a i on miał wyjątkowego farta na starcie. Cała reszta była wspomagana. Hitler za czyje pieniądze skończył szkołę? To wiadomo, stowarzyszenia Thule, potem został agentem reichswery, potem politykiem za kasę wielkiego przemysłu. Stalin miał anonimowego darczyńcę, potem wystrzelał sobie drogę do władzy. I tak bez końca. Cyncynat dziś i przez ostatnie lata to wyłączni mit. Stary i nieaktualny.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 21:08 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Ostatnim z wielkich "selfmademanów" był chyba Napoleon, a i on miał wyjątkowego farta na starcie. Cała reszta była wspomagana. Hitler za czyje pieniądze skończył szkołę? To wiadomo, stowarzyszenia Thule, potem został agentem reichswery, potem politykiem za kasę wielkiego przemysłu. Stalin miał anonimowego darczyńcę, potem wystrzelał sobie drogę do władzy. I tak bez końca. Cyncynat dziś i przez ostatnie lata to wyłączni mit. Stary i nieaktualny.

To nie znaczy, że mam do niego jeszcze przykłada ręce i sprawiać by stawał się coraz silniejszy.

Sorry ale 90% aktualnych problemów na świecie wynika własnie, z tego, że ludzie są idiotami probojacymi zachować status quo w świecie, który nie ma, nie miał i nigdy nie będzie miał zamiaru tego robić.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 21:09 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Dobrowolne zrzeczenie się głosu, obojętne z jakiego powodu, jest zrzeczeniem. "Nie interesuje mnie to, róbta co chceta ze mną". Tak wygląda mentalność niewolnicza - niech inni zrobią to za mnie. Bo ja nie potrafię podjąć samodzielnej decyzji.

Ja ująłbym to inaczej, w demokracji, w której podczas wyborów wciska się ludziom ciemnotę a zaraz po nich zapomina się o obietnicach udział w wyborach to jedynie możliwość wyboru sobie pana. Demokracja ma sens jedynie wówczas gdy realizuje się to co naopowiadało się w kampanii.
iniside napisał(a):
Pomimo, że będzie to straszne i traumatyczne, mam szczerą nadzieje, że polityka i gospodarka zachodu zwyczajnie upadnie. I to się stanie. Lepiej prędzej niż później, może w tedy tzw. obywatele przejżą na oczy i zobaczą, że życie w wygodnej nieświadomości do niczego nie prowadzi..

Polityka i gospodarka zachodu nie jest idealna natomiast zachodnie społeczeństwa żyją w jako takim porządku. W przeciwieństwie do np. afryki. Ofk są rzeczy, które mogą się nie podobać. Zastanawia mnie, co wg ciebie będzie po upadku tego porządku? Nastanie nowy lepszy ład, czy może będziemy się napierdalać maczetami jak czarni ludzie?

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 21:20 
Cytuj  
mrynar napisał(a):

Sad musial zlamac prawo

W którym miejscu?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 21:33 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Isengrim napisał(a):
Dobrowolne zrzeczenie się głosu, obojętne z jakiego powodu, jest zrzeczeniem. "Nie interesuje mnie to, róbta co chceta ze mną". Tak wygląda mentalność niewolnicza - niech inni zrobią to za mnie. Bo ja nie potrafię podjąć samodzielnej decyzji.

Ja ująłbym to inaczej, w demokracji, w której podczas wyborów wciska się ludziom ciemnotę a zaraz po nich zapomina się o obietnicach udział w wyborach to jedynie możliwość wyboru sobie pana. Demokracja ma sens jedynie wówczas gdy realizuje się to co naopowiadało się w kampanii.

Po to są wybory w ustalonych odstępach czasowych, byś mógł wyrazić swoje niezadowolenie ze sposobu realizacji obietnic wyborczych. Możesz odrzucić daną partię za braki w realizacji, lub uznać że jednak się starali i należy im się twój głos. Ale podejmujesz decyzję, oceniasz i to się liczy. Nie jesteś przedmiotem, a podmiotem polityki. Która w kulturze zachodu jest jednym z kamieni fundamentu całej cywilizacji.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 21:33 
Cytuj  
Havok napisał(a):
iniside napisał(a):
Pomimo, że będzie to straszne i traumatyczne, mam szczerą nadzieje, że polityka i gospodarka zachodu zwyczajnie upadnie. I to się stanie. Lepiej prędzej niż później, może w tedy tzw. obywatele przejżą na oczy i zobaczą, że życie w wygodnej nieświadomości do niczego nie prowadzi..

Polityka i gospodarka zachodu nie jest idealna natomiast zachodnie społeczeństwa żyją w jako takim porządku. W przeciwieństwie do np. afryki. Ofk są rzeczy, które mogą się nie podobać. Zastanawia mnie, co wg ciebie będzie po upadku tego porządku? Nastanie nowy lepszy ład, czy może będziemy się napierdalać maczetami jak czarni ludzie?

Tzn. uwazasz, że dalsze życie zachodu na garnuszku Chin, Indii i gdzie tam jeszcze sie zaporzyczylismy jest rozwiazaniem ?
Sorry prawda jest taka, że nasz socjal-kapitalistyczna gospodarka poprostu nie ma prawa przetrwać. Już samo połączenie tych dwóch słów tworzy oksymoron..
Bardziej mnie ciekawi jakie są realne szanse przetrwania gospodarki której działanie jest w całości oparte na wierze, to że kredytu nigdy nie będzie trzeba spłacić, że zasobów naturalnych i energii nigdy nie zabraknie i że w ostatecznym rozrachunku to ty i ja zapłacami za błędy reszty. No bo przecież ci co siedzą najwyżej płacić nie będą...

Co będzie po upadku tego porządku... Ehh żebym to ja wiedział.

Tak czy inaczej ja poprostu nie widze szans przetrwania obecnego systemu gospodarczo-finansowo-politycznego jakim jest UE i USA (Czyli zachod), on poprostu nie dziala u podstaw. Albo robimy gospodarke w pełni kapitalistyczna (jak w Chinach) i każdy robi co chce, albo centralnie sterowaną (i wkoncu szybko trafia nas szlag). Teraz mamy coś pomiędzy, z rozdmuchaną do granic niemożliwości biurokracją, poprawnością polityczną i socjalem. Mam wrażenie, że to wszystko służy tylko nabijaniu kabzy paru ludziom a reszta zeruje na ochłapach..
Nie będe mówił, że to tylko wina polityków.
O nie społeczeństwo jest tu równie winne. Po pierwsze samo się z jednej strony domagało zachowania pewnego wysokiego standardu życia, a jednoczesnie nikt na niego niechciał pracować.


Osobiscie w tym momencie jestem za prawie całkowitym zdecentralizowaniem władzy. Jestem pewny, że lokalna społecznosć świetnie wie co jest jej do szczęścia potrzebne w jej okolicy.
Władza centralna, powinna mieć minimalne uprawienia i poprostu niedopuszczać do wojen podjazdowych pomiędzmy jedną wsią a drugą. Na tym jej uprawnienia powinny się kończyć.

No a tak podsumowując. Masz racje. Zyjemy względnie stabilnie.
Powiedz mi tylko jak długo można żyć względnie stablinie w obliczu:
a)niespłacalnego kredytu
b)niepochamowanej inflacji
c)kończących się zasobów, potrzebnych do życia.
Bo to jest własnie sytuacja w której znajduje sie teraz Europa i USA.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 21:38 
Cytuj  
partia mmorpg.pl rozjebałaby system.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 21:39 
Cytuj  
Od stulecii wielu mówiło że "Allach akbar", że zapada juże niet. Że kolejnego Rzymu nie będzie. I co? Jakoś ciągniemy tę naszą cywilizację, co prawda w głębokim kryzysie tożsamości trwającym już ze sto lat, ale po nocy zawsze wstaje dzień. Myślę, że bywały gorsze chwile. A alternatywy nie ma. Więc jakoś to będzie.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 21:42 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
partia mmorpg.pl rozjebałaby system.


Huragan bylby naszym Kurskim - znalazby haki na kazdego. Nawet ciotke w gestapo by wyniuchal (o ile miala gg).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 21:58 
Cytuj  
Upadek USA i Europy ?
Lolz.

Po prostu wracamy do szeregu. Nawet jak Imperium Rzymskie było u rozkwitu to było biedniejsze niż Chiny.

W epoce rewolucji przemysłowej nagle Europa i potem USA stały się hegemonami ekonomicznymi/wojskowymi/kulturowymi na skalę wcześniej niemożliwą.
Dzisiaj po prostu cywilizacja azjatycka nas podgania.

Wpływ Zachodu na kulturę jest tak wielki, że wykorzenienie naszych 'myśli' zaszczepionych światu jest prawie niemożliwe. Dzisiaj każdy śni i żyje chociaż trochę europejsko.

Wojskowo jeszcze długo nie będzie przeciwnika dla NATO.
Ekonomicznie... zobaczymy.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 22:00 
Cytuj  
haha ogarnij się


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 22:55 
Cytuj  
iniside napisał(a):
No a tak podsumowując. Masz racje. Zyjemy względnie stabilnie.
Powiedz mi tylko jak długo można żyć względnie stablinie w obliczu:
a)niespłacalnego kredytu
b)niepochamowanej inflacji
c)kończących się zasobów, potrzebnych do życia.
Bo to jest własnie sytuacja w której znajduje sie teraz Europa i USA.

Z zasobami wszyscy mają ten sam problem. Tak, kiedyś się skończą i obecnie nie ma technologii, która pozwoli rozwiązać ten problem. Więc do tego tematu podchodziłbym z rezerwą, bo można dojść do wniosku, że już jesteśmy zgubieni.

Obecnie z jednej strony mamy często globalne firmy dysponujące pieniędzmi z drugiej państwa, które nie wyrabiają. Zgadzam się, że taki system nie jest w stanie działać w nieskończoność. Będzie działał, do momentu aż zadłużenie będzie tak duże, że w kocu wszystko się zawali albo system finansowy zostanie zmieniony. Jak się to odbędzie trudno powiedzieć. Skoro jak piszesz, płacić mają nie ci, którzy "siedzą najwyżej" znaczy zapłaci reszta. Tylko, że reszta będzie płacić do momentu, aż zda sobie sprawę, że większość ich pracy idzie na spłatę niespłacalnego długu, od państwa dostają niewiele i wtedy mogą powiedzieć dość. Taka dyskusja zawsze sprowadzi się do gadana o modelu społeczeństwa.
iniside napisał(a):
Osobiscie w tym momencie jestem za prawie całkowitym zdecentralizowaniem władzy. Jestem pewny, że lokalna społecznosć świetnie wie co jest jej do szczęścia potrzebne w jej okolicy.
Władza centralna, powinna mieć minimalne uprawienia i poprostu niedopuszczać do wojen podjazdowych pomiędzmy jedną wsią a drugą. Na tym jej uprawnienia powinny się kończyć.

Ta wspólnota opiera się, na założeniu że wszyscy działają dla "dobra wspólnego" , co jest czystym socjalizmem ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 5 paź 2011, 23:36 
Cytuj  
Niah napisał(a):
haha ogarnij się


przykro mi że nie ogarniasz, wyrazy współczucia.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 6 paź 2011, 06:27 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
Upadek USA i Europy ?
Lolz.


Większe i potężniejsze mocarstwa upadały, w tym najpotężniejsze Chanat Mongolski, kurwy miały pierdolnięcie, papiestwo zabiegało o pomoc w walce z Muzułmanami, ale brak głupich do pójścia na krucjatę oraz stosowana polityka porządkowania lub eksterminacji wszystkich innych państw doprowadziła, że nie doszło na szczęście do tego haniebnego sojuszu. Wtedy Muzułmanów, a później z pewnością i chrześcijan i cała resztę świata uratował szczęśliwy zgon władcy Chanatu (zdecentralizowana władza i podzielony religijnie kraj). Jeśli takie imperium potrafiło kleknąć to naprawdę nie wiem skąd twoje przeświadczenie, że takie usa nie może podupaść to jestem wielce zaciekawiony.

Profeta napisał(a):
Po prostu wracamy do szeregu. Nawet jak Imperium Rzymskie było u rozkwitu to było biedniejsze niż Chiny.


Biedniejsze? Imperium Rzymskie miało w swoich czasach najlepszą armię świata, a Chińczycy i tak w końcu kleknęli do miecza, wtedy (Mongołowie) i później (Europa) i później (Japonia), więc ich dzisiejsza gospodarka kompletnie o niczym jeszcze nie świadczy.

Profeta napisał(a):
Wojskowo jeszcze długo nie będzie przeciwnika dla NATO.


Jeśli uważasz, że siła NATO to suma wszystkich członków to gratuluje poczucia humoru.

edit:
http://www.tvn24.pl/-1,1719647,0,1,zbud ... omosc.html

powtórzy jeszcze z 999 razy to może ktoś mu uwierzy


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 paź 2011, 08:31 
Cytuj  
Zadna wielka cywilizacja nie potrzebowala nieustannych dostaw zywnosci i energii z calego swiata. Aby mogl funkcjonowac taki Londyn czy Paryz miliony ludzi na swiecie musza zapierdalac w pocie czola za jakies grosze. Te miasta nie sa w stanie wyprodukowac ani zywnosci ani energii. Jesli dojdze do przerwania dostaw to zapanuje u nas chaos duzo wiekszy niz w Afryce.

Dzikusy w Afryce sa w stanie przetrwac cale tygodnie bez jedzenia zjadajac jakies korzonki albo robaki, my padniemy po paru dniach.

Dlug zachodu sie powieksza i raczej nikt nie pomyslu jak go zmniejszyc. Spoleczenstwa sie starzeja i nasze luksusowe zycie kosztuje coraz wiecej.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2011, 09:36 
Cytuj  
Rzym był całkowicie uzależniony od dostaw zboża, przede wszystkim z Egiptu. O co było czasem trochę zamieszania. Sowiet też importował żywność. Imperium brytyjskie żyło z kolnii. A czy EU jest w stanie przetrwać bez koszulek z Chin? Czy raczej kwestia jest czy Chiny mogą przetrwać bez sprzedaży tych koszulek?


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 paź 2011, 09:43 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Rzym był całkowicie uzależniony od dostaw zboża, przede wszystkim z Egiptu. O co było czasem trochę zamieszania. Sowiet też importował żywność. Imperium brytyjskie żyło z kolnii. A czy EU jest w stanie przetrwać bez koszulek z Chin? Czy raczej kwestia jest czy Chiny mogą przetrwać bez sprzedaży tych koszulek?


Tak, ale nigdy nie odbywalo sie to na taka skale jak teraz. Jak zachod padnie to chiny tez padna, to naturalne. Generlanie ludzi jest za duzo a pracy za malo. Ludzie w miastach sa zatrudnieni zwykle przy produkcji lub dystrybucji dobr bez ktorych mozna sie obyc w kryzysie.
Tokio to 35-milionowy moloch ktory funkcjonuje tylko dzieki temu, ze ludzie na swiecie musza wymieniac samochody i telewizory co 3-4 lata, jak przestana musiec to Japonczycy zaczna sie zjadac z glodu.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 paź 2011, 10:13 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
A czy EU jest w stanie przetrwać bez koszulek z Chin? Czy raczej kwestia jest czy Chiny mogą przetrwać bez sprzedaży tych koszulek?

Pewnie, że jest w stanie, przecież europa radziła sobie przez wieki i poza niektórymi surowcami ma wszystko. Nie jest chyba żadnym odkryciem, że jednym z powodów problemów w EU jest przenoszenie produkcji do chin, w ogólnym rozrachunku tracą na tym społeczeństwa europy a zyskują niewielkie grupy producentów.
Chiny też by sobie poradziły bo mają ogromny rynek wewnętrzny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2011, 12:01 
Cytuj  
http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/korwin-mikke-za-to-jest-duzy-kryminal,1,4872391,aktualnosc.html

Się mu przypomniało jak go nie zarejestrowali w całym kraju. Oj Janusz Janusz...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 797 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.